ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן ברחבי רוסיה - סוצ'י, מוסקבה וסנט פטרסבורג

 

טיול לרוסיה הוא מסע לעולם אחר, רובו נסתר מעינינו. האימפריה הרוסית המשתרעת על 2 יבשות, משלבת בדרך מרתקת 120 קבוצות אתניות ומגוון אדיר של נופים, ומציגה אתגר לתרבות המערב. סוצ'י, שלחופי הים השחור ומארחת אוליפיאדת החורף ב-2014, מציגה בסביבתה נופים רב גוניים מהרים מושלגים וחופי נופש חמימים. גם מכאן מובילות כל הדרכים אל הכיכר האדומה וסודותיה המסתוריים במוסקבה. הפאר המסתורי של הקרמלין אולמות הבלט, ארמונות פאר והכיכרות התוססות. בסנט פטרסבורג, הבירה החדשה שבצפון סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי חבוקה בזרועות נהר הנייבה, ויש המכנים אותה ונציה של הצפון, נתברכה באוסף מבנים נהדרים ובאוצרות הצארים המדהימים המוצגים במוזיאון ההרמיטאג', את כל אלה ועוד נפגוש, נכיר, נתרשם וננסה להבין את הנשמה הגדולה של אמא רוסיה. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית ברוסיה - במוסקבה וסנט פטרבורג וסוצי?

 

בגלל המסלול: סוצ'י-  היעד העולה של רוסיה, שמציג לנו את חופי הנופש ואתרי הסקי של רוסיה  

 
בגלל הטיסה: נטוס ישירות למוסקבה ונחזור בטיסה ישירה מסנט פטרסבורג. בטיסה פנימית נגיע לסוצ'י.

 
בגלל התחבורה: רכבת מהירה ממרכז מוסקבה למרכז סנט פטרסבורג. בנסיעה מהירה ונוחה נחצה את מרחבי הנופים של אמא רוסיה.

 
בגלל גודל הקבוצה: קבוצות קטנות בנות 15-25 מטיילים

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לרוסיה


 

יום 1> תל אביב – סוצ'י, דרך מוסקבה

נמריא מנתב"ג לסוצ'י דרך מוסקבה. סוצ'י, המכונה "פנינת הים השחור", היא בעלת אקלים סובטרופי היוצא דופן משאר חלקי רוסיה. עם הרי הקווקז הנושקים אל החוף, ניתן באזור העיר תוך נסיעה של פחות משעה לנדוד בין חופים שטופי שמש ופסגות הרים מושלגות. אין פלא שזכתה לארח את אולימפיאדת החורף האחרונה, ב-2014. עם הנחיתה ניפגש עם האוטובוס והצוות המקומי. לאחר התרעננות קלה נצא לסיור בעיר בו נתרשם מארמון הקיץ של סטאלין ונבקר במעיינות המינלים במטסטה. בערב נצא למופע פולקלור במסעדה עם מוזיקה מקומית. נלון בסוצ'י.

 

יום 2> בוז'י

עם בוקר נצא מהעיר אל קרסנאיה פוליאנה, אזור ההרים. נבקר בפארק החבלים והאמיצים שבנו יוכלו לצעוד לאורכו של גשר החבלים הארוך ביותר בעולם – 439 מטר! נעבור באתרי הסקי ונתרשם ממתקני האולימפיאדה ומהטבע המקיף את האזור. נצעד לאורכו של נהר מזימטה ונהנה מיפי הטבע. לקראת סיום היום, נבקר במוזיאון פתוח, המציג לנו את האתנוגרפיה המאפיינת את האזור. נלון בסוצ'י.

 

יום 3> סוצ'י – מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל הפארק האולימפי שבעיר ונהנה מסיור בעיר במכוניות גולף. בגמר הביקור נצא לשדה התעופה לטיסה למוסקבה. בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור הכרות ראשוני עם בירת הצארים. נטייל בכיכר האדומה, נצפה אל המאוזוליאום של לנין, חומות הקרמלין וכנסיית "בזיליוס הקדוש", נתרשם מתיאטרון הבולשוי, בניין הממשל הרוסי, הפסל של קארל מרקס, מרכז הק.ג.ב. ועוד. נלון במוסקבה.

 

   

טיולים מאורגנים לרוסיה וסנט פטרסבורג טיול מאורגן לרוסיה וסנט פטרסבורג

 

יום 4> מוסקבה: הקרמלין, בית הכנסת, סיור לילה

נתחיל את היום בביקור במתחם הקרמלין, המצודה האדירה שבנה איבן האיום במאה ה 12 ומאז שימשה כמרכזה הכוח והשלטון כמעט לכל אורך ההסטוריה של האימפריה האדירה. עם השנים נבנו במתחם מבני ציבור מפוארים; כנסיות, ארמונות ומשרדי ממשלה בסגנונות שונים. נסייר בכיכר המוקפת בקתדראלות, ניכנס לבקר בכנסיית הדורמיציון, ונעמוד על מאפיניה של הדת הפרבוסלאבית הייחודית לרוסיה. נראה את הפעמון הענק הסדוק, אשר מעולם לא צילצל והתותח הגדול "צאר פושקה", אשר מעולם לא ירה. נסייר במוזיאון הנשקיה המציג את אוצרות הצארים לדורותיהם. מכאן נצא לעיר ונבקר בבית הכנסת הגדול של מוסקבה, שהיווה את מרכז הפעילות של הדיסידנטים בתקופה הסובייטית.
לקראת ערב נשוב למלוננו במוסקבה ואחרי ארוחת ערב נצא לסיור לילה מרשים בעיר המוארת נלון במוסקבה.

 

יום 5> מוסקבה: גלריית טארטייקוב, מטרו, נובודביצ'י, מדרחוב ארבאט, מופע פולקלור

נתחיל את הבוקר בסיור מיוחד בגלריית טרטייקוב, המכיל אוסף נפלא של אומנות רוסית.
נמשיך לסיור בתחנות המטרו המפורסמות, ה"ארמונות התת-קרקעיים" אשר עוצבו כל אחת בסגנון ייחודי המכונה "ריאליזם סוציאליסטי". הקירות והתיקרה מעוטרים בציורי פסיפס ענקיים, נברשות מפוארות, פסלים וחלונות ויטראז' ססגוניים. נמשיך לבית הקברות שליד מנזר נובודוויצ'י בפנתיאון הקבורה של גדולי האומה הרוסית כאן נחים צ'כוב, חרושצ'וב, אשתו של מנהיג בריה"מ לשעבר ראיסה גורבצ'וב, אשתו של סטלין שהתאבדה ועוד אישים מפורסמים ברוסיה ובעולם כולו. נתרשם מאומנות הפסלים ונסיים במדרחוב ארבאט הציורי, המוצף אומנים ומוזיקאים. ברחוב ארבאט התגוררו בין השאר: פושקין, המשורר הידוע, יחד עם רעייתו, נטליה היפה. ", ואחרים.
אחרי ארוחת ערב נצא למופע פולקלור רוסי מלהיב

 

טיולים מאורגנים לרוסיה וסנט פטרסבורג

 


יום 6> מוסקבה, פארק הניצחון - רכבת מהירה לסנט פטרסבורג

את יומנו האחרון במוסקבה נתחיל בסיור בפארק הניצחון שעל "גבעת ההשתחוות" שדרה ארוכה עטורת מזרקות, פסלים ואנדרטאות זיכרון. נבקר ב מוזיאון המלחמה הפטריוטית הגדולה, אשר שמה מעיד על היחס העמוק של הרוסים למלחמת העולם השנייה. באולמות המוזיאון המשורטטים את הקרבות המרכזיים שהתנהלו במלחמה באמצעות דיורמות ומודלים תלת מימד, ומנציחים את מעשי הגבורה של החיילים והאזרחים בעורף. בתום הביקור נצא לתחנת הרכבת ונעלה לרכבת המהירה שתובילנו לסנט פטרבורג. בהתאם לשעת הגעתנו נצא לסיור התרשמות קצר בבירת פטר הגדול. נלון בסנט פטרסבורג

 

יום 7> סנט פטרסבורג: מוזיאון הרמיטאג', מצודת פטר ופול, פתיחת הגשרים בלילה

את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון ההרמיטאז', מהמוזיאונים הגדולים, הותיקים והחשובים ביותר בעולם. אחד הבניינים הכוללים את האוסף העשיר של הרמיטאז', הוא "ארמון החורף", מבנה ששימש כמקום מגוריהם של הצארים הרוסים. נתרשם מיצירות אמנות המפורסמות בעולם, וביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ'י, רפאל, וינסנט ואן גוך, מיכלאנג'לו, רובנס, פבלו פיקאסו ואחרים. נמשיך לביקור במצודת "פטר ופול", הניצבת בליבה ההיסטורי של העיר ואחד מסמליה של סנט-פטרסבורג. המצודה מוקפת במים מכל צדדיה ובחומת אבן בעלת שש פינות. המבנה הכי בולט במצודה הוא קתדרלת פטר ופול שכוללת מגדל המתנשא לגובה של 122 מטר. ובה קבורים פטר הגדול ובני בית המלוכה ממשפחת רומנוב. בלילה נצא לצפות באחד המראות המרהיבים של העיר; אירוע פתיחת הגשרים על נהר הניבה, כדי לאפשר מעבר אניות נהר גדולות מתחתיהם. נלון בסנט פטרסבורג.

 
יום 8> סט פטרבורג: ארמון פטרהוף- בית הכנסת- סט אייזיק- שדרות נייבסקי

לאחר ארוחת הבוקר נצא למעגן ונעלה לרחפת איתה נחצה את מפרץ הלסיניקי לפטרהוף, נטייל בגנים המרהיבים של הארמון, נתרשם מהמזרקות, האגמים ומפלי המים. נצפה על ארמון הקיץ המדהים של פטר הגדול, שעוצב בסגנון עשיר ושופע המזכיר את ורסאי. נשוב לעיר ונצא לבקר בבית הכנסת הכוראלי הגדול של סנט פטרסבורג, הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה. נמשיך לראות את קתדראלת סנט אייזיק, הגדולה בכנסיות סנט פטרסבורג. תלאות רבות עבר המבנה עד שזכה בהדרו הנוכחי. סממן ההיכר של המבנה המרשים היא כיפת הזהב מבחוץ והעיצוב המדהים מבפנים. שפע הפסלים ועיטורים רבים וגם מוזיקה טובה שתלווה אותנו ברקע. כיום המקום משמש גם כמוזיאון וגם ככנסייה. מכאן נצא לספוג את אווירת רוסיה החדשה בשדרת נייבסקי פרוספקט התוססת. כיום מהווה השדרה את רחוב הקניות העיקרי של העיר, אתר תיירות אתר בילויים ומרכז חיי הלילה. לאורך השדרה נמצא את ארמון סטרוגנוב, קתדרלת קאזאן ,הבנויה בסגנון נאו-קלאסי, חנות הספרים דום קניגי הבנויה בסגנון אר-נובו, חנות הכלבו הגדולה גוסטיני דבור, הספרייה הלאומית הרוסית וגשר אניצ'קוב. עם ערב נשוב למלוננו בעיר.

 
יום 9> סט פטרבורג: ארמון קטרינה, שייט על הנייבה, כנסיית הדם השפוך

נצא מהעיר וניסע לעיירה פושקין, לביקור בארמון יקטרינה. כאן ייסד הצאר אלכסנדר הראשון את בית הספר לאצולה בו למד גם המשורר המפורסם אלכסנדר פושקין. הארמון עצמו, שנבנה במקורו עבור רעייתו השנייה והאהובה של הצאר פטר הגדול, קטרינה הראשונה, נבנה בסגנון הרוקוקו העשיר. המבנה שימש כארמון הקיץ של קיסרי רוסיה. החלק היותר חשוב ומעניין בארמון הוא "חדר הענבר", אותו חדר המשובץ ענברים מן המסד ועד הטפחות, שעבר גלגולים מרתקים והיום נראה אותו ונספר את סיפורו. נצא מהארמון לטייל בגנים היפים ועם תום הביקור נשוב לעיר, לשייט על נהר הנייבה ובתעלות הרבות הנמשכות ממנו אל שכונות העיר. נמשיך לביקור בכנסיית הדם השפוך שנבנתה במקום בו נרצח הצאר אלכסנדר השני בשנת 1881. הכנסייה מעוצבת בסגנון רוסי עתיק והיא בעלת מראה מרשים ומלכותי מאוד מבחוץ ומבפנים.

 


יום 10> סנט פטרסבורג-תל אביב

נשלים את ביקורנו בסנט פטרסבורג ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה לתל אביב.

 

.** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת המסלול.

לכל הטיולים המאורגנים לרוסיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015