מסע אל אחד האתרים הגיאוגרפים המיוחדים ביותר על פני כדור הארץ. ארץ של ניגודים בלתי אפשריים, של מדבר ושמורות טבע הרים נישאים וסוואנות רחבות ידיים. מהדיונות הגבוהות בעולם דרך קניוני המדבר ואל חופי האוקיאנוס אפופי המסתורין. המסע גם משלב בין תצפיות במושבות יונקים ימיים לבין עדרי האנטילופות והטורפים הגדולים וכן הקווקולנד, ארץ השבט הנעלם- ההימבה שחי בניתוק מהאדם הלבן. זוהי אפריקה במיטבה ובמלוא עוצמתה. טיול ג'יפים נמיביה הינו מבע בנהיגה עצמי תאשר יוביל אותנו במקומות המבודדים ביותר באפריקה עם האפשרות לחוויות ראשוניות מרגשות עם מקומיים ובעלי החיים ברקע הנופים הבראשיתיים האינסופיים.


מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול ג'יפים בנמיביה?

 

מסלול ייחודי ומרתק - מסע אמיתי אל אפריקה הדרומית והפחות מושגת שילוב של נופי הטבע הפלאיים של נמיביה על דיונות החול האינסופיות, השבטים המרתקים והנופים עוצרי הנשימה לצד עולם חי עשיר של שמורות הטבע המיוחדות.שייט על נהר הקוניני בליווי היפופוטמים ותנינים, שייט קטאמאראן במפרץ ווינדהוק בליווי שקנאים, אלבטרוסים ועופות ים, ביקור בחוות טורפים, ביקור בכפרי ההימבה והזימבה הבלתי נודעים לתיירים

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה. 

 

 

סוג הטיול: ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, קיץטיול אותנטי:

מסע ג'יפים מרתק המשלב נופים מרהיבים עוצרי נשימה של דיונות חול, חופים מרהיבים ושמורות טבע עשירות בבעלי חיים לצד מפגש בלתי אמצעי עם השבטים הצבעוניים והססגוניים של אפריקה הדרומית. מסע מושלם למי שמחפש יעד ג'יפים מרוחק שונה ואותנטי. 


מסלול טיול ג'יפים לנמיביה


 

יום 1 > טיסה תל אביב – אדיס אבבה – ווינדהוק

נמריא ערב קודם לאדיס אבבה וממנה טיסת המשך לווינדהוק. ננחת בשעות אחר הצהרים ונתחיל להתארגן לטיול. את העברה מהשדה למלון שבעיר הבירה נעשה בעזרת מיניבוסים. בעיר מתגוררים 300000 איש והיא מהווה מרכז מסחר חשוב בנמיביה. ננצל את השעות האחרונות להיכרות עם ווינדהוק הנעימה.

לינה בווינדהוק: Safari Hotel או דומה לו/

www.safarihotelsnamibia.com

 

יום 2> וינדהוק – מדבר נמיב – שמורת נאוקלופט– תחילת מסע הג'יפים

הבוקר נקבל את הג'יפים (רכבי טויוטה היילקס 4*4 או דומה להם). נערוך עוד מספר התארגנויות ונצא דרומה לכיוון המדבר העתיק בעולם, מדבר שנוצר לפני למעלה מ- 80 מיליון שנה - מדבר הנמיב. תוך כדי תנועה ניסע דרך ארצם של בני האורלם והנמה. נעצור ליד קיני האורגים העצומים המיוחדים של הנמיב. נפגוש קבוצות של בבונים ושאר בעלי החיים וציפורים. נמשיך מערבה לאזור בו מצויות דיונות החול הגבוהות ביותר בעולם. לקראת ערב עם התקרבנו לשמורת סוסוסבליי - שמורת הדיונות הגדולות בעולם נחזה בשקיעה האדומה הראשונה שלנו. באזור הדיונות של סוסוסבלי נלון ביומיים הבאים שם גם נהנה מהזריחה והשקיעה בדיונות הקסומות ובעמקים הנחבאים הקטנים דוגמת העמק הלבן ועוד רבים אחרים...

לינה באזור סוסוסבלי: Sossuus Dune Lodge / או דומה לו

http://www.nwr.com.na/sossus_dune_lodge.html

 

יום 3> נאוקלופט – הדיונות וקניון נהר קוויסיב

על הבוקר נכנס אל השמורת חולות וננוע בין הדיונות. במהלך היום נטפס על אחת הדיונות הגבוהות ונלמד ונכיר מספר תופעות בלתי רגילות המתרחשות בסביבה הקיצונית והמיוחדת של הדיונות האדומות. נלמד על הצבעים השונים ונגיע עד קצה הדרך....שם ממתין לנו אחד המראות הסוריאליסטים ביותר שאי פעם תוכלו לצפות בהם. לאחר מכן נחזור ונבקר בקניון הססריאם. לעת ערב נצא מהשמורה בנסיעה לכיוון הלודג'. 

: Rostock Desert Lodge/ או דומה לו. http://www.rostock-ritz-desert-lodge.com

  

צילום:ריקה פינקלר

טיול ג'יפים לנמיביה טיול מאורגן לנמיביה

 

יום 4 > נהר הקוואזיב - סוואקופמאונד

נמשיך מהמדבר העתיק אל עבר עיירת החוף סוואקופמאונד , את הבוקר נקדיש לנופי המסלע העתיק בעולם! באזור זה תוארכו הסלעים מהעתיקים ביותר על פני כדור הארץ ויבשת אפריקה היוצרים נופים בראשיתיים וייחודיים ביופיים. לקראת הצהריים נצא מאזור קניון קווסיב ונגיע אל החוף של האוקיינוס האטלנטי באזור העיר וולביש ביי והעיירה הגרמנית סוואקופמונד. נלון בעיירה לחוף האוקיאנוס המצייה ברצועת הערפל. שם נחדש כוחות ואספקה וננוח מנהיגות השטח במדבר.. בערב זה הארוחה עשויה לעיתים להיות באחת מהמסעדות בעיר. לינה בסוואקופמונד

לינה: swakopmund hotel – Hansa Hotel/ או דומה לו
www.hansahotel.com.na

  

יום 5 > סוואקופמונד – קייפ קרוס

בבוקר יום זה נגלה את אוצרותיו המפתיעים של האוקיאנוס. נערוך סיבוב קצר בעיירה הגרמנית. נבקר בשוק האומנים ובמוזיאון הקריסטלים היפה. בשעות הצהריים ננוע צפונה בדרך המלח של אזור החוף. את המשך היום, נקדיש להיכרות עם כל מה שמזמנים לנו החופים השוממים והמעורפלים של האוקיאנוס האטלנטי. אחה"צ נגיע לשמורת דובי הים (fur seals) של קייפ קרוס המאכלסת לעיתים מאות אלפי פריטים וננוע בניהם. את שעות הערב המוקדמות נקדיש לסיפורו הנועז של מגלה הארצות הפורטוגזי דייגו צ'או, האירופאי הראשון שנחת בחופי נמיביה בשנת 1486 והיה הראשון שהגיע לנקודה דרומית זו ביבשת אפריקה. את העתקו של הצלב שננעץ באותו יום באדמה אפשר לראות עד היום בסמוך למושבת דובי הים. 

לינה בקייפ קרוס: Hotel Cape Cross Lodge או דומה לוwww.capecrosslodge.com

 
יום 6 > קייפ קרוס - דמארהלנד

זהו היום הקשה והמאתגר של הטיול. ביום זה אנו נחצה את הנמיב ונפגוש את כל התופעות המיוחדות של אחד המדבריות העתיקים בעולם. מקייפ קרוס נרחיק אל פנים היבשה. על הבוקר נפגוש כבר את אחד מהצמחים המרתקים והמיוחדים של נמיביה שהפך לסמל לאומי של המדינה. זהו צמח המסוגל לגדול בתנאי יובש כמעט מוחלטים. במהלך היום נכנס אל האזור בו מסתובבים פילי המדבר והקרנפים השחורים ויתכן וניתן יהיה לפגוש כמה מהם בתוך אחד הוואדיות של האזור. מלבד פילי המדבר והקרנפים יש באזור גם ג'יראפות, זברות, ראמים ודלגנים ואם יתמזל מזלנו נצליח לצפות בכמה מהם. נוף המדבר יתחלף אט אט אל הנוף הצבעוני של הדמרהלנד ואנו ניסע בין גבעות אדומות של אבנים מתגלגלות. לעת ערב נגיע אל פנים הדמרהלנד ואם יישאר זמן נעצור לסיור רגלי קצר באתר ציורי הקיר של טוויפלפונטיין. 

נלון בלודג' מקסים.
לינה Twyfelfontein Lodge/ או דומה לו

www.twyfelfonteinlodge.com

 

יום 7> אזור דמארלנד - אופוו

את היום הזה נתחיל במדבר ונסיים ביערות הירוקים של צפון נמיביה. ניסע דרך נופיה המיטביים של אפריקה. זהו אזור של מסלע בזלת וגרניט אדומים הצובעים את הנוף בהתאם. באזור מספר אטרקציות שנותרו מעולם הטבע העתיק של אפריקה כמו היער המאובן והרי השולחן הטרפזיים והמשולשים היפים. גם לאורך היום הזה ניסע באזור פילי המדבר הענקיים של הנמיב ואם יתאפשר ניתן יהיה לעצור באחד הוואדיות לתצפת עליהם או על להקות הג'ראפות והזברות. בהמשך היום נעבור דרך הכפרים של אנשי הדמרה, ההררו וההימבה. אחה"צ נכנס אל תוך לב ליבה של ארץ ההימבה – הקוקולנד וניסע בנוף הררי והמיוער שלה. לקראת ערב נגיע לאופוו, עיירה מנומנת המשמשת את שבטי האזור כמרכז מסחרי.

לינה בקוקולנד:lodge Opuwo Country/ או דומה לו
www.opuwolodge.com/Lodge.htm

 
יום 8-9 > אזור הקוקולנד – שבט ההימבה - מפלי אפופה

נמשיך צפונה לחלקה הצפון מערבי של נמיביה. זהו תא שטח שהיה סגור לאדם הלבן עד לפני 25 שנה. מצידו הדרומי של נהר הקוניני חי לו שבט ההימבה כפי שנהגו בעבר. זהו שבט של נוודים ורועי צאן, המיוחדים באורח חייהם הפשוט והנוודי ובמראה הצבעוני שלהם. הנשים נוהגות לעצב את שערן בעזרת בוץ אדום ושומן. מעבר לשבט ההימבה המיוחד נפגוש כאן צמחייה מעניינת כמו עצי הבאובב והמורינגה האפריקאית ובעזרת מפגש עם מקומיים לבנים נבין גם את מורכבות החיים באזור זה. אחה"צ נגיע צפונה אל מפלי האפופה ונופו הקסום והאקזוטי של נהר הקוניני. מפלים אלו הם מהיפים ביותר בנמיביה והם יושבים על גבי ערוצו של נהר הקוניני הנע בגבול שבין אנגולה לנמיביה. המפלים יוצרים נוף מיוחד של צמחייה ובעלי חיים שאינו אופייני לנמיביה שברובה היא סוואנות ומדבר. ביום הטיול השני באזור נוריד הילוך ונהנה מהאזור המיוחד. תכנית הטיול תכלול גם ביקור באחד מכפרי ההימבה בלווית אנשי הכפר. את אחה"צ של היום נקדיש לפיקניק על הנהר וניתן זמן פנוי לנוח בנוף הקסום של דקלי האזור ולמי שירצה תינתן האפשרות גם לעשות רפטינג לאורך נהר הקוניני. נשוב ללינה באזור המפלים. 

לינה לודג' באזור המפלים: Omaraunga Camp/ או דומה לו www.omarungalodge.com

יום 10> נסיעה אתגרית לאורך ערוץ נהר הקוניני

ניסע מזרחה מאזור מפלי האפופה לאורך נהר הקוניני. ניסע לאורך הערוץ הירוק של הנהר מזרחה במקביל לגבול האנגולי. נבקר בכפרים נידחים של שבט ההימבה אשר עד היום הינם השבטים הנידחים והרחוקים ביותר בנמיביה ועד לא מזמן לא ראו כמעט אדם לבן! לאורך הנהר יש עולם שלם של בבונים, תנינים ומינים שונים של זוחלים ועופות מים. בשיט נוכל לצפות בבעלי החיים בנהר ובגדותיו. בהתאם למיקום הלודג' נעצור או נמשיך בנסיעה לאורך הנהר אל מפלי רואקנה המרשימים (בעונה הרטובה המפלים זורמים). 

לינה בקוניני ריבר לודג' בסוואבודריפט.
לינה בסוואבודריפט: Ruacana Eha Lodge/ או דומה לו
www.ruacanaehalodge.com.na

 

יום 11 > נסיעה לשמורת אטושה

נעשה את דרכנו בחזרה דרומה ומזרחה דרך Ruacana לעבר שמורת אטושה הגדולה המכסה שטח של 22,270 קמ"ר. בדרך ניסע לאורך ארצם של אנשי האובמבו. נעצור בדרך בכמה מהתופעות טבע היפות של האזור ונהנה מעולמם של אנשי האובמבו. נעצור בשוק התבלינים של אושאקטי, ונתצפת על נשות האובמבו שולות דגים מהמים. אחה"צ ניכנס אל השמורה מהצד הצפון מזרחי ונתחיל בנסיעה לעבר הבורות מים סביבם מתרכזות החיות בשעות אחה"צ והערב המוקדמות. השמורה ידועה בהיותה אחת משמורות הספארי הנודעות והטובות ביותר באפריקה לתצפיות בבעלי חיים. זאת בשל הסיכוי הגבוה לצפות במיני הטורפים הגדולים בניהם האריות, הצ'יטות והנמרים והנוכחות הגבוה של הפילים האפריקאים הגדולים בעולם, הג'יראפות, הקרנפים וסוגי האנטילופות השונות. השמורה גם ידועה במגוון מיני הציפורים שלה. מגוון זה כולל 350 מיני עופות שונים.

לינה בחלק המזרחי של שמורת אטושה: Namatumi Lodge/ או דומה לו

 
יום 12 - 13 >שמורת אטושה

נבקר במרחבי השמורה בעזרת הרכבים שלנו, ונתצפת בבעלי החיים בתחומה. בבוקר נצא מהשמורה בצידה המזרחי וניסע בין המצודות הגרמניות שהוקמו בתחילת המאה הקודמת. נעצור להסביר את מהותו של הנוף הלבן והיבש שילווה את כל האזור הצפוני לאורכו ניסע. זהו אגם יבש עצום המהווה רבע משטח ישראל בגודלו . קרקעית האגם מכוסה בקרקע גבישית בוהקת המשרה מראה כסוף של פטה מורגנה מיוחדת. נעבור מספר בורות מים המשמשים מקור משיכה לעופות ויונקים רבים ובעיקר הפילים הגדולים של השמורה. במהלך הימיומיים נבין את עולמה הקסום של הסוואנה האפריקאית ואת מרקם החיים העדין בין העדרים הגדולים של הזברות, הג'ירפות, הגנו והטורפים הגדולים. אם יתמזל מזלנו נצליח למצוא גם כמה מהם כמו האריות העצלים.
בהתאם למיקום הלודג'ים בערב נוכל לעיתים לצפות בבעלי החיים המגיעים לבורות המים ונחזה בתמונות שקיעה מרהיבות של הסוואנה האפריקאית כשברקע החיות והמים.
לינה בשמורת אטושה: Okakuejo Lodge או דומה
http://www.namibian.org/travel/lodging/okaukuejo.html

יום 14 > אטושה – אוקהנדיה - אוקפוקה

הבוקר נצא בנסיעה דרומה לנסיעה הארוכה האחרונה של הטיול משמורת אטושה ונעבור דרך אוצ'יווארונגו ואוקהנדיה. הנסיעה הארוכה תהיה על האספלט השחור ולכן נגיע מהר אל אוקהנדיה. מקום זה הוא מרכזו של שבט ההררו שנלחם כנגד הקולוניאליזם הגרמני בראשית המאה ה - 20. במלחמה אכזרית זו חיסלו כמעט לחלוטין הגרמנים את שבט ההררו ואף בצעו רצח עם ראשון כבר אז - 40 שנה לפני מלחמת העולם ה-2. באוקהנדיה נעצור ונספר את הסיפור הנורא וגם נבקר בשוק גלפי העץ. זהו שוק ססגוני מלא בחפצי אומנות אפריקאית ונוכל להצטייד בכמה מהן כמזכרות הביתה. נמשיך דרומה עוד קצת ולקראת ערב נגיע ללינה בשולי ווינדהוק. 

לינה באזור ווינדהוק: Okapuka Lodge/ או דומה לוwww.okapuka-ranch.com

יום 15 > טיסה מווינדהוק – אדיס אבבה– תל אביב

הבוקר נשכים קום לסידורים אחרונים בווינדהוק וביקור קצר בעיר. נחזיר רכבים ובצהריים נצא לשדה התעופה. נעלה על טיסה דרך אדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לישראל. הנחיתה היא בבוקר היום ה-16 לטיול.

 

אפשרות להמשך למפלי ויקטוריה – 3 ימים (כולל את שמורת צ'ובה)

 

יום 15> טיסה לרצועת הקפריבי- המשך למפלי ויקטוריה

נטוס לקרבת מפלי ויקטוריה מכאן נועבר בנסיעה של כ3 שעות שתחצה את גבול בוצואנה וזימבבואה אל מפלי ויקטוריה. לינה מפלי ויקטוריה

יום 16> מפלי ויקטוריה- שייט על נהר הזמבזי

הבוקר נבקר במפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבואה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, שם נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה. נתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים. לאחר שנשוב מהסיור נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה. נלון במפלי ויקטוריה.

   
יום 17> שמורת הטבע צ'ובה (בוצוואנה)

יום ארוך לפנינו, בבוקר נחצה את הגבול לבוצוואנה, כאן נצא לאחת משמורות הטבע המפורסמות ביותר באפריקה, שמורת צ'ובה, הידועה בעולם בזכות אוכלוסיית הפילים הגדולה בשמורה ובעושר של מגוון מיני החיים בה. לא נוותר גם על שייט בנהר הנושא את שם השמורה. עם ערב נשוב למלוננו במפלי ויקטוריה.

 
יום 18> מפלי ויקטוריה – תל אביב

נפרד ממפלי ויקטוריה ונטוס לתל אביב דרך יעד ביניים באפריקה.

 

 

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

 

מסלול

מסע אל אחד האתרים הגיאוגרפים המיוחדים ביותר על פני כדור הארץ. ארץ של ניגודים בלתי אפשריים, של מדבר ושמורות טבע הרים נישאים וסוואנות רחבות ידיים. מהדיונות הגבוהות בעולם דרך קניוני המדבר ואל חופי האוקיאנוס אפופי המסתורין. המסע גם משלב בין תצפיות במושבות יונקים ימיים לבין עדרי האנטילופות והטורפים הגדולים וכן הקווקולנד, ארץ השבט הנעלם- ההימבה שחי בניתוק מהאדם הלבן. זוהי אפריקה במיטבה ובמלוא עוצמתה. טיול ג'יפים נמיביה הינו מבע בנהיגה עצמי תאשר יוביל אותנו במקומות המבודדים ביותר באפריקה עם האפשרות לחוויות ראשוניות מרגשות עם מקומיים ובעלי החיים ברקע הנופים הבראשיתיים האינסופיים.


מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול ג'יפים בנמיביה?

 

מסלול ייחודי ומרתק - מסע אמיתי אל אפריקה הדרומית והפחות מושגת שילוב של נופי הטבע הפלאיים של נמיביה על דיונות החול האינסופיות, השבטים המרתקים והנופים עוצרי הנשימה לצד עולם חי עשיר של שמורות הטבע המיוחדות.שייט על נהר הקוניני בליווי היפופוטמים ותנינים, שייט קטאמאראן במפרץ ווינדהוק בליווי שקנאים, אלבטרוסים ועופות ים, ביקור בחוות טורפים, ביקור בכפרי ההימבה והזימבה הבלתי נודעים לתיירים

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה. 

 

 

סוג הטיול: ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, קיץטיול אותנטי:

מסע ג'יפים מרתק המשלב נופים מרהיבים עוצרי נשימה של דיונות חול, חופים מרהיבים ושמורות טבע עשירות בבעלי חיים לצד מפגש בלתי אמצעי עם השבטים הצבעוניים והססגוניים של אפריקה הדרומית. מסע מושלם למי שמחפש יעד ג'יפים מרוחק שונה ואותנטי. 


מסלול טיול ג'יפים לנמיביה


 

יום 1 > טיסה תל אביב – אדיס אבבה – ווינדהוק

נמריא ערב קודם לאדיס אבבה וממנה טיסת המשך לווינדהוק. ננחת בשעות אחר הצהרים ונתחיל להתארגן לטיול. את העברה מהשדה למלון שבעיר הבירה נעשה בעזרת מיניבוסים. בעיר מתגוררים 300000 איש והיא מהווה מרכז מסחר חשוב בנמיביה. ננצל את השעות האחרונות להיכרות עם ווינדהוק הנעימה.

לינה בווינדהוק: Safari Hotel או דומה לו/

www.safarihotelsnamibia.com

 

יום 2> וינדהוק – מדבר נמיב – שמורת נאוקלופט– תחילת מסע הג'יפים

הבוקר נקבל את הג'יפים (רכבי טויוטה היילקס 4*4 או דומה להם). נערוך עוד מספר התארגנויות ונצא דרומה לכיוון המדבר העתיק בעולם, מדבר שנוצר לפני למעלה מ- 80 מיליון שנה - מדבר הנמיב. תוך כדי תנועה ניסע דרך ארצם של בני האורלם והנמה. נעצור ליד קיני האורגים העצומים המיוחדים של הנמיב. נפגוש קבוצות של בבונים ושאר בעלי החיים וציפורים. נמשיך מערבה לאזור בו מצויות דיונות החול הגבוהות ביותר בעולם. לקראת ערב עם התקרבנו לשמורת סוסוסבליי - שמורת הדיונות הגדולות בעולם נחזה בשקיעה האדומה הראשונה שלנו. באזור הדיונות של סוסוסבלי נלון ביומיים הבאים שם גם נהנה מהזריחה והשקיעה בדיונות הקסומות ובעמקים הנחבאים הקטנים דוגמת העמק הלבן ועוד רבים אחרים...

לינה באזור סוסוסבלי: Sossuus Dune Lodge / או דומה לו

http://www.nwr.com.na/sossus_dune_lodge.html

 

יום 3> נאוקלופט – הדיונות וקניון נהר קוויסיב

על הבוקר נכנס אל השמורת חולות וננוע בין הדיונות. במהלך היום נטפס על אחת הדיונות הגבוהות ונלמד ונכיר מספר תופעות בלתי רגילות המתרחשות בסביבה הקיצונית והמיוחדת של הדיונות האדומות. נלמד על הצבעים השונים ונגיע עד קצה הדרך....שם ממתין לנו אחד המראות הסוריאליסטים ביותר שאי פעם תוכלו לצפות בהם. לאחר מכן נחזור ונבקר בקניון הססריאם. לעת ערב נצא מהשמורה בנסיעה לכיוון הלודג'. 

: Rostock Desert Lodge/ או דומה לו. http://www.rostock-ritz-desert-lodge.com

  

צילום:ריקה פינקלר

טיול ג'יפים לנמיביה טיול מאורגן לנמיביה

 

יום 4 > נהר הקוואזיב - סוואקופמאונד

נמשיך מהמדבר העתיק אל עבר עיירת החוף סוואקופמאונד , את הבוקר נקדיש לנופי המסלע העתיק בעולם! באזור זה תוארכו הסלעים מהעתיקים ביותר על פני כדור הארץ ויבשת אפריקה היוצרים נופים בראשיתיים וייחודיים ביופיים. לקראת הצהריים נצא מאזור קניון קווסיב ונגיע אל החוף של האוקיינוס האטלנטי באזור העיר וולביש ביי והעיירה הגרמנית סוואקופמונד. נלון בעיירה לחוף האוקיאנוס המצייה ברצועת הערפל. שם נחדש כוחות ואספקה וננוח מנהיגות השטח במדבר.. בערב זה הארוחה עשויה לעיתים להיות באחת מהמסעדות בעיר. לינה בסוואקופמונד

לינה: swakopmund hotel – Hansa Hotel/ או דומה לו
www.hansahotel.com.na

  

יום 5 > סוואקופמונד – קייפ קרוס

בבוקר יום זה נגלה את אוצרותיו המפתיעים של האוקיאנוס. נערוך סיבוב קצר בעיירה הגרמנית. נבקר בשוק האומנים ובמוזיאון הקריסטלים היפה. בשעות הצהריים ננוע צפונה בדרך המלח של אזור החוף. את המשך היום, נקדיש להיכרות עם כל מה שמזמנים לנו החופים השוממים והמעורפלים של האוקיאנוס האטלנטי. אחה"צ נגיע לשמורת דובי הים (fur seals) של קייפ קרוס המאכלסת לעיתים מאות אלפי פריטים וננוע בניהם. את שעות הערב המוקדמות נקדיש לסיפורו הנועז של מגלה הארצות הפורטוגזי דייגו צ'או, האירופאי הראשון שנחת בחופי נמיביה בשנת 1486 והיה הראשון שהגיע לנקודה דרומית זו ביבשת אפריקה. את העתקו של הצלב שננעץ באותו יום באדמה אפשר לראות עד היום בסמוך למושבת דובי הים. 

לינה בקייפ קרוס: Hotel Cape Cross Lodge או דומה לוwww.capecrosslodge.com

 
יום 6 > קייפ קרוס - דמארהלנד

זהו היום הקשה והמאתגר של הטיול. ביום זה אנו נחצה את הנמיב ונפגוש את כל התופעות המיוחדות של אחד המדבריות העתיקים בעולם. מקייפ קרוס נרחיק אל פנים היבשה. על הבוקר נפגוש כבר את אחד מהצמחים המרתקים והמיוחדים של נמיביה שהפך לסמל לאומי של המדינה. זהו צמח המסוגל לגדול בתנאי יובש כמעט מוחלטים. במהלך היום נכנס אל האזור בו מסתובבים פילי המדבר והקרנפים השחורים ויתכן וניתן יהיה לפגוש כמה מהם בתוך אחד הוואדיות של האזור. מלבד פילי המדבר והקרנפים יש באזור גם ג'יראפות, זברות, ראמים ודלגנים ואם יתמזל מזלנו נצליח לצפות בכמה מהם. נוף המדבר יתחלף אט אט אל הנוף הצבעוני של הדמרהלנד ואנו ניסע בין גבעות אדומות של אבנים מתגלגלות. לעת ערב נגיע אל פנים הדמרהלנד ואם יישאר זמן נעצור לסיור רגלי קצר באתר ציורי הקיר של טוויפלפונטיין. 

נלון בלודג' מקסים.
לינה Twyfelfontein Lodge/ או דומה לו

www.twyfelfonteinlodge.com

 

יום 7> אזור דמארלנד - אופוו

את היום הזה נתחיל במדבר ונסיים ביערות הירוקים של צפון נמיביה. ניסע דרך נופיה המיטביים של אפריקה. זהו אזור של מסלע בזלת וגרניט אדומים הצובעים את הנוף בהתאם. באזור מספר אטרקציות שנותרו מעולם הטבע העתיק של אפריקה כמו היער המאובן והרי השולחן הטרפזיים והמשולשים היפים. גם לאורך היום הזה ניסע באזור פילי המדבר הענקיים של הנמיב ואם יתאפשר ניתן יהיה לעצור באחד הוואדיות לתצפת עליהם או על להקות הג'ראפות והזברות. בהמשך היום נעבור דרך הכפרים של אנשי הדמרה, ההררו וההימבה. אחה"צ נכנס אל תוך לב ליבה של ארץ ההימבה – הקוקולנד וניסע בנוף הררי והמיוער שלה. לקראת ערב נגיע לאופוו, עיירה מנומנת המשמשת את שבטי האזור כמרכז מסחרי.

לינה בקוקולנד:lodge Opuwo Country/ או דומה לו
www.opuwolodge.com/Lodge.htm

 
יום 8-9 > אזור הקוקולנד – שבט ההימבה - מפלי אפופה

נמשיך צפונה לחלקה הצפון מערבי של נמיביה. זהו תא שטח שהיה סגור לאדם הלבן עד לפני 25 שנה. מצידו הדרומי של נהר הקוניני חי לו שבט ההימבה כפי שנהגו בעבר. זהו שבט של נוודים ורועי צאן, המיוחדים באורח חייהם הפשוט והנוודי ובמראה הצבעוני שלהם. הנשים נוהגות לעצב את שערן בעזרת בוץ אדום ושומן. מעבר לשבט ההימבה המיוחד נפגוש כאן צמחייה מעניינת כמו עצי הבאובב והמורינגה האפריקאית ובעזרת מפגש עם מקומיים לבנים נבין גם את מורכבות החיים באזור זה. אחה"צ נגיע צפונה אל מפלי האפופה ונופו הקסום והאקזוטי של נהר הקוניני. מפלים אלו הם מהיפים ביותר בנמיביה והם יושבים על גבי ערוצו של נהר הקוניני הנע בגבול שבין אנגולה לנמיביה. המפלים יוצרים נוף מיוחד של צמחייה ובעלי חיים שאינו אופייני לנמיביה שברובה היא סוואנות ומדבר. ביום הטיול השני באזור נוריד הילוך ונהנה מהאזור המיוחד. תכנית הטיול תכלול גם ביקור באחד מכפרי ההימבה בלווית אנשי הכפר. את אחה"צ של היום נקדיש לפיקניק על הנהר וניתן זמן פנוי לנוח בנוף הקסום של דקלי האזור ולמי שירצה תינתן האפשרות גם לעשות רפטינג לאורך נהר הקוניני. נשוב ללינה באזור המפלים. 

לינה לודג' באזור המפלים: Omaraunga Camp/ או דומה לו www.omarungalodge.com

יום 10> נסיעה אתגרית לאורך ערוץ נהר הקוניני

ניסע מזרחה מאזור מפלי האפופה לאורך נהר הקוניני. ניסע לאורך הערוץ הירוק של הנהר מזרחה במקביל לגבול האנגולי. נבקר בכפרים נידחים של שבט ההימבה אשר עד היום הינם השבטים הנידחים והרחוקים ביותר בנמיביה ועד לא מזמן לא ראו כמעט אדם לבן! לאורך הנהר יש עולם שלם של בבונים, תנינים ומינים שונים של זוחלים ועופות מים. בשיט נוכל לצפות בבעלי החיים בנהר ובגדותיו. בהתאם למיקום הלודג' נעצור או נמשיך בנסיעה לאורך הנהר אל מפלי רואקנה המרשימים (בעונה הרטובה המפלים זורמים). 

לינה בקוניני ריבר לודג' בסוואבודריפט.
לינה בסוואבודריפט: Ruacana Eha Lodge/ או דומה לו
www.ruacanaehalodge.com.na

 

יום 11 > נסיעה לשמורת אטושה

נעשה את דרכנו בחזרה דרומה ומזרחה דרך Ruacana לעבר שמורת אטושה הגדולה המכסה שטח של 22,270 קמ"ר. בדרך ניסע לאורך ארצם של אנשי האובמבו. נעצור בדרך בכמה מהתופעות טבע היפות של האזור ונהנה מעולמם של אנשי האובמבו. נעצור בשוק התבלינים של אושאקטי, ונתצפת על נשות האובמבו שולות דגים מהמים. אחה"צ ניכנס אל השמורה מהצד הצפון מזרחי ונתחיל בנסיעה לעבר הבורות מים סביבם מתרכזות החיות בשעות אחה"צ והערב המוקדמות. השמורה ידועה בהיותה אחת משמורות הספארי הנודעות והטובות ביותר באפריקה לתצפיות בבעלי חיים. זאת בשל הסיכוי הגבוה לצפות במיני הטורפים הגדולים בניהם האריות, הצ'יטות והנמרים והנוכחות הגבוה של הפילים האפריקאים הגדולים בעולם, הג'יראפות, הקרנפים וסוגי האנטילופות השונות. השמורה גם ידועה במגוון מיני הציפורים שלה. מגוון זה כולל 350 מיני עופות שונים.

לינה בחלק המזרחי של שמורת אטושה: Namatumi Lodge/ או דומה לו

 
יום 12 - 13 >שמורת אטושה

נבקר במרחבי השמורה בעזרת הרכבים שלנו, ונתצפת בבעלי החיים בתחומה. בבוקר נצא מהשמורה בצידה המזרחי וניסע בין המצודות הגרמניות שהוקמו בתחילת המאה הקודמת. נעצור להסביר את מהותו של הנוף הלבן והיבש שילווה את כל האזור הצפוני לאורכו ניסע. זהו אגם יבש עצום המהווה רבע משטח ישראל בגודלו . קרקעית האגם מכוסה בקרקע גבישית בוהקת המשרה מראה כסוף של פטה מורגנה מיוחדת. נעבור מספר בורות מים המשמשים מקור משיכה לעופות ויונקים רבים ובעיקר הפילים הגדולים של השמורה. במהלך הימיומיים נבין את עולמה הקסום של הסוואנה האפריקאית ואת מרקם החיים העדין בין העדרים הגדולים של הזברות, הג'ירפות, הגנו והטורפים הגדולים. אם יתמזל מזלנו נצליח למצוא גם כמה מהם כמו האריות העצלים.
בהתאם למיקום הלודג'ים בערב נוכל לעיתים לצפות בבעלי החיים המגיעים לבורות המים ונחזה בתמונות שקיעה מרהיבות של הסוואנה האפריקאית כשברקע החיות והמים.
לינה בשמורת אטושה: Okakuejo Lodge או דומה
http://www.namibian.org/travel/lodging/okaukuejo.html

יום 14 > אטושה – אוקהנדיה - אוקפוקה

הבוקר נצא בנסיעה דרומה לנסיעה הארוכה האחרונה של הטיול משמורת אטושה ונעבור דרך אוצ'יווארונגו ואוקהנדיה. הנסיעה הארוכה תהיה על האספלט השחור ולכן נגיע מהר אל אוקהנדיה. מקום זה הוא מרכזו של שבט ההררו שנלחם כנגד הקולוניאליזם הגרמני בראשית המאה ה - 20. במלחמה אכזרית זו חיסלו כמעט לחלוטין הגרמנים את שבט ההררו ואף בצעו רצח עם ראשון כבר אז - 40 שנה לפני מלחמת העולם ה-2. באוקהנדיה נעצור ונספר את הסיפור הנורא וגם נבקר בשוק גלפי העץ. זהו שוק ססגוני מלא בחפצי אומנות אפריקאית ונוכל להצטייד בכמה מהן כמזכרות הביתה. נמשיך דרומה עוד קצת ולקראת ערב נגיע ללינה בשולי ווינדהוק. 

לינה באזור ווינדהוק: Okapuka Lodge/ או דומה לוwww.okapuka-ranch.com

יום 15 > טיסה מווינדהוק – אדיס אבבה– תל אביב

הבוקר נשכים קום לסידורים אחרונים בווינדהוק וביקור קצר בעיר. נחזיר רכבים ובצהריים נצא לשדה התעופה. נעלה על טיסה דרך אדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לישראל. הנחיתה היא בבוקר היום ה-16 לטיול.

 

אפשרות להמשך למפלי ויקטוריה – 3 ימים (כולל את שמורת צ'ובה)

 

יום 15> טיסה לרצועת הקפריבי- המשך למפלי ויקטוריה

נטוס לקרבת מפלי ויקטוריה מכאן נועבר בנסיעה של כ3 שעות שתחצה את גבול בוצואנה וזימבבואה אל מפלי ויקטוריה. לינה מפלי ויקטוריה

יום 16> מפלי ויקטוריה- שייט על נהר הזמבזי

הבוקר נבקר במפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבואה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, שם נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה. נתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים. לאחר שנשוב מהסיור נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה. נלון במפלי ויקטוריה.

   
יום 17> שמורת הטבע צ'ובה (בוצוואנה)

יום ארוך לפנינו, בבוקר נחצה את הגבול לבוצוואנה, כאן נצא לאחת משמורות הטבע המפורסמות ביותר באפריקה, שמורת צ'ובה, הידועה בעולם בזכות אוכלוסיית הפילים הגדולה בשמורה ובעושר של מגוון מיני החיים בה. לא נוותר גם על שייט בנהר הנושא את שם השמורה. עם ערב נשוב למלוננו במפלי ויקטוריה.

 
יום 18> מפלי ויקטוריה – תל אביב

נפרד ממפלי ויקטוריה ונטוס לתל אביב דרך יעד ביניים באפריקה.

 

 

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים