ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק לסין, כולל מיעוטים אתניים בגווי ג'ואו ו"ההר הצהוב", 18 יום

טיול זה אתנוגרפי באופיו, מלווה באמנויות סיניות ובמקומות שנחשבים כמקור ההשראה. נגיע בו לריכוז של קבוצות אתניות, בעיקר באזורים כפריים בדרומה של סין – אזור גווי ג'ואו ואזור גואנג שי, היושבים לאורכם של הגבולות עם ארצות דרום מזרח אסיה ועל הרמה הטיבטית ושוליה. אוכלוסייה זו אשר כמעט ולא ראתה זרים, שמרה על אופיה ועל המאפיינים החיצוניים המבדילים בינה לבין קבוצות אתניות אחרות. לכל אחת מהקבוצות מאפיינים מיוחדים משלה (לבוש, צורת בנייה, אמנויות, מוזיקה וריקוד, יחס למשפחה ולתאים החברתיים, ניהול פנימי ועוד), ויחס שונה ל"מדינה" שאליה הם שייכים מינהלתית – חלקן היו מעורבות ו"שייכים" ותרמו את חלקם, וחלקן היו מסוגרות ומרוחקות וניסו להתנגד מלהתערב בפוליטיקה ובמדיניות. נבקר בכפרים, בשווקים ובבתים ונלמד את אורחות חייהם ואמונותיהם הייחודיות של כל אותן קבוצות אתניות קטנות הטיול עובר בין הנופים הטרופיים והיערות של לאוס לבין נופי ההרים המושלגים של מחוז יונאן שבסין, "המחוז שמעבר לעננים".בנוסף, נבקר הן בגווילין וביאנג שו והן בהר הצהוב – שניהם מקומות שכל צייר היה חייב להיות לפחות כמה ימים בחייו, אם רצה להיות צייר סיני!

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסין?

 

כי זהו טיול הכולל מחד מרכזים אורבניים רוגשים ועמוסי אדם ומאידך פינות טבע מרהיבות ושלוות, שבהן נערוך מפגשים מרתקים עם קבוצות אתניות שונות ומשונות. מזה שלושה עשורים שסין צומחת ומתפתחת לה במהירות רבה, את הנופים הרחבים של הקיסרות הקסומה אכלסו גורדי שחקים, וערי ענק, שדות תעופה מודרניים, אזורי תעשיה ואוטוסטרדות רחבות.
ומה על סין של פעם? מה נותר ממנה? בטיול נעקוב מקרוב גם אחר השינוי המואץ שסין עברה בעשור האחרון, וגם מעוניין בביקורו החוזר לפקוד אתרים חדשים.

 

כי המסלול משלב בין אתריה המפורסמים של מדינת הענק סין שהם בגדר חובה בכול טיול לסין כדוגמת בייג'ינג, שיאן, שנגחאי, גווילין, אבל גם אתרי נוף ומרחבים ירוקים שבהם חקלאות מסורתית משמשת מקור פרנסה שריר לקבוצות אתניות שונות. 

 

כי בתכנית משולבים מופעים - מופע מסכות הזהב בבייג'ינג, מופע "רשמים" ביאנג שו, מופע האקרובטיקה בשנגחאי המפורסמים לצד טקסים ופולקלור מקומי בכפרי המיעוטים של דרום סין. 

 

ואלו שיאי הטיול:
•עיר הבירה בייג'ינג ואתריה ההיסטוריים: החומה הסינית, העיר האסורה, הכפר האולימפי, מקדש השמיים והשווקים.
•שיאן: אתר חיילי הטרקוטה, פגודת אווז הבר הגדולה, חומות העיר, המסגד הגדול.
•ליג'יאנג: בריכת הדרקון השחור (בתמונה), רכבל להר הג'ייד, מוזיאון תרבות הנאשי, העיר העתיקה של ליג'יאנג, ערוץ דילוג הנמר.
•מחוז גווי ג'ו וארץ המיעוטים: מופעים מקומיים וכפרים מסורתיים.
•גווילין: שדות האורז בלונג שאן, העיירה יאנג שואו, שייט על נהר הלי.
•שנגחאי: בית הכנסת, גני יו, רחוב ננג'ינג, טיילת הבונד, מופע אקרובטיקה.

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: קיץ, סתו, אביב
Facebook Favorites

טיול עומק לסין,  ארץ של מיעוטים אתניים, כולל חבל גווי ג'ואו ושמורת ההר הצהוב (הואנג שאן), 18 יום


 

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות לבייג'ינג

נצא בטיסה לבייג'ינג (Beijing), בירת סין, והעיר הפוליטית שלה, הממשיכה להוביל את הקו הקומוניסטי-צנטרליסטי. ננחת מוקדם בבוקר יום 2, ונתחיל את ביקורנו בעיר הממלכתית בארמון הקיץ (Summer Palace), הארמון אליו שטו הקיסר ומשפחתו (ושריו ואורחיו) לקראת הקיץ, ובילו בו כל החודשים החמים בעודם ממשיכים לנהל את הממלכה. הארמון שירת את אחרוני הקיסרים של שושלת צ'ינג, השושלת האחרונה בסין, ובעיקר את צ'ישי הקיסרית האלמנה. מהארמון הקיץ ניסע אל אחד מרחובותיה המודרניים של בייג'ינג, רח' וו פו ג'ינג (Wangfujing St.) – גורדי שחקים, מודרניים ויפיפיים לצד שוק אוכל מסורתי הממשיך למכור אוכל מכל רחבי סין – מפירות מסוכרים ועד עקרבים מטוגנים. לקינוח נצא לסייר בריקשות בסמטאות הישנות של העיר (Hutong), שכונות שהוכרזו כמורשת עולמית לאחר שעירית בייג'ינג הכריזה שהם ישוקמו ויוחזרו לימי הזוהר שלהן. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

 
יום 3 > הולכים אחרי הקיסרים

אחרי ארוחת בוקר נצא עם בייג'ינים רבים אל מקדש השמים (Temple of Heaven), אשר שימש את הקיסרים פעם אחת בכל שנה לביצוע טקס ייחודי בו הם היו מבקשים להיטיב עם העם. בסין ידוע ש"כשהבטן מלאה, לא נשמעות תלונות..." – ואכן זה היה תפקיד הקיסרים, לדאוג שבטנותיהם של בני העם יהיו שבעות. נמשיך אל כיכר טיאן אן מן (Tiananmen Suqare), המוקפת במבניה החשובים ביותר של האומה הסינית – בניין הפרלמנט, בו השאיפה להתכנס רק אחת לשנה – כך, כשאין סיבות ממשיות להיתכנס זה אומר שזו שנה טובה. עוד סביב הכיכר הארמון הקיסרי, המכונה העיר האסורה (Forbidden City), ומוזיאון ההיסטוריה הלאומי. במרכזה של הכיכר ניצבים אנדרטה לזכר גיבורי העם, שנפלו באירועים שונים במאות ה-19 וה-20, והמוזוליאום של מאו דזה טונג, היו"ר המיתולוגי של המפלגה הקומוניסטית ושל המשטר הקיים. ניכנס אל העיר האסורה, דרך שער, שתמונתו של היו"ר עדיין תלויה עליו, ונטייל בארמון כדי להכיר ולהבין כיצד חיו וכיצד ניהלו הקיסרים את סין, עד נפילת המשטר השושלתי ב-1911. כשנצא בצפונה של העיר האסורה נעלה אל גבעת הפחם (Coal Hill), שנבנתה כאן כדי לספק הגנה לעיר הן מהרוחות הקרות של החורף והן מהשדים והרוחות המגיעים מכיוון זה. זו הנקודה הגבוה ביותר בבייג'ינג, ומאפשרת לצפות על העיר כולה ועל הכיכר והעיר האסורה. בערב נצא להופעת קונג פו, המציגה את חייו של הנער הצעיר ההולך למנזר בודהיסטי. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג. 

 

יום 4 > החומה הגדולה והעתיקה ואזור האמנויות המודרני והמיוחד

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר באחד מיצירות המופת הגדולות של האנושות – החומה הסינית הגדולה (Chinese Great Wall). נעלה על החומה, שחוברה לחומה אחת רציפה במאה ה-3 לפני הספירה, בימי שלטונו של צ'ין שי חואנג, הקיסר היחיד של שושלת צ'ין (אותו עוד נפגוש). נמשיך אל קברי שושלת מינג (Ming Tomb), אל "דרך הרוחות" המובילה לעמק הקבורה ומגינה עליו. בחזרתנו אל העיר נעצור לראות את מתקני האולימפיאדה, שנבנו במיוחד לקראת 2008 (Olympic Avenue) – את הבריכה האולימפית המצויה במבנה אקווריום מרהיב, את אולם האתלטיקה הקלה המכונה "קן הציפור" כי הוא נראה כקן של ציפור ועוד, ככל שיותיר הזמן. נלך לשוק המשי, בו, כמו בשווקים גדולים בערים גדולות בסין, ניתן למצוא ה-כ-ל! לאחר ארוחת ערב, נלך לטייל באזור האמנויות 798 (798 Art Quarter) – האנגר של אמנים צעירים, שהפך לאזור אופנתי ומעניין המציג אמנויות מודרניות סיניות. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

 
יום 5 > שיאן – קצה של דרך המשי המפורסמת

בבוקר נצא ברכבת מהירה אל שיאן (Xian) – העיר שעמדה בקצה של דרך המשי, והייתה עירם של 13 שושלות, ביניהן שושלת צ'ין. כשנגיע, נצא לטייל ברובע המוסלמי (חואי, Muslim Street) להתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת ומהאוכלוסייה המעט שונה, ולראות את ב"מסגד שער העננים הגדול" של שיאן (Qing Zheng). נטייל ממנו אל השער של העיר (South Gate Wall), הפעור בחומה ששרדה בשלמותה. בערב נצא לראות את המופע שחושף את חיי שושלת טאנג, שבימיה דרך המשי הייתה בשיאה(!) מלווה בארוחת דמפלינג – מאכל שיאני טיפוסי. לינה בשיאן.

 
יום 6 > שרידים ארכיאולוגים לתקופות גדולות ומרשימות

נתחיל את היום בביקור במוזיאון ההיסטורי של שאאנשי (Shaanxi Historical Museum) – האזור בו ממוקמת שיאן. למרות שמו, זה מוזיאון המציג את השרידים הארכיאולוגיים שנמצאו בעיקר בקברים קיסריים – חיילי טרה קוטה, פסלים בודהיסטים, פסלי בית ועוד. ניסע אל אתר חיילי הטרה קוטה (Terracotta Warriors) – אחד האתרים הארכיאולוגיים המרשימים החשובים ביותר בעולם, בו ניצבים למעלה מ-6,000 חיילים וסוסים ומרכבות, שמערך צבאי המגן על קברו של הקיסר צ'ין שי חואנג – זה שאיחד את החומה, וזה שלראשונה איחד את הממלכות הסיניות למדינת ענק אחת, כמו שאנחנו מכירים. לקינוח נלך לראות את פגודת אווז הבר הגדולה, שנודעה בשל הנזיר שהלך על דרך המשי אל הודו במאה ה-8, והביא משם כתבים בודהיסטים יקרי ערך אותם תרגמו בסין לסינית. לינה וארוחת ערב בשיאן.

 
יום 7 > שמורות משופעות מים במחוז המיעוטים גווי ג'ואו

בבוקר נטוס מעל הרכסים המושלגים לגווי יאנג (Guiyang), בירתה של חבל גווי ג'ואו (Guizhou), הבירה המתפתחת של המחוז, שהחל להתפתח בשנים האחרונות; האזור הוא מושבם של כ-35 מיליון בני אדם, המשתייכים לכ-20 קבוצות אתניות שונות (שלא נאמר שבטים), מה שהופך את המחוז הדרומי הזה למגוון ביותר מבחינה אתנית בסין ואולי גם בעולם כולו. בימים הקרובים נהנה ממסע מרהיב בין גבעות נחלים וכפרי מיעוטים מסורתיים באסם האורז של סין. נוריד הילוך, נחדל ממנהגנו להתגלגל בין נמל תעופה אחד לאחר, נתנהל לאט ונספוג בסבלנות יופי פשוט ונוגע ללב, שבו נמהל אדם בנוף מולדתו. נתחיל את טיולנו בשמורת מפלי הואנג גואו שו (Huangguoshu). נטייל בינות למפלים ומתחתם, נתרשם מכמות המים האדירה של נהר הבאי שווי (Baishui), ומהיער הנפלא בהם הם מצויים; זה אחד המפלים הגדולים ביותר בסין ובאסיה! לאחריה נבקר בשמורת טיאן שינג צ'ייאו (Tianxing Qiao) המלאת נהרונים, בריכות, עצים עתיקים וצמחיה יפיפייה. נמשיך בנסיעה מזרחה אל העיירה קאילי (Kaili), בה נלך לראות את הכפר המסורתי והנידח של עושי נייר (Long Gong). בשעת בין הערבים נפסע עם איכרות, איכרים ושוורים השבים יגעים משדות האורז. בערב נטעם ממטעמי המטבח המקומי, והאמיצים שבינינו ינסו אף את תבשיל דגי נהר ברוטב חמוץ חריף. לינה בקאילי.

 

  

טיול עומק לסין עם איילה גיאוגרפית טיול לסין כולל שבטי מיעוטים של גווי ג'ואו – איילה גאו

צילום: נורית בן חורין

 
יום 8 > בני המיאו הססגוניים החיים בנופי המדרגות החקלאיות הירוקות

נתחיל את הבוקר בנסיעה לקאילי (Kaili) – אחד ממרכזיו של מיעוט המיאו, דבר המתבטא בחגים של השבט (ויש להם כ-70 חגים בשנה!) הנערכים ברובם בה; בני המיאו הם קונגלומרט של קבוצות, ביניהן A-Hmao, Qo Xiong, Hmong, מיאו לבן ומאו שחור. בני ההאן (קבוצת הרוב בסין) "הכפיפו" את כל תת הקבוצות לקבוצה אחת המכונה בני המיאו לפני מאות בשנים(!) על סמך שפתם הסינו-טיבטית, דתם השאמאנית-אנימיסטית ולבושם הצבעוני והמעוטר בתכשיטי כסף. נטייל בעיירה הציורית צ'ינג יאן (Qingyan), המוקפת חומה מהמאה ה-14 שבתוכה אתרים היסטוריים חשובים לסין ולאזור. נמשיך לכפרים נוספים וקטנים של בני השבט המיאו – לנג דא (Lang De) וז'י דו (Ji Dao) ונהנה מהופעה מסורתית של המיעוטים ולהפגנה של מלבושיהם המרהיבים. בערב נהנה ממופע של המקומיים – נגינת הלוּ-שֶנג, כלי נשיפה עשוי צינורות חזרן ארוכים, שקולותיו בוקעים מכל עבר, נצפה בריקודים האופייניים לקבוצות השונות. נאכל ארוחת ערב ונלון בקאילי.

 
יום 9 > מדרגות חקלאיות ירוקות ובני השבטים הססגוניים ונמוכי קומה

היום יוקדש לבני הדונג: נסייר ברכב וברגל ביישובים ציוריים שאינם מורגלים בביקורי תיירים, נטייל בדרכי העפר בלוויית נשים הנושאות עוללים על גבן, נעקוב אחר תעשיית הטקסטיל המסורתית של בני הדונג, נשקיף על טרסות אורז ותה מרהיבות במורדות ההרים המוריקים, נחצה גשרי "רוח ומים" עתיקים ונשתתף בחגיגות הכפריות עם התושבים המקומיים. נבקר בשוק של דן זאי (Dan Zhai) כדי ליהנות מהתכונה המתמהרת שלו. נמשיך וניסע בנוף הררי הנמצא כדרך קבע תחת מעטה ערפלי דק הפרוס על יערות במבוק, טרסות אורז, וכפריי עץ חבויים דרך רוֹנְג-גְ'יָאנְג (Rongjiang). נכנס למטנג (Matang) – יישוב מעורב של בני הדונג ובני המיאו ולכפרים העתיקים צ'ינג מאן (Qingman) ושי צ'יאו (Shiqiao) – חוויה אמתית! ארוחת ערב ולינה ברונג ג'יאנג.

 
יום 11 > ממחוז למחוז – בני מיעוטים היאו והג'ואנג בהרי זנב הדרקון

בבוקר נצא בנסיעה מרהיבה אל ז'או שינג (Zhao Xing), ונטייל בה ובסביבתה ברגל. נחצה בנסיעה את גבול מחוז גווי ג'ואו בדרכנו למחוז גואנג שי – המחוז של גווילין (Guilin) ויאנג שו (Yang Shou), ומחוזם של ההרים הזקורים הידועים בכל רחבי העולם שהיוו מקור השראה לצייריה המפורסמים של סין. נגיע לשמורת הטבע ביוספרית לוֹנְג שֶנג (Long Shang), ונעלה אל טרסות האורז היפות מסוגן. מדרגות חקלאות אלו מוכרות כבר מאות שנים בשם "זנב הדרקון" (Longji Titian). פה נכיר תת קבוצה של ה"מיאו" – בנות היאו. הבנות של קבוצה זו אוספות כל שערה נושרת משיער ראשן לאורך כל חייהן, ושוזרת אותה בשיער שעל הראש, מעין "תוספות שיער". הן חופפות יום יום, ומעצבות את השיער כך שירמז על מעמדן החברתי. לכן הקבוצה ידועה בשם "יאו ארוכות השיער". נאכל ארוחת ערב ונלון במלון בתוך טרסות האורז בלונג שאן.

 
יום 12 > הרי זנב הדרקון ובני היאו והג'ואנג ונסיעה מהטרסות אל המישורים הירוקים

נקום בבוקר מוקדם לראות את הזריחה על טרסות האורז, מראה נהדר. נחזור לארוחת בוקר ולאחריה נצא לטייל בפינג אן (Ping An), אחד הכפרים של בני המיעוטים באזור ההררי ונתוודע לדרכי חייהם ולצורת הבית. נמשיך בנסיעה ארוכה אל יאנג שו (Yang Shou) – עיירה צבעונית על גדת נהר הלי, המתפתל בין צוקים מעוגלים ומוריקים המשווים למקום אוירה הלקוחה מציור אקוורל סיני. נשוט על נהר ה-לי (Li River) על סירת נהרות איטית, כדי ליהנות מנופי הקארסט ומחיי הנהר. ארוחת ערב ולינה ביאנג שואו.

 

יום 13 > הרים זקורים, שדות ישרים, אנשים חביבים

יאנג שו היא עיירה תוססת של תרמילאים. נצא לשוטט בכפרים שסביבו, נראה את הגידולים החקלאיים ואת העבודה בשדות, נטייל בכפרים ונכיר מקרוב את אורחות חייו של האיכר, נטייל בשווקים, ואף נעפיל אל גבעת הירח (Moon Hill) ונהנה מהיופי שמסביב. אחר הצהרים נהנה מטיול בשוק הנהדר של יאנג שו וברחוב המערבי – שהוא שוק לתיירים סיניים וזרים. בערב נחזה במופע המרהיב "רשמים", המתבצע תחת כיפת השמיים ומתרחש כולו על מי הנהר. המופע משלב משחקי תאורה ומוסיקה, וכן כ-300 דייגים מקומיים המתפקדים כניצבים. ארוחת ערב ולינה ביאנג שו.

 
יום 14 > ההר הצהוב – מקור ההשראה ומקורם של ריבוא הדברים

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה אל שדה התעופה, כדי לעלות על טיסה קצרה שתיקח אותנו אל העיר שנגחאי (Shanghai) – הכרך הגדול, השני בגודל אוכלוסייתה (העיר השנייה בגודלה בסין, אחרי צ'ונג צ'ינג) ואחת הערים הגדולות בעולם. עיר מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. את ביקורנו בעיר נתחיל בבאזאר וגני יו (Yu Yuan) שהוקמו לפני 400 שנה על ידי סוחר עשיר, על מנת לגור עם משפחתו והוריו, סמוך לבאזאר שלו אותו ניהל. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים ובהם דגי נוי יפים. נטייל גם בבאזאר שהוא היום גן עדן למזכרות ולחפצים סיניים – חפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. לאחר מכן נבקר בבית חרושת למשי, ונכיר את התעשייה העתיקה והמסורתית הזו, שסין התמחתה בה לאורך אלפי שנה – את דרכי ייצור החוט מהפקעות, את שזירתו והכנתו לאריגה, את האריגה עצמה ואת השונות בין סוגי המשי. לאחר מכן, נעלה על רכבת מהירה אל העיר הואנג שאן (Huang Shan City), שיושבת לרגלי ההר הצהוב (Huang Shan). לינה וארוחת ערב באזור ההר הצהוב.

 
יום 15 > ההר הצהוב – סדנת חובה לציירי סין

בבוקר נצא לטייל בשמורת הטבע המפורסמת והחשובה ביותר בסין – "שמורת ההר הצהוב" (Huang Shan). מדובר בצוקי סלע, הנישאים לגבהים של עד 2,000 מטר, מעוטרים בזן מיוחד מאוד של אורנים (אורן ההר הצהוב) – מעין יער של עשרות פסגות משוננות ומיוערות עטופות בעננים. ההר היווה לאורך ההיסטוריה הסינית מקור השראה לציירים, משוררים ופילוסופים, שהצליחו דרכו לברוח מהמציאות היומיומית הלחוצה; לא רק מקום מפלט, אלא גם "מקור ראשיתם של ריבוא הדברים" (מהפילוסופיה הדאואיסטית). נעפיל ברכבל אל מרומי ההר, נשוטט בין שביליו הציוריים, בין היערות ונקודות הנוף, ככל שיותיר הזמן. לינה וארוחת ערב באזור ההר הצהוב.

 
יום 16 > כפרים ציוריים, אנשים מציירים, נוף או תמונה

בבוקר נצא לטייל בטונשי (Tunxi), עיירה ציורית ונעימה השוכנת למרגלותיו של ההר הצהוב (Huang Shan) – עיירה של פעם: בתים עתיקים, ומדרחוב אחד עתיק עוד יותר, המציע לאלפי המבקרים הסינים שלל פטריות, שורשים ועשבים (הנקטפים בהר) כמו גם חפצי אומנות, מכחולים ונייר. נמשיך ונטייל באזור, הזרוע עיירות ישנות ומלאות השראה. לקראת אחר הצהרים נצא חזרה אל שנגחאי, ונצא לטייל בה ככל שיותיר הזמן. ארוחת ערב ולינה בשנגחאי.

 
יום 17 > עיירת המים שלא נסחפת יותר בזרם

בבוקר נצא בנסיעה אל אחת מעיירות המים (Water Town), אשר יושבות בתוך הדלתה של נהר היאנגצה המתפצל פה לזרועות רבות. הסינים עוד הגדילו לעשות, ויצרו תעלות המחברות בין הזרועות, וכך נוצר אזור מרושת תעלות ונהרות וחי על המים, כך שבעבר התעבורה הנוחה באזור הייתה באמצעות סירות. עיירות המים, היושבות ממש על קו החוף האוקייני היו נסחפות שוב ושוב בעונת המונסונים בקיץ. תושביהן היו חוזרים כל שנה, ובונים את העיירות שוב, עד אשר מצאו דרך לקבען למקומם. נטייל בעיירה, נכיר את שיטת הבנייה, את התעלות והחיים על המים ומן המים, את הפרנסות של המקומיים ואת המלאכות העתיקות שנשתמרו, ונהנה מהאווירה המיוחדת שבהן. לקראת הערב נחזור בנסיעה לשנגחאי, בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

 
יום 18 > יום בכרך הגדול הישן-חדש וטיסת חזרה לישראל

שנגחאי (Shanghai) היא עיר של שתי גדות – על גדתו האחת של נהר ההואנג פו (אחת מזרועות היאנגצה) משתרע הרובע הישן, שנבנה על ידי האירופים במאות ה-18 וה-19, ועל גדתו השנייה – רובע הפו דונג היוקרתי (Pǔdōng), שנבנה בעשרים השנים האחרונות, בשיא המודרניות והוירטואוזיות. נעלה על אחד ממגדלי הפו דונג כדי להשקיף על העיר. נמשיך אל הרובע היהודי (Hong Kou), שהוקם במאה ה-19 על ידי יהודים רוסיים שברחו בשל הפרעות והאנטישמיות בארצם, ונקלטו בעיר על ידי הקהילה היהודית העשירה. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון שלצדו, נכיר ונבין את סיפורם של היהודים לדורותיהם, ואיך הקהילה הרוסית הענייה עזרה בקליטת יהודי אירופה במלחמת העולם ה-2. נסייר בטיילת הבונד המפורסמת (Bund), ממנה נשקפים גורדי השחקים שעל אחד מהם רק היינו, ונבקר במוזיאון שנגחאי ומוזיאון האקספו – האחד מוזיאון החשוב ביותר בסין, המציג קליגרפיה, ציור, אתנוגרפיה, מטבעות, כלי חרס ופיסול, והשני – מוזיאון מודרני המציג אמנות מודרנית וכרזת מכל המאה ה-20. נלך להזדנגף ברחוב ננגינג האופנתי (Nanjing Rd.), רחוב שכל צעירה סינית תתאמץ להגיע פעם בשנה, אם לא לקנות – אז ליהנות... ובשוק קה ג'י גואן. לאחר ארוחת ערב נצפה במופע אקרובטיקה מעורר השתאות ונאכל ארוחה אחרונה לפני טיסותינו לארץ. הטיסות יוצאות בלילה, ונוחתות בבוקר יום 18.

 

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015