ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול בסין - פסטיבל החורף בחרבין וחגיגות ראש השנה של בני הדונג, 10 ימים, טיול חדש

זה טיול מיוחד וחד פעמי אל סין החורפית שחוגגת את החורף ואת תחילת השנה החדשה בשני קרנבלים: פסטיבל הפיסול הבינלאומי בשלג ובקרח בחרבין, הנערך כל שנה סביב חג ראש השנה הסיני, ומפליא ביצירותיו בקרח השונות זו מזו והאחרות מאשר הפסלים מהשנה הקודמת, ופסטיבל הכנסת ילדי הדונג אל השנה החדשה – כשהן מוגנים מהרוחות, השדים ושאר המרעין בישין. שתי חוויות מיוחדות, שני פנים שונות של סין והסיניות. טיול זה אינו מתיימר להציג את סין בפעם הראשונה, אלא לתת עוד פן מיוחד למי שהיה כבר או למי שרוצה הקדמה מיוחדת ושונה. יש בו שלושה מוקדי עניין: טיול בכפרים ובעיירות לא נגועות במחוז גווי ג'ואו, מחוז בו חיות קבוצות אתניות קטנות רבות, השומרות בקנאות על אורח חייהם ומנהגיהם. אחת העדויות הוא הפסטיבל בו נשתתף – שמתחבר אל החג הלאומי הסיני של ראש השנה, אבל חוגג אותו בדרך של בני הדונג. חג שמקורו בעולם האנימיזם – הדת הדונגית הקדומה. פסטיבל הקרח בחרבין, הנערך כל שנה מאז 1963, בו גושי הקרח נחצבים משכבת הקרח המכסה את נהר שונג הואה, מפוסלים כמיטב המסורת הסינית על ידי טובי הפסלים ומוארים במנורות קרח ובקרני לייזר – מבנים סיניים ומבנים מרחבי העולם, פסלי אדם ובעלי חיים, אפילו דמויות מיתולוגיות לצד רחצה בנהר הקפוא, קפיצה למי הקרח, תצוגת מנורות, סקי אלפיני ועוד ועוד חוויות!! וכמובן חג הפנסים, שהוא חלק מאירועי ראש השנה הסיני בזי גונג ובחרבין. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול  זה לסין? 
  

זהו טיול ייחודי וחד פעמי, שנוסע במיוחד לשני אירועים גדולים – פסטיבל הקרח בחרבין ואירועי ראש השנה בחרבין ובגווי ג'ואו.

 

הטיול משלב טיול מאוד אוטנטי לאזורים שאינם על מפת התיירות – אזור מנצ'וריה ואזורי השוליים בחבל גווי ג'ואו.

 

כי זהו טיול קצר וממצה.


כי למי שהיה כבר בסין ולמי שעוד יהיה – זה פן מיוחד ואחר מהסין הקלאסית!

   

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  חורף
Facebook Favorites

פסטיבל החורף בחרבין

וחגיגות ראש השנה של בני הדונג

טיול חדש!


  

ימים 2-1 > טיסה בינלאומית ישירה לצ'נגדו ונסיעה לחגיגות פסטיבל הפנסים בזי גונג 

נצא בטיסה אל עיר הגדולה צ'נגדו (Chengdu), אליה נגיע בבוקר יום 2, ומיד נמשיך ממנה אל זי גונג (Zigong) – אזור חשוב בחקר הדינוזאורים בעולם, שכן סמוך לעיירה נמצא שדה דינוזאורים בו נתגלתה כמו גדולה של עצמות מסוגים שונים, לצד מאובנים אחרים מאותה תקופה – דבר שאיפשר שיחזור של סביבת חייהם המלאה. את טיולנו נתחיל במוזיאון ההיסטורי של זי זונג (Zigong Salt History Museum) שנבנה ב-1736 בימי הממלכה הצ'אנגית ונחשב לאחד מהמוזיאונים העתיקים ביותר בסין! הביקור בו הוא חוויה ארכיטקטונית והיסטורית כאחד. אחרי מנוחה קלה וארוחת הערב נצא להשתתף בפסטיבל הפנסים, הנחגג במקום. לינה בזי גונג. 

 

יום 3 > דינוזאורים וחגיגות ראש השנה הסיניות 

בבוקר נבקר במוזיאון הדינוזאורים (Dinosaur Museum) המכיל ממצאים נהדרים של דינוזאורים, מהיפים בעולם, ומשחזר סביבות חיים שלהם. לאחר מכן נמשיך לחגוג את פסטיבל הפנסים כל היום. היכונו לחגיגות נהדרות! לאחר ארוחת הערב ניסע אל מחוז גווי ג'ואו (Gui Zhou), אל העיירה  צ'י שווי (Chishui). אנו יוצאים בימים הקרובים למסע מרהיב במחוז גווי ג'ואו בין גבעות נחלים וכפרי בני המיעוטים המסורתיים באסם האורז של סין. הטיול בחבל זה יתנהל לאט תוך ספיגה איטית וסבלנית את היופי הפשוט והנוגע ללב של המחוז, של האנשים, של החיים המיוחדים של קבוצות המיעוטים הרבות שנראה. נחצה בנסיעה את מחוז גווי ג'ואו, נסייר ברכב וברגל ביישובים ציוריים שאינם מורגלים בביקורי תיירים, נאזין לנגינת הלוּ-שֶנג  – כלי נשיפה עשוי צינורות חזרן ארוכים, שקולותיו בוקעים מכל עבר, נצפה בריקודים האופייניים לקבוצות השונות, נטייל בדרכי העפר בלוויית נשים הנושאות עוללים על גבן, נעקוב אחר תעשיית הטקסטיל המסורתית של בני הדונג, נשקיף על טרסות אורז ותה מרהיבות במורדות ההרים המוריקים, נחצה גשרי "רוח ומים" עתיקים ונשתתף בחגיגות הכפריות עם התושבים המקומיים. ניסע בכבישים הרריים מפותלים ונלון במלונות פשוטים ובבתי הארחה בכפרים (שירותים צמודים לכל חדר). לינה בצ'י שווי.  

 

יום 4 > יופי גאולוגי וגאוגרפי במחוז גווי ג'ואו 

זהו יום של טבע וגאולוגיה.נתחיל בטיול בפארק הגאולוגי (Red Earth Budda Light Geographical Park), הנודע בתצורות סלע מיוחדות. לאחר מכן ניסע אל מפלי צ'י שווי (Chishui Waterfall), שופעי המים. ארוחת ערב ולינה בזון יי (Zunyi).  

 

 

חרבין פסטיבל החורף

 

יום 5 > רכבת למחוזותיהם של בני הדונג

נעלה על רכבת מהירה, שתיקח אותנו אל סאן ג'יאנג (Sanjiang) – אזור של כפרים ועיירות היותר יפים של בני הדונג, המפליאים בעבודת העץ! נבקר בכפר באשה (Basha) ובעיר העתיקה ז'או שינג (Zhao Xing) ונהנה מהאווירה המיוחדת, ממנהגיהם של בני הדונג ושל קבוצות אתניות אחרות שניפגוש, ממאכליהם ומהארכיטקטורה הייחודית והשונה. ארוחת ערב ולינה בזאו שינג. 

 

יום 6 > פסטיבל ראש השנה הצבעוני של בני הדונג  

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל קונג ג'יאנג (Cong jiang), אחד מכפרי הדונג (Dong), הנחשב כאתר מורשת תרבות על ידי אונסק"ו. מתקיים שם בכל שנה פסטיבל מקומי-מחוזי, שהתפתח כשכפרי המחוז היו די מבודדים ומרוחקים ממרכזי סין. ב-8-7 בחודש הירחי הסיני הראשון חוגגים בני הדונג את "חג האביב החדש" – הם נושאים בתהלוכה את "בעלי התפקידים" בלבוש החגיגי כשמוסיקה טיפוסית מנוגנת ברקע; בעלי התפקידים האלו הם ילדים מתחת גיל 5, שבני הדונג מאמינים שכך הם יהיו מוגנים ובטוחים. שאר הקהל מחופש אף הוא! הפסטיבל הצבעוני והמצחיק הזה בא לפתוח לבני הדונג את השנה החדשה שמביאה עמה רק טוב. נטייל בינות לחוגגים ונהנה מהפסטיבל ומהדוכנים המוצבים במקום. ארוחת ערב ולינה בז'או שינג (Zhaoxing).

  

 

חרבין פסטיבל החורף חרבין פסטיבל החורף

 


יום 7 > מתחילים פרק שני בטיול – מצפינים לחרבין

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבת מהירה שתיקח אותנו אל גווי יאנג (Guiyang), בירת חבל גווי ג'ואו, שפירוש שמה "כמעט ללא השמש" היא עיר הידועה כמעוננת תמיד, כמעט ללא שמים כחולים. כשנגיע ניסע לשדה התעופה כדי לטוס לחלקו השני של טיולנו – אל חרבין (Haerbin) שבמנצוריה. כפר שעמד במרכזה של מנצ'וריה ההיסטורית, ממנה חששה הממלכה הסינית לאורך מאות שנים. עד שזו כבשה את סין בתחילת המאה ה-17 בכוח הזרוע, ושלטה עליה כשושלת אחרונה בסין עד נפילת הקיסרות ב-1908. עם הגיענו נוכל לצאת לפארק לראות את תערוכת הקרח בכפר הפסטיבל. ארוחת ערב ולינה בחרבין.

 
יום 8 > חרבין של יומיום וחרבין הקפואה והמרהיבה

את הבוקר שלנו נתחיל בביקור בשוק הבוקר של חרבין – מקום נהדר להתרשם משפע הירקות והפירות, החמוצים, הבשרים, הדגים ועוד. משם ניסע אל סאן איילנד (Sun Island Snow Carving Exhibition) בו התקיים האקספו העולמי לפני 29 שנים – והוא אחד המקומות היפים והמהנים בחורף הסיני – אנשים, שלג וקרח, אמנות וטבע שלובים בו זה בזה. בעת פסטיבל הקרח מתכנסים אליו אמנים, השוקדים על יצירות סביבתיות מרהיבות. אחרי ארוחת הערב, נצא לטייל בינות ליצירות המפוסלות בקרח באתר פסטיבל הקרח והשלג בחרבין (Ice Festival at Ice and Snow World). לינה בחרבין.

 
יום 9 > קפיצה למים הקפואים ו... בית כנסת, כנסייה ופסטיבל של קרח

בבוקר נצא לראות את המקומיים נהנים לשחות בבריכות שבקרח בנהר סונג הואה (Songhua River)... אולי האמיצים בינינו יצטרפו אליהם! לאחר מכן, נצא לראות את התערוכה באי השמש של פסלי הקרח. נמשיך אל כנסיית סנט סופיה, הבנויה בסגנון רוסי, ומהווה עדות לבנייה ולפיתוח העירוני של חרבין במאה ה-19, עת הניחה רוסיה מסילת רכבת שעברה כאן. נקנח את היום בביקור בבית הכנסת החדש, בבית החולים ובבית הספר של חרבין, שחלקם הוקם על ידי הקהילה היהודית שהחלה להיווצר במאות ה-18 וה-19 עם בריחתם של יהודי רוסיה מהפרעות שהתקיימו באותה עת. הקהילה היהודית-רוסית התיישבה בכמה מקומות בצפונה של סין, שקיבלה אותם בחום, ופיתחו חיי קהילה משגשגים. (לימים תקלוט הקהילה את שרידי השואה). ארוחת ערב ולינה בחרבין. אחרי הארוחה נצא לטייל בפארק זאולין (Zhaolin Park), בו יש תצוגה נוספת של אמנות קרח.

 
ימים 11-10 > חוזרים אל החום, ואל צ'נגדו

אחרי ארוחת הבוקר נצא בטיסה אל צ'נגדו, ועם הנחיתה נצא לטייל בה בפארקים וברחובות הציוריים שלה. אחרי ארוחת ערב נעלה לטיסה ישירה שתביא אותנו חזרה לארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015