ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מרוקו , עם טנג'יר ומפלי אוזוד, 12 ימים

טיול מאורגן מיוחד למרוקו 

מסלול הטיול למרוקו  כולל דרך הקסבות עובר בינות כלל המקומות המרהיבים שיש למרוקו להציע ערי ממלכה יפהפיות עם סגנון אדריכלי מיוחד ויוצא דופן, מדבריות הסהרה האינסופיים והמפגש המיוחד עם הטוארגים הלבביים, העיר האדומה מרקש על שלל שווקיה, אתריה והשוק הססגוני שבה ולקינוח אזור החוף האטלנטי, ערי החוף המרתקות המובילות אותנו אל הלב הפועם של מרוקו העיר קזבלנקה בה מסתיים סיורנו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במרוקו? 

 

מסלול טיול מקיף ומעמיק - במסלולי הטיול שלנו במרוקו אנו בוחרים לשים דגש על פרטים רבים במה שהופכים את חוויית מרוקו למשהו מיוחד. שילוב האתרים החשובים ביותר לטיול במרוקו יחד עם טיולי ג'יפים במרחבי הסהרה ובדרכי הקסבות העתיקות הופכות את החוויה למדהימה ובלתי נשכחת. 

 


הדרכת הטיול - מדריכי הטיול שלנו הם מדריכים ש"התאהבו" בחווית מרוקו. מלבד הכרותם את התרבות, השפה והפולקלור מה שיש לרבים ממדריכי יעד זה להציע. מדריכנו הם גם אנשים שהתמחו במשך השנים בהדרכת טיולי טבע ומחוברים גם לטבע האינסופי שיש למרוקו להציע.

 

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למרוקו

 4-15.10.19  עם מוטי בן שיטרית


 

יום 1 > תל אביב- מרקש - אסווירה

נמריא מנתב"ג, נחליף מטוס באירופה וננחת במרקש. בהתאם לשעת הנחיתה נצא משדה התעופה וניסע מערבה לעיר הקיט הנעימה אסוירה, היא מוגדור, אשר לחוף האוקיינוס האטלנטי. נעצור בדרך ליד חורשת עצי ארגאן, מקור תעשיית השמן הביתי המפורסם של מרוקו. בערב נצא ליהנות בטיילת היפה של העיר.נלון באסווירה.

 

יום 2> אסוירה – מרקש

נשכים לטייל בנמל הדייג של אסוירה, ואם יתאפשר נראה את סירות הדייגים שבים עם שללם לנמל מדייג הלילה. נעלה אל המצודה הפורטוגזית,  החולשת על הנמל הציורי ונרד לעיר העתיקה לטייל בין בתי המלאכה המסורתיים. נראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום, שפרסמו את העיר. אחה"צ נשוב למרקש, ונצא להכיר את העיר האדומה. נבקר בגני מנרה, נתרשם ממסגד הכותוביה ולאחר מנוחה קצרה  במלון נצא לג'מע אל פנע, הככר הססגונית  והתוססת: רקדנים, מספרי סיפורים, קוסמים, מרפאים עממיים; מאלפי    נחשים וקופים; מגידי עתידות; רוכלים ומוזיקאים הממלאים את הכיכר בצלילי כינורות חלילים ותופים. נלון במרקש.

     

יום 3> עמק האוריקה - האטלס הגבוה- מרקש

עם בוקר נעפיל אל מרומי האטלס הגבוה. נטייל  בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה הציורית סיטי פטמה ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירהההררית. נהנה מנוף הפסגות, נפגוש את עדרי הרועים הנוודים. אחר הצהרים נשוב למרקש ונצא לטייל ב "עיר האדומה. נבקר בארמון הבאהיה ונשוטט בין סימטאות השוק, נהנה ממרכולתם המפתה, ריחות הבשמים, קולות הנגינה, וסדנאות האומנים. נלון עוד לילה במרקש.

  

טיולים מאורגנים למרוקו טיול למרוקו טיול מאורגן למרוקו

      צילום: יהודה דגן

   


יום  4 >  מרקש – טיז אין טיצ'קה-  עיט בן האדו - וורזאזאת 

את הבוקר נקדיש להשלמת הכרותנו עם מרקש בביקור בארמון הבאהייה המרשים. ניפרד מהעיר המיוחדת ונעלה למרומי האטלס הגבוה. נחצה את הרכס במעבר טיז אין טיצ'קה, ומכאן נתפתל עם הכביש ההררי היפה היורד אל מדבר סהרה האדיר. נגיע לעיירת המדבר, בירת הברברים של הסהרה ונבקר במבנה המרשים של קסבת עיט בן האדו, המתרוממת למספר קומות בנויות בוץ. נטייל במבוך הסמטאות והחדרים המאכלסים כפר שלם. נלון בוורזאזאת.

 

יום 5> דרך הקסבות,  עמק הדאדס- קניון ה טודרה- ג'יפים לדיונת מרזוגה – ארפוד

ניפרד מבירת הברברים וניסע מזרחה בדרך הקסבות  היפה שלרגלי רכס האטלס הגבוה. נחצה את העמק המוריק של הדאדס, ונעלה לטיול רגלי יפה בין בוסתני קניון הטודרה המפורסם. ניפגש עם בני המקום וננסה לעמוד על אופי החיים בקנין הנהדר. נצא אל הסהרה וניסע לאורך קווי הפוגרות המובילות את המים המתנקזים מהאטלס בטכנולוגיה מסורתית מדהימה אל שדות החקלאים במדבר. אחה"צ נרכב על הג'יפים שיסיעונו אל דיונות החול העצומות של מרזוגה. נעלה  לתצפית מרהיבה בשקיעת השמש על מרחבי האין סוף של הסהרה. נגלוש בחול הזך ככל שיתיר הזמן . נלון בארפוד.

 

יום 6>  ארפוד- איפראן- פאז

עם בוקר נצא לטייל  בין אלפי הדקלים של נאת תאפיללת. נבקר במפעל המאובנים המעניין ומכאן נצא צפונה לאל- ראשדייה. נחצה את שוליהם המזרחיים של רכסי האטלס הגבוה והתיכון בדרכנו  לעבר איפראן, עיירת הקייט  המקסימה בהרי האטלס התיכון, הממוקמת בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים . עם ערב נגיע למלוננו בפאז המעטירה. כאן נלון 2 לילות.

 

יום 7 > פאז

יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסימטאות ה"מדינה"  בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות  והמדרסות המעוטרות. נתרשם מבעלי המלאכה העסוקים באומנותם,  נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי ונכבד את סוליקא היפה בבית הקברות  היהודי ובבית הכנסת אבו דנאן. נלון בפאז.

  

יום 8 > פאז – מקנס- וולוביליס - שפשואן  

ניפרד מפאז ונסע למקנס, בירתו במאה  ה- 17  של הסולטן מולאי איסמעיל, הורדוס של מרוקו. נטייל בעיר העתיקה של מקנס, נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה ונראה את  "תלמוד תורה" ברובע היהודי החדש. נמשיך לביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס, בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונמשיך לוואזאן לחלוק כבוד לרבי עמרם בן דיואן. לקראת ערב נגיע לשפשואן, העיירה ההררית הקסומה שבלב רכס הריף. נלון באזור.

 

יום  9 > שפשואן  - טאטוואן- טנג'יר

את הבוקר נבלה בסמטאות המקסימות של שפשואן. נלך בין הבתים הצבועים בכחול ועציצי הפרחים המעטרים את הכניסות, בדרכנו אל המעיין המרכזי. ניפרד משפשואן ונתפתל בדרכי הריף היפות, בין עיירות וכפרים ציוריים בדרכנו  לטאטוואן המעניינת. נחלוף עך פני המובלעת הספרדית בסאוטה, ונמשיך לאורך חופי הים התיכון בדרכנו לטנג'יר, הניצבת על מיצרי גיברלטר. בהגיענו נצא לסיור היכרות עם העיר המפורסמת. נלון בטנג'יר.   

 

יום  10  > טנג'יר- רבאט 

נקדיש את הבוקר לסיור בטנג'יר, העיר הבינלאומית לשעבר. עד הכרזת עצמאותה של מרוקו  שימשה העיר אבן שואבת לאמנים וסופרים רבים ונודעה באווירתה הקוסמופוליטית. נסייר בכיכרות וברחובות הראשיים של העיר ונתרשם מדופק החיים בעיר המיוחדת. מכאן ניסע דרומה לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי לעיירה המעניינת אסילה. נמשיך דרומה לרבאט. עם הגיענו נצא לטייל בבירת הממלכה נתחיל ברחבת  ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות המוגרבים המסורתיים. נתרשם ממגדל טור חסן,  ונשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בורג, מול נמל סלה.  נלון ברבאט .

 

יום11  > רבט -  קזבלנקה 

נשלים את טיולנו ברבאט וניסע לקזבלנקה, מכאן ניסע לקזבלנקה, בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו. נבקר במסגד האדיר על שם המלך חסן, שנבנה בפאר שופע,  ומשלב את מיטב הארכיטקטורה המסורתית, עם הטכנולוגיה המודרנית.  נטייל ברובע אנפה, נתרשם מהטיילת היפה . נשוטט בככרות ברובע החבוס  בין בתי קפה, אזור הקניות , והאדריכלות המקסימה.  נלון בקזבלנקה.

 

יום 12 > קזבלנקה - תל אביב

בהתאם  לשעת הטיסה נשלים את ביקורנו בקזבלנקה ונסע לנמל התעופה בדרכנו ארצה.

 

הערות:
* ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות, מזג האוויר ומיטב שיקולי הצוות המארגן  לטובת הטיול.* בטיול הזה נבקר באסוירה במקום במפלי אוזוד

פרטי הטיסה עם טורקיש איר ליינס:

  

4.10  TEL AVIV- ISTANBUL              07:20- 09:30
4.10  ISTANBUL- MARAKESH       11:30- 14:30

15.10 CASBLANCA- ISTANBUL     15:50-22:20

16.10 ISTANBUL – TEL AVIV         00:05-02:10

 

לכל הטיולים המאורגנים למרוקו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015