ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול רגלי במונטנגרו, 7 ימים

**טיול זה נמכר לקבוצות סגורות בלבד**

המדינה הבלקנית הקטנה חושפת את יופייה. בטיול זה נטעם ממגוון אזורי הטבע שמונטנגרו מציעה. מפסגות מושלגות משובצות אגמים אלפיניים ברכס ה"דורמיטור" ועד החופים הים תיכוניים. גודלה הקומפקטי של המדינה מאפשר טיול בכל יום בנוף שונה ובמרחק קצר.
את הטיול נסיים באחד מפלאי הטבע הייחודיים של מונטנגרו –ה"פיורד" הים תיכוני של "קוטור" אליו נגלוש עם הזריחה. "נלך לאיבוד" בין סמטאות העיר העתיקה רוויי צלילים כנסייתיים ונתרענן באחד המפרצים הפוטוגנים בים האדריאתי. הטרק מתבצע בני האזורים ההרריים העיקריים והנידחים של מונטנגרו וביניהם יום ל"החלפת כוח" במהלכו נבצע רפטינג חוויתי באחד הקניונים העמוקים בעולם. דרגת הקושי בטיול היא רמת בינונית . עונה מומלצת: סוף יוני- אוק'

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לטרק במונטנגרו? 

 

גיוון המסלול - מסלול הטרק שלנו מגוון ובו נטעם משפע אוצרות הטבע הנסתרים של מונטנגרו. בשל גודלה המצומצם של מונטנגרו ניתן לטייל כל יום בנופים שונים הנמצאים במרחקים קצרים. לעתים נסתייע ברכבי שטח על מנת להגיע ללב השבילים היפים ביותר.

 

מדריכי הטיולים - מדריכי הטרקים שלנו למונטנגרו הם אוהבי הליכה אמיתיים כאלה שבנו והדריכו את מסלול הטרק הזה מספר לא מועט של פעמים. 

 

שילוב רפטינג במסלול הטיול - ההליכה בטרק היא בשני אזורים הרריים נפרדים וביניהם יום מנוחה אחד, שגם בו אנו בוחרים שלא לוותר על פעילות אקטיבית וכוללים רפטינג מרתק בנהר הטארה.  

 

-     

-       

סוג הטיול: טרק רגלי למיטיבי לכת 
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, נוער, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטרק במונטנגרו, 8 ימים
יום 1> ת"א- טיוואת – הליכה קצרה בערוץ הנבידיו

טיסה לטיוואת . מפגש עם הצוות המקומי ונסיעה לעבר מסלול הכרות חוויתיבקניון הנבידיו. כאן נערוך הליכה רגלית קלה בתוך ערוץ נחל זורם ונתוודע לנופים המגוונים והמדהימים של מרכז מונטנגרו. לקראת ערב נגיע ללינה באזור העיירה שבניק. לינה בבונגלוס.

 
יום 2> רכס הז'ורים – מוראצ'ה – ווליו דובוקו

הקפצת בוקר מניקשיץ ומזרחה אל רכס המוראצ'ה- רכס גדול ומבודד ביותר האזור כאן אינו מיושב , מלבד בקתות רועים עונתיות atun- המפגש עם הרועים מאפשר הכרות עם תרבות נוודית- הרועים מסבירי פנים וידידותיים וחמים ביותר אולי בגלל מיעוט המפגשים עם זרים באזורים עקב בידודו של האזור ואולי בגלל שהם פשוט נחמדים. האזור הגבוה משובץ אגמים, מערות קרסטיות רבות ומצוקים נישאים. לקראת צהריים נגיע לקבוצת האגמים קפיטאנובו. ומשם נמשיך עד הכפר Velje Duboko היושב בפתח קניון המרטויצה. לינת שטח במחנה אוהלים בסמוך לכפר הציורי (הכפר הינו המבודד ביותר באירופה).

   

  

טרק במונטנגרו טרקים במונטנגרו

 

יום 3> קניון המרטוויצה

עם בוקר לאחר קיפול המאהל נרד בקניון נהר המרטויצה הנהדר . נלך בינות לקירות הקניוןהזקופים בשביל עתיק יומין שנחצב בתוך קיר הסלע ומדי פעם נגלוש אל בריכות הנחלהתכולות. הטיול חוויתי ביותר עם יער בראשיתי מרהיב, פריחות מיוחדות ויערות טחביםירוקי עד. אחה"צ נגיע למפגש עם נהר המוראצ'ה , נפגוש את הרכב ונסע ללינה בעיירת הסקיקולשאין השוכנת על גדת נהר הטארה האדיר.

 

יום 4> "החלפת כוח" ביום רגוע

היום הוא רגוע ונינוח. בבוקר ניסע אל האגם והיער של ביוגרדסקה .Biogradska – אחת משמורות הטבע הראשונות בעולם!(ובה יער בראשיתי של אשורים שלא נמצא כמוהו במקום אחר באירופה, למרגלות מדרונות היער בסבוך אגם קסום וצלול. בדרך יער הפיות, מוקפים בעצי ענק, פטריות ושרכים נטייל סביב האגם הקסום . מהאגם נעלה על הרכב ונמשיך לאורך קניון הטארה – אחד הקניונים הגדולים בעולם )אורכו 58 ק"מ ועומקו 1,311 מ .(.בכניסה לשמורת הדורמיטור ) dormitory ( נעלה על סירות מתנפחות ונצא לשייט ראפטינג - עמוק לתוך הקניון. השייט יפהפה ורגוע )רמה 3 בדרגות רפטינג נהרות( ובו נעבור גם מתחת לגשר הטארה המפורסם התלוי גבוה מעל מצוקי הנהר. לאחר השייט וארוחת הצהריים נעפיל להרי הדורמיטור ונצא להליכה סביב האגם השחור היפהפה היושב תחת הרכס . לינה בעיירת הסקי ז'בליאק

 

יום 5> שמורת דורמיטור

עם בוקר נעזוב את העמק המופלא ונחל בטיפוס לעבר פסגת בובוטוב קוק – הפסגה הגבוהה ביותר במונטנגרו הנמצאת ברכס הדורמיטור. ציודנו הקל ביום זה יכלול גם שק"ש ללינה בבקתת ההרים.
לאחר תצפיות מדהימות נרד מההר לעבר אגם ההרים סקארצ'קה בלב שמורת הדורמיטור. הלינה כאן תהיה בבקתה לנוכח הרכסים הגבוהים סביב.

 

יום 6> שמורת דורמיטור – אזור רכס החוף האדריאטי

נתחיל לחזור דרומה בדרכנו אל רכס הפורטאש – "ההר ההפוך"נחזה בתופעה המופלאה שיצר הקימוט האלפיני החריף באזור זה של האלפים הדינאריים נפגוש את האוטובוס איתו נרד ללינה באזור הרכס מעל לחוף האדריאטי.

 

יום 7> נייגושי – ירידה לקוטור – החוף האדריאטי

היום נגלה עד כמה מגוונת היא מונטנגרו. בעודנו בלב אזור ים תיכוני עשיר, עם הזריחה נצא מהעמק הנסתר של נייגושי – כפר "מעשני הגבינות" ונחזה בפלא של "פיורד" בלב הים התיכון. נגלוש רגלית למפרץ "הפיורד" ולעבר העיר הוונציאנית השמורה קוטור. ניכנס לעיר מכיוון לא שגרתי – דרך אחד מחלונות המבצר החולש עליה. נחזור אחורה בזמן כשנסתובב בין סמטאות האבן הצרות, נשמע סיפורים על שודדי ים ומלחמות ונלך לאיבוד בין חומות העיר . בהתאם לשעת הטיסה נועבר לשדה התעופה על מנת לטוס ארצה. נחיתה אור לבוקר היום השמיני של הטיול. 

 

הערות חשובות:

  • הטיול הרפתקני ולמיטיבי לכת ועל הנרשם להיות מודע לכך. ויש להיות מוכנים לגשם במהלך הטיול. נא להצטייד מבעוד מועד בנעליים "גורטקס" (נגד מים) וללכת עמן לפני הטיול כדי להרגיל את הרגל אליהן.
  • חובה מעיל ומכנסיים נגד גשם. איכות גבוה (ויקרה כמובן) בחנויות ציוד לטיולים. המלצות אצל המדריכים או במשרדנו. חנות מומלצת פקל- חגור בראשל"צ רח לישנסקילכל הטיולים המאורגנים למונטנגרו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
טיולי ג'יפים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015