הפעם מחכה לנו טיול באמת טיול מיוחד במינו.בטיולנו נכיר ונחווה, בנוסף לפניה הידועות והאהובות של פורטוגל, גם את פינות החמד, העיירות האותנטיות השמורות המקסימות, שמחוץ למסלול המטיילים החבוט;  נכיר את מכמני עמק הדואורו הנהדר, נבקר בגנים הנהדרים של בומבראל, נבקר בחוות יינות בה אף נטעם את יין הפורט הייוחדי.  וכמובן מדירה. אי גן עדן הקסום, העשיר בנופים קסומים ומפתיעים.  נכיר ונהנה גם מהמאכלים המיוחדים של פורטוגל ובהם האספדה המפורסם

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לפורטוגל ומדירה? 

 

המסלול המקיף ביותר - רק באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים לשלב את מכלול האיים של מדיירה שטופת השמש בכל השנה. שילוב מרתק של נופים קסומים, חופים יפהפיים, תרבות והיסטוריה מרתקת. 

   

בגלל ההדרכה המקצועית-  מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה


מסלול הטיול לפורטוגל ומדירה


 

יום 1 > תל-אביב – ליסבון, אבורה

מוקדם בבוקר נמריא לליסבון. נגיע לליסבון Lisbon. ניפגש עם האוטובוס והצוות המקומי. נבקר במוזיאון הקרמיקה Museu Nacional do Azulejo. ניסע  על גשר "ווסקו דה גמה"Pont Vasco Da Gama  החוצה את ימת שפך נהר טז'ו Tejo. הגשר נבנה לקראת תערוכת אקספו 1998 שנערכה בליסבון וארכו 17.2 ק"מ. נמשיך אל העיר אבורה Evora, בירת חבל אלנטזו' שהמאות 14-16 היו תור הזהב שלה, בשנים אלו היא הפכה לחביבת בית המלוכה (שושלת בית אביש) ולמקום מושבו, משכילים ואמנים רבים התיישבו בה, באמצע המאה ה-16 התיישב בה גם הארכיהגמון. אבורה ירדה מגדולתה החל משנת 1580  עם השתלטות ספרד על פורטוגל.  נתארגן במלון ללינה וארוחת ערב. לינה באבורה.

 
יום 2> אבורה, פורטאג'ם, מרוואו, קאשטלו דה וידה, קשטלו בראנקו

נצא בבוקר לדרכנו, נסייר בעיר העתיקה של אבורה Evora, נשקיף על המקדש הרומי מן המאה השנייה לספירה ונבקר ב'קפלת העצמות' המוזרה. נעזוב את אבורה ניסע אל מארוואו Marvao , אחד מן הכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות בפורטוגל, ונעלה אל אחד ממבצרי הספר המזרחי של הממלכה. נמשיך אל פורטאג'ם Portagem – מעבר גבול בין ספרד לפורטוגל דרכו עברו היהודים - מגורשי ספרד, לפורטוגל. נגיע לעיירה קסטלו דה-וידה Castelo de Vide שם, במידה ויתאפשר, ניפגש עם צאצאי האנוסים ברובע היהודי, נשמע לראשונה,  את סיפורם של יהודי פורטוגל וסיפור האנוסים בה.  בשעות הערב נגיע ללינה בעיר קסטלו בראנקו   Castelo Branco                                                                                                                                                          

יום 3> רכס הרי הכוכב, בלמונטה, טראנקוסו, פסו דה רגואה

במידה ומזג האוויר יאפשר נעפיל בבוקר אל רכס הרי הכוכב Serra Da Estrela שפסגתו, ה- Tore , היא הגבוהה ביותר בפורטוגל (1993מ') ונהנה מנופי הגרניט המרתקים. נמשיך לבלמונטה (Belmont, עיירה בה חיים צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם. כאן נמשיך לספר את סיפורם של האנוסים. במידה ויתאפשר, ניפגש עם אנשים מהעיירה, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. נמשיך בעקבות ההיסטוריה היהודית לביקור מרגש בעיירה טרנקוסו Trancoso בה נוכל להתרשם מהחייאת העבר היהודי במקום, כולל ביקור בבית כנסת חדש, שנבנה על חורבות בית הכנסת שחרב בהוראת האינקוויזיציה. נעמיק ונחדור אל חיי היהודים במקום במהלך ימי הביניים. נכיר גם את "שפת הסימנים" החרוטה על חזיתות הבתים העתיקים. נסיים את היום בלינה וארוחת ערב בבית מלון אשר בבירת עמק הדואורו –  פסו דה רגואה Peso da Regua.

 
יום 4> עמק הדואורו

בבוקר נצא להכיר את עמק הדואורו  השמור ע"י אונסקו כאתר מורשת ייחודי, בו גדלים הענבים מהם מייצרים את יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל. ניסע לאורך הנהר, נבקר בעיירה הקטנה פינייהו Pinhao היושבת לגדת הנהר. בשעות אחה"צ נגיע לפורטו Porto, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, היושבת על שפך נהר הדואורו, הנשפך לאוקינוס האטלנטי. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו Sao Bento הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, נבקר בקתדרלה Se, נהלך בגן הקריסטל, ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על הנהר, שתי גדותיו וגשריו, נשוט על נהר הדואורו, נהלך במדרחוב סנטה קתרינה Santa Catarina, בוילה נובה דה גאיה Vila Nova Da Gaia– היושבת על גדת הנהר שמול פורטו, נבקר באחד מיקבי חברות יינות הפורט ונכיר מקרוב את תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב ברובע ריביירה Cais Da Ribeira, באחת מהמסעדות שלאורך הנהר. לינה בפורטו. 

 

יום 5> אוויירו, קושטה נובה, קוימברה, פאטימה

נעזוב את פורטו וניסע דרומה. נבקר בעיירת הדייגים והנופש קושטה נובה Coata Nova. נמשיך  אל עיירת התעלות של פורטוגל – אוויירו Aveiro .  נמשיך לקואימברה Coimbra, בירתה הראשונה של פורטוגל, היושבת לגדת נהר מונדגו. נבקר באוניברסיטה העתיקה הצופה על הנהר ובספרייה הבארוקית שלה הכוללת 30,000 ספרים ו-5000 כתבי יד. נמשיך בנסיעה עד לפאטימה Fatima– העיר  אליה נוהרים מיליוני צליינים מרחבי העולם הקתולי, נלון באזור. בשעות הערב המאוחרות נחזה בתהלוכת המאמינים, במידה ותתקיים.

      

טיולים מאורגנים למדירה והאיים הקנריים טיול מאורגן למדירה והאיים הקנריים

    

 

יום 6> תומר, באטאליה, נאזארה, אובידוש, ליסבון

בבוקר ניסע לעיירה תומר Tomar. נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-14, ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר הטמפלרי הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם שבו. נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" שבבאתאליה Batalha, על-שם הקרב המפורסם שנערך בקרבתו, בו ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש המלך הפורטוגזי את נדרו והקים את אתר הכנסייה/המנזר המפורסם, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל. נמשיך ונבקר בעיירת הדייג והקייט נאזארה Nazare היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר O Sitio – ממנו נצפה על העיירה. בנסיעה קצרה נמשיך למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש Obidos ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות.  את היום נסיים במלון בליסבון Lisbon.

 
יום 7> טיסה  מליסבון – למדירה, מונטה, פונשל

בבוקר נגיע לנמל התעופה של ליסבון ונמריא לאי מדירה, מיד בהגיענו ניפגש עם האוטובוס המקומי נתחיל במסע ההכרות עם האי מדירה "אי האביב הנצחי", הטובל בעצים, פרחים ומים רבים, אי שנוצר לפני מיליוני שנים מהתפרצויות געשיות. נגיע לפונשאל  Funchal, בירת האי. נעלה אל התצפית הנפלאה באירה דו סראדו Eira do Serrado, ממנה נשקיף על האי ומרחביו. נעלה עם רכבל לביקור בעיירה מונטה  Monte ובגניה היפים  Monte Palace Tropical Garden. 
נגלוש ממרומי ההר במזחלות העץ  Monte Toboggan  המסורתיות.  בתום הסיורים והחוויות נגיע למלוננו שבפונשל. ארוחת הערב תוגש במלון.

 
יום 8> יום טיול לרמה המרכזית ולצפון מערב האי

 בבוקר נצא מפונשל לביקור בכפר הדייגים קאמרה דה לובוש Camera de Lobos כפר דייגים זה ממוקם במפרץ מרהיב בין שני צוקים ומעליו תצפית מהיפות באזור, פיקו דל טור Pico de Torre. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון Cabo Giron המתנשא אנכית מאות מטרים מעל חוף הים. נעפיל אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה Boca de Encumeada ממנו נפנה אל הרמה פאול דה סרה Paul da Serra, באזור ראבאקאל  Rabacal נערוך טיול רגלי באחד ממסלולי ההליכה היותר יפים של האי בינות ליער קסום של עצי הדפנה, אל המפלים. בתום ההליכה ניסע לפורטו מוניז Porto Muniz . כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות', שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי ים, נאכל ארוחת צהרים. אחר הצהרים ניסע אל החוף הצפוני לכפר קטן בשם סן וינסנטה  Sao Vincente הידוע במערות שנוצרו בשל פעילות געשית. נבקר במרכז וולקני המדגים את ההתפרצויות הגעשיות שהובילו להיווצרות האיים.  בתום הסיור נחזור למלוננו שבפונשל.

 

יום 9> יום טיול למזרח האי

נתחיל את סיורנו בעיירה קאמאשה  Camacha  נבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו  Pico do Arieiro, אחת הפסגות הגבוהות במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו Ribeiro Frio,  נצא לטיול קצר לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכאילו נלקח מסיפורי פיות  ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה Santana, בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו Machico  ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי בדרכנו חזרה אל פונשאל. 

 

יום 10> פונשל- שוק, גנים טרופיים, פיקו דו ברסלוש, טיסת ערב מפונשל לליסבון

את היום האחרון באי נקדיש לפונשל  Funchal וסביבותיה: בבוקר נמשיך ליהנות משפעת העצים והפרחים ונבקר בגנים הבוטאניים Boutique gardens של פונשאל. בהמשך נבקר בשוק הפרחים, הפירות, הירקות והדגים.                                 לפנות ערב נגיע לנמל התעופה של מדירה ונטוס לליסבון. לאחר הנחיתה נגיע ישירות ללינה במלון בליסבון.     

                                                                                                                             
יום 11> ליסבון, מועדון פאדו

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון Lisbon היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו, נעפיל למבצר סנט-ג'ורג' Castelo do Sao Jorge ממנו נצפה על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה  Alfama והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה  Baixa, העיר התחתית, את רובע ביירו אלטו Bairo Alto, האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה, כמו כן נבקר ברובע בלם Belem בו נראה את מגדל בלם Torre de Belem ואת המונומנט לזכר המגלים שיצאו מפורטוגל Padrao dos Descobrimentos ובראשם הנרי הנווט, נבקר בכנסיית ז'ירונימוס Mosteiro dos Jeronimos הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16. נבקר גם ב"פארק התגליות" – המקום בו נערכה תערוכת האקספו בשנת 1998.                                                                                                                        בערב נתארח במסעדה בה נאכל ארוחת ערב ונהנה משירת הפאדו – שירת הנשמה והכיסופים של פורטוגל.                      לינה בליסבון.

 
יום 12> סינטרה, קאבו דה רוקה, קשקייש, אשטוריל, ליסבון

בבוקר ניסע  לסינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי, הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום, בקר בארמון פנה palacio Pena da Sintra. נגיע גם לנקודה המערבית של אירופה - צוק קאבו דה רוקה (Cabo da Roca) ממנה נצפה על מרחבי ונתיבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש (Cascais) ועיירת היוקרה אשטוריל Estoril.  לקראת ערב נשוב למלוננו בליסבון

 

יום 13> ליסבון – תל אביב

בבוקר נמשיך לסייר בליסבון ככל שיתיר הזמן. בהתאם לשעת הטיסה נגיע לשדה התעופה של ליסבון בדרכנו חזרה הביתה

• יתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך.
*המחיר אינו כולל מיסים והיטלים חדשים או נוספים שלא היו ידועים לנו בעת כתיבת תכנית זו. 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי הצוות לטובת הטיול.

מסלול

הפעם מחכה לנו טיול באמת טיול מיוחד במינו.בטיולנו נכיר ונחווה, בנוסף לפניה הידועות והאהובות של פורטוגל, גם את פינות החמד, העיירות האותנטיות השמורות המקסימות, שמחוץ למסלול המטיילים החבוט;  נכיר את מכמני עמק הדואורו הנהדר, נבקר בגנים הנהדרים של בומבראל, נבקר בחוות יינות בה אף נטעם את יין הפורט הייוחדי.  וכמובן מדירה. אי גן עדן הקסום, העשיר בנופים קסומים ומפתיעים.  נכיר ונהנה גם מהמאכלים המיוחדים של פורטוגל ובהם האספדה המפורסם

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לפורטוגל ומדירה? 

 

המסלול המקיף ביותר - רק באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים לשלב את מכלול האיים של מדיירה שטופת השמש בכל השנה. שילוב מרתק של נופים קסומים, חופים יפהפיים, תרבות והיסטוריה מרתקת. 

   

בגלל ההדרכה המקצועית-  מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה


מסלול הטיול לפורטוגל ומדירה


 

יום 1 > תל-אביב – ליסבון, אבורה

מוקדם בבוקר נמריא לליסבון. נגיע לליסבון Lisbon. ניפגש עם האוטובוס והצוות המקומי. נבקר במוזיאון הקרמיקה Museu Nacional do Azulejo. ניסע  על גשר "ווסקו דה גמה"Pont Vasco Da Gama  החוצה את ימת שפך נהר טז'ו Tejo. הגשר נבנה לקראת תערוכת אקספו 1998 שנערכה בליסבון וארכו 17.2 ק"מ. נמשיך אל העיר אבורה Evora, בירת חבל אלנטזו' שהמאות 14-16 היו תור הזהב שלה, בשנים אלו היא הפכה לחביבת בית המלוכה (שושלת בית אביש) ולמקום מושבו, משכילים ואמנים רבים התיישבו בה, באמצע המאה ה-16 התיישב בה גם הארכיהגמון. אבורה ירדה מגדולתה החל משנת 1580  עם השתלטות ספרד על פורטוגל.  נתארגן במלון ללינה וארוחת ערב. לינה באבורה.

 
יום 2> אבורה, פורטאג'ם, מרוואו, קאשטלו דה וידה, קשטלו בראנקו

נצא בבוקר לדרכנו, נסייר בעיר העתיקה של אבורה Evora, נשקיף על המקדש הרומי מן המאה השנייה לספירה ונבקר ב'קפלת העצמות' המוזרה. נעזוב את אבורה ניסע אל מארוואו Marvao , אחד מן הכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות בפורטוגל, ונעלה אל אחד ממבצרי הספר המזרחי של הממלכה. נמשיך אל פורטאג'ם Portagem – מעבר גבול בין ספרד לפורטוגל דרכו עברו היהודים - מגורשי ספרד, לפורטוגל. נגיע לעיירה קסטלו דה-וידה Castelo de Vide שם, במידה ויתאפשר, ניפגש עם צאצאי האנוסים ברובע היהודי, נשמע לראשונה,  את סיפורם של יהודי פורטוגל וסיפור האנוסים בה.  בשעות הערב נגיע ללינה בעיר קסטלו בראנקו   Castelo Branco                                                                                                                                                          

יום 3> רכס הרי הכוכב, בלמונטה, טראנקוסו, פסו דה רגואה

במידה ומזג האוויר יאפשר נעפיל בבוקר אל רכס הרי הכוכב Serra Da Estrela שפסגתו, ה- Tore , היא הגבוהה ביותר בפורטוגל (1993מ') ונהנה מנופי הגרניט המרתקים. נמשיך לבלמונטה (Belmont, עיירה בה חיים צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם. כאן נמשיך לספר את סיפורם של האנוסים. במידה ויתאפשר, ניפגש עם אנשים מהעיירה, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. נמשיך בעקבות ההיסטוריה היהודית לביקור מרגש בעיירה טרנקוסו Trancoso בה נוכל להתרשם מהחייאת העבר היהודי במקום, כולל ביקור בבית כנסת חדש, שנבנה על חורבות בית הכנסת שחרב בהוראת האינקוויזיציה. נעמיק ונחדור אל חיי היהודים במקום במהלך ימי הביניים. נכיר גם את "שפת הסימנים" החרוטה על חזיתות הבתים העתיקים. נסיים את היום בלינה וארוחת ערב בבית מלון אשר בבירת עמק הדואורו –  פסו דה רגואה Peso da Regua.

 
יום 4> עמק הדואורו

בבוקר נצא להכיר את עמק הדואורו  השמור ע"י אונסקו כאתר מורשת ייחודי, בו גדלים הענבים מהם מייצרים את יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל. ניסע לאורך הנהר, נבקר בעיירה הקטנה פינייהו Pinhao היושבת לגדת הנהר. בשעות אחה"צ נגיע לפורטו Porto, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, היושבת על שפך נהר הדואורו, הנשפך לאוקינוס האטלנטי. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו Sao Bento הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, נבקר בקתדרלה Se, נהלך בגן הקריסטל, ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על הנהר, שתי גדותיו וגשריו, נשוט על נהר הדואורו, נהלך במדרחוב סנטה קתרינה Santa Catarina, בוילה נובה דה גאיה Vila Nova Da Gaia– היושבת על גדת הנהר שמול פורטו, נבקר באחד מיקבי חברות יינות הפורט ונכיר מקרוב את תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב ברובע ריביירה Cais Da Ribeira, באחת מהמסעדות שלאורך הנהר. לינה בפורטו. 

 

יום 5> אוויירו, קושטה נובה, קוימברה, פאטימה

נעזוב את פורטו וניסע דרומה. נבקר בעיירת הדייגים והנופש קושטה נובה Coata Nova. נמשיך  אל עיירת התעלות של פורטוגל – אוויירו Aveiro .  נמשיך לקואימברה Coimbra, בירתה הראשונה של פורטוגל, היושבת לגדת נהר מונדגו. נבקר באוניברסיטה העתיקה הצופה על הנהר ובספרייה הבארוקית שלה הכוללת 30,000 ספרים ו-5000 כתבי יד. נמשיך בנסיעה עד לפאטימה Fatima– העיר  אליה נוהרים מיליוני צליינים מרחבי העולם הקתולי, נלון באזור. בשעות הערב המאוחרות נחזה בתהלוכת המאמינים, במידה ותתקיים.

      

טיולים מאורגנים למדירה והאיים הקנריים טיול מאורגן למדירה והאיים הקנריים

    

 

יום 6> תומר, באטאליה, נאזארה, אובידוש, ליסבון

בבוקר ניסע לעיירה תומר Tomar. נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-14, ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר הטמפלרי הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם שבו. נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" שבבאתאליה Batalha, על-שם הקרב המפורסם שנערך בקרבתו, בו ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש המלך הפורטוגזי את נדרו והקים את אתר הכנסייה/המנזר המפורסם, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל. נמשיך ונבקר בעיירת הדייג והקייט נאזארה Nazare היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר O Sitio – ממנו נצפה על העיירה. בנסיעה קצרה נמשיך למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש Obidos ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות.  את היום נסיים במלון בליסבון Lisbon.

 
יום 7> טיסה  מליסבון – למדירה, מונטה, פונשל

בבוקר נגיע לנמל התעופה של ליסבון ונמריא לאי מדירה, מיד בהגיענו ניפגש עם האוטובוס המקומי נתחיל במסע ההכרות עם האי מדירה "אי האביב הנצחי", הטובל בעצים, פרחים ומים רבים, אי שנוצר לפני מיליוני שנים מהתפרצויות געשיות. נגיע לפונשאל  Funchal, בירת האי. נעלה אל התצפית הנפלאה באירה דו סראדו Eira do Serrado, ממנה נשקיף על האי ומרחביו. נעלה עם רכבל לביקור בעיירה מונטה  Monte ובגניה היפים  Monte Palace Tropical Garden. 
נגלוש ממרומי ההר במזחלות העץ  Monte Toboggan  המסורתיות.  בתום הסיורים והחוויות נגיע למלוננו שבפונשל. ארוחת הערב תוגש במלון.

 
יום 8> יום טיול לרמה המרכזית ולצפון מערב האי

 בבוקר נצא מפונשל לביקור בכפר הדייגים קאמרה דה לובוש Camera de Lobos כפר דייגים זה ממוקם במפרץ מרהיב בין שני צוקים ומעליו תצפית מהיפות באזור, פיקו דל טור Pico de Torre. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון Cabo Giron המתנשא אנכית מאות מטרים מעל חוף הים. נעפיל אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה Boca de Encumeada ממנו נפנה אל הרמה פאול דה סרה Paul da Serra, באזור ראבאקאל  Rabacal נערוך טיול רגלי באחד ממסלולי ההליכה היותר יפים של האי בינות ליער קסום של עצי הדפנה, אל המפלים. בתום ההליכה ניסע לפורטו מוניז Porto Muniz . כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות', שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי ים, נאכל ארוחת צהרים. אחר הצהרים ניסע אל החוף הצפוני לכפר קטן בשם סן וינסנטה  Sao Vincente הידוע במערות שנוצרו בשל פעילות געשית. נבקר במרכז וולקני המדגים את ההתפרצויות הגעשיות שהובילו להיווצרות האיים.  בתום הסיור נחזור למלוננו שבפונשל.

 

יום 9> יום טיול למזרח האי

נתחיל את סיורנו בעיירה קאמאשה  Camacha  נבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו  Pico do Arieiro, אחת הפסגות הגבוהות במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו Ribeiro Frio,  נצא לטיול קצר לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכאילו נלקח מסיפורי פיות  ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה Santana, בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו Machico  ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי בדרכנו חזרה אל פונשאל. 

 

יום 10> פונשל- שוק, גנים טרופיים, פיקו דו ברסלוש, טיסת ערב מפונשל לליסבון

את היום האחרון באי נקדיש לפונשל  Funchal וסביבותיה: בבוקר נמשיך ליהנות משפעת העצים והפרחים ונבקר בגנים הבוטאניים Boutique gardens של פונשאל. בהמשך נבקר בשוק הפרחים, הפירות, הירקות והדגים.                                 לפנות ערב נגיע לנמל התעופה של מדירה ונטוס לליסבון. לאחר הנחיתה נגיע ישירות ללינה במלון בליסבון.     

                                                                                                                             
יום 11> ליסבון, מועדון פאדו

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון Lisbon היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו, נעפיל למבצר סנט-ג'ורג' Castelo do Sao Jorge ממנו נצפה על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה  Alfama והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה  Baixa, העיר התחתית, את רובע ביירו אלטו Bairo Alto, האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה, כמו כן נבקר ברובע בלם Belem בו נראה את מגדל בלם Torre de Belem ואת המונומנט לזכר המגלים שיצאו מפורטוגל Padrao dos Descobrimentos ובראשם הנרי הנווט, נבקר בכנסיית ז'ירונימוס Mosteiro dos Jeronimos הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16. נבקר גם ב"פארק התגליות" – המקום בו נערכה תערוכת האקספו בשנת 1998.                                                                                                                        בערב נתארח במסעדה בה נאכל ארוחת ערב ונהנה משירת הפאדו – שירת הנשמה והכיסופים של פורטוגל.                      לינה בליסבון.

 
יום 12> סינטרה, קאבו דה רוקה, קשקייש, אשטוריל, ליסבון

בבוקר ניסע  לסינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי, הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום, בקר בארמון פנה palacio Pena da Sintra. נגיע גם לנקודה המערבית של אירופה - צוק קאבו דה רוקה (Cabo da Roca) ממנה נצפה על מרחבי ונתיבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש (Cascais) ועיירת היוקרה אשטוריל Estoril.  לקראת ערב נשוב למלוננו בליסבון

 

יום 13> ליסבון – תל אביב

בבוקר נמשיך לסייר בליסבון ככל שיתיר הזמן. בהתאם לשעת הטיסה נגיע לשדה התעופה של ליסבון בדרכנו חזרה הביתה

• יתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך.
*המחיר אינו כולל מיסים והיטלים חדשים או נוספים שלא היו ידועים לנו בעת כתיבת תכנית זו. 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי הצוות לטובת הטיול.