ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

שלושה ימים בלתי נשכחים של הליכות טבע מותאמות קיץ בהר הנגב הפראי

זה הזמן לחזור הביתה לנגב. בואו לגלות שוב את המדבר הפרטי שלנו, קשוח ויפה מתמיד גם בשיאו של הקיץ, בעיקר בקניונים הצרים והמוצלים, שעדיין אחרי חורף משוגע וחריג של גשמים ושיטפונות, מצפינים גבים צוננים ומעינות נסתרים. לקראת ערב, בראשי הרכסים והמכתשים נושבת רוח מדברית נעימה ועולים הכוכבים, כמו פעם, רחוק מהחדשות ושאר הבלי העולם. שעה וחצי מהמרכז ועדיין רחוק כל כך. נצא לשלושה ימי הליכה מלאים בשלושה מסלולים ייחודיים ומותאמים לעונה עם מידה מתאימה של צל ומים. בשניים מהמסלולים ניעזר בהקפצת ג'יפים. התנועה אל ומהמסלולים תתקיים ברכבנו הפרטיים. בשני הלילות נלון במלון סוויטות רמון על בסיס חצי פנסיון.

Facebook Favorites

 

שלושה ימים בלתי נשכחים של הליכות טבע מותאמות קיץ בהר הנגב הפראי


 

טיולים במצפה רמון טיולים במצפה רמון טיולים במצפה רמון

 

 

יום 1> מעין עקב לעיר הנבטית עבדת דרך עין עקב עליון 

 

אורך המסלול: 7.5 ק"מ | רמת קושי: בינונית | זמן משוער: 7 שעות

 

נחנה את רכבינו הפרטיים בכניסה לגן הלאומי של העיר הנבטית עבדת וניסע בג'יפים מקומיים שיורידו אותנו לשטח. דרך תצפית גן הפסלים של הפַּסל הסביבתי עזרא אוריון ואנדרטת "ההולכים לפטרה", שבראש מעלה צין, נרד בעזרת רכבי השטח את מעלה צין, וניסע לקניון נחל עקב. נתחיל במסלול הרגלי סמוך לעין עקב. אחרי טבילה מרנינה בבריכת המעיין הקרה והעמוקה, נצא להליכה במעלה הקניון היפה של נחל עקב, נחפש ציורי סלע עתיקים ונגיע לסבך הקנים של עין עקב עליון - זרזיף מים, קירות צל ובדרך כלל מקבץ יעלים מזדמן. מכאן נצא בשביל הררי יפיפה וחכם "נָקֵב", שייקח אותנו דרך תצפיות נפלאות על רכסי הנגב ודרך הטרסות הנבטיות הקדומות לסוף המסלול למרגלות אתר העיר העתיקה עבדת.

 

 

יום 2> לקניון נחל חווה 

 

אורך המסלול: 8 ק"מ | רמת קושי: בינונית | זמן משוער: 8 שעות

 
נחל חווה נחשב לאחד הסודות הכמוסים של אוהבי הנגב. לא מעט לוגיסטיקה נדרשת על מנת להגיע לאחד ממסלולי ההליכה היפים והנידחים בארץ. בעזרת ג'יפים נוקפץ לראש מצוק הצינים בדרך "ציר הנפט" ונתחיל במסלול. נרד לקניון העמוק והמרשים של נחל חווה, דרך מסלול הסדקים הצפוניים, נכיר מלכודת נמרים עתיקה ונהנה מתצפית נפלאה למרחבי בקעת צין והנגב התיכון. מכאן נרד למעוק (קניון צר) הסדקים, ממנו נמשיך בשביל לתחתית קניון נחל חווה ולמעין. עין חווה, או בשמו הערבי עין אל בארד - המעיין הקר, מטפטף לשוקת אבן בתחתית מפל גבוה ומימיו הצוננים ידועים במתיקותם. במעלה הוואדי נגיע לשיא המסלול, מעוק נחל חווה, קניון צר מוצל ועמוק עם גֵב גדול וקר שסלע תלוי מעליו. את הרכב המדברי נפגוש בראש המעוק במפגש עם ציר הנפט. 

 

טיולים במצפה רמון טיולים במצפה רמון

 

  

יום 3> מסלול ראש אֵלות 

 

אורך המסלול: כ-6 ק"מ | רמת קושי: בינונית | זמן משוער: 6-7 שעות

 
ממצפה רמון נסע ברכבינו הפרטיים לחניון בורות לוץ הנמצאים באזור הגבוה ביותר בהר הנגב. בגלל הרום הטופוגרפי המגיע ל-1000 מטרים מעל פני הים, שורר באזור אקלים לח וקריר יותר משאר אזורי הר הנגב. דרך מאגרי מים עתיקים, המזוהים עם התקופה הישראלית הקדומה, נרד בנחל אלות, בו מקבץ מרשים של עצי אלה אטלנטית עתיקים ומרשימים. נמשיך לתצפית הנהדרת מראש אלות ומשם נמשיך במעלה ערוץ קניוני ויפה, בין עצי אלה עתיקים. נגיע לראש הר רומֵם - 1014 מטרים מעל פני הים, לתצפית נהדרת אל מרחבי הר הנגב ומזרח סיני. מהר רומם נתחקה אחר "קו ה-K" המסתורי, קו טרסת אבן, שאורכו כחמישה קילומטרים, המחבר בין פסגות הר הנגב. בתום המסלול המעגלי נשוב לרכבינו שבחניון בורות לוץ. 

לכל הטיולים המאורגנים לישראל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולים בארץ
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015