ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול גיפים בדרום אפריקה 10/13 ימים

דרכי הג'יפים בטיולנו חוצות את החבל היפה, הפראי והמגוון ביותר בדרום אפריקה.הרים וגבעות, נחלים וקניונים, יערות ונופי סוואנה וכמובן פארק קרוגר הענק, העשיר בשלל בעלי חיים אפריקאים,  הכולל בין היתר פילים, קרנפים, אריות,נמרים, ג'ירפות, אנטילופות ומגוון רחב של ציפורים מכל הצבעים. 10 ימים נטייל בג'יפים ונגיע למקומות שקשה מאוד להגיע אליהם ללא הג'יפים. ניפגש בבני שבטי הצפון השומרים על מסורת מנהגיהם שטרם הופרעו ע"י נחשולי התיירים. נקנח בשתי ערי הבירה של דרום אפריקה, פרטוריה ויוהנסבורג.המעוניינים יוכלו לטוס ולטייל במפלי ויקטוריה הנהדרים והעוצמתיים שבזמבאבווי.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אפריקה?

 

מסלול הטיול - מסלול טיול הג'יפים שלנו הוא ייחודי וראשוני, ומאפשר מגע קרוב ובלתי אמצעי עם הטבע והנופים המיוחדים כל כך לחבל מפומלנגה הפראי.

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.

 

סוג הטיול: טיול ג'יפים
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: כל השנה 
Facebook Favorites

טיול ג'יפים לדרום אפריקה עם אפשרות להמשיך למפלי ויקטוריה


 

יום 1> תל אביב - יוהנסבורג – פרטוריה

נמריא בטיסה מתל אביב ליוהנסבורג. לאחר מנוחה קצרה והתרעננות נצא צפונה לפרטוריה, בירתה האדמניסטרטיבית. כאן מתכנסת הממשלה. נסייר בין אתריה המעניינים של העיר, המלמדים על ההיסטוריה רבת התהפוכות של דרום אפריקה. נראה את אנדרטת החלוצים המרשימה , ביתו של פול קרוגר שהנהיג את הבורים במלחתם נגד הבריטים. נטייל בככר העיר העתיק, נעבור ליד בית "מלרוז" כאן נחתם הסכם השלום בתום מלחמת הבורים ב 1802. נבקר בבניני האיחוד ונטייל בגניהם הנפלאים. אחה"צ נשוב ליוהנסבורג, כאן נלון.

 

יום 2> יוהנסבורג- שמורת אגמי מפומלנגה

ניפגש עם הצוות המקומי והג'יפים ולאחר תהליך ההשכרה נצא מיוהנסבורג בדרכנו למחוז מפומלנגה. ארץ פראית, עשירה בטבע ובאוצרות טבע. ניסע לאזור האגמים של מפומלנגה,ביתם של מינים רבים של עופות מים. לאחר מנוחה ותצפיות יפות נמשיך לטיול נהדר בשמורת הגבעות המתגלגלות. יותר מ 1400 מיני צמחים משגשגים כאן, ביניהם משוטטים שפע של בעלי חיים, ביניהם הגנו הכחול, הזברה הגדולה, הארטביסט אדום, קובוס ימי ג'ירפות ועוד ןמעליהם מעופפות מעל 300 מיני ציפורים. נלון באזור.

 

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה טיול לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

     צילום: מוטי בלושטיין

 
יום 3> שמורת סונגימלו

היום נטייל בפארק סונגימלו, שעל גבול סוואזילנד. מראות עוצרי נשמה של מצוקים גבוהים, קניונים, נחלים זורמים וצמחיה עבותה. ניסע ברכבים ונרד גם לטיולים רגליים בפארק המיוחד. נבקר בכפר של בני השבט המקומי, ונזכה להזדמנות להכיר מקרוב את מסורתם ואורחות חייהם. נלון באזור הפארק.

 

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה טיול לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

     צילום: מוטי בלושטיין

 
יום 4> ההרים הקדומים- חבל פרטוריוס- פרק קרוגר

ניפרד מהמראות הנפלאים של סונגימלו וניסע צפונה אל ארץ ההרים הקדומים. רכסי ההרים כאן הם מהקדומים בעולם, מתוארכים כבני 3.6 מליארד שנים ובין סלעיהם נתגלו הרבה אוצרות טבע. ניסע לאורך נהר נסיקאזי לחבל פרטוריוס העשיר בנופים מגוונים של צמחיה משיחים נמוכים ליערות סבוכים. ביתם של אנטילופות סייבל, עדרי קודו מפוספים, להקות של זאבים טלואים, הידועים גם בשמם המפחיד "כלבי פרא אפריקאים" . נטייל אל כיפת הגרניט האדומה המרשימה, סביבה חיים קרנפים ומקננים תוכים חומי ראש רעשניים.
נלון בפארק קרוגר.

 

יום 5> פארק קרוגר

הפארק הלאומי קרוגר (Kruger National Park) הוא הפארק הלאומי הגדול ביותר והמפורסם ביותר באפריקה, ואחד המקומות הטובים ביותר לצפייה בבעלי חיים ביבשת. הפארק העצום משתרע על שטח של 18,989 קמ"ר (כ 90% מגודלה של מדינת ישראל) הפארק נחלק לשישה אזורים אקולוגיים שונים ויש בו 1,982 מיני צמחים, כ-517 מינים קבועים של עופות ועוד מאות מינים שחולפים באזור או מקננים בו. מגוון נופי טבע, שפע נחלים ונהרות ותצורות סלע מגוונות. גולת הכותרת של הפארק הלא הוא עולם החי העשיר והתוסס. לא נטייל בכל רחבי הפארק כמובן, אבל עם הג'יפים נוכל לצאת בעקבות "חמשת הגדולים" אריות, נמרים, בופאלו, פילים וקרנפים, לצד מינים רבים נוספים כמו ג'ירפות, זברות, אנטילופות, היפופוטמים, תנינים צפורים ועוד ועוד. נלון בקמפ בפארק קרוגר.

 

יום 6> קרוגר -דרך לופישי

בחלקו הראשון של היום נמשיך לטייל ולגלות את צפונותיו של פארק קרוגר . בהמשך נצא מהפארק לדרך הנופית היפה של לופישי ונזיקזי. עם הדרך נתפתל בין תצפיות נוף מגוונות.נעלה על כיפת סלע מרשימה המתרוממת מעל נופי הבוש. נעצור לביקור בכפר של בני השבט המקומי ונכיר את תרבותם המיוחדת. נמשיך תוך כדי חציית פלגים זורמים ונצפה במגוון הציפורים המאפיינים את האזור.

 

יום 7> וויט ווטר- שמורה פרטית

נתחיל את היום בדרך הידועה כ משעול המים הלבנים. נחצה נחלים, בקכות חבויות ונופי מסלע מגוונים. בהמשך היום נגיע לשמורת טבע פרטית. לאחר מנוחה והתרגעות בלודג' המפנק נצא לספארי של אחרי הצהרים בשמורה העשירה. כאן לא נצטרך לחפש את בעלי החיים. הם יופיעו במלוא תפארתם לצידי הג'יפים. מדי פעם נוכל גם לרדת לטיול רגלי שיביא אותנו למגע יותר קרוב עם בעלי החיים של השמורה. נלון בלודג' בשמורה הפרטית.

 

יום 8> ספארי בוקר בשמורה הפרטית- הדרך הפאנורמית

נשכים לספארי בוקר בשמורה הפרטית ונצטרף לשיגרת הבוקר של בעלי החיים היוצאים לעמל יומם. מי לרעות באחו הירוק, או ללגום מים במקווי המים החבויים בין עצי היער, ומי לטרוף אותם ולהביא צידה לגוריו. אחרי משקה קל ניפרד מהשמורה ונצא אל נופי הדרך הפאנורמית, לאורכה נפתחים חלונות תצפית יפים אל מרחבי יערות בראשית העוטרים שפע של פלגים זכים הזורמים מהגבעות הירוקות אל הקניונים המבתרים את הנוף.נבקר במפלי מק מק ומפלי התאומים, הנשפכים אל נקרה מיוערת ויוצרים בריכות צלולות כבדולח שניתן לשחות בהן. נכיר את פילגרימס רסט – עיירת כורים קטנה ומקסימה שנוסדה לאחר גילוי הזהב בנחל הזורם בלב העמק. נשקיף אל הנוף הנהדר מ"חלון האלוהים" אשר זכה בשמו הודות למראות הדרמטיים הנפרשים לרגלינו. בואך בלייד קניון, מהעמוקים והגדולים בעולם.נעלה להשקיף אל הקניון המתפתל 800 מטר מתחתינו ומפסל בנוף צורות נפלאות. השתקפויות הנוף במים, הצמחייה העבותה והשמים הכחולים משווים לו מראה בלתי נשכח. נבקר בבורות המזל של בורקה אשר נחצבו בכח המים שזרמו אל קניון הבלייד וחצבו בו גלילים מרהיבים עד לעומק של 6 מטר מעוטרים בשוליים חלקים וצבעוניים. בהמשך נזכה למראה מרהיב עין נוסף, שלושת הרנדובלים – שלש תצורות סלע דמויות הבקתות האפריקאיות המסורתיות. נלון בלודג' ליד נהר לון קריק.

 

יום 9> מפלי לון קריק- דלסטרום- יוהנסבורג

נתחיל את הבוקר בטיול למפלי לון קריק. מכאן נעלה אל עיירת הבורים דלסטרום הממוקמת יותר 2000 מטר מעל פני הים. כאן נתוודע אל תולדות תרבות הבורים המעניינת. נבקר במרכז המטפח עופות דורסים האופייניים למפומלנגה ונכיר את סגולותיהם ודרכי התנהגותם המרתקת. נמשיך ונחצה את נופי מפומלנגה בדרכנו אל יוהנסבורג המעטירה.נלון ביוהנסבורג.

 

יום 10> יוהנסבורג- ת"א

את יומנו האחרון בדרום אפריקה נקדיש ליוהנסבורג הבירה הכלכלית של דרום אפריקה. נתרשם מאופי המבנים הקולוניאלים בגרעין הקדום של העיר ברובע אוטון, ביניהם נמצא גם ביתו של נלסון מנדלה, נבקר במזיאון האפרטהייד נחזיר את הג'יפים ובהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 
** המעוניינים יטוסו לבלות 3 ימים בפלאי הטבע של מפלי וקטוריה וצ'ובה

  


אפשרות להמשך למפלי ויקטוריה

  


יום 10> טיסה למפלי ויקטוריה- שייט על נהר הזמבזי

הבוקר נמשיך לסייר באתרי יוהנסבורג ככול שיותיר לנו הזמן ונצא בטיסה אל מפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבווה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, שם נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה. נתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים. נלון במפלי ויקטוריה.

 

יום 11> שמורת הטבע צ'ובה (בוצוואנה)

יום ארוך לפנינו, בבוקר נחצה את הגבול לבוצוואנה, כאן נצא לאחת משמורות הטבע המפורסמות ביותר באפריקה, שמורת צ'ובה, הידועה בעולם בזכות אוכלוסיית הפילים הגדולה בשמורה ובעושר של מגוון מיני החיים בה. לא נוותר גם על שייט בנהר הנושא את שם השמורה, לאחר שנשוב מהשייט נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה. עם ערב נשוב למלוננו במפלי וקטוריה.

  

ימים 12-13> מפלי ויקטוריה- יוהנסבורג- ת"א

-
מוקדם בבוקר נצא לביקור בדובדבן שבקצפת. המפלים המרשימים התגלו ב 1,855 על ידי ליוינגסטון, שמייד קרא להם על שם המלכה המכהנת ויקטוריה. נצפה במפלי ויקטוריה, המכונים בפי בפני המקום מוסי אואה טוניה, שמשמעות שם זה הוא "העשן הרועם", כמובן. נסייר בין התצפיות המרשימות על המפלים השוצפים. לא נוותר גם על ביקור בשמורת עצי הבאובב העתיקים, שאחדים מהם בני למעלה מ- 1,500 שנה. אחר הצהריים נפרד מפלאי הטבע של משולש הגבולות ונסע לשדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג והביתה.

  
ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

  

לכל הטיולים המאורגנים לדרום אפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015