ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

שייט גיאוגרפי – סובב אירלנד, בין כחול של ים לגבעות ירוקות

VALUE

 

3 ימים ביבשה פורטסמות' ודבלין + 8 ימים שייט
  

שייט גיאוגרפי בים האירי, כולל ימי יבשה בארץ מפתיעה, יפה ומרתקת, המחכה לנו בקצה הצפון מערבי של אירופה. האי אירלנד מאכלס שתי מדינות ; הרפובליקה של אירלנד וצפון אירלנד שהינה חלק מהממלכה המאוחדת. עד לפני 40 שנה איזור נחשל באירופה, נחשב כיום לאחד מהעשירים והמשגשגים שבה. במהלך השייט נעגון בשני חלקי האי, נטייל בעיירות קטנות השומרות על אווירת ימי הביניים, כפרים ציוריים מוקפים בירוק עד לאופק, ולצידם ערים גדולות ומרשימות.
ניפגש פנים אל פנים עם 800 שנות המאבק העקשני בין הקתולים לפרוטסטנטים, אשר חתמו על הסכם (לא סופי עדיין) לפני פחות מ 20 שנה אך השקט שורר באיזור.
נכיר את התרבות המיוחדת, תרבות שמחה של שירת בלדות, יחד עם הריקוד האירי, פאבים בהם נשפך הויסקי כמו מים. סופרים מפורסמים כמו אוסקר ווילד, ג'יימס ג'ויס וג'ונתן סוייפט, שהעלו את הספרות והתרבות האירית למקום מכובד בעולם.

שייט עם תו האיכות VVV - View, Verity, Value, מאגד את כל הסיבות לשוט עם איילה גיאוגרפית.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בשייט גיאוגרפי באירלנד?

נופים של כחול וירוק, שילוב של אגמים וגבעות ירוקות, מצוקים אדירים הגולשים בדרמטיות אל הים, ארץ טרשים שכוחות הטבע יצרו וחרצו בה נופים קסומים. 

שייט מגוון החושף מצד אחד את נופיה הפראיים של אירלנד ומצד שני מספר את סיפורם של התושבים, דרך מלחמת האחים העקובה מדם ודרך עיירות הדייגים הצבעוניות הקטנות.

שילוב מופלא של ימי ים בתנאי 5 כוכבים, מפנקים ונוחים יחד עם סיורי יבשה, ביקורים באתרי טבע ונוף מחורצים מרוחות היוצרים נופים מהמרהיבים בעולם ומפגשים עם תושבים שמחים, מבשלות ויסקי, מוסיקה וריקוד אירי קצבי. כל זאת בניצוחם של מדריכי איילה גיאוגרפית המקצועים והאהובים.

 

היכן נבקר?
 

  • דבלין
  • בלפסט
  • מצוקי סליב לאג
  • עיירות דייגים צבעוניות
  • בארן- ארץ הטרשים
  • מבשלת ויסקי
Facebook Favorites

מסלול השייט גיאוגרפי לאירלנד 

3 ימים ביבשה פורטסמות' ודבלין + 8 ימים שייט


 


יום 1 > פורטסמות'

לאחר הנחיתה בפורטסמות' נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר. פורטסמות' שימשה במשך מאות שנים כעיר נמל לצי הבריטי, וכיום עדיין עוגנות בנמל המודרני אוניות תרנים אדירות מעץ. נבקר באחת מספינות המלחמה ההיסטוריות אשר כיום משמשת כמוזיאון הצי.

לקראת אחר הצהריים נצא לסיור ברחובות המרכז העתיק בינות בתי המרזח הרבים ובתי העיר המאויירים בשלל ציורי קיר המשקפים את עברה של העיר.
לינה בפורטסמות' (ע')

 

יום 2 > פורטסמות'- יציאה לשייט

הבוקר נבקר באחד האתרים המפורסמים ביותר בכל אנגליה – הסטונהנג', מעגל האבנים העתיק והמסתורי אשר נחשב לאחד מסמליה של המדינה.
נשוב בשעות הצהריים אל פורטסמות', ככל שהזמן יותיר נמשיך את סיורנו בעיר. בשעוצ אחהצ נעלה על הספינה ונתחיל במסע הימי סביב האי הירוק של אירלנד. במהלך הפלגה נבקר גם במדינת אירלנד וגם בצפון אירלנד, אשר עדיין מהווה חלק בלתי נפרד מהממלכה הבריטית.

 

יום 3 > קילקני- ווטרפורד

לקראת שעות הצהריים נעגון בעיר ווטרפורד, אשר הגישה אליה נעשית דרך נהר. עיר הנמל הקטנה ידועה במוזיאון המרשים הממחיש את הקמתה של העיר בימי הביניים. נבקר במוזיאון העירוני המדמה את החיים בעיר ימי ביניימית. נסייר ברחובות העיר בין בתי האבן והסמטאות הצרות. בשעות אחר הצהריים נשוב לספינה ונמשיך בהפלגה צפונה.
 

יום 4 > בלפסט – קינסל- קילרני

בשעות הבוקר נעגון בבירת אירלנד הצפונית, בלפסט. העיר עברה משברים ושינויים רבים במהלך תקופת "הצרות", סדרת מאבקים בין אירים קתולים, פרוטסטנטים ובין הצבא הבריטי. נצא לסיור בוקר בלווית מדריך מקומי בבלפסט המשגשגת, שעד לפני 15 שנים תייר לא העז להסתובב חופשי ברחובותיה. גולת הכותרת של סיורנו הינם עשרות ציורי קיר (MURALS) מרהיבים מימי המאבק בין הקתולים לפרוטסטנטים. נראה את מבנה הפרלמנט הצפון אירי ונבין את המורכבות המסובכת של דו קיום בין שתי הקהילות הללו. נבקר באתר המרשים, המציג בעזרת מיטב חידושי הטכנולוגיה, את קורותיה של אוניית הנוסעים טיטאניק, שנבנתה בבלפסט.
אחה"צ נשוב לספינה, ניפרד מאירלנד הצפונית ונפליג בחזרה אל אירלנד.

 
יום 5 > קיליבגס – מצוקי סליב לאג

בשעות הבוקר נעגון בעיירת הדייגים קיליבגס הממוקמת במפרץ עמוק בצפון אירלנד, אזור כפרי ומבודד ושופע שמורות טבע יפיפיות.
לאחר סיור היכרות קצת ברחובות העיירה נצא בנסיעה אל עבר שמורת המפל הנסתר. מפל מים מרהיב אשר נשפך בין מצוקי הגרניט אל האוקיאנוס.
משם נמשיך מערבה אל עבר אתר מצוקי סליב לאג, שמורת מצוקי גרניט אדירים הגולשים אל הים, נסייר בשבילים המובילים אליהם ולקראת אחה הצהריים נשוב אל קיליבגס ואל הספינה

 

יום 6 > העיירה גאלווי, שמורת בארן

בשעות הבוקר נעגון בעיירת הדייגים גאלווי. עיירה קטנה וציורית, אשר ידועה בבתיה הצבעוניים השוכנים על קו המים. נערוך סיור בעיירה, בין רחובותיה הצרים ותעלות המים הרבות, נבקר ברובע הלטיני שוקק החיים ובמרכז העיירה.
לקראת הצהריים נצא מגאלווי דרום אל אחת משמורות הטבע היפות והמשונות באירלנד – ה"בארן" ("ארץ הטרשים"), מרחבי גבעות מסולעות אשר הזמן שרטט בהן קמטים וחירוצים ויצר נוף ייחודי ומהפנט. בשעות אחר הצהריים נשוב אל גאלווי אל הספינה

 

יום 7 > דינגל

בשעות הבוקר נעגון בעיירת הדיג דינגיין (Dingle) אשר ממוקמת במפרצון בדרום מערב המדינה. מיד לאחר העגינה נצא צפונה אל "מעבר קונור" (Conor Pass), עמק יפיפה ומנוקד אגמונים בין גבעות ירוקות, אזור אשר משקף בצורה מושלמת את נופיה של אירלנד.
נשוב אל דינגיין ונבקר במבשלת הוויסקי הקטנה אשר מהווה גאווה מקומית של העיירה.
בשעות אחר הצהריים נשוב אל הספינה.

 

יום 8 > דבלין

בשעות הבוקר נעגון בדבלין – בירתה של אירלנד. עיר שוקקת חיים ותרבות אשר רחובותיה היוו השראה לאגדות, לספרים ולסרטים רבים.
נבקר בבית הקברות הלאומי של דבלין ונראה את קבריהם וסיפוריהם של אחדות מהדמויות עליהן נדבר במהלך הטיול. בהמשך נערוך סיור מקורי באצטדיון ספורט מהגדולים באירופה (בהתאם לאישור הביקור). לקראת אחר הצהריים נסייר במרכז העיר ונשוב לספינה

 
יום 9 > דבלין

הבוקר נמשיך את סיורינו בעיר דלין. נתחיל בסיור בהדרכה מקומית בדבלין. נבקר באתריה החשובים – קתדרלת סנט פטריק, פיניקס פארק בו נקווה לראות את עדר הצבאים החי במקום, טריניטי קולג' וספריתו המדהימה, המפורסמת ב"ספר קלס" - יצירה קליגרפית נדירה שצוירה בידי נזירים לפני מאות שנים ועוד. לקראת אחר הצהריים המאוחרים נגיע למלוננו להתארגן ליציאה לארוחת ערב מהנה עם ריקוד ושירה איריים בפאב הנמצא בהרי הוויקלו הירוקים הקרובים לדבלין. לינה בדבלין.

 

יום 10 > קורק -קוב

בשעות הבוקר נעגון בעיירת הנמל קוב, עיירת נמל אשר נמצאת בפתחו של מפרץ קורק שבדרום אירלנד. נצא לסיור היכרות עם העיירה הידועה ברחובותיה הציוריים. נבקר בקתדרלת קולמן הקדוש, אשר צריחיה הגותיים נישאים מעל קו הבתים, ו"בתי חפיסת הקלפים" הצבעוניים והצפופים.
נצא מקוב ונגיע אל העיר קורק לקראת שעות הצהריים. קורק היא העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה באירלנד ובה מרכז עירוני ססגוני ושוקק חיים.
נבקר במצודת קילרני האדירה הסמוכה לקורק ונסייר בגנים היפים והמטופחים שלה.
לקראת שעות אחר הצהריים נשוב לספינה.

 
יום 11 > פורטסמות'

נעגון עם בוקר בפורטסמות'. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מרכז העיר ונשלים את סיורנו.

נסייר ב"מעגנת גאנוורף", אזור בנמל אשר עבר שיקום וכיום משמש כאזור בילויים וקניות שוקק חיים.
נסיים את יומנו בתצפית על העיר ממגדל ספינאקר, אחריה נצא אל שדה התעופה.

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015