ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

גואטמלה וקוסטה ריקה בחגיגות הפסחא באנטיגוואה, 17 ימים

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של האוקיינוס השקט, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים). בגואטמלה נטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים עם תושבים אינדיאנים מדהימים בצבעוניות תלבושותיהם ומידת הדמיון בסגנון האריגה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו את הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות, נכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה, ולא נוותר על שוק יום חמישי המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. נבקר בטיקאל, היפה שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן. מלבד הביקור וההיכרות עם תרבות המאיה נערוך גיחה אל מעבה הג'ונגל, יער הגשם של מרכז אמריקה, עם קופים מקפצים בין הצמרות ולהקות תוכים צבעוניים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקוסטה ריקה וגואטמלה?

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה. פה נכיר את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 
בתי המלון - חלק מבתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי זהו השילוב המושלם לטיול במרכז אמריקה - למדינות מרכז אמריקה מוצעים שפע של טיולים יפים ומרהיבים, אך זהו השילוב המושלם שילוב של ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות עם מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים והג'ונגלים המרהיבים.

 

הדרכת הטיול - את טיולנו לקוסטה ריקה וגואטמלה מדריכים מדריכים מנוסים ומקצועיים המחוברים בכל נימי נפשם אל אמריקה הלטינית וכל חוויית טיול במדינה זו היא חוויה בלתי נשכחת.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

  

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה כולל חגיגות הפסחא באנטיגואה


 

יום 1 > 23.3.18 טיסה מישראל לקוסטה ריקה

נצא בטיסה דרך מדריד לקוסטה ריקה עם חברת איבריה. אחר הצהריים ננחת בסאן חוזה בירת קוסטה ריקה. לינה בסן חוזה. (ע)

 
יום 2> 24.3.18 מפלי לה פאז- הר הגעש פואז

לאחר ארוחת בוקר נצא למפלי לה פז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים מהגדולים בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי ערוץ לה-פז מפלים גדולים. רבים מאורחינו מספרים כי כך דמיינו את קוסטה ריקה - שופעת מים ויערות עד ירוקים המלאים בציפורים, פרחים ופרפרים צבעוניים. נמשיך לסיור להר הגעש פואז לצפייה בלועו העצום של הר הגעש המשתרע על פני 1.5 ק"מ. הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בסיום הסיור נחזור לסן חוזה ללינת לילה. (ב,ע)

 
יום 3> 25.3.18 לטורטוגרו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל חופי ההטלה של הצבים. לינה בטורטוגרו . (ב,צ,ע)

 
יום 4:> 26.3.18 טורטוגרו הר הגעש ארנל ומעיינות חמים

נערוך עוד סדרה של קטעי שיט מוקדם בבוקר לצפייה בחיות היער היורדות אל שפת הנהר עם הזריחה. אחר הצהריים נגיע לאזור הר הגעש ארנל ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור, לשילוב בין רחצה לארוחת ערב. לינה בארנל. (ב,ע)

 
יום 5> 27.3.18 ארנל - מונטה ורדה

נקיף את אגם ארנל ונעלה בנסיעה אל "ההר הירוק"- מונטה ורדה. אחה"צ נגיע לאזור יערות העננים הגבוהים שהינם הפארק הלאומי הראשון בקוסטה ריקה. נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם שוכנת הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. נהלך ביער הערפל והעננים במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות מטפסים, טחב וסחלבים. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 
יום 6> 28.3.18 שמורת מונטה ורדה- לגואטמלה

לאחר ארוחת בוקר נרד מההר דרך חוות ירוקות ויפות וניסע לשדה התעופה של סן חוזה. אחר הצהרים נטוס לגואטמלה סיטי וניסע לאנטיגואה. לאחר התארגנות וארוחת ערב נצא לסיור לילה, כדי לראות את הכנת שטיחי הפרחים לקראת הטקסים שיתרחשו למחרת. לינה באנטיגוטאה. (ב,ע)

 

יום 7> 29.3.18 חגיגות הפסחא באנטיגואה

אנטיגואה, בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נצפה בתהלוכות הפסחא המרהיבות, נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, ועוד. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

 חגיגות הפסחא באנטיגואה

 
יום 8> 30.3.18 הר הגעש פקאיה, חגיגות הפסחא באנטיגואה- יום שישי הקדוש

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול הליכה רגלי להר הגעש פקאיה הפעיל. נעלה רגלית (המעוניינים יכולים לשכור סוס – תשלום במקום) בתוך צמחיית הג'ונגל השופעת, עד הגיענו לאזור בו הלבה הקרה כיסתה את ראש ההר. בסיום הטיול נחזור לאנטיגואה, תוך שאנו צופים על הר הגעש פואגו המעשן. אחר הצהרים נצטרף לתהלוכות חגיגות הפסחא. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

יום 9> 31.3.18 אתר המאיה, שוק סולולה, אגם אטיטלן

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאתר המאיה אישימצ'ה – עיר ארכיאולוגית עתיקה שתמחיש לנו את מבנה העיר והחלקים השונים שבה. נהלך בין הפסלים וחומות העיר. נעבור בין הדוכנים השופעיםפ בשוק סולולה, אליו מגיעים בני המאיה על תלבושתיהם הצבעוניות. מפה ניסע לאגם אטיטלן הקסום. נעצור לתצפית נפלאה על האגם, כאשר הרי הגעש מתנשאים מעליו. לינה ליד אגם אטיטלן. (ב,ע)

 
יום 10> 1.4.18 צ'יצ'יקסטננגו

הבוקר ניסע לראות את יום השוק של צ'יצ'יקסטננגו, אליו מגיעים מכל האזור. השוק הצבעוני מתרחש פעמיים בשבוע, ונחשב לגדול ביותר במרכז אמריקה. נוכל למצוא בו תרופות טבעיות, פרחים, פירות, טקסטילים, עבודות יד, ועוד. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה והישוב שלה נחשב לססגוני והגדול ביותר בגואטמלה. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות והצבעוניות הטקסית. נבקר בכנסיית סנטו תומס, נעלה לגבעת פסקואל- אבח, המשמשת לטקסי מאיה. פה נחזה בלא מעט טקסים שמניסטים פגאניים המאפיינים את המקום, ונעצור בבית הקברות המקומי, אשר מאפיין בצבעוניות רבה. לינה ליד אגם אטיטלן. (ב, ע)

 
יום 11> 2.4.18 כפרי האינדיאנים ב אגם אטיטלן

נקדיש את היום לאגם אטיטלן היפה, וכפרי האינדיאנים היושבים על גדותיו, כל אחד שונה מהשני. האגם הכחול, המוקף בהרי געש, נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה, הגרים בהרי גואטמלה. נחצה את האגם בשייט ונבקר בכמה מכפרי האגם המשמרים מלאכות עתיקות ומערכת אמונות אליליות מרתקת. בסיום השייט ניסע לגואטמלה סיטי, בה נלון. (ב,ע)

 
יום 12> 3.4.18 קיריגואה – החוף הקריבי: ליוינגסטון

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה בדרכנו לחוף הקריבי. נעצור לביקור באתר ארכיאולוגי מהתקופה הקלאסית של תרבות המאיה- קיריגואה, ובו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. נחווה לראשונה אתר ארכיאולוגי בלב הג'ונגל ומשם נמשיך אל עיר הנמל פוארטו בריוס. מפה נצא בשייט אל העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 
יום 13> 4.4.18 שבעת המפלים, חופי הקריביים

נקדיש את היום להיכרות מעמיקה יותר עם פינות החמד לאורך החוף הקריבי: נשוט צפונה נהנה מזמן איכות ב"חוף הלבן " – חוף קריבי מבודד ויפה. נמשיך בשייט לחוף נוסף, ונלך לטייל לשבעת המפלים- מערכת של מפלי מים מתוקים חבויים בתוך הסבך הירוק. נחזור לליוינגסטון, ובערב נצפה במופע של בני הגריפונה, צאצאי העבדים. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 
יום 14 > 5.4.18 ה"נהר המתוק" ריו דולסה - נסיעה לטיקאל

שייט בלתי נשכח בנהר טרופי עשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים, אשר חלקו בין קירות גבוהים, וחלקו בתעלות קטנות שמסתעפות מהנהר הראשי, יביא אותנו עד למצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. נחזור אל הרכב ונצא בנסיעה אל מחוז פטן בצפון גואטמלה, כשאנחנו חוצים אזורים רחבי ידיים של ג'ונגלים וחוות בקר. אחר הצהריים נגיע לאגם פטן- איצה שבצפון גואטמלה. לינה בטיקאל.(ב,ע)

 

יום 15 > 6.4.18 טיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. לינה בטיקאל (ב,צ)

 

ימים 16-17> 7-8.4.18 גואטמלה- ישראל

הבוקר נטוס לגואטמלה, נסייר בעיר ככל שניתן , ואחר צהריים נטוס לישראל דרך מדריד. ננחת למחרת אחר הצהריים המוקדמים במדריד, נעבור למלון ליד שדה התעופה למנוחה והתרעננות, ונעלה על טיסת לילה לישראל. נחיתה בישראל ביום ה 18 בשעה 04:50 לפנות בוקר (ב)

  

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

ב= ארוחת בוקר, צ= ארוחת צהריים, ע= ארוחת ערב 

מוטי קירשנבאום יוצא למסע ביערות הגשם של קוסטה ריקה וחושף את עולמם הנפלא של הצבים, הציפורים, הצפרדעים והפרפרים. וגם: הישראלים שמצאו המקום פיסת גן עדן. צפו כאן בתוכנית המלאה

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015