ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ירושלים המוכרת בכל זאת אחרת

חברת איילה ומלון אייל הממוקם במרכז העיר מזמינים אתכם לגלות ולהכיר את ירושלים בצורה אחרת, ללכת בסמטאות מוכרות ולא להאמין שיש עוד כל כך הרבה חדש לראות. חוויה של 2 לילות ושלושה ימים.
ירושלים מתאימה לכולם וכל השנה, נהנה מהדרכה ייחודית של מדריכי איילה גיאוגרפית, יחד נראה איך בעיר הקדושה והמיוחדת הזאת יש קצת מכל מקום בעולם והכל מתובל בקצב והטעם של המזרח התיכון.
הסיורים התקיימו בימים א-ג, ג-ה, ה-שבת לבחירתכם, הנסיעה ברכבים פרטים.
אז בואו אתנו לירושלים שלנו

Facebook Favorites

 ירושלים המוכרת בכל זאת אחרת 

3 ימים


 

טיולים בירושלים טיולים בירושלים טיולים בירושלים

 

 

יום 1>עין כרם-כפר בעיר

סיור אחר הצהרים בשכונה הציורית והירוקה עין כרם. שכונה שהיא בעצם כפר עירוני טובל בצמחיה ירוקה, עצי פרי וחצרות פורחות, זהו גם ביתם של אומנים רבים ומקום הולדתו של יוחנן המטביל דבר המוסיף לה קדושה ואופי בדמות כנסיות רבות. נבקר במעין מרים אמו של ישו, נטפס במדרגות העולות אל כנסית הביקור ממנה נשקף נוף מרהיב. במנזר האחיות מציון שמשמש היום כאכסנית אורחים המציעה אירוח באווירה שונה ובה גן יפה. נהלך בין הסמטאות, נציץ אל החצרות ובתי התושבים, ננשום אוויר צלול ונרגיש כמעט בחול. לאחר מכן ניסע למלון לארוחת ערב ולינה.

 

יום 2> ירושלים פנים רבות לה

את חלקו הראשון של היום נתחיל מוקדם. נסייר בעיר העתיקה המוכרת לכולנו לטובה, אך הפעם נישא עיננו למבנים שעמדו ועומדים בה שנים ואין ספור פעמים חלפנו על פניהם מבלי להרים מבט ולגלות את סיפורם וצפונותיהם. נתחיל בהר הבית, ההר הקדוש לכולם, שצופן בחובו הרבה יותר מהגלוי, נתבונן במבנים השונים שעל ההר ונגלה שלא רק המוסלמים והיהודים הטביעו בו את חותמם . לאחר מכן נלך בסמטאות העיר העתיקה בעקבות הממלוכים ונגלה אדריכלות מופלאה שמקורותיה במרחב הטורקי-פרסי,  אותה ניתן לראות בתפארתה, פרט לירושלים, רק בקהיר ודמשק. קשתות מרהיבות, חזיתות משולבות אבן צבעוניים, כניסות מעוטרות בדמות צדף ועוד. ניכנס לשוק הכותנה הקטן (חול זה כאן, כבר אמרנו?), נראה חלק מהשערים המקיפים את הר הבית ואת הכותל הקטן. משם נצעד אל מכלול כנסיית הקבר בליבו של הרובע הנוצרי. נבקר ברחבת התחנה התשיעית, שם נמצא "כפר" של נזירים אתיופים ומשם אל מקום צליבתו וקבורתו של ישו, בליבה של כנסיית הקבר. נצא דרך כיכר המוריסטן ושווקיה הצבעוניים אל שער יפו. נראה את כל שכיות החמדה המוכרות מזווית אחרת והכל בהדרכה המעמיקה והייחודית של מדריכי איילה גיאוגרפית. לאחר מנוחת צהרים וארוחת ערב במלון נצא להכיר את העיר החדשה. נטייל בנחלת שבעה, בית העיריה ומגרש הרוסים. ואם יתאפשר נסיים בבית הציירת אנה טיכו.

טיולים בירושלים טיולים בירושלים

 

  

 

יום 3> נחלאות - סיפור באבן

היום נכיר את השכונות הראשונות שהעזו ויצאו מחוץ לחומת העיר. נסייר בנחלאות- שם כולל למספר שכונות מהראשונות שנבנו מחוץ לחומות בשל מצוקת דיור ומחלות. לכל שכונה אופי ותקנון משלה. נסייר בין סמטאות עתיקות, בתים מיוחדים, חצרות גדולות ובהן בורות מים משפחתיים.  נכיר את סודות משכנות ישראל, שכונת בתי גורל, מזכרת משה ואוהל משה. באוהל משה נכיר את סיפור השכונה והדמויות שחיו ופעלו בה דרך התמונות שבאבן, מיזם היסטורי/תיירותי המחייה את אווירת השכונה תוך היכרות עם ראשיה.נסיים את היום בביקור בשוק מחנה יהודה, שוק תוסס, צבעוני שכל יום מתחדש וכמו ממציא את עצמו מחדש.   

לכל הטיולים המאורגנים לישראל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולים בארץ
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015