ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מרתק לאוקראינה בקיץ, 10 לילות, 11 ימים

להזמנת טיול זה בלבד בטלפון:
03-9484700
או במייל :
[email protected]

 

הטיול מתמקד בחלק המערבי של אוקראינה בדגש נופים, אוכל, תרבות, טבע והיסטוריה יהודית
טיסות ישירות אייר אוקראינה לקייב וחזרה מאודסה
הערים המרכזיות בטיול: קייב לבוב צ'רנוביץ ויניצה ואודסה

 

הטיול לאוקראינה הוא הזדמנות להחשף לעבר מפואר, מרתק ולעתים אף אכזרי של אוקראינה, להתוודע לשרידיה של תרבות יהודית עשירה שאיננה עוד, למקורות ההתהוות של תנועת החסידות. כיום אוקראינה היא בין המדינות הפחות ידועות לתייר המערבי, וכנראה המדינה בעלת הפוטנציאל התיירותי הבלתי ממומש הגדול ביותר מבין כל מדינות האזור. במהלך המסע נוכל אנחנו, במו עיננו, לחזות בהיסטוריה בעודה מתרחשת, להיות עדים ממקור ראשון לתהליך התהוות של תנועת לאום, של מדינה הנלחמת את מלחמת העצמאות שלה רבע מאה לאחר הכרזתה. עבורי, נהייה אנו, המטיילים וצוות ההדרכה, בגדר חיל חלוץ החוקר אדמה בלתי נודעת.    

צילום: ג'ניה קריס

Facebook Favorites

מסלול הטיול לאוקראינה


 

יום 1> קייב

לאחר הנחיתה נתמקם במלון ונצא לסיור ערב ברחוב הראשי חרשיאטיק. רחוב רחב מלא חנויות מותגים ההופך למדרחוב בסופי שבוע ובחגים.
נשב לארוחת ערב במסעדה מפנקת.
לינה בקייב.

 

יום 2 < קייב

נתחיל את היום בסיור בסיור קייב היהודית: נלך לראות את מבנה בית הכנסת המרכזי, את פסל שלום עליכם.
ניסע לאנדרטה בגיא ההריגה באבי יאר, שם נרצחו רבבות בתקופת הכיבוש הנאצי, ומשם בנסיעה ברכבת תחתית אל תחנת "שער הזהב".
ניראה את מבנה השער המקורי מתקופת תור הזהב של העיר ואת פסל ירוסלב הנבון, מבוני קייב. נלך לראות את בית הכנסת הקראי, הבנוי בסגנון מוּרי, מהמיוחדים שבמבני קייב.
נמשיך אל כנסיית SOFIA (נבנתה במאה 11, אתר מורשת עולמי של אונסק"ו), תקופת תור הזהב של קייב, נשמע על ההתנצרות של רוס הקיובית.
במורד רחוב אנדריי, רחוב מרוצף המלא בחנויות, בתי קפה, חנויות שוקולד ודוכני מזכרות.

  

יום 3> קייב

נתחיל את היום שלנו בקייב במתחם הלאורות קייב-פצ'רסק, אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. היום אתר של כנסיות פעילות ושל מוזיאונים. נעבור בין כנסיות כיפות הזהב שלו. נבקר במוזיאון אוצרות עבר, מהאוספים הגדולים של זהב סקיפי.
לאחר מכן נמשיך למונומנט אנדרטת הניצחון במלחמת העולם השניה, פסל אמא – מולדת המתנשא גבוה מעל קו האופק של העיר ומוקף גן פסלים המוקדשים לאירועי הלחימה.
בערב נצא למופע בתאטרון הלאומי ע"ש שבצ'קנו (מותנה בתוכנית ההצגות שתפורסם בקרוב)
לינה בקייב

 

יום 4> נסיעה  קייב - לבוב

את הנסיעה נעשה ברכבת מהירה. בדרך ייחשפו בפנינו הנופים הציוריים של מחוזות מרכז אוקראינה, ערים יפות, כפרים ושדות חקלאיים. 

 
יום 5> לבוב

נקום אל בוקר בבירת מחוז גליציה, עיר שלא הייתה באופן היסטורי חלק מרוסיה אלא מחוז של שושלת המלוכה ההונגרית - הבסבורג. בתיה, הבנויים במגוון סגנונות מרכז ארופאיים כמעט ולא נפגעו במשך שנות מלחמת העולם השנייה. בנייני השיכונים הסובייטים שניבנו סביב למרכזה של לבוב הנראים כאילו נלקחו מפרוור מוסקבאי, מה שמקנה לתמונה הנגלת לפנינו נופך של סוריאליזם אקלקטי.

נתחיל את היום ב'מצודה הגבוהה' VYSOKI ZAMOK מן המאה ה-14, שנמצאת במרכזו של פארק, ושמשרידיה ניתן להשקיף בפנורמה ° 360 על לבוב. כאן, במקום זה, נוסדה עיר האריות שנקראה כך ע"ש לב בנו של נסיך גליציה ווולין VOLYN.

בית הקברות ליצ'קיב LYCHAKEV, נסתובב בין אלפי המצבות שחלקן יצירות אמנות בנות מאות שנים, פסלים שרבדים של טחב שהתפתחו עליהם שיוו למקום הילה של מסתורין מורבידי שכאילו היינו שחקנים במחזה אגדה מזרח ארופאי. ליצ'קיב נחשב ליפה מבין בתי הקברות מה שנתן לו את השם "הפאר לשאז של מזרח אירופה".

נרד אל הככר המרכזית של לבוב PLOSHCHA RYNOK, ונסייר ברחבי העיר העתיקה של לבוב, תוך שאנחנו מבקרים באטרקציות המרכזיות שיש לה להציע; נשוטט בין חנויות השוקולד, חנויות המזכרות, והכמובן, בתי הקפה התמטיים של לבוב.

נמשיך לרחוב היהודי STAROEVREJSKAYA. אל מול שרידי ביה"כ העתיק נתייחס לעבר הרגיש של הקהילה היהודית בלבוב, עבר שמקרין גם על ההווה.

לינה בלבוב.


יום 6 > נסיעה מלבוב לצ'רנוביץ

בדרכינו נראה את הרי הקרפטים, נעבור דרך דרכים פנורמיות מרהיבות, יערות עצומים וטבע מדהים האופייני לרכסי הקרפטים. נראה כפרים ציוריים בהם הזמן עמד מלכת, עגלות רתומות לחמורים, שוורים המעבדים את האדמה ואורח חיים מסורתי שנשמר לאורך דורות.

נעצור לביקור בעיירה מן המאה ה 13 קולומיה, ונבקר במוזיאון הביצים המצוירות, הפיסאנקה, ובו מגוון ביצי פסחא צבעוניות מעוטרות בדוגמאות אזוריות שונות והמצוירות ביד, מסורת אוקראינית עתיקה.
לינה בצ'רנוביץ

 

יום 7> צ'רנוביץ

עיר התרבות של האימפריה האוסטרית, ומרכז יהודי ראשון במעלה. העיר שוכנת על גדות נהר PRUT, בנוייה במגוון סגנונות, החל מהביזנטי ועד הבארוק, ריבוי הסגנונות האדריכליים אותה לפנינה של אדריכלות, ואף מרבים לקרוא לה בשם "וינה הקטנה". הרחוב הראשי קרוי ע"ש הסופרת אולגה קובליאנסקה VULITSA OLHA KOBYLYANSKA, עמוס חנויות ובתי קפה. נבקר במוזיאון היהודי שם נחשף לסיפור של תרבות יהודית עשירה ששגשגה בעיר בעבר.

נבקר בבית הקברות היהודי הענק של העיר, בו קבור הסופר היידי אליעזר שטיינברג. שריד דומם לקהילה עניפה שאיננה עוד.

 
יום 8 > קמניץ פודולסק ,חוטין, ויניצה

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל המצודה של חוטין, בה שוכנת אחת המצודות הגדולות באירופה, המצודה, שנבנתה בי המאות 13-15, נחשבת לאחת מאטרקציות התיירות החשובות באוקראינה. 
נמשיך בנסיעה לכיוון ויניצה. קמיניץ-פודולסקי הידועה בזכות המבצר המרשים בעל 8 הצריחים החולש על כל האיזור. תצפית מהמבצר תהייה התחלה טובה. לאחר מכן נרד בדרך מרוצפת אבן אל העיר העתיקה של קמיניץ, עיר שהייתה מחולקת לרובעים בהם שכנו ארמנים, אוקראינים, פולנים ויהודים. בתקופת הזהר של קמיניץ בין שתי מלחמות העולם היו בה לא פחות משלושים ואחד בתי כנסת. 
לאחר הסיור בקמיניץ נמשיך אל לינה בויניצה.

 

יום 9 > ויניצה – אומן - אודסה

לאחר ארוחת בוקר נפרד מויניצה וניסע לכיוון העיר אומן. אחרי ביקור קצר במתחם קבר ר' נחמן מברסלב נבקר באתר מיוחד יותר וידוע פחות לתייר הישראלי: "גן סופיה", מתחם פתוח של פסלים ומיזרקות בסגנון יווני. משם ניסע דרומה אל ירושלים ד'אוקראינה, היא אודסה, השוכנת על שפת הים השחור.  

 

יום 10 > אודסה

אודסה, השער הדרומי לאוקראניה. העיר שבה נמצא הנמל הראשי של המדינה. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל רחובותיה של העיר כדי להישבות בקסמה המיוחד.
המרכז ההיסטורי של אודסה נכלל ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. שדרת פרימורסקי PRIMORSKY, רחוב מלא חן עם אווירה של המאה התשע עשרה. זה הרחוב ממנו יורדות המדרגות המפורסמות מן הסרט 'אוניית הקרב פוטיומקין' שצולם כאן בשנת 1922.
נשמע על העבר היהודי המיוחד של העיר בהיותה ערש הציונות ומקום מושבם של ביאליק, ז'בוטינסקי, אוסישקין, דובנוב, שלום עליכם.
נמשיך את הסיור ברחוב 'דריבסיבסקה' DERYBASIVSKA, בו מרוכזים רבים מבתי הקפה וחנויות המותגים בעיר.
נבקר ב'קטקומבות', מתחם תת קרקעי אשר שימש ללחימת פרטיזנים בימי מלחה"ע השנייה. אורכן הכולל של התעלות 1000 ק"מ, היום 'מוזיאון הגבורה של הפרטיזנים'. (יש לבוא בנעליים סגורות ומעיל חם. הטמפ במנהרות היא סביב 14 מעלות)
בערב נצא להליכה רגלית בטיילת של אודסה.
לינה באודסה

 

יום 11 > טיסה בחזרה לארץ

לאחר שנארוז את המזוודות בבוקר, ניסע לביקור במרכז המבקרים של כפר היין שָׁאבּוֹ, מרכז היין המקומי.
ניסע אל שדה התעופה של אודסה ומשם נטוס בחזרה לארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לרוסיה
לכל הטיולים המאורגנים לאוקראינה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015