ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול בסין,פסטיבל החורף בחרבין וחגיגות ראש השנה של בני הדונג, 12 יום

זה טיול מיוחד וחד פעמי אל סין החורפית שחוגגת את החורף ואת תחילת השנה החדשה בשני קרנבלים: פסטיבל הפיסול הבינלאומי בשלג ובקרח בחרבין, הנערך כל שנה סביב חג ראש השנה הסיני, ומפליא ביצירותיו בקרח השונות זו מזו והאחרות מאשר הפסלים מהשנה הקודמת, ופסטיבל הכנסת הילדים אל השנה החדשה – כשהן מוגנים מהרוחות, השדים ושאר המרעין בישין. שתי חווויות מיוחדות, שני פנים שונות של סין והסיניות. טיול זה אינו מתיימר להציג את סין לראשונה, אלא לתת עוד פן מיוחד למי שהיה כבר או למי שרוצה הקדמה מיוחדת ושונה. יש בו שלושה מוקדי עניין: טיול בכפרים ובעיירות לא נגועות במחוז גווי ג'ואו, מחוז בו חיות קבוצות אתניות קטנות רבות, השומרות בקנאות על אורח חייהם ומנהגיהם. אחת העדויות הוא הפסטיבל בו נשתתף – שמתחבר אל החג הלאומי הסיני של ראש השנה, אבל חוגג אותו בדרך של בני הדונג, המבקשים לדאוג לילדיהם מפני כל היכול לפגוע בהם. חג שבא מעולם האנימיזם – הדת הדונגית הקדומה. טיול בשמורת הטבע המרהיבה ג'אנג ג'יה ג'יה, מה שמכונה פארק האוואטר – הרי זקורים, לעתים לגובה קילומטר ויותר, כמעט עמודי סלע, עמקים ירוקים ואגמים, ושבילי הליכה שקופים וגשרי זכוכית תלויים.. חווית טבע במיטבו! ופסטיבל הקרח בחרבין, הנערך כל שנה מאז 1963, בו גושי הקרח המשמשים חומר גלם נחצבים משכבת הקרח המכסה את נהר שונג הואה. גושי הקרח מפוסלים כמיטב המסורת הסינית ומוארים במנורות קרח ובקרני לייזר. מבנים סיניים ומבנים מרחבי העולם, פסלי אדם ובעלי חיים, אפילו דמויות מיתולוגיות לצד רחצה בנהר הקפוא, קפיצה למי הקרח, תצוגת מנורות, סקי אלפיני ועוד ועוד חוויות!!

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול  זה לסין? 
  

זהו טיול ייחודי וחד פעמי, שנוסע במיוחד לשני אירועים גדולים – פסטיבל הקרח בחרבין ואירועי ראש השנה בחרבין ובגווי ג'ואו.

 

הטיול משלב טיול מאוד אוטנטי לאזורים שאינם על מפת התיירות – אזור מנצ'וריה ואזורי השוליים בחבל גווי ג'ואו.

 

הטיול שלב טיול טבע בשמורת ג'אנג ג'יה ג'יה – פארק האוואטר וגשרי הזכוכית המפורסמים – עם טיול אוטנטי לחגיגה פנימית של ראש השנה בחרבין ובגווי ג'ואו.

  

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  חורף
Facebook Favorites

פסטיבל החורף בחרבין

וחגיגות ראש השנה של בני הדונג


  

ימים 2-1, 29-30.1.20 > טיסה בינלאומית ישירה לבייג'ינג, וממנה למחוז המיעוטים גווי ג'ואו


נצא בטיסה אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג (Beijing), אליה נגיע בבוקר יום 2, ומיד נמשיך ממנה אל גווי יאנג (Guiyang), בירת חבל גווי ג'ואו, שפירוש שמה "כמעט ללא השמש" היא עיר הידועה כמעוננת תמיד, כמעט ללא שמים כחולים. אנו יוצאים בימים הקרובים למסע מרהיב בין גבעות נחלים וכפרי בני המיעוטים המסורתיים באסם האורז של סין. הטיול בחבל זה יתנהל לאט תוך ספיגה איטית וסבלנית את היופי הפשוט והנוגע ללב של המחוז, של האנשים, של החיים המיוחדים של קבוצות המיעוטים הרבות שנראה. נחצה בנסיעה את מחוז גווי ג'ואו, נסייר ברכב וברגל ביישובים ציוריים שאינם מורגלים בביקורי תיירים, נאזין לנגינת הלוּ-שֶנג  – כלי נשיפה עשוי צינורות חזרן ארוכים, שקולותיו בוקעים מכל עבר, נצפה בריקודים האופייניים לקבוצות השונות, נטייל בדרכי העפר בלוויית נשים הנושאות עוללים על גבן, נעקוב אחר תעשיית הטקסטיל המסורתית של בני הדונג, נשקיף על טראסות אורז ותה מרהיבות במורדות ההרים המוריקים, נחצה גשרי "רוח ומים" עתיקים ונשתתף בחגיגות הכפריות עם התושבים המקומיים. ניסע בכבישים הרריים מפותלים ונלון במלונות פשוטים ובבתי הארחה בכפרים (שירותים צמודים לכל חדר). עם הנחיתה נצא לכפר יון פנג טונפו (Yunfengtunpu) – אחד הכפרים העתיקים והשמורים בחבל, שמעריכים שנבנה לפני למעלה מ-600 שנה שבו ייחשפו לפנינו אורחות חיים מתקופת מינג ואילך – ארכיטקטורה ייחודית, לבוש ואביזרים שנשמרו לאורך דורות, ואף מנהגים ותרבות עם שורשים וותק.  ארוחת ערב ולינה בגווי יאנג. 

  
יום 3, 31.1.20 > פסטיבל מקומי בקונג ג'יאנג


בבוקר נצא ברכבת המהירה לנסיעה של כשעה, אל קונג ג'יאנג (Congjiang), אחד מכפרי הדונג (Dong), הנחשב כאתר מורשת תרבות על ידי אונסק"ו. מתקיים שם בכל שנה פסטיבל מקומי-מחוזי, שהתפתח כשכפרי המחוז היו די מבודדים ומרוחקים ממרכזי סין. ב-8-7 בחודש הירחי הסיני הראשון חוגגים בני הדונג את "חג האביב החדש" – הם נושאים בתהלוכה את "בעלי התפקידים" בלבוש החגיגי כשמוסיקה טיפוסית מנוגנת ברקע; בעלי התפקידים האלו הם ילדים מתחת גיל 5, שבני הדונג מאמינים שכך הם יהיו מוגנים ובטוחים. שאר הקהל מחופש אף הוא! הפסטיבל הצבעוני והמצחיק הזה בא לפתוח לבני הדונג את השנה החדשה שמביאה עמה רק טוב. אחרי שנטייל בינות לחוגגים ונהנה מהפסטיבל ומהדוכנים המוצבים במקום, נצא לכיוון ז'או שינג (Zhao Xing), ונטייל ברגל ככל שהזמן יאפשר. ארוחת ערב ולינה בז'או שינג.

 

חרבין פסטיבל החורף

 
יום 4, 1.2.20 > כפרים נחבאים בהרים מוקפים שדות אורז וטבק

בבוקר נצא לטייל בכפרי הסביבה: נלך אל הכפר טאן גאן (Tangan) בשבילים הכפריים, בינות שדות האורז, עם אנשי הכפרים ההולכים אל השדות, אל הבתים והמחסנים, אל השווקים נושאים תוצרת וכלי עבודה, לאורך מקורות המים והתעלות המתפצלות. לאחר מכן ניסע לכפר זן יואן (Zhenyuan) כשאנו נעצור ונראה את עבודות השדה והבית. לינה וארוחת ערב בזן יואן.

 
יום 5, 2.2.20 > הכפר המוקף חומה בלב האזור

בבוקר ניסע אל פאנג הואנג (Fenghuang) – אחד מהכפרים העתיקים באזור, ונטייל בו כדי להתרשם מהשער העתיק שבכניסה אליו, מהחומה שנשתמרה על תילה, מאחד המבנים העתיקים בכפר ואף נצא לשוט על נהר הטאו (Tuo). ארוחת ערב ולינה בפאנג הואנג.

 
יום 6, 3.2.20 > שמורת האוואטר – ג'אנג ג'יה ג'יה והליכה על המצוקים

נצא בנסיעה אל שמורת ג'אנג ג'יה ג'יה – אחד מאזורי הטבע היפים בעולם (Avatar area): עמודי אבן מזדקרים מעלה, לעתים לגובה 200 מטר, שבראשם ולרגליהם גדל יער עד ירוק ונאה, נחלים צלולים וההרים יוצרים גשרים טבעיים. נעלה להר נעלה ברכבל להר טיאן זי שבהרי טיאן מן (Tianmen), ונהלך לאורך המצוק על רצפת זכוכית שקופה, כשתהום נפערת לרגלינו. ארוחת ערב ולינה בג'אנג ג'יה ג'יה.

 

יום 7, 4.2.20 > שמורת ג'אנג ג'יה ג'יה – עוד יום מרגש ברגל בטבע הפראי

נהנה מעוד יום שכולו טבע: נקדיש את היום לטיולי רגל בפנינות טבע מרהיבות בשמורה, אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר שימור עולמי. נטייל ברגל להר טיאן מן, ליואן ג'יה ג'יה ולרכבל באי לונג. ארוחת ערב ולינה בג'אינג ג'יה ג'יה.

 
יום 8, 5.2.20 > גשר הזכוכית המפורסם בשמורת ג'אנג ג'יה ג'יה ושייט על האגם

נצא אל שמורות הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה ואווטאר (Avatar): נשוט על אגם באו פנג (Baofeng Lake) ונמשיך ללכת בקניון הגדול של ג'אנג ג'יה ג'יה שם של המצוקים, דבר שיוצר מראה מיסטי ויפיפה, ונחצה את גשר הזכוכית המתנשא מעל עמק יפה, פרי תכנונו של האדריכל הישראלי חיים דותן ונמשיך ונטייל בהנאה. בצהרים נצא בנסיעה אל צ'אנג שה (Changsha), בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

 
יום 9, 6.2.20 > מצפינים לחרבין שבמנצ'וריה

בבוקר נצא בטיסה אל חרבין (Haerbin) שבמנצוריה. כפר שעמד במרכזה של מנצ'וריה ההיסטורית, ממנה חששה הממלכה הסינית לאורך מאות שנים. עד שזו כבשה את סין בתחילת המאה ה-17 בכוח הזרוע, ושלטה עליה כשושלת אחרונה בסין עד נפילת הקיסרות ב-1908. עם הגיענו נוכל לצאת לפארק לראות את תערוכת הקרח בכפר הפסטיבל. ארוחת ערב ולינה בחרבין.

 
יום 10, 7.2.20 > חרבין של יומיום וחרבין הקפואה והמרהיבה

בבוקר נצא לטייל בשוק המקומי של חרבין ולראות את המקומיים נהנים לשחות בבריכות שבקרח בנהר סונג הואה (Songhua River)... אולי האמיצים בינינו יצטרפו אליהם! לאחר מכן, נצא לראות את התערוכה באי השמש של פסלי הקרח. נמשיך אל כנסיית סנט סופיה, הבנויה בסגנון רוסי, ומהווה עדות לבנייה ולפיתוח העירוני של חרבין במאה ה-19, עת הניחה רוסיה מסילת רכבת שעברה כאן. ארוחת ערב ולינה בחרבין. אחרי הארוחה נצא לטייל בפארק זאולין, בו יש תצוגה נוספת של אמנות קרח.

 

 

חרבין פסטיבל החורף חרבין פסטיבל החורף

 
ימים 12-11, 8-9.2.20 > חרבין היהודית ופסטיבל הקרח

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בבית הכנסת, בבית החולים ובבית הספר של חרבין, שהוקמו על ידי הקהילה היהודית שהחלה להיווצר במאות ה-18 וה-19 עם בריחתם של יהודי רוסיה מהפרעות שהתקיימו באותה עת. הקהילה היהודית-רוסית התיישבה בכמה יישובים בצפונה של סין, שקיבלה אותם בחום, ופיתו חיי קהילה משגשגים. (לימים תקלוט הקהילה את שרידי השואה). אחר הצהרים נלך לבקר בתערוכה הגדולה של פסטיבל הקרח ב- Ice and Snow World. ארוחת ערב ונצא בטיסה אל בייג'ינג וממנה לארץ. .

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015