ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לסין בדגש שבטים, כפרים ונוף שובה לב, 17 יום

טיול מאורגן לסין בדגש שבטים, כפרים ונוף שובה לב

 

טיול מיוחד לסין הקיים רק אצלנו, אשר במרכזו נבקר אצל שבטי מיעוטים המשמרים מנהגים ומסורות קדומים באזורי חקלאות מן היפים בעולם. נבקר גם בעיר הבירה בייג'ינג ואתריה ההיסטוריים החשובים: החומה הסינית, מקדש השמיים, כיכר השלום השמימי, בשיאן הבירה ההיסטורית נפשפש בשוק המצוין שברובע המוסלמי, פה נבקר במסגד העתיק והייחודי. נבקר בצבא חיילי החרס, ובמכלול קבורה חדש ומרגש הנמצא במעבה האדמה, נסייר במקדש הבודהיסטי העתיק בסין, ונעלה על אחד מההרים המקודשים לדת הטאואיסטית. מפה נמשיך אל שמורות הטבע הנפלאות ג'יוזאיגו וחואן לונג שבצפון סיצ'ואן ונטייל בין אגמים צבעוניים לאורכם של נחלים ומפלים צלולים. בדרום סין נצעד בין טרסות אורז ובני מיעוטים וכאשר נגיע לגוי-ג'ואו נחצה מחוזות כפריים ושבטים שונים לעבר גווילין היפה. נוף הררי כמו גלויה נשקף בהפלגה על נהר הלי, ומנגד נטייל ברחובות שנגחאי והתוססים ונבלה בעיר אורבנית עכשווית

 

טיול לסין- מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסין? 

 


שמורת ג'יוזאיגו - בטיול זה נבקר בשתי השמורות הנחשבות ליפות ביות בסין: שמורת ג'יו זאי גו ושמורת הואנג לונג אשר יושבות על מה שהיה פעם טיבט. לא נוותר על ביקור בכפרים הטיבטיים שבאזור ונתוודע לעם מקסים זה. טיול גיאוגרפי מיוחד ומקיף – טיול הכולל מחד מרכזים אורבניים רוגשים ועמוסי אדם ומאידך פינות טבע מרהיבות ושלוות שבהן נערוך מפגשים מרתקים עם קבוצות אתניות שונות ומשונות החיות בנוף. מזה  עשור וחצי שסין צומחת ומתפתחת לה במהירות רבה, את הנופים הרחבים של הקיסרות הקסומה אכלסו גורדי שחקים וערי ענק, שדות תעופה מודרניים, אזורי תעשיה ואוטוסטרדות רחבות. ומה על סין של פעם? מה נוטר ממנה? ב"אילה גיאוגרפית" החלטנו ליצור מסלול ייחודי - עבור המטייל הקצר בזמן, או המטייל שטייל בסין לפני יותר מעשור ומעוניין לעקוב מקרוב, גם אחר השינוי המואץ שסין עברה בעשור האחרון וגם מעוניין בביקורו החוזר, לפקוד אתרים חדשים. מסלול זה נבנה עבור כל אוהבי טבע נוף ואדם באשר הם. לפיכך המסלול משלב בין אתריה המפורסמים של מדינת הענק סין, שהם בגדר חובה בכול טיולי לסין כדוגמת: בייג'ינג, שיאן, שנגחאי, וגווילין. אבל גם שמורות טבע, אתרי נוף ומרחבים ירוקים, שבהם חקלאות מסורתית משמשת מקור פרנסה שריר לקבוצות אתניות שונות. 

 
מופעים – בתכנית משולבים מספר מופעים מובנים  –מופע "רשמים" ביאנגשו, מופע בני הדונג בגוי-ג'ואו ומופע האקרובטיקה בשנגחאי. אבל גם, טקסים שונים  ופולקלור מקומי בכפרי המיעוטים של דרום סין. כמו כן לאורך הטיול נקפיד לטעום ממגוון המאכלים והמעדנים המאפיינים את המטבח המקומי של האזור שבו נבקר.

 
הפן האנתרופולגי תרבותי - אמרה סינית מספרת כי בגוי-ג'ואו "אין 3 ימים ללא גשם, אין 3 מטבעות בכיס אחד אין 3 ק"מ של כביש ישר ואין 3 ימי חול שאין אחריהם יום חג". ואכן, הנופים ההרריים היושבים קבוע תחת מעטה ערפלי משמשים בית, ואולי אף סוג של מקלט בפני הקדמה, לקבוצות המיעוטים המעניינות בסין. קבוצות אלו משתייכות בעיקר לעמי המְיָאוֹ, הגֶה-גִ'יָה והדוֹנְג (Miao, Gejia & Dong) – כולן משמרות טקסים, פולחנים ופסטיבלים עתיקים. מאידך בעמקים הנדכים של צפון מערב סיצ'אן סמוך לרמה הטיבטית נפגוש כפרים עתיקים ומקדשים של בני המיעוט הטיבטי והרי טיבט הקדומה כללה בשטחה גם את האזור הזה. נצא להליכות קצרות בנוף הפיסי ובנוף האנושי המגוון. בשיאן העתיקה נפגוש אתרי פולחן שונים המשרתים מאמינים מוסלמים, בודהיסטים טאואיסטים ובשני אתרים ארכיאולוגים חשובים ומפורסמים ניתקל בקונפוציאניזם. פספס מרתק שכזה של שבטים, מעדנים ומאכלים מקומיים, נופים מרהיבים ומערך אמונות ודתות מגוון – כל אלו מעצבים את דמותה של סין העתיקה והעכשווית, והופכים כל ביקור בה למסע בלתי נשכח.

 
הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לסין רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים, את טיולנו בסין ידריך רז מור אנתרופולוג, ובוגר תואר שני בתולדות האומנות והאדריכלות, המדריך בסין וביפן שנים ארוכות..

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי לחובבי טבע ונוף
........................................................ 
דרגת קושי: קלה בטיול נצא להליכות קצרות
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים,  בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, אביב
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן לסין


נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג
נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג

סין מתחילה בחומה הגדולה.
נצא בכביש המוביל מנמל התעופה ישירות אל אחד מקטעי החומה הסינית, ה"חומה הגדולה" היא פלא האדריכלי ונחשבת גם לאחד משבעת פלאי תבל, היא נמתחת לאורך של מעל ל 6,300 ק"מ. והסיבות לבנייתה הממושכת עדיין נתונות במחלוקת. לדידם של הסינים בני האן - הקיסרות הסתיימה והתחילה בנקודה צפונית זו, מצפון לחומה ערבות מונגוליה ובדרומה של החומה השתרעה הקיסרות הנושבת . נטפס על החומה (לא מסובך) ונשקיף לעבר הנוף המרשים. זה מקום מרהיב להתחיל בו את מסענו בסין. מפה רק סין וסין קידמה מול עבר היסטורי, משולב בנופי  בראשית. נסיעה קצרה תוביל אותנו לביקור ב"דרך הרוחות"- דרך זו שימשה כשער הכניסה אל עמק קברי קיסריי שושלת מינג. פה נתוודע אל פסלי הענק המיתיים והמציאותיים יותר, המגנים עד עצם היום הזה על קברי הקיסרים הקדמוניים ובכך על כלל סין.  בערב נצא לארוחת ערב מיוחדת: אל שולחננו תוגש ארוחה שעיקרה מנת ברווז פקינג,  המסמלת את סין ומטבחה. לינה בביג'ינג 

בבייג'ינג: מקדש השמיים – שיאן: קברו של הקיסר ג'ינג 
עם שחר נשכים ונצא אל דרום העיר לביקור במקדש השמיים. בימים עברו המקדש שימש את קיסרי השושלות המאוחרות  לטקסים דתיים חקלאים חשובים. כיום המקדש וגניו משמשים כאתר הבילוי בה' הידיעה של גמלאי העיר. המוני אדם עוסקים להם: בתרגילי טאי צ'י, במשחקי כדור, בריקודים, בשירה במקהלות ובעוד פעילות ענפה ומגוונת. נערוך ביקור במקדש החשוב והמרשים.  מפה נעבור אל נמל התעופה ונטוס מערבה אל בירתה העתיקה של סין הלא היא שיאן, שהייתה מטרופולין קיסרי במשך למעלה מאלף שנים. בעבר שיאן ניצבה לה בקצה דרך המשי. בשל כך מאז ומתמיד  הייתה לא רק עיר שבה שווקים מגוונים עם שלל סחורות ומטעמים, שהגיעו ממקומות שונים ורחוקים, אלא גם היוותה מרכז חשוב וססגוני לדתות ואמונות. לא בכדי פירוש שמה של שיאן הוא "השלום המערבי". שלום שאחריו תרו שליטים, סוחרים, נוסעים, בודהיסטים, מוסלמים, וכוהנים טאואיסטים או קונפוציאניים.  בטיול מיוחד זה בסין נקדיש לשיאן תשומת לב בשל חשיבותה ההיסטורית ושלל האתרים המיוחדים הקיימים רק בה. לאחר הנחיתה ניסע לביקור באחד המוזיאונים המעניינים בעולם: המוזיאון המודרני, שנמצא במעבה האדמה ונפתח לפני מספר שנים מועט. אנו ניכנס לקברו של הקיסר ג'ינג, שנקבר ממש כאן לפני כ 2200 שנים, נסייר בין עשרות אלפי בובות חרס המסמלות את כל מה שהכיל משק ביתו של הקיסר החשוב הזה (סירסים, שפחות, משרתים, שומרי ראש, חיות משק וציד, כלים לאגירת מזון ומשקאות ועוד). לאחר הביקור המרתק ניסע אל מלוננו. לאחר ארוחת הערב נצא אל שוק הלילה הססגוני הנמצא בלב הרובע המוסלמי.

 

  

טיול מאורגן לסין טיולים מאורגנים לסין

     צילום : רז מור

מסגד בשיאן שלו אריחים תכולים, צבא שלם העשוי מטרקוטה, ומקדש בודהיסטי עתיק 
בבקר נסע אל הרובע המוסלמי, נבקר במסגד סיני עתיק, נסוב בגניו ונשוחח על הקהילייה המוסלמית, שהגיע אל שיאן כבר במאה ה - 12. מפה נמשיך אל פגודת אווז הבר הגדול לסיור בגני המקדש. הפגודה נחשבת למבנה היפה ביותר שנותר בעיר כיום. הפגודה ניצבת בתחומי מקדש דא-שיין "מקדש הרצון הטוב הגדול". אל המקום הזה הגיע הנזיר הבודהיסטי הראשון מהודו ומכאן הפיץ בהצלחה רבה את דת הבודהיזם בסין. בסיום הביקור ניסע מחוץ לעיר על מנת לבקר באתר לוחמי הטרה-קוטה – אחד מאתרי החובה לכל מבקר בסין, נבחן "צבא" ענק ודומם של 6000 חיילי חרס המהווים חלק מאתר הקבורה של הקיסר הראשון שאיחד את סין . בסיום הביקור באתר החשוב והמפורסם הזה נשוב אל שיאן ללינת לילה.

שמורת טבע ובמרכזה הר קדוש וארוחת דמפלינג ססגונית לסיום שלל החוויות שאספנו בשיאן
חלק ניכר מהמקומות הקדושים בסין מצוי על פסגות ההרים (הסימן "הר" בסינית משמעו גם מקום קדוש), ובמשך השנים אף נתקדשו קבוצות מסוימות של הרים לדתות השונות המצויות בה. קבוצה ראשונה כזו, של חמישה הרים, נתקדשה כבר לפני אלפי שנים, עוד בטרם תפסו להן אחיזה הדתות החשובות המוכרות לנו כיום בסין (קונפוציאניזם, דאואיזם ובודהיזם). אחד מחמשת ההרים הללו ממוקם רק 120 ק"מ מזרחית לשיאן. בעבר שמו היה "ההר הקדוש המערבי". כיום נהוג לקרוא לו  "חוא- שאן"  ("הר הפרח"). שמו נובע מחמש פסגותיו, שמרחוק נראות למתבונן כמו עלי כותרת. זהו ההר החשוב והיפה ביותר מבין חמשת ההרים הקדושים לדאואיסטים בסין.  לאתר מיוחד ומרשים זה נצא עם בוקר, נעפיל ברכבל לפסגתו הצפונית ונטייל רגלית לאורך מורדותיו ופסגותיו, בין מקדשים רבים, דגלי תפילה, עצי אורן עתיקים ומיוחדים  ושבילים ציורים הצופים אל נוף מרהיב. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נשוב לשיאן ונהנה מטעימה ממטעמיה המיוחדים של העיר תחילה בארוחת דמפלינג ובהמשך בסיור בשוק האוכל הלילי שברובע המוסלמי. נשוב למלוננו לאחר יום מלא חוויות.

אל שמורות הטבע  היפיפיות למרגלות הרי צפון מערב סיצ'ואן ועיר טיבטית עתיקה 
בבקר נעזוב לשדה התעופה, על מנת לטוס למקום כל כך שונה: אל סיצ'אן. מחלונות המטוס הנוחת נבחין שהנוף החום צהבהב המאפיין את אזור שיאן  נעשה לירוק עמוק באחת. שפע של שדות, נהרות ופלגים זורמים מפסגות ההרים המושלגים אל אגן הניקוז הגדול של סין. והכן פירוש שמה של סיצ'אן הוא "ארץ ארבעת הנהרות". אנחנו טסים אל צפונה של סיצ'אן, אזור הררי וגבוה, שעד חלוקתה של טיבט, נודע בשם סי-קאנג (הממלכה המערבית של הערפל). מטוסנו ינחת בלב הרי  השלג המהווים מקור למימיו של הנהר הגדול מין – שהוא אחד מיובלי היאנג-צה. אם שעת הנחיתה תאפשר נערוך ביקור קצר בעיירת הגבול הטיבטית העתיקה, סונגפן, נבחן את מרכולתם המיוחדת של בתי המסחר הפזורים לאורך הרחוב הראשי החוצה את העיירה הקטנה המוקפת בחומה, וניסע אל בית המלון הנמצא בפתחו של העמק בו נטייל למחרת. לינה בג'יוזאיגו.

אגמי טורקיז ושבילי הליכה ציוריים בשמורה ג'יוז'איגו
בלב העמק החבוי בינות להרים נמצאת ג'יו-ז'אי-גו (כלומר: תשעה כפרים בעמק). על שום יפיה היוצא דופן, השמורה  הוכרזה כנכס טבע עולמי מטעם ארגון אונסק"ו. עשרות אגמים קטנים ובריכות בצבע טורקיז וכחול עמוק, יערות מלבלבים, שבהם עדיין חיים דובי פנדה, טחנות קמח קטנות המונעות בעזרת מים, וביניהן סובבים גלגלי תפילה טיבטיים, גשרוני עץ קטנים ושבילים יפים משמשים תיירים כמו גם את האוכלוסייה ממוצא טיבטי, שמתגוררת בתשעה כפרים היסטוריים ומוגנים. כל אלו הופכים את העמק הזה לאחד המקומות היפים ביותר בעולם. לאורך היום נטייל רגלית וגם נעזר בתחבורת השמורה, על מנת לחפון כמה שיותר מפינות אזמרגד הצפונות בעמק שבין ההרים. לינה בג'יוזאיגו.

 

טיולים מאורגנים לסין טיול לסין
טיול לסין טול לסין

          צילום: רז מור

שמורת חואנג לונג, מעבר הרים נישא ותצפית על טיבט
מג'יוז'איגו, ניסע בנופים הדרמטיים של "הרי השלג". נחלוף סמוך למקורותיו של נהר ה – מין. במעבר הרים נישא, נעצור ליד אנדרטת "הצבא האדום הסיני", אתר המנציח את "המסע הארוך", מסע שבמהלכו עוצבה המהפכה העממית ופני סין המודרנית. מפה נרד אל עמק "הדרקון הצהוב" כדי לבקר בשמורה הנקראת באותו שם "חואנג לונג". גם שמורה זו נחשבת לאחת משמורות הטבע היפות בעולם; השמורה פרושה על פני מדרון הר שלם אשר עשוי מדרגות – מדרגות של טרוורטין צהבהב. על כל מדרגה כזו נוצרו מספר רב של בריכות שקטות וצלולות, בשלל גוונים. הבריכות והמפלגים שביניהן, ממוסגרים ביער מעורב שבו צומח מחטני ונשיר. אינספור עולי רגל – טיבטים וסינים כאחד – משוטטים במקום הזה, הנחשב לקדוש מאוד. הרי ברור שדווקא מקום שכזה ישמש למושבם של אלי היופי. נשוב אל מלוננו בז'יוזאיגו.

 

טיסה אל גווי-ג'ואו ונסיעה בינות טרסות אורז וביקור בכפר מעניין
עם בוקר ניסע אל שדה התעופה הממוקם על שלוחה בגובה של מעל 3000 מטרים מפני הים. המראה קצרה וטיסה חטופה מעל הרכסים המושלגים יובילו אותנו דרומה אל בירת המחוז השכן היא גויאנג. גויאנג היא הבירה המתפתחת של מחוז גוויג'ואו (Guizhou). מחוז זה שהחל להתפתח בשנים האחרונות, מונה כ 35 מיליון איש ואישה המשתייכים לקבוצות אתניות שונות ומשונות. במחוז זה נספרו יותר מ 20 קבוצות אתניות שונות (שלא נאמר שבטים), מה שהופך את המחוז הדרומי הזה למגוון ביותר מבחינה אתנית בסין ואולי גם בעולם כולו. מיד עם הנחיתה נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה קאילי. הרי הזמן קצר והיופי כל כך רב, נחלוף במלון ונצא מיד ברגל לביקור בכפר מסורתי ונידח של עושי נייר. בשעת בין הערבים נפסע עם איכרות איכרים ושוורים השבים יגעים משדות האורז. בערב נטעם ממטעמי המטבח המקומי. אחת מהמנות שנגיש לאמיצים שבנינו היא תבשיל דגיי נהר ברוטב חמוץ חריף. לינה בקאילי.

מסע מרהיב בין גבעות נחלים וכפרי בני המיעוטים המסורתיים באסם האורז של סין.
- 08.png (2691 bytes)

מסע מרהיב בין גבעות נחלים וכפרי בני המיעוטים המסורתיים באסם האורז של סין. בימים הקרובים נוריד הילוך, נחדל ממנהגנו להתגלגל בין נמל תעופה אחד לנמל תעופה אחר, נתנהל לאט ונספוג בסבלנות יופי פשוט ונוגע ללב, שבו נמהל אדם בנוף מולדתו. נוף הררי  הנמצא כדרך  קבע תחת מעטה ערפלי דק הפרוס על יערות במבוק, טרסות אורז, וכפריי עץ חבויים דרך רוֹנְג-גְ'יָאנְג וסָאן-גְ'יָאנְג (Rongjiang & Sanjiang). בימים אלו נחצה בנסיעה את חלקו הדרום מזרחי של מחוז גוי-ג'ואו, נסייר ברכב וברגל בישובים ציוריים שאינם מורגלים בביקורי תיירים, נאזין לנגינת הלוּ-שֶנג  – כלי נשיפה עשוי צינורות חזרן ארוכים, שקולותיו בוקעים מכל עבר, נצפה בריקודים האופייניים לקבוצות השונות, נטייל בדרכי העפר בלוויית נשים הנושאות עוללים על גבן, נעקוב אחר תעשיית הטקסטיל המסורתית של בני הדונג, נשקיף על טראסות אורז ותה מרהיבות במורדות ההרים המוריקים, נחצה גשרי "רוח ומים" עתיקים ונשתתף בחגיגות הכפריות עם התושבים המקומיים. ניסע בכבישים הרריים מפותלים ונלון במלונות פשוטים ובבתי הארחה בכפרים (שירותים צמודים לכל חדר). 

 

טיולים מאורגנים לסין טיול לסין
טיול לסין טול לסין

          צילום: רז מור

אל הרי החרוט של גווילין יומיים שבהם חוצים ביבשה באוויר ובמים נוף דמיוני
-
נחצה בנסיעה את גבול מחוז גוי-ג'ואו ובדרכנו לגווילין, נעבור באזורי בני המיעוטים של שמורת הטבע הנרחבת לוֹנְג-שֶן, ונעלה אל טרסות האורז היפות מסוגן. מדרגות חקלאות אלו מוכרות  כבר מאות שנים בשם  "עמוד השדרה של הדרקון" (Long ji Ti tian). פה נכיר תת קבוצה של ה"מיאו". בנות הקבוצה הזו המגיעות לבגרות מתחילות להאריך את שיערן - ולכן הקבוצה ידוע בשם "מיאו ארוכות השיער". בצהריים נמשיך לגְוֵי-לִין וסמוך לה נעפיל ברכבל אל רכס יאוֹ-שָאן.  פה נשהה לרגע  על מנת להשתומם מהנוף הפלאי. נמשיך בנסיעה ליָאנְג-שוּאוֹ  – שהיא עיירה צבעונית על גדת נהר הלי המתפתל בין צוקים מעוגלים ומוריקים המשווים למקום אוירה הלקוחה מציור אקוורל סיני. ואכן, נופים אלו שימשו השראה לציירים ומשוררים רבים. יָאנְג-שוּאוֹ  תשמש אותנו כבסיס לסיורים בסביבה. למחרת נצא לשייט על נהר ה-לי : נחצה באמצעות סירת נהרות איטית את נופי הקרסט. בסיומו של השייט נשוב ליאנג-שואו, נשוטט בעיירה התוססת המשמשת מרכז לתרמילאים, נעפיל אל  גבעת הירח ונהנה מהיופי שמסביב. בערב נחזה במופע המרהיב "רשמים", המתבצע תחת כיפת השמיים ומתרחש כולו על מי הנהר. המופע משלב משחקי תאורה ומוסיקה, וכן כ-300 דייגים מקומיים המתפקדים כניצבים. לינה ביאנג-שואו.

מגווילין אל פריז של המזרח היא שנגחאי
הבוקר נעזוב את העיירה יָאנְג-שוּאוֹ  אל נמל התעופה הסמוך לעיר גווילין, ונמריא אל המטרופולין שנגחאי. מעצמות המערב יצרו את שנגחאי כבר לפני יותר מ 150 שנה. בתחילה כמושבת מסחר קטנה שמוקמה בדלתא של נהר היאנג צה, הארוך בנהרות אסיה. דיי מהר העיר הלכה וגדלה, וכבר בתחילת המאה העשרים הייתה למרכז אורבני עצום ורוגש. בעשור האחרון בו הכלכלה הסינית זינקה שנגחאי ניצבה בחוד החנית של הצמיחה המהירה והפכה להיות חידה יחידה מסוגה. כיום מתגוררים בשנגחאי כ 25 מיליון אנשים והיא נחשבת לעיר בה מספר התושבים הגבוהה בעולם. בשנגאחי ממוקמות כיום החברות הכלכליות החשובות באסיה, רובעי הבילויים שבה הם המתוחכמים והמעוצבים בעולם, וקו הרקיע שלה הוא קו הרקיע הגבוה בתבל. לפיכך מאות גורדי שחקים מוארים באור נגוהות כשהלילה יורד. לאחר מספר ימים של חציית נוף רוגע נעלה הילוך ונשעט עם הקדמה בעיר הגלובלית הזו.  נבקר ברובע הסיני המשוחזר ובגן יו המפורסם, גן שתוכנן עבור סוחר מקומי עשיר. הגן מיטיב להציג את אומנות הגן הסינית שהייתה נפוצה בבתי המידות של אריסטוקרטיה הכלכלית שישבה בערי תעלות המים בדרום סין. נערוך קניות אחרונות בבתי המסחר הרבים הנמצאים בקרבת מקום. לינה בשנחאי

 

טיול מאורגן לסין צילום רז מור טיולים מאורגנים לסין בהדרכת רז מור

         בניי מיעוטים צילם רז מור: בן טיבטי מצפון סיצ'אן ובת לשבט המיאו דרום סין.שנחאי- ישראל 
-
זהו היום האחרון של טיולינו באחת המדינות המרתקות בעולם, אך לפנינו יום נוסף ומרגש בעיר ענק תוססת. בבוקר נבקר במוזיאון לאומנות סינית, אחד המוזיאונים הגדולים החשובים והמעניינים בתבל לאומנות זאת. כיום המוזיאון ניצב לו בדיוק במרכזה של העיר, בסמוך למבני ציבור מרשימים שמיטב אדריכלי העולם יצרו. כל אלו  מוקמו על שטח שהיה עד לתחילת המאה העשרים אחת מזירות מרוציי הסוסים ומשחק הפולו החשובות והגדולות בעולם. לאחר הביקור במוזיאון נמשיך רגלית לעבר רחוב נאנג'ינג, המדרחוב הגדול של העיר. נבחן את מרכזי הקניות החדישים ונהנה מקפה באחד מבתי הקפה העדכניים הפזורים לאורך המדרחוב הארוך. מפה נמשיך בדרך ייחודית ומוזרה לכיוון רובע המשרדים החדשני ה"פודנג" שנבנה על אי בלב הערוץ הרחב של הינגצה. עד לפני 15 שנים "פודנג" לא היה יותר מאי בוץ גרוף בפתחו של נמל המסחרי של שנגחאי. כיום האי כולו בטון וזכוכית, ומיטב האדריכלות הפוסט מודרנית מוצגת עליו. נעלה לתצפית מאחד מגורדי השחקים לעבר הכרך השוקק. בערב נצפה במופע אקרובטיקה נועז מפה ניסע אל שדה התעופה לטיסת לילה ודרך יעד ביניים לתל אביב.

**הערה חשובה, בשל גודלה של סין והרצון לחוות מגוון רחב של אתרים, ונופים מטבע הדברים אנו ניעזר במספר טיסות פנים. ראוי להדגיש - מסלול הטיול והביקור באתרים השונים, כפוף למועדי ההמראות והנחיתות, של הטיסות הללו.

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לסין כולל הר טיאנמן 14 יום
טיול מאורגן לסין – כולל ביקור בשמורת הטבע ג'יוז'איגואו ומחוז יונאן, 20 ימים
טיול מאורגן ליונאן (סין) ולאוס - כולל ארץ השנגרילה, 18 יום
טיול מאורגן לשומרי מסורת בסין, 12 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי סוסים
טיולי אופניים
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015