ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לטיבט ונפאל, 15 ימים

טיבט נחשבת לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע. הרמה הגבוהה קרויה "גג העולם" ומשתרעת מגובה 3,500 מטר ועד  לפסגות ההימלאיה בגובה האדיר של 8,850 מטר. היא מקור המים לכל רחבי יבשת אסיה אבל רובה מדברית. יש בה מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, מישורים נרחבים, עמקים מעובדים ואגמים צלולים הנושקים לשמיים אינסופיים בהם שטים עננים רבי רושם. גולת הכותרת של טיול מאורגן לטיבט הינה הטיבטים עצמם: עם בודהיסטי פתוח ונעים המנהל את חייו בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלו אותם לפני מאות שנים. חלקם לובשים עדיין את הלבוש המסורתי, הכולל תסרוקות ייחודיות, תכשיטים ועיטורי טורקיז בשיער, בגדי משי משולבים עם עורות וכובעי פרווה. נבקר במנזרים החשובים במרכז טיבט, אשר למרות ההרס הרב שזרה הכיבוש הסיני, עדיין  מתהדרים בעושר אומנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים נכיר את הבודהיזם הטיבטי, על מגוון טקסיו רבי הרושם, נכיר את היבטיו הציוריים ונתוודע אל סיפורים המרתקים את בני המערב מזה זמן. במסגרת טיול מאורגן לטיבט, החצייה הרכובה של רכס ההימלאיה מטיבט לנפאל מאפשרת לנו לחוות בעוצמה את מימדי הרכס הגבוה בתבל ואת האופן בו הוא מפריד את תת יבשת הודו מיתר אסיה. למרות תנאי שטח קשים זהו טיול בלתי רגיל שהוא גם חשיפה רוחנית.   

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיבט ונפאל?

 

מסע ייחודי - במרבית הטיולים הנמכרים לטיבט משולב הביקור בטיבט בפרק זמן קצר יחסי במסגרת טיול כללי לסין אל מחוזות כלליים הנושקים לטיבט וכוללים ביקור על פי רוב בלהסה בלבד. בטיול זה אנו מעמיקים ומכירים גם את המקומות הרחוקים ממסלול התיירים השחוק ויוצאים גם אל מחוץ למסגרת התיירותית של להסה. 

 

השילוב של נפאל במסלול - שילוב נפאל במסלול הטיול מאפשר חצייה יבשתית של רכסי ההימלאיה בנקודות תצפית בלתי נשכחות שנדמה ומעטים הם אלו שזכו להגיע אליהם, קל וחומר במסגרת טיולים מאורגנים.

  

הכרות מקיפה עם היעד - את מסלול הטיול לטיבט ונפאל בנתה עירית להב, מנהלת מחלקת מזרח אסיה באיילה גיאוגרפית שגרה במשך מספר שנים בטיבט.  

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................  דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ, סתו 


המסע שלנו לטיבט הוא מסע ייחודי המשלב גם מפגש בלתי אמצעי עם תושביו הטיבטים ומגיע גם אל הפינות הנידחות של טיבט ונפאל שמחוץ למסגרת הטיולים המאורגנים הקלאסיים. ההכרות העמוקה עם היעד פותחת בפנינו גם צוהר אל האנשים ואל התרבות המרתקת והפחות מוכרת. 
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן לטיבט ונפאל 


ת"א – בייג'ינג
- 08.png (2691 bytes)

נצא בטיסת לילה מת"א לבייג'ינג, הגעה בשעות הצהריים של יום המחרת. לאחר החבירה למדריך המקומי נצא לסיור ככל שהזמן יאפשר (מותנה בשעת הנחיתה) : כיכר טיאן אן מן, העיר האסורה, שוק המשי ושוק האוכל. לינה בביג'ינג.  

בייג'ינג - להסה  
עם בוקר נצא בבטיסה ללהסה (Lhasa), הנמצאת בגובה 3,595 מ' מעל פני הים הינה בירת טיבט. ניקח את הימים הראשונים ללא פעילות מאומצת כדי להקל על ההתאקלמות. לאחר הנחיתה וההתארגנות במלון נצא רגלית לסייר במרכז העיר, שהייתה לוטה במיסתורין במשך מאות שנים. כמו במסורת הטיבטית נעשה שלושה סיבובים בבארקור (Barkhor)- סיבוב הקפת המקדש, גדוש עולי רגל ובשפע דוכנים לממכר תשמישי קדושה, בגדים, תכשיטים ואבני טורקיז.  נכנס לקודש הקודשים של העיר – מקדש הג'וקאנג (Jokhang), המוכר גם כמקדש הקדום ביותר בטיבט ובו פסל בודהה מוזהב. לינה בלהסה (3,595 מ').

 

  

טיול מאורגן לטיבט ונפאל טיולים מאורגנים לטיבט ונפאל

 

היכרות עם בירת טיבט  
את היומיים הבאים נקדיש להכרות עם העיר, אשר תחת השלטון הסיני העיר עוברת תהליך של מודרניזציה והריסת המורשת הטיבטית. במסגרת טיול מאורגן לטיבט נבקר בשני מנזרים חשובים מאוד:  מנזר דרפונג (Drepung) הנמצא מערבית, ומנזר סרה (Sera) שנהרס במהלך מהפכת התרבות וכיום הולך ונבנה מחדש. ננסה לראות את תהליך ההתדיינות שנעשה בחצר בין הנזירים. נמשיך לנורבליגנקה (Nurblingka) מעון הקיץ של הדלאי לאמה ונבקר בגולת הכותרת – הפוטאלה (Potala), שהוכר לאחרונה גם אתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. זה היה מקום שבתו של הדלאי למה, ראשי הנזירות ומקום התכנסות השרים הטיבטים עד הכיבוש הסיני. לינה בלהסה (3,595 מ').

עמק להסה: מנזר גנדן  
היום ניסע דרום מזרחית מהעיר אל המנזר הגדול השלישי בטיבט, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לטיבט: גנדן (Ganden), מנזר שנוסד על ידי צונג קא פה (Tsong Ka pa), אשר ייסד את זרם הגלוקפה (Geluk pa), "הכובעים הצהובים". בראש הזרם יושב הדלאי למה וראש המנזר נחשב מורה החשוב ביותר בזרם הגלוקפה. המנזר נבנה במיקום מרהיב גבוה מעל העמק ומאפשר תצפיות מרשימות על האזור. בעונה זו נוכל למצוא גידולי שעורה וחרדל באזורים הפוריים ליד הנחלים. חזרה ללינה בלהסה. (3,595 מ')

עמק יארלונג
נצא ליום טיול לאורך עמק יארלונג, לביקור בכפרים מסורתיים, תוך התוודעות לחקלאות וחיים הטיבטיים. נבקר בבית משפחהטיבטית ונאכל איתם ארוחת צהריים מסורתית. בסיום הסיורים נחזור ללהסה. (3,595 מ')

מנזר מינדרולינג, סאמיה  
ניסע דרומית מלהסה לאורך גדות נהר יארלונג צנגפו (Yarlung Tsangpo), או בסנסקריט הברהמפוטרה עד מנזר מינדרולינג, המנזר החשוב ביותר של זרם הניגמה במרכז טיבט ואחד משיאיו של טיול מאורגן לטיבט. נחצה את הנהר במעבורת והמשך בנסיעה לאורך גדתו הנגדית, אל כפר ומנזר סאמיה (Samye), המנזר הראשון בטיבט (מאה 8). נקודת ציון חשובה במסגרתם של טיולים מאורגנים לטיבט. המנזר בנוי במתכונת דיאגרמה קוסמית, הקרויה מנדלה. לפי המסורת בסאמיה נערך ויכוח תיאולוגי חשוב בין שני מורי דת בודהיסטים – האחד סיני והאחר הודי. לתוצאות הויכוח היו השלכות מרחיקות לכת על עתידו של הבודהיזם הטיבטי. לינה בסאמיה. (3,630 מ')

אגם ימדרוק, מנזר סמדינג, גיאנצה  
נחזור מסאמיה מערבה, נעבור במעבורת ונמשיך בנסיעה לאורך יארלונג צנגפו אל אגם ימדורק (Yamdrok Tso), אגם שצורתו כשל עקרב וצבעו טורקיז. זהו אחד מארבעת האגמים הקדושים בטיבט. ניסע לכפר ננגרטסה ומשם בהליכה רגלית (כשעתיים) למנזר סמדינג, ממנו נשקף נוף יפה על אגם ימדרוק והאגם הקטן דומו שבמרכזו. ראש המנזר הינה אשה. נמשיך דרך מעבר הרים שגובהו 5200 מ' ובו קרחון , אל העיירה גיאנצה (Gyantse), לאחר ההגעה אל גיאנצה נבקר בסטופת קומבום (Kumbum) המפורסמת שנבנתה במאה ה- 15 ומכילה אלפי פרסקאות מקוריים. לינה בגיאנצה. (3,980 מ')

 

טיולים מאורגנים לטיבט ונפאל טיול לטיבט ונפאל טיול לטיבט ונפאל

   

שיגאצה  
נסיעה אל שיגאצה (Shigatse), אחת מנקודות היישוב הגדולות ביותר בטיבט. ביקור בקומפלקס העצום של מנזר טאשי לומפו (Tashilumpo), מקום מושבו המסורתי של הפנצ'ן לאמה (Panchen Lama). באחד מהיכלי המנזר שוכן פסל בודהה מאיטראה (Maitreya, הבודהה של העתיד) מצופה זהב שגובהו 27 מטרים. לינה בשיגאצה.(3,840 מ)

מנזר סאקיה וטינגרי
נמשיך בנסיעה על "דרך הידידות" שבין נפאל וטיבט, היוצאת מלהסה אל קטמנדו וממנה ניסע דרומה אל מנזר סאקיה (Sakya). במנזר, השייך לפלג הסאקיה, ישב בעבר הסאקיה פנדיט, אחד המורים הגדולים ביותר שידעה טיבט אי פעם! זהו אחד המבנים המרשימים ביותר בטיבט כיום, ומנזר גדול ופעיל. נסייר במנזר ונמשיך לטינגרי, עיירה קטנה על דרך הידידות. לינה באכסניה בסיסית (הטובה ביותר שיש).(4,250 מ')

מנזר רונגפו והר אוורסט
היום נבקר במחנה הבסיס של ההר הגבוה בעולם, הר האוורסט, (Everest Base Camp) ניסע דרך אזורי סחף ודיונות חול – מרחבים עצומים שוממים. את הקילומטרים האחרונים אל בסיס היציאה להר נעשה בהליכה יפה ברגל. בסמוך נמצא מנזר רונגפו (Rongphu), המנזר הגבוה בעולם, אחד מנקודות הציון החשובות של טיול בטיבט, ממנו נוכל לראות את נופו המרשים של הר האוורסט. נשוב על עקבותינו ונחזור לטינגרי ללינת לילה.  (4,250 מ')

אל נפאל
יום נסיעה ארוכה. מוקדם בבוקר ניסע אל זאנגמו (Zangmu), הנמצאת בסמוך לגבול הנפאלי. במהלך הנסיעה נחצה את קו פרשת המים של ההימלאיה, נפרד מהרמה הטיבטית הצחיחה וניסע לאורך קניון מצוקי מרשים. הנוף ישתנה בקיצוניות לנופים ירוקים. הודות לגשמים שיורדים בצד זה של הרכס. הנסיעה עוברת לאורך נהרות שוצפים שמימיהם חומים - אדומים מסחף אדמה. נעבור את מנהלות הגבול (רגלית) ונמשיך במורד הנהר אל עומק נפאל. מכל עבר נטבול בשפעת ירק. הדרך תחצה אזורים כפריים, חלקות חקלאיות מעובדות ושדות אורז ירוקות לאורך המדרונות, עד הגיענו לעיר הבירה של נפאל- קטמנדו. לינה בקטמנדו.

קטמנדו ופטאן
נצא להכיר את קטמנדו, בירת נפאל: נלך לכיכר דרבר, מרכז העיר העתיקה ומקדש האלה הילדה. משם נמשיך אל מחוץ לקטמנדו לעיר פטאן, שהייתה אחת מערי הבירה הקודמות של נפאל. כיום היא מרכז לאומניות ואנו נוכל לראות לא רק את אתריה המיוחדים אלא גם אומנים במלאכתם. אחרי ארוחת צהריים נחזור לקטמנדו, לאזור הטיבטי סביב סטופת בודהנאט (הסזטופה הענקית עם העיניים). נראה איך מציירים ציורי טנגקות, נבקר במרכז להכנת שטיחים טיבטיים ונראה את תהליך ההכנה של שטיחים יפים אלו. לינה בקטמנדו.

בקטפור וקטמנדו 
לאחר ארוחת בוקר נצא כשעתיים נסיעה מקטמנדו לבקטפור, שהיוותה מרכז שליטה על נפאל מהמאה ה 14 עד ה 16. נסייר ברחובותיה העתיקים, אשר חלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים- חלקם ארוטיים. נחזור לקטמנדו ונבקש בפושפטינאט- המקדש הכי חשוב להינדים. אמנם לזרים אסור להכנס למקדש, אבל נוכל לתצפת על המקדש וההתרחשות שבו. לינה בקטמנדו.

קטמנדו- ישראל
עם בוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה לאיסטנבול והמשך לישראל.


*** בטיול מאורגן לטיבט ונפאל ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך***

לכל הטיולים המאורגנים לטיבט
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
אל ממלכת מוסטאנג ה"אסורה" דרך רכס האנאפורנה, 13 ימים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
טיול מקיף לנפאל 15 ימים, כולל טרק פון היל 6 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי סוסים
טיולי אופניים
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים 
טיול לסין
טיול ליפן
טיול לאיסלנד
טיול  לגיאורגיה
טיול לסרי לנקה
טיול לנפאל
טיול לויאטנם וקמבודיה
טיול לבורמה
  
 

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן לאיטליה
טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן ליפן
טיולים מאורגנים לתאילנד
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן להודו
   
 

טיול מאורגן
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן ליוון
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגנים לרומניה
טיול מאורגן לקובה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיסלנד
   
  

טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לשומרי מסורת
טיול מאורגנים לדתיים
טיול מאורגן לדתיים
טיול לשומרי מסורת
גלריית תמונות
 
 
 
 
   
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי משפחות ביוון
טיולי משפחות ברומניה
טיול משפחות בגיאורגיה
טיול משפחות לאפריקה
טיול משפחות לקניה
טיול משפחות למונטנגרו
טיול משפחות לטנזניה
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015