ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק למונטנגרו, 5 ימים – בדגש שמורות הטבע

זהו מסע לגילוי מדינה קטנה אך ללא ספק עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביותר באירופה. משך שבוע אנו נכיר על פני שטח קטן מגוון נדיר של נופים: מחופי הים היפים ביותר באדריאטי, דרך קניונים מהעמוקים בעולם המושכים כמויות מים גדולות ועד לנופים אלפיניים אשר אליהם ניתן להגיע רק ברכבי שטח. באזורי הטיול שלנו נהנה במיוחד מהכנסת האורחים הנלהבת של אנשי ההר הרועים את עדריהם. בכל שולט  הירוק- יערות גשם וצמחייה אלפינית, חגיגה לעיין. עונת הטיולים קצרה-מהאביב המאוחר ועד לסתיו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במונטנגרו?

 

 

הכרות ארוכת שנים עם השטח –דרכים מיוחדות המבוססות על ידע מדריכי הטרקים שלנו בעומק השטח.  

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים למונטנגרו, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח. 

 

רשימת המלונות – בסוף התכנית מופיעה רשימת המלונות המוצעת למונטנגרו – אנו מצרפים לא רק את הקישור הרשמי של המלון, שם תמיד התמונה נראית מצוינת.... אלא גם קישור לאתר טריפ אדוויזור – בו כתובה התרשמות מטיילים אחרים מאיכות המלון!

 

שיאי הטיול- מפרץ קוטור: צטינייה ופודגוריצה,נסיעה בקניונים – קניון מוראצ'ה ומורטוויצה ,נהר הטארה,טיולי ג'יפים למקומות הנידחים ביותר ברמת סינאוונייה וביוגרדסקה,שמורת הדורמיטור – הגשר מעל נהר טארה, מעבר סאדארו, האגם השחור.קולאשין ,שמורת הטבע ביוגרדסקה  - טיול ג'יפים, רכס סינאווניה, אגם ביוגרדסקה,בודווה – סיור בעיר הנמל הקסומה

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: קיץ, סתיו, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למונטנגרו
יום 1> ת"א – טיוואת– מפרץ קוטור – פודגוריצה

נטוס לטיוואת שעל חוף הרויירה האדריאטית ונחבור לאוטובוס שיסיע אותנו בימים הקרובים:.נצא בנסיעה על גדות המפרצים המרשימים של בוקה קוטורסקה –,פראסט. ונתצפת על המפרץ לכבוד "גבירתנו של האבן" לאחר הביקור בתצפית נמשיך לעיר העתיקה של קוטור הנשענת על צלע ההר, נסייר בעיר העתיקה ונאכל ארוחת צהריים קלה. לאחר הביקור בעיר, נצא בדרך המטפסת אל עיר הבירה הקדומה צטינייה דרך רכס לובצ'ן לתצפית נפלאה על מפרץ קוטור. וממנה נמשיך לבירה העכשווית. לינה בפודגוריצה.  

 
יום 2> צטינייה – שייט באגם שקאדר – ז'בליאק

נצא מפודגוריצה צפונה בדרכי הרים יפות לכיוון ניקשיץ וקניון נהר הפיווה היורד לטארה באגם מרהיב דמוי פיורד יפהיפה.. בצידו השני של הרכס נעבור בין כפרים נידחים, יערות עבותים, שטחי-מרעה וחוות לגידול כבשים, נעצור לראות מעט כלי-עבודה ישנים ובמידה ויהיה יום יפה נמשיך אל אחד המחוזות הנידחים ביותר בבלקן. נעזוב את הרמה וניסע לכיוון קניון עצום שבו זרם נהר הפיבה, נשמע ונראה מה קרה לנהר ונעבור בעשרות המנהרות שנחצבו על מנת לאפשר מעבר לאורכו מכאן נעפיל עם הכביש לצמד מעברי הרים בגובה קרוב ל 1900 מטרים מעל פני הים – סדלו ופרייספה למרומי רכס הדורמיטור- שמורת הטבע ההררית הגדולה בצפון מונטנגרו ובה מתנשאים האלפים הדינאריים לשיאם בפסגת בובטוב קוק 2570 מ' בקירוב. נתרשם מהקימוט האדיר של הסלעים ונרד ללינה בעיירת הסקי ז'בליאק המצויה בלב השמורה.

  

טיולים מאורגנים למונטנגרו      טיול למונטנגרו      טיול מאורגן למונטנגרו
יום 3> ז'בליאק – נהר הטארה – קולאשין

את היום נתחיל בהליכה קלה לחופו של האגם השחור המצוי בלב שמורת הדורמיטור. נמשיך מכאן בנסיעה לאורך נהר הטרה וניסע לחלקו הקניוני – הקניון הכי עמוק באירופה, נראה את עצי האורן השחור הענקיים ונבקר במנזר עתיק. נעצור ליד גשר מרהיב ונשמע את סיפורו המיוחד ונאכל ארוחת צהריים מקומית. נבקר ב"מנזר הנשים" ונבקר במעיינות הפורצים מבטן ההר (תופעת הקארסט) הישר אל הנהר הזורם תחתנו. נמשיך במעלה הנהר לבקר בשמורת הטבע ביוגראד כאן נקיף בהליכה קלה (מאד!) את האגם היפהיפה המוקף ביער עד. לינה בקולאשין

 

יום 4> קולאשין – בודווה

נעזוב את קולאשין דרומה דרך קניון נהר המוראצ'ה המדהים. הדרך שנפרצה בקניון הייתה למעשה היחידה שדרכה הצליחו להגיע מאזור החוף אל פנים הארץ בקלות יחסית. נחלוף על פני פודגוריצה דרך אגם סקדאר. זהו האגם הטבעי הגדול בבלקן ובו נערוך שייט בינות ללגונות עמוסות בעופות מים וציפורי שיר, נפלס דרכנו בינות לנופרים הגדולים בשיא פריחתם. עם סיום השייט נמשיך בנסיעה קצרה לאזור החוף של הריווירה האדריאתית ונבקר בעיר העתיקה היפה של בודווה כאן נלון.

 

יום 5> טיוואת – טיסה לתל אביב

ננצל את הבוקר לטיול קצר לאורך החוף. מכאן נועבר לשדה התעופה על מנת לטוס ארצה בשעת אחר צהרים מוקדמת
לכל הטיולים המאורגנים למונטנגרו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
טיולי ג'יפים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015