טיול טבע מקסים, המשלב את תרבות האינקה העתיקה וג'ונגלים ירוקים בפרו עם נופים עוצרי נשימה של אגמים נקיים, פסגות מושלגות, מפלים וקרחונים ענקיים בפטגוניה: בפרו נבקר בגולת הכותרת מאצ'ו פיצ'ו, נכיר את העם הפרואני החי על אדמתו, ומחובר למורשתו המפוארת. נטייל בערים, כפרים ושווקים ססגוניים. נמשיך לבארילוצ'ה ואיזור האגמים, הרים מושלגים, הרי געש רדומים, אגמים בצבעים עזים, יערות גשם ומעיינות חמים משתלבים בחלקה הצפוני של פטגוניה. הקרחון השחור, ה"הקרחון המתנפץ". שייט באגם ארגנטינה לאופסלה יקרב אותנו לנופים של עידן הקרח האחרון. נקנח בברזיל, שם נבקר באזור טרופי סמיך במפלים הגדולים ביותר בעולם ובריו דה ז'ניירו. 

 

הטיול הינו מודולרי. חלקו הראשון של הטיול הוא טיול ה 17 יום "פניני פטגוניה".

בסיום הטיול בריו דה זניירו, ממשיכים חברי קבוצת ה 25 יום ללימה, מטיילים בפרו וחוזרים ללימה

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לממלכת האינקה וערבות פטגוניה? 

 

בגלל המסלול - מסלול טיול מקיף המבוסס על ניסוננו הרב בטיולים לדרום אמריקה. מסלול מעמיק בפרו וממלכת האינקה המרתקת, בכל המקומות היפים ביותר בפטגוניה וסיום באיגואסו ובריו דה ז'ניירו.  

 

 תכנית עשירה ומגוונת הכוללת אלמטים שאינם כלולים בתכניות המצויות בישראל:

 • ביקור בתיאטרון קולון בבואנוס איירס אחד הטובים בעולם
 • ביקור במוזיאון הקרח באל קלאפאטה 
 • ביקור באיצטדיון המראקאנה בריו דה ז'נירו ובגן הבוטאני העתיק המפורסם בסחלבים שבו

 

 הדרכה מקצועית – שבוחרים להשקיע סכום כסף גדול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לדרום אמריקה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, חורף


מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה


 

 

ימים 1-2> ת"א – בואנוס איירס

בשעות הערב נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה לבואנוס איירס. עם הנחיתה נעבור למלון להתאווררות ונצא לסיורים בעיר המרתקת, אשר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נבקר בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים.נבקר בתיאטרון קולון. זהו אחד מבתי התיטרון והאופרה הטובים והיפים בעולם לינה בבואנוס איירס. (ע)

 


יום 3> בואנוס איירס – ברילוצ'ה

בשעות הבוקר נעבור לנמל התעופה לטיסת פנים אל ברילוצ'ה, עם הנחיתה נצא לסיור במה שכונה הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו: נעלה ברכבל אל קמפאנאריו הממוקמת בגובה של 2,500 מטר מעל לפני הים ונתרשם מהנוף הפנוראמי סביב. נמשיך ונטייל ביער יאו יאו הממוקם על שפת אגם נהואל וואפי הגדול, ונשלב הליכות רגליות בין העצים היפים. נחזור ללינה בברילוצ'ה. (ב,ע)

 

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיול לדרום אמריקה טיול מאורגן לדרום אמריקה

    צילום: מוטי בלושטיין

 

יום 4> ברילוצ'ה - שמורת הטרונדור

נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה: נרד בנסיעה דרומה, אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחד משמורות הטבע היפות באזור האגמים, נצא להליכות קלות ביער הגשם, באגמים האלפיניםונחזה בנהרות הזורמים ובחיי הטבע העשירים. לקראת ערב נגיע אל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. אחר הצהרים נחזור לברילוצ'ה. בערב נקנח, איך לא… בשוקולדים מדהימים פאר ברילוצ'ה. (ב,צ)

 

יום 5> יום חציית האגמים

הבוקר נעזוב את העיירה הבלתי נשכחת ונצא בנסיעה אל הנמל ממנו נצא בשייט קטמארנים אל חציית רכס האנדים בדרכנו אל המדינה הבאה, צ'ילה. לאחר שייט על אגם נהואל הואפי, נעזוב את הקטמארן ונצא בנסיעה החוצה יער גשם אל שייט נוסף על אגם פריאס ממנו נשקף נוף קסום של הרי הגעש הסובבים את ברילוצ'ה. לאחר השייט הקצר נחצה את הגבול הבינלאומי ונכנס לצ'ילה, שם נצא בנסיעה בפארק הלאומי מנואל פרז בין עצי הענק. נעבור במפל שבדרך ונעצור להפסקת צהריים על גדות אגם כול הקדושים. חלקו האחרון של היום יוקדש לשייט על האגם המרשים ביותר במסלול "אגם כל הקדושים" הממוקם למרגלות הר הגעש אוסורנו הנשקף מכל מקום בספינה, אחד השיאים של טיול מאורגן לדרום אמריקה. בסיום השייט נגיע אל העיירה פטרואה, לינה בפורטו ואראס הנעימה הסמוכה לאגם.(ב,ע)

 

יום 6> פוארטו מונט – פונטה ארנס

נשכים קום בפורטו וארס וניסע לפורט מונט. נבקר בשוק הדגים Angelmo לכאן מובאת שלל הסחורה מימיי האוקיאנוס השקט היישר אל מסעדות הרציף. ניסע לשדה התעופה על מנת לטוס אל הנקודה הדרומית ביותר במסע- פונטה ארנס. נטייל בעיר שנוסדה על ידי האנגלים ונודעת בתואר ה"עיר הדרומית ביותר בעולם". לינה בפונטה ארנס(ב,ע)

 

יום 7> איסלה מגדלנה (אי הפינגווינים) – פורטו נטאלס

נשכים קום בפונטה ארנס ונצא לביקור באיסלה מגדלנה בה יש מושבה של כ130 אלף פינגווינים. תוך כדי השייט הנהדר במיצרי מגלן נחזה גם בדולפינים, אריות ים ודולפינים. נחזור לפונטה ארנס ונתחיל בנסיעה צפונה בסיום הסיור נצא בנסיעה ארוכה צפונה אל פורטו נטאלס. שם נבלה את הלילה(ב,ע).

 


יום 8> פארק הקרחונים טורס דל פיינה

הבוקר נשכים קום ונצא אל הנוף הקסום של מגדלי הפיינה. נבקר באגם גריי המרשים, משם נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי. נמשיך ונטייל בשמורת הטבע המרשימה, ניסע בין עדרי הגוואנקו אל הלגונה הכחולה ולגונת אמרגה, שם נוכל לתצפת על עמודי הפיינה המפורסמים.... שמורת הטבע טורס דל פיינה היא אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם: השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי". בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד), סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. לינה וארוחת ערב בשמורת הטבע טורס דל פיינה. נלון בשמורת הטבע טורס דל פיינה (ב,ע)

 


יום 9> פארק הקרחונים טורס דל פיינה – אל קלפטה

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה צפונה. נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך אל העיירה אל קלפטה, תוך שאנו חוצים שטחים נרחבים של מדבר וחוות כבשים בודדות המשובצות בתוך הנוף הבתולי הארגנטינאי. קצת לפני קלאפאטה נבקר במוזאון החדש המוקדש לקרח וקרחונים. זוהי חווייה נהדרת ומרעננת שתכניס אותנו ל"עניינים". נסיים בביקור בבאר משקאות בקור של מינוס 10 מעלות אך ללא חשש- כולם מקבלים שכמיות טרמיות 
לינה בעיר הממוקמת על גדות אגם ארגנטינו, אל קלפטה. (ב,ע)

 

יום 10> אל קלאפטה – שייט קרחונים

היום צפוי לנו יום חוייתי: נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס", במעגן "בנדראס" נעלה על ספינה ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני וקרחון פריטו מורנו. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לאל קלאפטה. (ב,צ)

 

יום 11> קרחון פריטו מורנו – לבואנוס איירס

הבוקר נצא בנסיעה אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. זה מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים נשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. לאחר הסיור ובהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה, ונצא בטיסה לבואנוס איירס ללינת לילה. (ב,ע)

 

יום 12> בואנוס איירס

נבקר בשכונת סאן טלמו השומרת על צביונה המיוחד מאז הקמתה, נמשיך משם אל רובע לה בוקה, רובע האומנים של העיר ובשכונת לה רקולטה, שם קבורים חלק מעשירי העיר. בערב נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס (ב,ע)

 

יום 13> שמורת מפלי האיגוואסו

הבוקר נעזוב את הבירה הארגנטינאית ונצא בטיסה צפונה לאזור טרופי סמיך, הממוקם במשולש הגבולות בין ארגנטינה, פרגוואי וברזיל. נסייר בצדם הארגנטינאי של מפלי האיגואזו, שם נלך במערכת של גשרי עץ עד "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נרד לתחתית המפלים ונעלה על סירה מהירה עד המקום בו הם נופלים. רטובים ומרוצים נחצה את הגבול לברזיל ונתמקם במלון בפוז דה איגואזו, הצד הברזילאי של המפלים. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו. (ב,ע)

 

יום 14> מפלי האיגוואסו - פארק ציפורים - סכר איטאיפו

הבוקר נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 ק"מ יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. אחר הצהריים נבקר בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו. (ב,ע)

 

   

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיול לדרום אמריקה טיול מאורגן לדרום אמריקה

     

יום 15> איגואסו -ריו דה ז'נירו

בבוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה לריו דה ז'נירו. ננחת בריו סביב 08:00 אך... ריו דה ז'נירו, אחת הערים היפות ביותר בעולם! לאחר הגעה נעבור למלון שלנו בחוף קופקבנה, ולאחר התארגנות נצא לראות את הטיילת והשווקים. נעלה להר הסוכר בשני רכבלים, , אליו נעלה בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת: פסגת הקורקבדו. לעת ערב נצא לטיול לאורך חוף הקופקבנה המפורסם ונהנה מ"סתם" הליכה לארוך טיילת החוף המפורסם. מי בריצה, מי בסקטים, רולר בליידז, כדור עף חופים, גלישה, יוגה, כדורגל ועוד., נצפה בגולשים האמיצים תופסים גלים בגובה של 3.5 מטר, ואולי נצטרף למאות מתושבי העיר שעושים ספורט לאורך הטיילת. לינה בריו דה ז'נירו (ב, ע)

 

יום 16> טיסה איגואסו ריו ריו דה ז'נירו

הבוקר נצא לנסיעה בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת ה"קורקובדו" וביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, ואם התנאים יאפשרו נבקר גם בבית ספר לסמבה ובשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור בריו נחלוף על פני יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם, בדרכנו אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם. משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, בלגונות, בגנים הבוטאניים כאן נזכה לראות בגידול הסחלבים, הברומליים ועוד ובאצטדיון המרקנה, זהו אצטדיון הכדורגל המפורסם ביותר בעולם. נתרשם מגודלו העצום ומההיסטוריה שהוא אוצר בתוכו. די להזכיר את שחקני העבר ששיחקו פה דרל קבע: פלה, זיקו, רונלדו ועוד ועוד
* בטיול פברואר בערב מצעד המנצחות , למעונינים בתשלום נוסף.

 

יום 17> ריו דה ז'נירו- לימה

נועבר לשדה התעופה לטיסה ללימה. עם ההגעה נועבר למלון הממוקם בשכונת מירפלורס, השכונה התוססת במרכז העסקי של העיר. נצא לסיור הכרות ראשוני בשכונה התוססת. נתחיל בפארק "דה ארמור" השוכן על האוקיאנוס השקט נמשיך לביקור בבכיכר המרכזית, כיכר סן מרטין, ובמוזיאון הזהב בו עושר בלתי נדלה מהתקופה הקדם קולומביאנית נשוב לעת ערב . לינה בלימה.

 

יום 18> לימה-פוארטו מלדונד

והבוקר נפרד מלימה ונצא בנסיעה אל נמל התעופה משם נמריא אל תחנתנו הבאה הממוקמת בלב הג'ונגל האמאזוני העיירה פוארטו מלדונדו. עם הנחיתה נצא בשייט הנמשך כשעתיים אל הלודג' האקולוגי של פוארטו מלדונדו אשר נמצא במעבה הג'ונגל. לינה בלודג' האקולוגי באזור פוארטו מלדונאדו.

  

יום 19> סיורי ג'ונגל

הבוקר נצא לסיורים להכרת יער הגשם האמזוני ולהכרת המערכת האקולוגית ומגוון החי והצומח, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לדרום אמריקה. במהלך השהות נצא לשייט בקאנו אל היובלים הקטנים של האמזונס, נצא לתצפיות וסיורים רגליים, כולל סיור לילה. במהלך היום נגע לאחת האטרקציות המרכזיות של האזור – "קיר התוכים" (Parrot Clay Lick), מצוק חרסית, שאליו מגיעים המוני תוכים לאכול – מחזה מרהיב של צבע ותנועה. לא נוותר על ביקור בקרחת הג'ונגל, משם נשקיף על הנוף הקסום ממעל ואולי נזכה לראות את חיות הג'ונגל המרתקות. פנסיון מלא כולל ארוחות צהריים וערב. לינה בלודג' האקולוגי (ב,צ,ע).

 

יום 20> פוארטו מלדונדו – קוסקו (3,600 מטר)

הבוקר נעזוב את אזור הג'ונגלים בשייט מהלודג' בו שהינו אל העיירה פוארטו מלדונדו, ממנה נמריא אל קוסקו אליה נגיע בשעת הצהריים, עם הנחיתה נצא לסיורים בבירת האינקה והעיר המעניינת ביותר בפרו, אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתו של טיול מאורגן לדרום אמריקה. לינה בקוסקו.

 

יום 21> העמק הקדוש של האינקה

הבוקר נעזוב את העיר האינקאית קוסקו ונצא להכיר את האוכלוסייה האינדיאנית: נצא לעבר עמק נהר האורובמבה (URUBAMBA) שהיה מרכז גידול התירס של מלכי האינקה, ובשל כך הפך למקודש. נעצור במרכז לגידול לאמות, אלפקות וויקוניאס כדי לראות את טכניקת העיבוד של הצמר והאריגה המסורתית. נמשיך ונבקר במצודה ובכפר האינקאי הידוע אולנטייטמבו (OLLANTAYTAMBO), הנמצא על ראש הר נישא, ונעבור לשווקים האינדיאניים של הכפרים צ'ינצ'רו ופיסק (בהתאם לימי השוק), הידועים בצבעוניותם. לינה בעמק הקדוש.

 

יום 22> מאצ'ו פיצ'ו וקוסקו

היום נגיע ברכבת במורד פיתולי נהר אורובמבה אל העיר האגדית מצ'ו פיצ'ו, שכונתה בעבר ה"עיר האבודה" של האינקה. נטייל בשרידי העיר המסתורית, במקדשים וברחובות העתיקים ונצפה אל נוף הפסגות העטור ביערות ונחלי מים. אחר הצהריים נשוב לקוסקו, ובערב נצא למופע פולקלור של מוזיקה אינדיאנית. לינה בקוסקו.

 

יום 23> קוסקו

בבוקר נבקר במקדש קוריקנצ'ה אשר בו סגדו לאל השמש. אומרים שכשהספרדים כבשו את המקום המקדש כולו היה מצופה זהב. לאחר הביקור המרתק נמשיך ונטייל ברחובות הקולוניאליים שבנויים על שרידי רחובות האינקה. אבני הבזלת הענקיות מותאמות כאן באופן מושלם האחת לשנייה והכול בבנייה יבשה. בצהריים נכנס לקתדרלה הממוקמת בכיכר המרכזית של העיר הפלאזה דה ארמאס, שם נמצא ציורי קיר המתארים את ההיסטוריה בזמן הכיבוש הספרדי. נבקר בכנסיות המאפיינות את קוסקו. לקראת שקיעה נעלה לתצפית בלתי נשכחת על העיר קוסקו מפסל ישו הסמוך אל ההריסות של הסאקסאי וומן. לינה בקוסקו.

 
ימים 24-25> קוסקו-לימה- ישראל

לאחר ארוחת בוקר נסייר בשווקים הססגוניים של קוסקו, נטוס מקוסקו ללימה, ונמשיך בדרכנו הביתה דרך אירופה. נחיתה בישראל ביום ה 26 (לעיתים ביום ה 27 לפנות בוקר)

 

טיול מאורגן לדרום אמריקה

  

* עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

 

למעוניינים ישנה אפשרות להמשיך לשייט לאיי שטלנד הדרומיים וחצי האי האנטארקטי

 

הרחק מהערים הסואנות של חצי הכדור הדרומי, בואנוס איירס, ריו דה ז'נירו או קייפטאון משתרעת היבשת החמישית בגודלה בעולם. נידחת קפואה, מסתורית ומרגשת. היבשת אנטארקטיקה, חלומו של כל חובב טיולים ומסעות נגישה למטיילים בדרום אמריקה בהמשך למסעם אתנו.

מושבות פינגווינים עצומות בנות מאות ואלפים של פרטים, קרחוני ענק הגולשים אל החופים, קרחוני ים בגובה של בניינים רבי קומות  , בעלי חיים ימיים , לוויתנים שיקיפו את סירות הזודיאק שלנו בינהם האורקות והלוויתנים גדולי הסנפיר, כלב הים הנמרי הענק, ההידרוגרה  שמנסה לתפוס כלבי ים או פינגווינים מתחת לקרחונים הצפים., עופות הים, האלבטרוסים והיסעורים, שיחוגו ממעל, הסולה כחולת העין המקננת במצוקים הוולקנים,  ציפור הסיקואה המתמחה בתפיסת גוזלי  פינגווינים יא להקות כלבי ים ואלפי ציפורים, מפרצים חבויים לצד מערות קרח וגושי קרח עצומים בטרם נפילתם אל הים, כל אלו יהפכו את המסע  המסע  הזה לחוויית חיים.

הספינות שלנו, OCEAN_ATLANTIC     ו  OCEAN_VICTORY  , הן ספינות שוברת קרח הנושאות על סיפונן עד  198 נוסעים ו- 150 אנשי צוות. בספינה מגוון רחב של תאים וסוויטות, רובם עם חלון ושירותים ומקלחת בתא.

כל סיורי החוף וכמובן פנסיון מלא כלולים במחיר ההפלגה. בין סיורי החוף יוקדש הזמן להרצאות וסרטי טבע על ידי צוות מדענים ומומחים אשר שהו ביבשת בתור חוקרים או אנשי מקצוע מתחומי האקולוגיה, גיאולוגיה, ביולוגיה, זואולוגיה ועוד.



יום 1 > טיסה לאושוואיה

נטוס מבואנוס איירס דרומה אל אושוואיה יום קודם להפלגה. נגיע אל העיר הנעימה השוכנת לחוף מפרץ ביגל. העיר גדלה מאד בשנים האחרונות ומעיירת דייגים זנוחה לחוף התעלה היא הפכה להיות מוקד משיכה לתיירים המבקשים להפליג לאנטארקטיקה או לחוות את חווית סוף העולם...לינה באושוואיה על בסיס BB

 

יום 2> עלייה לספינה

בהתאם לשעת העלייה לספינה,סביב שעות הצהרים, נהנה מבוקר שקט באושוואיה. בעלייה לספינה נירשם נקבל את כל האביזרים הנידרשים ונכיר את צוות האנייה במפגש היכרות חגיגי. לאחר מכן נתחיל בהפלגה לאורך תעלת ביגל ואף ניתן יהיה לראות המהלכה דולפינים ואם יזדמן גם פינגווינים מגלניים המקננים ברצועות החוף.

 

ימים 3+4 > מיצרי דרייק

נתעורר לבוקר בלב האוקיאנוס הדרומי. את הספינה ילוו יסעורים ואלבטרוסים, עופות ים פתוח שיכולים לעוף אלפי ק"מ ביום ובלילה. במשקפות שהן ציוד חובה, נסרוק את מרחבי האוקיאנוס בליווי ובהדרכת צוות הספינה המדעי על מנת לחפש גם לוויתנים ודולפינים המגיעים בחיפוש אחר מזונם פלאנקטון ודגי ים המצויים בשפע במים הקרים של המיצרים. במהלך הימים גם נשמע הרצאות ויוקרנו סרטים על החי והטבע ביבשת הקפואה. לקראת ערב של יום 4 נתחיל בחציית איי שטלנד הדרומיים המהווים את חגורת האיים שלפני חופי היבשת.

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

 

ימים 5+6 > איי שטלנד הדרומיים 

היכרות ראשונה עם חופי האיים האנטרקטיים. איזו התרגשות! נרד אל סירות הזודיאק  שיובילו אותנו אל המפרצים הקפואים ומהם נרד אל החופים ואל מושבות הפינגווינים העצומות. במקביל לסיורי החוף ייערכו סיורי שייט בסביבת החופים ואז נוכל לצפות בבעלי חיים נדירים, כלב הים הנמרי ובין צורות ומדפי קרח. בין איי הנחיתה שלנו ננחת על חופי HALF MOON ISLAND  ו DECEPTION ISLAND. 

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

  

 

ימים 7+8 > חצי האי האנטארקטי 

הספינה תפליג אל חופי היבשת עצמה- חצי האי האנטארקטי. ננחת בחלק מתחנות המחקר השונות וכאן נפגוש בגושי קרח עצומים היורדים מרכסים אדירים , מושבות סולה כחולות עין וכמובן האזרחים העיקריים של היבשת, הפינגווינים מסוג ג'נטו וההפינגווין מפוספס העין. נפליג מול מערות קרח הפוערות את לועיהן וגושי קרח אדירים הממתינים לגלוש לים. מהספינה נצפה גם בבעלי החיים הימיים הנצפים לעיתים קרובות בקרבת היבשת.

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

 

  

ימים 9+10 > פרידה מהיבשת וחזרה לאושוואיה

נתחיל בהפלגה חזרה וניפרד מהיבשת הקפואה והנידחת. במהלך ימי ההפלגה בחזרה לאושוואיה יינתנו סקירות אינפורמטיביות וסיכומים של המסע בידי הצוות המדעי שעל הספינה.עם אור לבוקר היום ה10 נחצה שוב את תעלת ביגל בחזרה לנמל באושוואיה, ארגנטינה.  

 

מחיר השייט כולל

 • לילה ראשון במלון באושואיה, על-בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • 9  לילות בספינות OCEAN ATLANTIC   או  OCEAN VICTORY, בתא  ע”פ בחירתכם.(ראו קישור לאתרי הספינות)
 • כל סיורי החוף, מודרכים באנגלית ע”י צוות ההדרכה של הספינה.
 • מדריך ישראלי (מותנה במינימום 10 מטיילים ישראליים).
 • פנסיון מלא במהלך ההפלגה.
 • קפה / תה 24 שעות ביממה.
 • מגפי גומי בהשאלה במהלך ההפלגה.
 • מעיל דו שכבתי אטום למים במתנה.
 • לילה במלון באושוואיה לפני ההפלגה ע"ב לינה וארוחת בוקר
 • העברה לשדה התעופה / לעיר באושואיה ביום האחרון.

 

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינ”ל מבואנוס איירס/ ריו דה ז'נירו לאושואיה וחזרה.
 • פעילויות אופציונליות (קיאקים, סנדלי שלג), מותנה בהרשמה מראש ובזמינות מקום, לפרטים ומחירים פנו אלינו.
 • טיפים לנותני השירותים בספינה (הטיפים נלקחים כתשלום אחד על ידי צוות הספינה).
 • חיבור אינטרנטי לתקשורת חיצונית
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים במסגרת הפנסיון המלא.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף ‘כולל’.

הערות

שימו לב:

המסלול המופיע לעיל הינו בגדר הצהרת כוונות. המסלול בפועל ייקבע מדי ערב לקראת היום הבא,  ע”י מנהל המסע וקברניט הספינה, על-פי תנאי מזג האוויר והים, ומיקומם של בעלי-החיים, מתוך כוונה להראות למטיילים כמה שיותר, מבלי לסכן את בריאותם בכל צורה שהיא.

המחירים הינם לאדם לפי קטגורית תאים בשתי הספינות מסוג C  למעוניינים בתאים שוהים ברמתם נא לפנות ישירות למשרד/ אבי בלום בטלפון 0547570608

הזמנת מקום בתאי הספינות כפופה  לזמינות מקומות בהפלגה באותה קטגוריה המועדפת על ידי  הלקוח. .(ראו התפלגות קטגוריות התאים באתרי הספינות בקישורים לעיל)

תנאי תשלום לשייט

•עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% מהמחיר המקורי.

•את יתרת הסכום יש לשלם עד 121 ימים לפני היציאה (07.10.19).

 

דמי ביטול מסלול השייט

•מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,200 לאדם.

•120-179 ימים לפני היציאה: 30% ממחיר ההפלגה

.•119 ימים או פחות לפני היציאה: 100% ממחיר ההפלגה.

מסלול

טיול טבע מקסים, המשלב את תרבות האינקה העתיקה וג'ונגלים ירוקים בפרו עם נופים עוצרי נשימה של אגמים נקיים, פסגות מושלגות, מפלים וקרחונים ענקיים בפטגוניה: בפרו נבקר בגולת הכותרת מאצ'ו פיצ'ו, נכיר את העם הפרואני החי על אדמתו, ומחובר למורשתו המפוארת. נטייל בערים, כפרים ושווקים ססגוניים. נמשיך לבארילוצ'ה ואיזור האגמים, הרים מושלגים, הרי געש רדומים, אגמים בצבעים עזים, יערות גשם ומעיינות חמים משתלבים בחלקה הצפוני של פטגוניה. הקרחון השחור, ה"הקרחון המתנפץ". שייט באגם ארגנטינה לאופסלה יקרב אותנו לנופים של עידן הקרח האחרון. נקנח בברזיל, שם נבקר באזור טרופי סמיך במפלים הגדולים ביותר בעולם ובריו דה ז'ניירו. 

 

הטיול הינו מודולרי. חלקו הראשון של הטיול הוא טיול ה 17 יום "פניני פטגוניה".

בסיום הטיול בריו דה זניירו, ממשיכים חברי קבוצת ה 25 יום ללימה, מטיילים בפרו וחוזרים ללימה

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לממלכת האינקה וערבות פטגוניה? 

 

בגלל המסלול - מסלול טיול מקיף המבוסס על ניסוננו הרב בטיולים לדרום אמריקה. מסלול מעמיק בפרו וממלכת האינקה המרתקת, בכל המקומות היפים ביותר בפטגוניה וסיום באיגואסו ובריו דה ז'ניירו.  

 

 תכנית עשירה ומגוונת הכוללת אלמטים שאינם כלולים בתכניות המצויות בישראל:

 

 הדרכה מקצועית – שבוחרים להשקיע סכום כסף גדול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לדרום אמריקה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, חורף


מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה


 

 

ימים 1-2> ת"א – בואנוס איירס

בשעות הערב נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה לבואנוס איירס. עם הנחיתה נעבור למלון להתאווררות ונצא לסיורים בעיר המרתקת, אשר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נבקר בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים.נבקר בתיאטרון קולון. זהו אחד מבתי התיטרון והאופרה הטובים והיפים בעולם לינה בבואנוס איירס. (ע)

 


יום 3> בואנוס איירס – ברילוצ'ה

בשעות הבוקר נעבור לנמל התעופה לטיסת פנים אל ברילוצ'ה, עם הנחיתה נצא לסיור במה שכונה הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו: נעלה ברכבל אל קמפאנאריו הממוקמת בגובה של 2,500 מטר מעל לפני הים ונתרשם מהנוף הפנוראמי סביב. נמשיך ונטייל ביער יאו יאו הממוקם על שפת אגם נהואל וואפי הגדול, ונשלב הליכות רגליות בין העצים היפים. נחזור ללינה בברילוצ'ה. (ב,ע)

 

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיול לדרום אמריקה טיול מאורגן לדרום אמריקה

    צילום: מוטי בלושטיין

 

יום 4> ברילוצ'ה - שמורת הטרונדור

נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה: נרד בנסיעה דרומה, אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחד משמורות הטבע היפות באזור האגמים, נצא להליכות קלות ביער הגשם, באגמים האלפיניםונחזה בנהרות הזורמים ובחיי הטבע העשירים. לקראת ערב נגיע אל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. אחר הצהרים נחזור לברילוצ'ה. בערב נקנח, איך לא… בשוקולדים מדהימים פאר ברילוצ'ה. (ב,צ)

 

יום 5> יום חציית האגמים

הבוקר נעזוב את העיירה הבלתי נשכחת ונצא בנסיעה אל הנמל ממנו נצא בשייט קטמארנים אל חציית רכס האנדים בדרכנו אל המדינה הבאה, צ'ילה. לאחר שייט על אגם נהואל הואפי, נעזוב את הקטמארן ונצא בנסיעה החוצה יער גשם אל שייט נוסף על אגם פריאס ממנו נשקף נוף קסום של הרי הגעש הסובבים את ברילוצ'ה. לאחר השייט הקצר נחצה את הגבול הבינלאומי ונכנס לצ'ילה, שם נצא בנסיעה בפארק הלאומי מנואל פרז בין עצי הענק. נעבור במפל שבדרך ונעצור להפסקת צהריים על גדות אגם כול הקדושים. חלקו האחרון של היום יוקדש לשייט על האגם המרשים ביותר במסלול "אגם כל הקדושים" הממוקם למרגלות הר הגעש אוסורנו הנשקף מכל מקום בספינה, אחד השיאים של טיול מאורגן לדרום אמריקה. בסיום השייט נגיע אל העיירה פטרואה, לינה בפורטו ואראס הנעימה הסמוכה לאגם.(ב,ע)

 

יום 6> פוארטו מונט – פונטה ארנס

נשכים קום בפורטו וארס וניסע לפורט מונט. נבקר בשוק הדגים Angelmo לכאן מובאת שלל הסחורה מימיי האוקיאנוס השקט היישר אל מסעדות הרציף. ניסע לשדה התעופה על מנת לטוס אל הנקודה הדרומית ביותר במסע- פונטה ארנס. נטייל בעיר שנוסדה על ידי האנגלים ונודעת בתואר ה"עיר הדרומית ביותר בעולם". לינה בפונטה ארנס(ב,ע)

 

יום 7> איסלה מגדלנה (אי הפינגווינים) – פורטו נטאלס

נשכים קום בפונטה ארנס ונצא לביקור באיסלה מגדלנה בה יש מושבה של כ130 אלף פינגווינים. תוך כדי השייט הנהדר במיצרי מגלן נחזה גם בדולפינים, אריות ים ודולפינים. נחזור לפונטה ארנס ונתחיל בנסיעה צפונה בסיום הסיור נצא בנסיעה ארוכה צפונה אל פורטו נטאלס. שם נבלה את הלילה(ב,ע).

 


יום 8> פארק הקרחונים טורס דל פיינה

הבוקר נשכים קום ונצא אל הנוף הקסום של מגדלי הפיינה. נבקר באגם גריי המרשים, משם נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי. נמשיך ונטייל בשמורת הטבע המרשימה, ניסע בין עדרי הגוואנקו אל הלגונה הכחולה ולגונת אמרגה, שם נוכל לתצפת על עמודי הפיינה המפורסמים.... שמורת הטבע טורס דל פיינה היא אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם: השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי". בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד), סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. לינה וארוחת ערב בשמורת הטבע טורס דל פיינה. נלון בשמורת הטבע טורס דל פיינה (ב,ע)

 


יום 9> פארק הקרחונים טורס דל פיינה – אל קלפטה

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה צפונה. נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך אל העיירה אל קלפטה, תוך שאנו חוצים שטחים נרחבים של מדבר וחוות כבשים בודדות המשובצות בתוך הנוף הבתולי הארגנטינאי. קצת לפני קלאפאטה נבקר במוזאון החדש המוקדש לקרח וקרחונים. זוהי חווייה נהדרת ומרעננת שתכניס אותנו ל"עניינים". נסיים בביקור בבאר משקאות בקור של מינוס 10 מעלות אך ללא חשש- כולם מקבלים שכמיות טרמיות 
לינה בעיר הממוקמת על גדות אגם ארגנטינו, אל קלפטה. (ב,ע)

 

יום 10> אל קלאפטה – שייט קרחונים

היום צפוי לנו יום חוייתי: נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס", במעגן "בנדראס" נעלה על ספינה ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני וקרחון פריטו מורנו. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לאל קלאפטה. (ב,צ)

 

יום 11> קרחון פריטו מורנו – לבואנוס איירס

הבוקר נצא בנסיעה אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. זה מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים נשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. לאחר הסיור ובהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה, ונצא בטיסה לבואנוס איירס ללינת לילה. (ב,ע)

 

יום 12> בואנוס איירס

נבקר בשכונת סאן טלמו השומרת על צביונה המיוחד מאז הקמתה, נמשיך משם אל רובע לה בוקה, רובע האומנים של העיר ובשכונת לה רקולטה, שם קבורים חלק מעשירי העיר. בערב נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס (ב,ע)

 

יום 13> שמורת מפלי האיגוואסו

הבוקר נעזוב את הבירה הארגנטינאית ונצא בטיסה צפונה לאזור טרופי סמיך, הממוקם במשולש הגבולות בין ארגנטינה, פרגוואי וברזיל. נסייר בצדם הארגנטינאי של מפלי האיגואזו, שם נלך במערכת של גשרי עץ עד "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נרד לתחתית המפלים ונעלה על סירה מהירה עד המקום בו הם נופלים. רטובים ומרוצים נחצה את הגבול לברזיל ונתמקם במלון בפוז דה איגואזו, הצד הברזילאי של המפלים. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו. (ב,ע)

 

יום 14> מפלי האיגוואסו - פארק ציפורים - סכר איטאיפו

הבוקר נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 ק"מ יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. אחר הצהריים נבקר בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו. (ב,ע)

 

   

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיול לדרום אמריקה טיול מאורגן לדרום אמריקה

     

יום 15> איגואסו -ריו דה ז'נירו

בבוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה לריו דה ז'נירו. ננחת בריו סביב 08:00 אך... ריו דה ז'נירו, אחת הערים היפות ביותר בעולם! לאחר הגעה נעבור למלון שלנו בחוף קופקבנה, ולאחר התארגנות נצא לראות את הטיילת והשווקים. נעלה להר הסוכר בשני רכבלים, , אליו נעלה בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת: פסגת הקורקבדו. לעת ערב נצא לטיול לאורך חוף הקופקבנה המפורסם ונהנה מ"סתם" הליכה לארוך טיילת החוף המפורסם. מי בריצה, מי בסקטים, רולר בליידז, כדור עף חופים, גלישה, יוגה, כדורגל ועוד., נצפה בגולשים האמיצים תופסים גלים בגובה של 3.5 מטר, ואולי נצטרף למאות מתושבי העיר שעושים ספורט לאורך הטיילת. לינה בריו דה ז'נירו (ב, ע)

 

יום 16> טיסה איגואסו ריו ריו דה ז'נירו

הבוקר נצא לנסיעה בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת ה"קורקובדו" וביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, ואם התנאים יאפשרו נבקר גם בבית ספר לסמבה ובשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור בריו נחלוף על פני יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם, בדרכנו אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם. משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, בלגונות, בגנים הבוטאניים כאן נזכה לראות בגידול הסחלבים, הברומליים ועוד ובאצטדיון המרקנה, זהו אצטדיון הכדורגל המפורסם ביותר בעולם. נתרשם מגודלו העצום ומההיסטוריה שהוא אוצר בתוכו. די להזכיר את שחקני העבר ששיחקו פה דרל קבע: פלה, זיקו, רונלדו ועוד ועוד
* בטיול פברואר בערב מצעד המנצחות , למעונינים בתשלום נוסף.

 

יום 17> ריו דה ז'נירו- לימה

נועבר לשדה התעופה לטיסה ללימה. עם ההגעה נועבר למלון הממוקם בשכונת מירפלורס, השכונה התוססת במרכז העסקי של העיר. נצא לסיור הכרות ראשוני בשכונה התוססת. נתחיל בפארק "דה ארמור" השוכן על האוקיאנוס השקט נמשיך לביקור בבכיכר המרכזית, כיכר סן מרטין, ובמוזיאון הזהב בו עושר בלתי נדלה מהתקופה הקדם קולומביאנית נשוב לעת ערב . לינה בלימה.

 

יום 18> לימה-פוארטו מלדונד

והבוקר נפרד מלימה ונצא בנסיעה אל נמל התעופה משם נמריא אל תחנתנו הבאה הממוקמת בלב הג'ונגל האמאזוני העיירה פוארטו מלדונדו. עם הנחיתה נצא בשייט הנמשך כשעתיים אל הלודג' האקולוגי של פוארטו מלדונדו אשר נמצא במעבה הג'ונגל. לינה בלודג' האקולוגי באזור פוארטו מלדונאדו.

  

יום 19> סיורי ג'ונגל

הבוקר נצא לסיורים להכרת יער הגשם האמזוני ולהכרת המערכת האקולוגית ומגוון החי והצומח, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לדרום אמריקה. במהלך השהות נצא לשייט בקאנו אל היובלים הקטנים של האמזונס, נצא לתצפיות וסיורים רגליים, כולל סיור לילה. במהלך היום נגע לאחת האטרקציות המרכזיות של האזור – "קיר התוכים" (Parrot Clay Lick), מצוק חרסית, שאליו מגיעים המוני תוכים לאכול – מחזה מרהיב של צבע ותנועה. לא נוותר על ביקור בקרחת הג'ונגל, משם נשקיף על הנוף הקסום ממעל ואולי נזכה לראות את חיות הג'ונגל המרתקות. פנסיון מלא כולל ארוחות צהריים וערב. לינה בלודג' האקולוגי (ב,צ,ע).

 

יום 20> פוארטו מלדונדו – קוסקו (3,600 מטר)

הבוקר נעזוב את אזור הג'ונגלים בשייט מהלודג' בו שהינו אל העיירה פוארטו מלדונדו, ממנה נמריא אל קוסקו אליה נגיע בשעת הצהריים, עם הנחיתה נצא לסיורים בבירת האינקה והעיר המעניינת ביותר בפרו, אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתו של טיול מאורגן לדרום אמריקה. לינה בקוסקו.

 

יום 21> העמק הקדוש של האינקה

הבוקר נעזוב את העיר האינקאית קוסקו ונצא להכיר את האוכלוסייה האינדיאנית: נצא לעבר עמק נהר האורובמבה (URUBAMBA) שהיה מרכז גידול התירס של מלכי האינקה, ובשל כך הפך למקודש. נעצור במרכז לגידול לאמות, אלפקות וויקוניאס כדי לראות את טכניקת העיבוד של הצמר והאריגה המסורתית. נמשיך ונבקר במצודה ובכפר האינקאי הידוע אולנטייטמבו (OLLANTAYTAMBO), הנמצא על ראש הר נישא, ונעבור לשווקים האינדיאניים של הכפרים צ'ינצ'רו ופיסק (בהתאם לימי השוק), הידועים בצבעוניותם. לינה בעמק הקדוש.

 

יום 22> מאצ'ו פיצ'ו וקוסקו

היום נגיע ברכבת במורד פיתולי נהר אורובמבה אל העיר האגדית מצ'ו פיצ'ו, שכונתה בעבר ה"עיר האבודה" של האינקה. נטייל בשרידי העיר המסתורית, במקדשים וברחובות העתיקים ונצפה אל נוף הפסגות העטור ביערות ונחלי מים. אחר הצהריים נשוב לקוסקו, ובערב נצא למופע פולקלור של מוזיקה אינדיאנית. לינה בקוסקו.

 

יום 23> קוסקו

בבוקר נבקר במקדש קוריקנצ'ה אשר בו סגדו לאל השמש. אומרים שכשהספרדים כבשו את המקום המקדש כולו היה מצופה זהב. לאחר הביקור המרתק נמשיך ונטייל ברחובות הקולוניאליים שבנויים על שרידי רחובות האינקה. אבני הבזלת הענקיות מותאמות כאן באופן מושלם האחת לשנייה והכול בבנייה יבשה. בצהריים נכנס לקתדרלה הממוקמת בכיכר המרכזית של העיר הפלאזה דה ארמאס, שם נמצא ציורי קיר המתארים את ההיסטוריה בזמן הכיבוש הספרדי. נבקר בכנסיות המאפיינות את קוסקו. לקראת שקיעה נעלה לתצפית בלתי נשכחת על העיר קוסקו מפסל ישו הסמוך אל ההריסות של הסאקסאי וומן. לינה בקוסקו.

 
ימים 24-25> קוסקו-לימה- ישראל

לאחר ארוחת בוקר נסייר בשווקים הססגוניים של קוסקו, נטוס מקוסקו ללימה, ונמשיך בדרכנו הביתה דרך אירופה. נחיתה בישראל ביום ה 26 (לעיתים ביום ה 27 לפנות בוקר)

 

טיול מאורגן לדרום אמריקה

  

* עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

 

למעוניינים ישנה אפשרות להמשיך לשייט לאיי שטלנד הדרומיים וחצי האי האנטארקטי

 

הרחק מהערים הסואנות של חצי הכדור הדרומי, בואנוס איירס, ריו דה ז'נירו או קייפטאון משתרעת היבשת החמישית בגודלה בעולם. נידחת קפואה, מסתורית ומרגשת. היבשת אנטארקטיקה, חלומו של כל חובב טיולים ומסעות נגישה למטיילים בדרום אמריקה בהמשך למסעם אתנו.

מושבות פינגווינים עצומות בנות מאות ואלפים של פרטים, קרחוני ענק הגולשים אל החופים, קרחוני ים בגובה של בניינים רבי קומות  , בעלי חיים ימיים , לוויתנים שיקיפו את סירות הזודיאק שלנו בינהם האורקות והלוויתנים גדולי הסנפיר, כלב הים הנמרי הענק, ההידרוגרה  שמנסה לתפוס כלבי ים או פינגווינים מתחת לקרחונים הצפים., עופות הים, האלבטרוסים והיסעורים, שיחוגו ממעל, הסולה כחולת העין המקננת במצוקים הוולקנים,  ציפור הסיקואה המתמחה בתפיסת גוזלי  פינגווינים יא להקות כלבי ים ואלפי ציפורים, מפרצים חבויים לצד מערות קרח וגושי קרח עצומים בטרם נפילתם אל הים, כל אלו יהפכו את המסע  המסע  הזה לחוויית חיים.

הספינות שלנו, OCEAN_ATLANTIC     ו  OCEAN_VICTORY  , הן ספינות שוברת קרח הנושאות על סיפונן עד  198 נוסעים ו- 150 אנשי צוות. בספינה מגוון רחב של תאים וסוויטות, רובם עם חלון ושירותים ומקלחת בתא.

כל סיורי החוף וכמובן פנסיון מלא כלולים במחיר ההפלגה. בין סיורי החוף יוקדש הזמן להרצאות וסרטי טבע על ידי צוות מדענים ומומחים אשר שהו ביבשת בתור חוקרים או אנשי מקצוע מתחומי האקולוגיה, גיאולוגיה, ביולוגיה, זואולוגיה ועוד.



יום 1 > טיסה לאושוואיה

נטוס מבואנוס איירס דרומה אל אושוואיה יום קודם להפלגה. נגיע אל העיר הנעימה השוכנת לחוף מפרץ ביגל. העיר גדלה מאד בשנים האחרונות ומעיירת דייגים זנוחה לחוף התעלה היא הפכה להיות מוקד משיכה לתיירים המבקשים להפליג לאנטארקטיקה או לחוות את חווית סוף העולם...לינה באושוואיה על בסיס BB

 

יום 2> עלייה לספינה

בהתאם לשעת העלייה לספינה,סביב שעות הצהרים, נהנה מבוקר שקט באושוואיה. בעלייה לספינה נירשם נקבל את כל האביזרים הנידרשים ונכיר את צוות האנייה במפגש היכרות חגיגי. לאחר מכן נתחיל בהפלגה לאורך תעלת ביגל ואף ניתן יהיה לראות המהלכה דולפינים ואם יזדמן גם פינגווינים מגלניים המקננים ברצועות החוף.

 

ימים 3+4 > מיצרי דרייק

נתעורר לבוקר בלב האוקיאנוס הדרומי. את הספינה ילוו יסעורים ואלבטרוסים, עופות ים פתוח שיכולים לעוף אלפי ק"מ ביום ובלילה. במשקפות שהן ציוד חובה, נסרוק את מרחבי האוקיאנוס בליווי ובהדרכת צוות הספינה המדעי על מנת לחפש גם לוויתנים ודולפינים המגיעים בחיפוש אחר מזונם פלאנקטון ודגי ים המצויים בשפע במים הקרים של המיצרים. במהלך הימים גם נשמע הרצאות ויוקרנו סרטים על החי והטבע ביבשת הקפואה. לקראת ערב של יום 4 נתחיל בחציית איי שטלנד הדרומיים המהווים את חגורת האיים שלפני חופי היבשת.

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

 

ימים 5+6 > איי שטלנד הדרומיים 

היכרות ראשונה עם חופי האיים האנטרקטיים. איזו התרגשות! נרד אל סירות הזודיאק  שיובילו אותנו אל המפרצים הקפואים ומהם נרד אל החופים ואל מושבות הפינגווינים העצומות. במקביל לסיורי החוף ייערכו סיורי שייט בסביבת החופים ואז נוכל לצפות בבעלי חיים נדירים, כלב הים הנמרי ובין צורות ומדפי קרח. בין איי הנחיתה שלנו ננחת על חופי HALF MOON ISLAND  ו DECEPTION ISLAND. 

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

  

 

ימים 7+8 > חצי האי האנטארקטי 

הספינה תפליג אל חופי היבשת עצמה- חצי האי האנטארקטי. ננחת בחלק מתחנות המחקר השונות וכאן נפגוש בגושי קרח עצומים היורדים מרכסים אדירים , מושבות סולה כחולות עין וכמובן האזרחים העיקריים של היבשת, הפינגווינים מסוג ג'נטו וההפינגווין מפוספס העין. נפליג מול מערות קרח הפוערות את לועיהן וגושי קרח אדירים הממתינים לגלוש לים. מהספינה נצפה גם בבעלי החיים הימיים הנצפים לעיתים קרובות בקרבת היבשת.

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

 

  

ימים 9+10 > פרידה מהיבשת וחזרה לאושוואיה

נתחיל בהפלגה חזרה וניפרד מהיבשת הקפואה והנידחת. במהלך ימי ההפלגה בחזרה לאושוואיה יינתנו סקירות אינפורמטיביות וסיכומים של המסע בידי הצוות המדעי שעל הספינה.עם אור לבוקר היום ה10 נחצה שוב את תעלת ביגל בחזרה לנמל באושוואיה, ארגנטינה.  

 

מחיר השייט כולל

 

מחיר השייט אינו כולל

הערות

שימו לב:

המסלול המופיע לעיל הינו בגדר הצהרת כוונות. המסלול בפועל ייקבע מדי ערב לקראת היום הבא,  ע”י מנהל המסע וקברניט הספינה, על-פי תנאי מזג האוויר והים, ומיקומם של בעלי-החיים, מתוך כוונה להראות למטיילים כמה שיותר, מבלי לסכן את בריאותם בכל צורה שהיא.

המחירים הינם לאדם לפי קטגורית תאים בשתי הספינות מסוג C  למעוניינים בתאים שוהים ברמתם נא לפנות ישירות למשרד/ אבי בלום בטלפון 0547570608

הזמנת מקום בתאי הספינות כפופה  לזמינות מקומות בהפלגה באותה קטגוריה המועדפת על ידי  הלקוח. .(ראו התפלגות קטגוריות התאים באתרי הספינות בקישורים לעיל)

תנאי תשלום לשייט

•עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% מהמחיר המקורי.

•את יתרת הסכום יש לשלם עד 121 ימים לפני היציאה (07.10.19).

 

דמי ביטול מסלול השייט

•מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,200 לאדם.

•120-179 ימים לפני היציאה: 30% ממחיר ההפלגה

.•119 ימים או פחות לפני היציאה: 100% ממחיר ההפלגה.