ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום

טיול זה הוא טיול מרוכז אל מיטבה של מרכז אמריקה – קובה הקומוניסטית והמתעוררת, פנמה החשובה למאוד - מרכז העניינים של מרכז אמריקה ושל העולם, וקוסטה ריקה הירוקה והיפיפייה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית שמחה ויופי מיוחד של טבע ואנשים! 

קובה, האי הגדול באיים הקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין משמר את האותנטיות היומיומית, הבאה לידי ביטוי באופי העם ואורח חייו: כמה עני – כמה שמח! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגרים – הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50 שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד – הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות וגברים שרמנטיים... כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (שהוכרו כאתרי מורשת העולמית של אונסק"ו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי, דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו.פנמה היושבת בצומת גאוגרפי חשוב ומקשרת בין האמריקות הצפונית והדרומית. כשקולומבוס גילה אותה כבר ישבו בה כ-2 מיליון תושבים! ובואו, בישר את קץ התרבות הילידית. במאה ה-20 נכרתה תעלת פנמה, בה נבקר, המאפשרת לחצות את רצועת היבשה הצרה ממזרח למערב מבלי להידרש להקיף את כל היבשת הדרומית!! זהו פלא הנדסי, אחד מהחשובים ביותר בעולם!! 

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר זרועה בשמורות טבע, פארקים לאומיים ואזורי מקלט לצומח ולחי, המהווים למעלה מרבע מכלל שטחה! רבים מהם על רכסי הקורדיירה החוצה את המדינה מצפון לדרום, ולאורכו הרי געש פעילים ורדומים היוצרים נוף מרתק ומרהיב. היא מציעה מגוון של נופים יפיפיים ועשירים: החל מיערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים הן לאוקיינוס השקט והן לאוקיינוס האטלנטי. החופים נתנו למדינה את שמה קוסטה ריקה – "החופים העשירים".

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה פנמה וקוסטה ריקה? כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 


השילוב המנצח - השילוב הנכון למדינות מרכז אסיה, שילוב מיוחד של התרבות והאותנטיות הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש והג'ונגלים המיוחדים של החופים העשירים בעולם. 

כלכלה -חצי פנסיון בקובה וקוסטה ריקה כן! אצלנו זה יתרון! אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו 
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לקובה,פנמה

וקוסטה ריקה 


 

 

יום 1 > טיסות בינלאומיות תל אביב-אירופה-הוואנה שבקובה

נצא בטיסת בוקר דרך אירופה אל הוואנה (Havana) בירת קובה, אליה נגיע בשעות הערב. אחרי סידורי הויזה, ניסע למלון ללינה. לינה וארוחת ערב בהוואנה (בהתאם לשעת ההגעה). 

 

יום 2 > הוואנה עירם של סופרים ושל מאפְיות – הנשמה של קובה

יום זה יוקדש לעיר הקולוניאלית והמיוחדת – הוואנה (Havana City), בת 2.2 מיליון התושבים. העיר נוסדה והוקמה על ידי ולאסקז הספרדי, מיד לאחר גילויי אמריקה – לפני 500 שנה! היא הפכה אך מיד לנמל המוצא לאוניות ספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה – עיר התענוגות – עירם של הסופר ארנסט המינגווי והמאפְיָה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות והחצר האחורית של ארצות הברית. היא הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו (לא מהבגדים...) ב-1959, ומה שרואים בה היום זה מה שנותר מאותן שנות זוהר - מכוניות עתיקות, סיגרים ורום, ביגוד וארכיטקטורה. נצא לטייל בעיר – חובה לכל חובב ארכיטקטורה, שכן אפשר להתרשם בה מכל סגנון ארכיטקטוני בולט במאתיים השנים האחרונות: מבנים קולוניאליים, אר-דקו, אר-נובו ובאואהאוס. נצא בבוקר לבקר במפעל לסיגרים המפורסמים של קובה, הנעשים באופן מסורתי ובעבודת יד. נמשיך אל האזור העתיק סן קריסטובל דה לה הוואנה (San Cristóbal de La Havana), ונלך בין ארבע הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה דה ארמאס, פלאסה סן פרנסיסקו, פלאסה וייאחה ופלאסה קאתדראל. נהלך בטיילת של רחוב אוביספו (Obispo st.) ונראה את בניין הקפיטוליו, ששימש עד מהפכת קאסטרו את הקונגרס הקובני; המבנה נראה כהעתק של בניין הקפיטול בוושינגטון, ומשמש היום כספריה לאומית. נקנח במוזיאון הרום – המשקה הלאומי הקובני. נערוך שיעור סלסה מלהיב ומהנה ובערב נצא למועדון לילה בני מורה (Benny Moré’s Café Taberna). לינה וארוחת ערב בהוואנה.

 

יום 3 > היסטוריה במיטבה במפרץ החזירים ובניינים משוגעים בסיאנפואגוס

הבוקר ניסע אל מפרץ החזירים (Playa Giron), בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה-60 בימיו של הנשיא קנדי, שנבלם ע"י קאסטרו בכבודו ובעצמו, ונבקר במפרץ ובמוזיאון הפלישה. נמשיך בנסיעה לסיאנפואגוס (Cienfuegos) ונראה בה את כיכר מרטי ואת פאלאסיו דה וואיה ("הבניין המשוגע") ואת תיאטרון טרי (Teatro Tomás Terry, במידה והשיפוצים שלו נסתיימו) שעיצובו הקולוניאלי מרהיב. נמשיך לטרינידד (Trinidad), העיר הקולוניאלית והיפיפייה, אליה נגיע לפנות ערב. לינה וארוחת ערב בטרינידד. 

 

יום 4 > העיר בה הזמן עומד מלכת טרינידד וחופי הים היפים שלה

טרינידד (Trinidad) היא עיר לא גדולה אך אותנטית (עדיין...), השוכנת במרכז קובה, לחוף הים הקריבי, ואחת הערים היפות ביותר במדינה. נדמה כי הזמן עצר בעיר זו מלכת והיא משמרת את קסם העבר. גם כאן אפשר ליהנות מאדריכלות מרשימה, עם רחובות צרים ומרוצפים ובהם מבנים קולוניאליים; לא פלא שהיא הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסייר רגלית בסמטאותיה המיוחדות ונבקר במוזיאון – בית עשירים, אשר נותן הצצה אל חיי העשירים במאה ה-19, אשר חיו חיי מותרות נינוחים ונטולי מאמץ בעת שעבדים כרעו תחת נטל העבודה בשדות קני הסוכר. נבקר "ביקור חובה" בבר "לה קאנצ'אנצ'רה" (Canchanchara bar), שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. נאכל צהריים, ולאחריהם נקדיש את שעות אחר הצהריים לרחצה בים הקריבי. בערב נצא ל"קאזה דה לה מוסיקה" (Casa de la Musica) – "מועדון מקומי אותנטי" למוסיקה קובנית – דהינו נגני מוזיקה ברחוב – בו ננסה את כוחנו בריקוד עם המקומיים. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

  

יום 5 > לוס אינחניוס עמק גידול קני סוכר וצ'ה גווארה הגיבור הלאומי של קובה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעמק טחנות הסוכר (Valle Los Ingenios) הסמוך לטרינידד, אשר מספר את סיפור גידול קני הסוכר במאות ה-18–19 והעבדות שהייתה כרוכה בכך. נאכל צהרים בעיר סנטה קלרה (Santa Clara) בירת מחוז וייה קלרה, הזוכה למקום של כבוד בשל העובדה שהיא העיר המרכזית הראשונה ששוחררה מעולו של פולחנסיו בטיסטה – נשיא קובה מ-1940 ושליטה העריץ מ-1952. זהו גם מקום קבורתו של צ'ה גווארה, שעמד עם כוחותיו נגד כוחות בטיסטה ב-1959 ובכך הפך לגיבור הלאומי והמהפכן של קובה. המאוזוליאום שנבנה לזכרו של צ'ה גווארה (Monumento Ernesto Che Guevara) ומוזיאון צ'ה גווארה הסמוך הם מאתרי התיירות המרכזיים בעיר, ובהם נבקר. אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה חזרה להוואנה. ארוחת ערב ולינה בהוואנה.

 

יום 6 > יופי ופריחות בעמק ויניאלס

נצא מהוואנה לכיוון פינאר דל ריו (Pinar del Rio) שבמערב קובה – האזור הפורה שנחשב האזור היפה ביותר במדינה! שדות עצומים של טבק, קפה וסוכר, חוות חקלאיות ונופים מרהיבים. בדרך נבקר בחוות סחלבים יפה. כשנגיע לעמק הפורה ויניאלס (Viñales) נראה את תצורות הסלע הייחודיות שנקראות מוגוטס (Mogotes) – גבעות גיר שנראות כמו כיכרות לחם ענקיות, עומדות על צדן הצר. נכנס לחווה לגידול טבק להכיר את הגידול, את תהליכי הייבוש ואת חשיבותו. נעשה לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס (Los Jasmines) ולאחריה נצא ב"מערת האינדיאני" התת קרקעית (Cueva del Indio). נראה את הציור הענק של הצייר הקובני לֵיאוֹוִיחילדו גונסָלֶס מוֹרְיוֹ "מוראל דה לה פרהיסטוריה" (El Mural de la Prehistoria) שצויר ב-1961 ובו דמויות אדם וחיות פרהיסטוריות. לינה וארוחת ערב בויניאלס.

      

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

   

יום 7 > הוואנה העממית והיהודית

נחזור להוואנה (Havana City), אליה נגיע לפני הצהרים. נלך ברחובות העתיקים של הוואנה, ונכנס למלון נסיונל (Nacional Hotel), אחד מהמלונות ששימשו את האמריקאים בשנות ה-30 העליזות; במוזיאון המינגווי (Hemingway museum). ארוחת ערב אחרונה בקובה ולינה בהוואנה.

  
יום 8 > פנמה – מדינה קטנה שהיא צומת גאופוליטי חשוב למאוד

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה לפנמה סיטי (Panama City), בירתה של פנמה, הנמצאת בחלקה הדרומי-מזרחי של מרכז אמריקה, אחת מהערים הספרדיות הראשונות ביבשת ואחת מהחשובות שבהם. ניסע אל נקודת התצפית על תעלת פנמה החשובה והמפורסמת, המאפשרת לאוניות ענק העמוסות בסחורה לעבור בה מן אוקיינוס האטלנטי אל האוקיינוס השקט מבלי להידרש להקיף את כל יבשת דרום אמריקה כדי להמשיך במסע. נצפה בתהליך המעבר המעניין שבו תאי ציפה לאוניות, המעלים/מורידים אותן בין מפלסי המים המשתנים, לצורך המעבר מהכניסה ליציאה של התעלה. נבין את הקסם ההנדסי, הפועל כבר כ-100 שנה תוך שימוש באותה מערכת הידראולית מאז ההקמה, ונלמד על ההיסטוריה של התעלה ועל תהליך בנייתה המורכב. במידה והזמן יאפשר, נמשיך אל העיר העתיקה (פנמה ויאחה), שנוסדה במיצר ים – נטייל בין אתריה ונערוך תצפית על העיר המודרנית מלאת גורדי השחקים. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה כדי להמשיך לסן חוזה (San Jose), בירת קוסטה ריקה, בה נלון. ארוחת ערב ולינה בסן חוזה.

 
יום 9 > מפלים והר געש פעיל – הטבע במלוא עוצמתו

בבוקר נצא בנסיעה אל הר הגעש הפעיל פואז (Poas Volcano), שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים היוצרים את תופעת הגשם האופקי. נעלה עד הלוע הפעיל ונשקיף אל ה"קלדרה" – המכתש שנוצר בתוכו. ההר התפרץ לאחרונה, וייתכן שלא תתאפשר העלייה אליו או שחלקים ממנו לא יהיו נגישים!! (בנוסף, נקווה שלא יהיו תנאי ערפל כבדים). 

נמשיך לביקור בחוות קפה ותיקה ובעלת שם עולמי, ונכיר לעומק את סיפור גידול הקפה והפקתו. ניסע לסדרת מפלי לה פז (La Paz waterfalls) המרהיבים, המצויים בתוך יער גשם טרופי, שבו שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה וארוחת ערב בסן חוזה.

 
יום 10 > שמורת טורטוגרו – שפע יוצא דופן של צבים, עופות וצפרדעים

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון פארק טורטוגרו (Tortuguero National Park) הידוע בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. כ-40,000 צבי ים מגיעים מדי שנה אל חופי הפארק כדי להטיל את ביציהם! עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול באזור, בו נתוודע לסגנון הצמחייה המצוי פה ולסיור צפרדעים – חוויה מיוחדת! לינה וארוחת ערב בטורטוגרו. 

*הנסיעה אל השמורה היא בחלקה בדרכי עפר, אך זו הדרך היחידה להגיע אליה, וחבל לוותר!!

 
יום 11 > מתעוררים לבוקר חדש בשמורת טורטוגרו עם החיות

מוקדם בבוקר הולך להיות שיא הביקור בפארק טורטוגרו (Tortuguero N.P.) – נצא לשייט בתעלות הקטנות המשתרעות בין האי לבין האוקיינוס. נצפה בבעלי החיים המתעוררים לבוקר חדש, ובעזרת המדריך המקומי נלמד על בעלי הכנף, על הזוחלים ועל היונקים באזור. נחזור בשייט אל האוטובוס שלנו וניסע לאזור ארנל (Arenal) – שמורה המכילה כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה, אזור פראי ומרגש! נטייל להר הגעש ארנל ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור. לינה וארוחת ערב בארנל. 

 
יום 12 > אגם ארנל השקט ומקלטם של הקווייקרים במונטה ורדה

עם בוקר נצא לטייל באזור ארנל היפה, כאשר ההרים הירוקים ניבטים אלינו מסביב. ולאחר מכן נבקר בחווה מקומית כדי ללמוד על סודותיו של השוקולד. נעלה במעלה ההרים אל שמורת העננים מונטה ורדה (Monteverde Cloud Forest). לאחר מכן ניכנס אל העיירה מונטה ורדה, שנבנתה על ידי הקווייקרים – אמריקאים נוצרים, שברחו לכאן כדי להימנע מגיוס למלחמת וייאטנם; הם חיים היום מייצור גבינות, תיירות טבע ואמנות. ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

*הנסיעה אל השמורה היא בחלקה בדרכי עפר, אך זו הדרך היחידה להגיע אליה, וחבל לוותר!!

 
יום 13 > עננים חונים על העצים במונטה ורדה

בבוקר נצא להכיר את יער הערפל והעננים של מונטה ורדה (Monteverde), במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות המטפסים והטחב היא מהידועות בעולם. העננים "החונים" על היער, מעבים את האדים שבהם לטיפות ומורידים גשם אופקי, הייחודי למעט מאוד יערות בעולם! נערוך סיור גשרים תלויים המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk) "סיור על צמרות עצים", המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה ומהציפור הנדירה – הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק והחזה הארגמני, ומזוהה עם מרכז אמריקה. ניסע לאורך החוף האוקיינוס השקט, תוך שאנו עוברים חוות חקלאיות וכפרים עד לאזור שמורת מנואל אנטוניו היפה (Manuel Antonio). ארוחת ערב ולינה סמוך לשמורה.

 
יום 14 > שייט בקטמרן בשמורת מנואל אנטוניו אל אזורי הקינון

נקדיש את הבוקר לפארק הלאומי היפה מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park) בו חיים בין עצי היער קופים ממינים שונים, ובעיקר קופי הקפוצ'ין לבני הפנים וקופי סנאי, איגואנות גדולות, עצלנים ולמעלה מ-350 מינים שונים של ציפורים. בצהרים נעלה על סירת קטמרן, שתיקח אותנו לסיור מקסים בין 12 האיים הקטנים המשמשים בתי גידול לעופות ים ולאורך מצוקי השמורה. אם יתמזל מזלנו נראה גם דולפינים או לווייתנים. נשלב שחיה ושנירקול (למי שירצה) במימי האוקיינוס הנעימים, וארוחת צהריים קלה. לינה וארוחת ערב ליד שמורת מנואל אנטוניו.

 
ימים 16-15 > שייט על נהר הטרקולס לראות תנינים וטיסות בינלאומיות לישראל

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל נהר טרקולס (Tarcoles river), בו חיים תנינים, ותוך כדי שייט נלמד על אורחות חייהם ונהנה מתצפיות על בעלי כנף. נשוט על הנהר ונתרשם מבעלי החיים בנהר. לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה של סן חוזה, כדי לטוס בחזרה דרך אירופה לארץ. המשך הטיסות הבינלאומיות, ונחיתה בישראל ביום 16. 

הערות:

חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארצות העולם השלישי, ולכן יתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. בנוסף, ולמרות שאנחנו עובדים עם הטובים שבסוכנים, עדיין צפויות לנו הפתעות שלא ניתן היה לחזות אותן. חלק מן הדרכים בטיול הן דרכי עפר, ולמרות שניתן היה לוותר על הנסיעה עליהם – הטיול לא ימנע מלנסוע עליהן, שכן אנו איננו רוצים לוותר על אתרים מעניינים ומרגשים! (למי שיש בעיה, שיצטייד במה שייקל עליו – כרית, חגורה וכו').בנוסף, אנו מזמינים הרבה זמן ומראש את המלונות בקובה – אחרי שבחרנו אותם בקפידה! עם זאת, כיוון שזו מדינה קומוניסטית, אין בשליטתנו אם הם יאושרו או לא, ומספיק כינוס של המפלגה כדי לתת לנו מלון אחר. אנו עושים, ונמשיך לעשות, כל שביכולתנו לקבל את המלונות הטובים הקיימים. המסלול יימסר למטיילים לפני הטיול כשסדרו מותאם למלונות, אחרי שאושרו סופית ע"י הסוכנים. 

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
לכל הטיולים המאורגנים לפנמה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום
הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום
טיול לקובה בזמן הקרנבל בסנטיאגו דה קובה, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015