ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לפורטוגל עם שמורת ג'רש וגני בומברל, 11 ימים

ארץ עשירה בפניני טבע ותרבות שהוכרזו ע"י אונסק"ו כאתרי מורשת העולם. טיולנו מיועד לאנשים סקרנים ותאבי ידע. בטיולנו נחווה את מגוון התחומים והפנים המרתקות של פורטוגל: עלייתה הנועזת מנסיכות נידחת לממדי אימפריה אדי וביטויה בסיפורי האגדות ובפולקלור המקומי, בטיולינו בפורטוגל נתייחס באופן מיוחד לאנוסים, אשר נאלצו שלא באשמתם להתנצר לפני 500 שנים אך מאז שמרו בלהט ובגבורה, חרף איימי-האינקוויזיציה, על יהדותם. במהלך טיולינו נוכל לפגוש את צאצאיהם, הגאים במוצאם היהודי. נכיר את חבלי הארץ ההרריים במזרח, הטבע הייחודי הנופים המרשימים  ותרבות התושבים המיוחדת שהתפחה באזור. דגש מיוחד נשים על האדריכלות, והאמנות המאפיינים את ימי תור הזהב כמו גם את דמותו ואופיו של העם הפורטוגזי של היום, אשר בניו ובנותיו מסבירי הפנים מתאפיינים בנועם הליכות.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל? 

 

הזווית היהודית – בטיולנו לפורטוגל מושם דגש מעמיק על כול נושא האנוסים היהודים שעזבו את פורטוגל במסגרת גירוש ספרד ופורטוגל

 

טיול מקיף ומעשיר – את עושר הפנים והגוונים של פורטוגל אי אפשר להכיר בטיול של שבוע. אין דומות עיירות המבצר הציוריות ברכס הנמתח במזרח לאורך גבול, לעיירות הדייגים שלחופי האוקינוס. נופי הדרום מאוד שונים מנופי עמק הדאורו, ששונים משמורות הטבע של אזור הצפון, וכך כמובן תושבי העיירות הנאחזים בתרבותם הצבעונית, מול החיים המודרניים התוססים בליסבון ובפורטו. עשרה ימים הם המינימום הנדרש כדי להכיר, להיפגש ולהתפעל ממגוון הנופים והתרבויות שהתפתחו בכל אזור, לאורך ההסטוריה הארוכה והמרתקת של פורטוגל

 

טיולים בטבע-  לא רק תרבות והסטוריה. טיולנו מתייחד גם בימים אותם אנו מקדישים לחוות את פינות הטבע היפות של פורטוגל. בעזרת רכבי שטח נוחים נטייל בפארק פנאדה- ג'רש, שבהרי צפון פורטוגל. נטייל עם רכבי שטח בין כרמי עמק הדואורו הנהדרים, אל שמורת ציורי הסלע בפוז' קוואה, נשלב הליכות קלות ביער בוסאקו וברכס הכוכב, ותצפיות נהדרות מגבעות הרכס המזרחי שלאורך גבול ספרד.

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי:
בינונית
........................................................ 
קהל היעד:
בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
אביב, קיץ,סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל ,

11-21/5/2020


   

יום 1>   ת"א-  ליסבון - סטובאל 

נמריא בטיסת אחה"צ לפורטוגל. כאשר נגיע ניסע לעיר סטובאל (Setubal) הסמוכה לליסבון ללינה. 

 

יום 2>  אבורה-  מארוואו -  פורטאג'ם - קאשטלו דה וידה- קאשטלו בראנקו

נצא בבוקר לדרכנו, נסייר בעיר העתיקה של אבורה, נשקיף על המקדש הרומי מן המאה השנייה לספירה ונבקר ב'קפלת העצמות' המוזרה. נעזוב את אבורה וניסע אל מארוואו (Marvao), אחד הכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות בפורטוגל. נבקר באחד ממבצרי הספר המזרחי של הממלכה ונמשיך אל פורטאג'ם – מעבר גבול בין ספרד לפורטוגל דרכו עברו מגורשי ספרד לפורטוגל, נעבור על ה"גשר הרומי" שעליו עברו היהודים המגורשים מספרד. נמשיך לעיירה קאשטלו דה-וידה (Castelo de Vide), שם נשמע לראשונה ברובע היהודי, את סיפורם של יהודי פורטוגל וסיפור האנוסים בה..  בשעות הערב נגיע ללינה אל העיר קאשטלו בראנקו.

 
יום 3>  מונסאנטו - רכס הרי הכוכב – בלמונטה –טראנקוסו

את טיולנו נתחיל היום בביקור בכפר מונסאנטו (Monsanto), שבתיו בנויים בתוך ובינות לבולדרים ענקיים. במידה ומזג האוויר יאפשר – נעפיל בבוקר אל מרומי 'רכס הרי הכוכב' שפסגתו ה- Torre, היא הגבוהה בפורטוגל (1993מ') ונהנה מנופי הגרניט המרתקים. נמשיך אל בלמונטה (Belmonte) שהתפרסמה עם גילוי צאצאי האנוסים. במידה ויתאפשר, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. בסיומו של יום הטיול נגיע ללינה בעיירה טראנקוסו (Trancoso)

 
יום 4>  טראנקוסו - עמק הדואורו – גימארייש – גרש

בבוקר נצא אל עמק הדואורו  השמור ע"י אונסקו כאתר מורשת ייחודי. נבקר בעיירה הקטנה פינייהו (Pinhao) היושבת בליבו של העמק –  מקורו של יין הפורט. נמשיך לביקור בעיירה גימארייש (Guimaraes) "ערש ממלכת פורטוגל" – העיר בה הכריז המלך אפונסו אנריקס, על עצמאות פורטוגל בשנת 1139. בתום יום הטיול נגיע אל הפארק הלאומי פנדה –גרש (Peneda-Geres) ונרד אל עיר מרחצאות המרפא גרש ללינה.

  

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

    

  

יום 5> סיור בפארק גרש ובון יזוס

נצא לסיור בן שעתיים בפארק גרש ואחר כך ניסע אל כנסיית עולי הרגל המפורסמת בון יזוס (Bom Jesus). בשלהי המאה ה=18 הוקם כאן גרם מעלות מפואר לעולי הרגל. אנו נרד בו ונלמד על המשמעויות של המערך הפיסולי המלווה אותו. אחר כך ניסע אל בארסלוש העיר אשר נתנה לפורטוגל את סמלה התרנגול. נשוטט בעיר הנאה וניסע לבראגה ללינה.

 

יום 6> פורטו – וילה נובה דה גאיה

ניסע לפורטו (Porto), ונצא לסייר בבירת הצפון של פורטוגל והעיר השנייה בגודלה במדינה. פורטו יושבת על שפך נהר הדואורו בדרכו לאוקיאנוס האטלנטי. נטייל בגן הקריסטל, מכאן נפרשות תצפיות מרהיבות אל הנהר, שתי גדותיו וגשריו. נצא לסיור בעיר ונבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו, הידועה באריחי הקרמיקה האזולייז'וש הכחולים המעטרים אותה.. נמשיך לכנסיית פרנציסקוס הקדוש ונעבור לרובע וילה נובה דה גאיה מצדו השני של הנהר. כאן מרכז הפקת יין הפורט של פורטוגל. ניכנס לאחד היקבים. ונצא לשייט על הנהר. בערב נחזור לבראגה ללינה.

 
יום 7> אוויירו - קושטה נובה -יער בוסאקו- קואימברה

וצא דרומה אל עיר התעלות אוויירו " ונציה של פורטוגל" נבקר גם בקושטה נובה, עיירת החוף בעלת הארכיטקטורה המעניינת. נטייל ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי הבנוי בסגנון ניאו מנואלי. נמשיך לקואימברה (Coimbra), בירתה הראשונה של פורטוגל ונבקר שם בספרייה המפורסמת שבאוניברסיטה העתיקה. נלון בקואימברה.

 


יום 8> קואימברה - תומאר – פאטימה - באתאליה – נאזארה

בבוקר נצא אל תומאר ונסייר במבצר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם . מתומאר נמשיך לפאטימה. (Fatima). ב-13 במאי 1917 נתגלתה כאן הבתולה הקדושה לרועת הצאן לוצ'יה ושניים מחבריה ובישרה להם בשורת שלום בעצם ימי מלחמת העולם הראשונה. מאז הפך המקום לאתר העלייה לרגל הגדול ביותר בפורטוגל (עד 300,000 איש במועדי ההתכנסות). נסייר באתר ונשמע את סיפור ההתרחשות. נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" בעיירה באתאליה (Batalha ). ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את הכנסייה/המנזר המפורסם, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל. נמשיך אל עיירת הדיג נאזארה (Nazare) היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר (O Sitio) – ממנו נצפה על העיירה. נלון בעיר.

 
יום 9> אלקובאסה - אובידוש – בומבאראל - ליסבון

את הבוקר נפתח בנסיעה קצרה למנזר אלקובאסה שם נשמע את סיפורם הטרגי של הנסיך פדרו ואהובתו אינש דה קאסטרו. נמשיך לעיר העתיקה והציורית אובידוש (Obidos) ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות. ניסע לבומבארל ונסייר בפארק השלום והאחווה שנפתח בשנים האחרונות במחאה לפעולות ההרס והאלימות של הטאליבאן. לעת ערב נגיע לליסבון.

 
יום 10> ליסבון

נקדיש את היום לבירת פורטוגל – ליסבון. נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סן-ז'ורז' (S. Jorge). נמשיך לרובע אלפאמה (Alfama) העתיק ולרובע באישה (Baixa) – ליבה הסואן של העיר.. נבקר במוזיאון הקרמיקה המציג את האומנות המעניינת הכול כך מאפיינת את פורטוגל. משם לאזור בלם (Belem) לביקור בכנסיית ג'יירונימוס הקדוש הבנויה בסגנון המנואלי - סמל לתור הזהב של פורטוגל וליסבון, בה מצויים קבריהם של קמואש, המשורר הלאומי של פורטוגל, ושל ואסקו דה גאמה, יורד הימים שהגיע במסעותיו עד הודו. נראה את מגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן. בערב נתארח במסעדה בה נהנה משירת הפאדו, שירת הנשמה והכיסופים של פורטוגל. לינה בליסבון.

 
יום 11: סינטרה וקאבו דה רוקה

בבוקר היום האחרון ניסע לסינטרה. נבקר בארמון המלכותי ונהנה מהנופים המיוערים המקיפים את העיר. אחר כך נמשיך לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה. מראש הצוק נשקיף על האוקיאנוס האטלנטי כפי שהשקיפו הספנים הפורטוגלים לפני צאתם למסעי התגליות. אחר הצהרים נחזור לליסבון לטיסה הבייתה.

 

*יתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן למכמני דרום ספרד, ולנסיה- מרחבי אנדלוסיה ומדריד, 11 ימים
טיול למרכז ודרום ספרד מכמני אנדלוסיה, עם טולדו ומדריד, 12 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015