ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לנפאל והודו- מסע למורדות ההימלאיה, 14 יום

מסע ייחודי מהרי ההימלאיה בנפאל והודו תוך ביקור בכפרים קטנים ויפים, דרך סיור במקורות הגנגס והעיר המקודשת רישיקש, עד הטאג' מאהל המפורסם במדבריות הסובבות את דלהי. זהו טיול מאורגן לנפאל והודו שהינו מסע מרתק בתוואי שטח שונים, דתות שונות ותרבויות מרתקות, במסלול ייחודי לאיילה, אשר אינו נמצא במסלול התיירים השחוק.

טיול במסלול ייחודי שאין כמותו באף חברה אחרת, המכסה חלק יפה מאוד של שיפולי ההימלאיה. נפאל- ארץ קטנה וידידותית בהרי ההימלאיה, משתרעת על שטח נופי מגוון, מגובה פני הים ועד לשרשרת הרי ההימלאיה וההר הגבוה ביותר בעולם- האוורסט. רובה ירוקת עד, שופעת מפלים, כפרים ציוריים, טרסות אורז משתפלות בהרים, אגמים יפים ופסגות מכוסות שלג. מסורת ארוכת שנים של בודהיזם והינדו נראים בכל פינה: בסטופות עם העיניים המצוירות עליהן, בטקסים ובארמונות העתיקים מגולפי העץ. בשווקים נוכל לראות שפע של עבודות יד יפות ונהנה מהצבעוניות וההמולה. בטיולנו נבקר באזור קטמנדו והאתרים ההיסטוריים, נטוס לשמורת טבע ברדיה/ רויאל סוקלפנטה, בה נוכל לראות פילים, קרנפים, תנינים, צבאים ועוד. מפה נעבור להודו ונעלה במעלה ההרים לאלמורה- עיירה קטנה בהרי ההימלאיה, מפורסמת בטיולי הטבע שיוצאים ממה. נמשיך מזרחה באותו קו גובה לרישיקש- עיירה מקודשת להינדים, אליה עולים לרגל כדי להיטהר במימי הגנגס. נסיים בביקור בטאג' מאהל.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בנפאל והודו?

 

 מסלול טיול מקיף ומעמיק - מסלול הטיול שלנו לנפאל נבחר בקפידה מתוך היכרותינו ארוכת השנים עם שני היעדים המרתקים. מסלול הטיול שלנו לא פוסח על מקומות קטנים ונידחים במעלה הדרך, על נופים מאלפים ועוצרי נשימה, גם אם אינם כלולים במפת התיירות המוכרת. 

 

הדרכת הטיול - את הטיולים שלנו להודו ונפאל חיים אנשים שחיים ונושמים הודו ביום יום שלהם. אותם אלו שבעבר נדבקו אל חיידק הטיולים לתת היבשת ההודית בימי התרמילאות שלהם ואת האהבה הגדולה מנסים להעביר ברמה יומיומית למטיילים הבוחרים להגיע איתנו אל מסלול זה. 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו 
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן לנפאל והודו 


מתל אביב  לקטמנדו
- 08.png (2691 bytes)

אחר הצהריים נצא בטיסת לילה לקטמנדו דרך איסטנבול. בהגיענו נעבור למלון לשים את הדברים ולהתאוורר, ונצא להכיר את קטמנדו, בירת נפאל: נלך לכיכר דרבר, מרכז הבירה העתיקה וסביבו מכלול של מקדשים, פסלים וארמונות. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לנפאל, נבקר במקדש קומארי- האלה ילדה. משם נמשיך אל מקדש סוואימבונאט הנפלא שראשיתו מלפני 2000 שנה והוא צופה על העיר וסביבותיה. המקום ידוע גם בשם "מקדש הקופים" בגלל הקופים הרבים שמסביבו, חלקם מלווים את העולים למקדש לאורך המדרגות הרבות. לינה בקטמנדו.

קטמנדו: פטאן, פושפטינאת, בודהנט
בבוקר נצא מחוץ לעיר פטאן, הצמודה לקטמנדו, שהייתה אחת מערי הבירה הקודמות של נפאל. כיום היא מרכז לאומנויות ואנו נוכל לראות לא רק את אתריה המיוחדים אלא גם אומנים במלאכתם. זו נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לנפאל. נחצה את העיר לצדה השני אל מקדש פושפטינאת, הוא המקדש ההינדי החשוב בנפאל. מרכז המקדש אמנם סגור לתיירים, אבל נוכל להסתובב בחלקים האחרים שלו ולראות את הטקסים הדתיים הנערכים במקום הכוללים לעתים גם שריפת גופות. משם נצא להליכה ברגל שתיקח אותנו מ"הודו לטיבט" לעבר סטופת בודהנט (הסטופה הענקית עם העיניים). הסטופה נמצאת במרכז כיכר ענקית וזרם בלתי פוסק של מאמינים סובב סביבה ללא הרף. בשכונה סביב הסטופה ישנו מכלול מנזרים טיבטים שם נראה איך מציירים ציורי טנקה, נבקר במרכז טיבטי להכנת שטיחים ונראה את תהליך ההכנה של שטיחים יפים אלו. לינה בקטמנדו.

 

טיול מאורגן לנפאל
בקטפור
אפשרות למעוניינים: מוקדם בבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה פרטית מעל הרי ההימלאיה. הטיסה במטוס קטן (16 מקומות) כאשר לכל אחד יש חלון. לאחר ארוחת בוקר נצא כשעתיים נסיעה מקטמנדו לבקטפור, שהיוותה מרכז שליטה על נפאל מהמאה ה14 עד ה 16. נסייר ברחובות העתיקים אשר חלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים- חלקם ארוטיים ונצא לטיול רגלי בגבעות של האזור. נמשיך לטיול רגלי בין השדות והכפרים למקדש נחמד. אחר הצהריים נחזור לקטמנדו. לינה בקטמנדו.

מקטמנדו לדנגדי
לאחר ארוחת בוקר נעבור לשדה התעופה לטיסת צהריים לכיוון דרום מערב לאיזור הטראי. עם הנחיתה נעבור לעיירה דנגדי, אשר נמצאת בחלק הנמוך של מערב נפאל, קרוב לגבול עם הודו. האנשים באזור זה רובם הינדים וסגנון חייהם דומה מאוד להודים. ננצל את אחר הצהריים לביקור באחד הכפרים כדי להכיר את סגנון הבנייה המסורתי של אזור זה בנפאל. לינה בדנגדי.

שמורת רויאל סוקלפנטה
היום נצא לרכיבה על פילים בתוך השמורה, דבר שמאפשר קרבה רבה לחיות כי הן לא מרגישות באנשים שיושבים למעלה. יש לנו סיכוי טוב לראות קרנפים, סוגים שונים של צבאים, ציפורים ועוד. אחר הצהריים נצא לשייט בסירה בשמורה, כאשר אנחנו רואים תנינים משני סוגים, שלדגים, ציפורים מסוגים שונים ועופות מים שונים. לינה בדנגדי.

מדנגדי לאלמורה שבהודו
לאחר ארוחת בוקר נעבור לגבול עם הודו, שם נחתים דרכונים ונצא בנסיעה במעלה ההרים לאלמורה. אלמורה (Almora) מהווה קסם ירקרק ואווירתי. העיירה, הנמצאת במדינת אוטאראנצ'אל, נהפכה על ידי השלטון הבריטי  להיל סטיישן (Hill Station). זוהי עיירת נופש בפסגת הר המשקיפה על נוף יפהפה של הרים ירוקים ופסגות מושלגות. ננצל את אחר הצהריים לסיורים בעיירה. לינה באלמורה.

טיולים רגליים באזור אלמורה
יום זה מוקדש להליכות רגליות לא קשות בין כפרים, שדות ופנינות נוף יפות. בין השאר נבקר במבצר אמורה העתיק ובמקדשי בינסאר. לינה באלמורה.

מאלמורה לרישיקש
נצא ברכבים קטנים בדרך ההרית יפה מאלמורה מערבה עד לרישיקש, תוך שאנו עוצרים בדרך להליכות קצרות בטבע ובכפרים. לאורך הדרך נוכל לראות טרסות חקלאיות מעובדות, הרי ההימלאיה מצד אחד ועמקים מהצד השני, כשלאורך הכביש מקדשים הינדים קטנים. לינה ברישיקש.

העיירה רישיקש ומקדשיה
רישיקש היא מקום שקט ורגוע, ובו זורם הגנגס הקדוש. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים להודו, אנו נטייל בעיר, בין הגשרים להולכי רגל המקשרים בין העיר העליונה לעיר התחתונה, לאורך הנהר, בין שפע המקדשים ואשראמים, ונבקר בחלק מהם. בביקורנו זה נזכה בהצצה חטופה לנבכי הרוחניות ההודית וכדי להשתתף בחוויה נעשה שעור יוגה. נטייל גם בכפרי הסביבה ונכיר את התושבים. לעת ערב נחזור אל רישיקש ונצפה בטקס ה"ארטי" המיוחד למקום, טקס נהר הגנגס הקדוש, הנערך ע"י הכוהנים בזמן השקיעה.   לינה ברישיקש.

 רישיקש ומקורות הגנגס
יום מיוחד של טבע ונוף: לאחר השכמה מוקדמת נסיעה צפונה במעלה הרי ההימלאיה דרך נופי עמקים, קניונים ורכסים. בנסיעה נוכל להתוודע למראה הכפרים, לאופייה של החקלאות ולאורח החיים המקומי. זו נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן להודו. נטייל בכפרי הסביבה ונכיר את תושבי ההרים "העם הגרוולי". נגיע אל דוו'פריאג (DEVPRAYAG) עיירה בה מתחברים שני נהרות לתחילתו של נהר הגנגס. האזור ציורי, ומושך אליו עולי רגל הודים בדרכם ל"מקורות הנהר הקדוש". לינה ברישיקש.

 

טיול מאורגן לנפאל והודו


 

לדלהי
עם בוקר נעבור להרידוואר אשר נמצאת כחצי שעה מרישיקש, שם נכנס למקדש ההינדי החשוב ביותר. המקדש מושך אליו אלפי מאמינים ביום. נסייר קצת בשוק ונצא בנסיעה לדלהי ללינת לילה.

אגרה, טאג' מאהל
לאחר ארוחת בוקר נצא לאגרה לביקור בטאג' מאהל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה על ידי השליט שאח ג'אהן לזכר אשתו  האהובה מונטז, לה היה נשוי 17 שנה, ומתה בעת לידת ילדם ה- 14.  נעבור לביקור במבצר אגרה בו שאח ג'האן נכלא על די בנו בשל תאוות השלטון. נחזור לעת ערב לדלהי ללינת לילה.

דלהי- תל אביב
עם בוקר נעבור לשדה התעופה לוטיסה לישראל דרך איסטנבול.

טיול מאורגן לנפאל והודו:

   *** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך***

לכל הטיולים להודו
לכל הטיולים לנפאל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
אל פסטיבל "מגרשי הרוחות" במוסטאנג ורכס האנאפורנה נפאל-ברכבי שטח - לנקרוזרים, 13 ימים
טיול מאורגן לטיבט ונפאל, 15 ימים
טיול מקיף לנפאל 15 ימים, כולל טרק פון היל 6 ימים
טרק בנפאל -לנגטנג , 14 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי סוסים
טיולים לנוסע העצמאי
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים 
טיול לסין
טיול ליפן
טיול לאיסלנד
טיול  לגיאורגיה
טיול לסרי לנקה
טיול לנפאל
טיול לויאטנם וקמבודיה
טיול לבורמה
  
 

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן לאיטליה
טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן ליפן
טיולים מאורגנים לתאילנד
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן להודו
   
 

טיול מאורגן
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן ליוון
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגנים לרומניה
טיול מאורגן לקובה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיסלנד
   
  

טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לשומרי מסורת
טיול מאורגנים לדתיים
טיול מאורגן לדתיים
טיול לשומרי מסורת
גלריית תמונות
 
 
 
 
   
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי משפחות ביוון
טיולי משפחות ברומניה
טיול משפחות בגיאורגיה
טיול משפחות לאפריקה
טיול משפחות לקניה
טיול משפחות למונטנגרו
טיול משפחות לטנזניה
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015