ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק לסין, כולל מיעוטים אתניים בגווי ג'ואו ו"ההר הצהוב", 18 יום

טיול עומק לסין, כולל מיעוטים אתניים בגווי ג'ואו ו"ההר הצהוב", 18 יום 

בטיול זה נבקר בעיר הבירה בייג'ינג ואתריה ההיסטוריים - החומה הסינית, העיר האסורה, ומקדש השמיים; בשיאן  נפשפש בשוק המצוין שברובע המוסלמי ואתר חיילי הטרה קוטה המפורסם; נצעד בין טרסות אורז ובני מיעוטים בגווי ג'ואו; נחצה דרך מחוזות כפריים לעבר גווילין הפלאית והנוף הררי המיוחד שלה הנשקף בהפלגה על נהר הלי; ונטייל ברחובות שנגחאי והתוססים ונצפה לעבר נוף אורבני עכשווי מראשו של גורד שחקים ועוד ועוד.

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסין?

כי זהו טיול הכולל מחד מרכזים אורבניים רוגשים ועמוסי אדם ומאידך פינות טבע מרהיבות ושלוות, שבהן נערוך מפגשים מרתקים עם קבוצות אתניות שונות ומשונות. מזה שלושה עשורים שסין צומחת ומתפתחת לה במהירות רבה, את הנופים הרחבים של הקיסרות הקסומה אכלסו גורדי שחקים, וערי ענק, שדות תעופה מודרניים, אזורי תעשיה ואוטוסטרדות רחבות.
ומה על סין של פעם? מה נותר ממנה? בטיול נעקוב מקרוב גם אחר השינוי המואץ שסין עברה בעשור האחרון, וגם מעוניין בביקורו החוזר לפקוד אתרים חדשים.

כי המסלול משלב בין אתריה המפורסמים של מדינת הענק סין שהם בגדר חובה בכול טיול לסין כדוגמת בייג'ינג, שיאן, שנגחאי, גווילין, אבל גם אתרי נוף ומרחבים ירוקים שבהם חקלאות מסורתית משמשת מקור פרנסה שריר לקבוצות אתניות שונות. 

כי בתכנית משולבים מופעים - מופע מסכות הזהב בבייג'ינג, מופע "רשמים" ביאנג שו, מופע האקרובטיקה בשנגחאי המפורסמים לצד טקסים ופולקלור מקומי בכפרי המיעוטים של דרום סין. 

ואלו שיאי הטיול:
•עיר הבירה בייג'ינג ואתריה ההיסטוריים: החומה הסינית, העיר האסורה, הכפר האולימפי, מקדש השמיים והשווקים.
•שיאן: אתר חיילי הטרקוטה, פגודת אווז הבר הגדולה, חומות העיר, המסגד הגדול.
•ליג'יאנג: בריכת הדרקון השחור (בתמונה), רכבל להר הג'ייד, מוזיאון תרבות הנאשי, העיר העתיקה של ליג'יאנג, ערוץ דילוג הנמר.
•מחוז גווי ג'ו וארץ המיעוטים: מופעים מקומיים וכפרים מסורתיים.
•גווילין: שדות האורז בלונג שאן, העיירה יאנג שואו, שייט על נהר הלי.
•שנגחאי: בית הכנסת, גני יו, רחוב ננג'ינג, טיילת הבונד, מופע אקרובטיקה.

סוג הטיול: שומרי מסורת
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: קיץ, סתו, אביב
Facebook Favorites

טיול עומק לסין, כולל שבטי המיעוטים של גווי ג'ואו ו"ההר הצהוב", 18 יום
ימים 2-1 | טיסות לסין

נקבל סנדביצ'ים בשדה התעופה, אשר יהוו ארוחת צהריים למחר, ונצא בטיסה דרך מוסקבה אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג

 

23.5.16 יום ב' סין מתחילה בחומה הגדולה, ארמון הקיץ

נצא בכביש המוביל מנמל התעופה ישירות אל אחד מקטעי החומה הסינית, אחד מפלאי הארכיטקטורה הנחשב גם לאחד משבעת פלאי תבל, החומה הגדולה נמתחת לאורך של מעל ל 6,300 ק"מ. והסיבות לבנייתה הממושכת, עדיין נתונות במחלוקת. לדידם של הסינים בני האן - הקיסרות הסתיימה והתחילה בנקודה צפונית זו, מצפון לחומה ערבות מונגוליה ובדרומה של החומה השתרעה הארץ הנושבת. נטפס על החומה (לא מסובך) ונשקיף לעבר הנוף המרשים, נציין לעצמנו שאתר עתיק וסמלי זה הוא מקום מרהיב להתחיל בו את מסענו בסין. מפה רק סין וסין קידמה מול עבר, נושב מול נופי בראשית. בסיום הביקור בחומה נסיעה קצרה תוביל אותנו לביקור ב"דרך הרוחות", דרך זו שימשה כשער הכניסה אל עמק קברי הקיסרים של שושלת מינג, שם נתוודע אל פסלי הענק המיתיים והמציאותיים יותר, המגנים עד עצם היום הזה על קברי הקיסרים הקדמוניים ובכך על כלל סין. נחזור לבייג'ינג ונבקר בארמון הקיץ. המתחם הענק נמצא לחופו של אגם מלאכותי גדול מימדים ושימש את הקיסרים המאוחרים של שושלת צ'ינג. ארוחת ערב במסעדה כשרה ולינה בביג'ינג.

 

24.5.16 יום ג' בייג'ינג – העיר האסורה, גבעת הפחם, מקדש השמיים – מופע מסכות הזהב

הבוקר נצא אל לב ליבה של עיר הבירה: אל העיר האסורה. שמה ניתן לה מכוון שבעבר הותרה הכניסה למתחם הארמון רק למשפחה הקיסרית ובני לווייתה המיוחדים, כלומר הקיסר נשותיו סריסיו ופילגשיו. ארמון זה ממש כמו החומה הסינית הוא .מיוחד במינו הן בשל הארכיטקטורה והן מבחינת גודלו בארמון כיום 980 מבנים ובהם 8,707 חדרים,‏ וכל אלו ניצבים על-פני שטח ענק. המכלול המרשים היה פעיל במשך בדיוק 500 שנים. ולאורך תקופה זו שירתו בו מיליוני אדם. נבחן את חלקיו המעניינים של מכלול מיוחד וחריג זה. בתום הביקור נעלה על גבעת הפחם הסמוכה המוקפת גנים מרהיבים נצפה מטה לעבר העיר האסורה ולעבר מרכזה של בייג'ין רבתי. בנקודת התצפית היפה נעמוד על חשיבותו של פסל הבודהה הצופה לעבר העיר האסורה. נעבור לביקור במקדש השמיים. אזור זה שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקסים דתיים אחת לשנה, משמש כיום כאתר הבילוי בה' הידיעה של גמלאי העיר. המוני אדם נאספים בגן המקיף את מקדש השמיים ועוסקים בתרגילי טאי צ'י, במשחקי כדור, בריקודים, בשירה במקהלות ובעוד פעילות ענפה ומגוונת. בערב נצא אל מופע קונג פו, המתאר בצורה מרתקת את אומנות הלחימה המבוססת על עקרונות סיניים קלאסיים ולאחריו נבקר בשוק המשי. ארוחת ערב במסעדה כשרה. לינה בביג'ינג.

 

25.5.16 יום ד' טיסה אל שיאן צבא חיילי הטרה קוטה. מסגד בשיאן שלו אריחי תרכיז

עם בוקר נטוס לשיאן, בירתה העתיקה של סין, שהייתה מטרופולין קיסרי במשך למעלה מאלף שנים. בעבר שיאן ניצבה לה בקצה דרך המשי, בשל כך העיר מאז ומתמיד הייתה לא רק עיר שבה שווקים מגוונים עם שלל סחורות ומטעמים, שהגיעו מקומות שונים ורחוקים שיאן היוותה מרכז ססגוני לדתות ואמונות. לא בכדי פירוש שמה של שיאן הוא "השלום המערבי". שלום שאחריו תרו קיסרים סוחרים ונוסעים, בודהיסטים, מוסלמים, וכוהנים טאואיסטים או קונפוציאניים. ניסע לביקור באתר לוחמי הטרה-קוטה – נבחן "צבא" ענק ודומם של 6000 חיילי חרס המהווים חלק מאתר הקבורה של הקיסר הראשון שאיחד את סין . בסיום הביקור באתר החשוב והמפורסם הזה נשוב אל שיאן וניסע לרובע המוסלמי. נבקר במסגד סיני טיפוסי ועתיק, נסתובב בגניו ונשוחח על הקהילייה המוסלמית שהגיע אל שיאן כבר במאה ה - 12. לינה בשיאן.

 


26.5.16 יום ה' טיסה לליג'ינאג: הר דרקון הג'ייד, מופע רשמים

עם בוקר בוקר נטוס לליגיאנג אשר במחוז יונאן ההררי ונצא בנסיעה אל הר דרקון אבן הג'ייד, הר המתנשא לגובה של 4,600 מטרים מעל לפני הים נעפיל ברכבל אל פסגתו ונשקיף מפסגתו המושלגת על הנוף ההררי מסביב. נצפה במופע רשמים המציג את תרבות המקום דרך שירה במופע מרהיב רב משתתפים. בהמשך היום נבקר באחד מכפרי השבט האותנטי למקום. לינה בליג'יאנג.

 
  

טיול עומק לסין עם איילה גיאוגרפית טיול לסין כולל שבטי מיעוטים של גווי ג'ואו – איילה גאו

צילום: נורית בן חורין


27.5.16 יום ו' ברכת הדרקון השחור, מוזיאון בני תרבות הנאשי

את הימים הבאים נקדיש לטיול בעיר ליג'יאנג ואתריה. עיר זאת היושבת על גבול טיבט, בעמק מוקף בהרים מושלגים המגיעים לשיאי גובה של 5,500 מטרים מכילה בתוכה תעלות מים החוצות אותה לאורכה ולרוחבה והיא גם מקום מושבם של בני מיעוט הנאשי, המנהלים עד עצם היום הזה מערכת חיים מטריארכאלית מרתקת וייחודית. את הבוקר נקדיש לביקור בבריכת הדרקון השחור, שם נבחין בהשתקפות המרהיבה של הר דרקון הג'ייד המתנשא ממעל על האגם המעוצב. נבקר במוזיאון הדונג בה המתאר בצורה מרתקת את מערכת החיים המטריארכאלית יוצאת הדופן של תושבי העיר המסורתיים. לקראת אחר הצהריים נשוב אל העיר ונתארגן לשבת המלכה. לינה בליג'יאנג.

 

28.5.16 יום שבת ליגיאנג

היום נשוטט ברחובותיה הציוריים של העיר העתיקה ונתרשם מבנות שבט הנאשי ותלבושותיהן המסורתיות המעניקות נופך מרתק אל חבל ארץ קסום זה. לינה בליג'יאנג.

 

29.5.16 יום א' ערוץ דילוג הנמר

הבוקר נצא בנסיעה אל אחד מאתרי הטבע היפים והמרשימים של מחוז יונאן, ערוץ דילוג הנמר. בערוץ זה, שנחשב לערוץ הצר ביותר של נהר היאנגצה, מסופר על טיגריס שנצפה פעם על ידי תושבי האזור כשהוא מדלג מגדה אחת של היאנגצה, הארוך בנהרות סין, אל הגדה השנייה. לאחר מסלול ההליכה לאורכו של הנהר. אחר הצהריים נחזור לליג'יאנג ללינת לילה.

 

30.5.16 יום ב' טיסה לגויאנג

היום נצא אל נמל התעופה משם נטוס אל בירת המחוז השכן היא גויאנג. גויאנג היא הבירה המתפתחת של מחוז גאיג'ו (Guizhou). מחוז זה שהחל להתפתח בשנים האחרונות מונה כ 35 מיליון איש ואישה המשתייכים לקבוצות אתניות שונות ומשונות. למען האמת במחוז זה נספרו יותר מ 20 קבוצות אתניות שונות (שלא נאמר שבטים), מה שהופך את המחוז הדרומי הזה למגוון ביותר מבחינה אתנית בסין ואולי גם בעולם כולו. מיד עם הנחיתה נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה קאילי. הרי הזמן קצר והיופי כל כך רב. נחלוף במלון ונצא מיד לטייל מעט ברגל, נבקר בכפר מסורתי ונידח של עושי נייר. בשעת בין הערבים נפסע עם איכרות איכרים ושוורים השבים יגעים משדות האורז. מתרגשים נשוב למלוננו . לינה בקאילי.

 
31.5.16 – 2.6.16 ימים ג'-ד'-ה' מסע מרהיב בין גבעות נחלים וכפרי בני המיעוטים המסורתיים באסם האורז של סין


בימים הקרובים נוריד הילוך, נחדל ממנהגנו להתגלגל בין נמל תעופה אחד לנמל תעופה אחר, נתנהל לאט, נספוג בסבלנות יופי פשוט ונוגע ללב שבו נמהל אדם בנוף מולדתו, נוף הררי הנמצא כדרך קבע תחת מעטה ערפלי דק, הפרוס על יערות במבוק, טרסות של אורז, וכפריי עץ חבויים. בימים הבאים נחצה בנסיעה את חלקו הדרום מזרחי של מחוז גוי-ג'ואו, נסייר ברכב וברגל בכפרים ציוריים שאינם מורגלים בביקורי תיירים, נאזין לנגינת הלוּ-שֶנג – כלי נשיפה עשוי צינורות חזרן ארוכים, שקולותיו בוקעים מכל עבר - נצפה בריקודים האופייניים לקבוצות השונות. נטייל בדרכי האפר בלוויית נשים הנושאות עוללים על גבן, נעקוב אחר תעשיית הטקסטיל המסורתית של בני הדונג, נערוך תצפיות על טראסות מרהיבות במורדות ההרים המוריקים, נחצה גשרי "רוח ומים" עתיקים ונשתתף בחגיגות הכפריות עם התושבים המקומיים. ניסע בכבישים הרריים מפותלים דרך: רוֹנְג-גְ'יָאנְג וסָאן-גְ'יָאנְג (Rongjiang & Sanjiang) ונלון במלונות פשוטים ובבתי הארחה בכפרים.

 

3.6.16 יום ו' אל יאנגשואו

נחצה בנסיעה את גבול מחוז גויג'ואו ובדרכנו ליאנגשואו, נעבור באזורי בני המיעוטים של שמורת הטבע הנרחבת לוֹנְג-שֶן, נעלה על טרסות האורז היפות מסוגן בכל סין, בשל יופיין וגודל השטח שעליו הן מתפרסות הן מוכרות כבר מאות שנים כטרסות "עמוד השדרה של הדרקון" (Long ji Ti tian). שם בקלות נתקל בתת קבוצה של המיאו בנות הקבוצה המגיעות לבגרות ידועות בשערן הארוך אותו הן כורכות באופן מוזר מסביב לראשיהן. לינה ביאנגשואו

 

4.6.16 יום שבת העיירה יאנגשואו

ננצל את היום לטיוליםמ רגליים ביָאנְג-שוּאוֹ – עיירה צבעונית היושבת על גדת נהר הלי, המתפתל בין צוקים מעוגלים ומוריקים, המשווים למקום אוירה הלקוחה מציור אקוורל סיני. ואכן, נופים אלו שימשו השראה לציירים ומשוררים רבים. בערב נחזה במופע "רשמים" המרהיב המתבצע תחת כיפת השמיים ומתרחש כולו על מי הנהר, ומשלב משחקי תאורה ומוסיקה, וכן כ-300 דייגים מקומיים המתפקדים כניצבים. לינה ביאנג-שואו.

 


5.6.16 יום א' יאנגשואו- שנחאי

נצא לשייט על נהר ה-לי, בו נחצה באמצעות סירת נהרות איטית את נופי הקרסט. ונתבשם מהנוף המיוחד. נעפיל אל גבעת הירח ונהנה מהיופי שמסביב. מפה ניסע אל נמל התעופה הסמוך לעיר גווילין, ממנה נמריא אל המטרופולין שנגחאי. את שנגחאי מעצמות המערב יצרו כבר לפני יותר מ 150 שנה. בתחילה כמושבת מסחר קטנה שמוקמה בדלתא של נהר היאנג צה, הארוך בנהרות אסיה. דיי מהר העיר הלכה ותפחה, וכבר בתחילת המאה ה עשרים, הייתה למרכז אורבני עצום ורוגש. בעשור האחרון בו הכלכלה הסינית זינקה. שנגחאי ניצבה בחוד החנית של הצמיחה המהירה והפכה להיות חידה יחידה מסוגה. כיום מתגוררים בשנגחאי כ 25 מיליון אנשים וזו נחשבת לעיר שלה מספר התושבים הגבוהה בעולם. בשנגאחי כיום ממוקמות החברות הכלכליות החשובות באסיה, רובעי הבילויים שבה הם המתוחכמים והמעוצבים בעולם, וקו הרקיע שלה הוא קו הרקיע הגבוה בעולם, מאות גורדי שחקים לעת ערב מוארים באור יקרות. במידה ונגיע מוקדם נקנח בטיול בטיילת המוארת של העיר, "הבונד", אחד מסמליה המפורסמים של שנגחאי, ממנה נשקף נוף מרהיב של הרובע החדש והמודרני, פודונג ושל נהר ההוואנג פו החוצה את העיר. במידה ונגיע מאוחר לשנחאי, נסייר בטיילת זו מחר. ארוחת ערב במסעדה כשרה. לינה בשנחאי.

  


6.6.16 יום ב' עיר התעלות ז'וז'ואנג - שנחאי

היום נצא משנחאי וניסע לז'וז'ואנג - עיירה המרושתת בתעלות מים- ונציה של המזרח. נטייל בסמטאות העיירה הצרות, בין התעלות, הגשרים והבתים העתיקים, נבקר ב"גשר הכפול", המפורסם של ז'וז'ואנג ונשוט בתעלותיה. משם נמשיך בנסיעה אל הכרך הגדול של שנגחאי. אחר הצהריים נבקר במוזיאון לאומנות סינית אחד המוזיאונים הגדולים החשובים והמעניינים בתבל לאומנות זאת, כיום המוזיאון ניצב לו בדיוק במרכזה של העיר, בסמוך למבני ציבור מרשימים שמיטב אדריכלי העולם יצרו, כל אלו מוקמו על שטח שהיה עד לתחילת המאה העשרים אחת מזירות מרוציי הסוסים ומשחק הפולו - החשובות והגדולות בעולם. בערב נצא לשייט מקסים כדי לראות את האורות המרהיבים של עיר מדהימה זו. ארוחת ערב במסעדה כשרה. לינה בשנגחאי.

 

7.6.16 יום ג' פריז של המזרח היא שנגחאי - טיסת לילה הביתה

זהו היום האחרון של טיולינו באחת המדינות המרתקות בעולם, אך לפנינו יום נוסף ומרגש בעיר ענק תוססת, נבקר ברובע הסיני ובגן יו, המפורסם, גן שתוכנן עבור סוחר מקומי עשיר. הגן מיטיב להציג את אומנות הגן הסינית שהייתה נפוצה בבתי אריסטוקרטיה הכלכלית בדרום סין, כבר לפני אלף שנים. נבקר בבית הכנסת בשנחאי, אשר היה פעיל בזמן מלחמת העולם השנייה, בעת בו יהודים מצאו בסין מחסה מפני הנאצים. ניסע בדרך ייחודית ומוזרה לכיוון רובע המשרדים החדשני ה -"פודנג" שנבנה על האי בלב הערוץ הרחב של הינגצה, עד לפני 15 שנים "פודנג" לא היה יותר מאי בוץ גרוף בפתחו של נמל המסחרי של שנגחאי, כיום כולו בטון וזכוכית, מיטב האדריכלות הפוסט מודרנית מוצגת שם – נעלה על אחד מגורדי השחקים בעזרת מעלית מהירה ונערוך תצפית לעבר הכרך השוקק.נרד לעבר רחוב נאנג'ינג המדרחוב הגדול של העיר. נבחן את מרכזי הקניות החדישים ונהנה מקפה באחד מבתי הקפה העדכניים הפזורים לאורך המדרחוב הארוך. נאכל ארוחת ערב במסעדה כשרה. נסיים את ביקורנו בסין במופע אקרובטיקה נועז - "קרקס סיני". בסיום המופע נעבור אל שדה התעופה, נעלה על מטוס ודרך מוסקבה נשוב לתל אביב.

 

8.6.16 יום ד' השיבה הביתה!

ננחת באוסקה ונמשיך לישראל. נחיתה בשעות אחר הצהריים המוקדמות.

**הערה חשובה, בשל גודלה של סין והרצון לחוות מגוון רחב של אתרים, ונופים מטבע הדברים אנו ניעזר במספר טיסות פנים. ראוי להדגיש מסלול הטיול והביקור באתרים השונים, כפוף למועדי ההמראות והנחיתות, של הטיסות הללו.

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
ספארי בקניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015