ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לסין במבט אישי, 13 יום

טיול לסין במבט אישי, 13 יום

טיול מופלא למי שרוצה לבקר בסין לעומק, בלי ריצות מטורפות, עם דגש מיוחד על טבע בהר הקדוש הואה שאן שליד שיאן והר אלף הצבים שליד שנגרילה, בהם נערוך טיולי הליכה, בעוד שבערים הגדולות נגיע לסמטאות ומקדשים שרק המקומיים מכירים.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לסין? 

כי היסטוריה ביחד עם מפגש אנתרופולוגי זה מרתק - מצד אחד נערוך הכרות עם בני המיעוטים הצבעוניים והססגוניים בארץ השנגרילה בשטחם הטבעי, ומהצד שני נגיע לאתרים היסטוריים מרתקים שאף טיול אחר לא מגיע אליו, כגון קברי הקיסר ג'ינג אשר נחשפו לפני שנים בודדות, ארמון הקיץ העתיק המקורי וקטע ייחודי מהחומה הסינית.

 
כי זהו מסע ראשוני - איילה גיאוגרפית משיקה טיול ראשון זה, אשר מאפשר הגעה לאותם מקומות קסומים וייחודיים בסין בלי מריחת זמן.

 
כי נטוס בטיסות ישירות - בטיול נטוס עם חברת הינאן אייר ליינז בטיסות הישירות שלהם לסין ובחזרה.

 
כי זה טיול עם מדריך דובר סינית שחי בסין - רק מי שחי בסין ודובר סינית יוכל להכיר את אופן החשיבה הסיני לעומק, ויוכל להראות לנו את אותם מקומות חבויים מן העין אליהם הולכים המקומייים.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב

  

Facebook Google+ Twitter Favorites


טיול לסין במבט אישי, 13 יום


 

 

ימים 2-1 | טיסה לבייג'ינג והחומה הסינית הגדולה 

נצא אחר הצהרים אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג (Beijing), אליה נגיע בבוקר יום 2. לאחר איסוף המזוודות נצא בנסיעה אל אחד מקטעי החומה הסינית - אחד מפלאי הארכיטקטורה uאחד משבעת פלאי עולם. החומה הנמשכת לאורך של מעל 6,300 ק"מ נבנתה כבר באלף הראשון לפני הספירה על ידי הממלכות הסיניות שהתקיימו אז, אך החומה הרציפה של ימינו אוחדה על ידי הקיסר שי ציחואנג במאה ה-3 לפני כ-2,000 שנה. היא נועדה לסמן את גבולות סין, מכל אותם "פראיים" שחיו מצפון לממלכה. עם ההגעה לקטע בחומה הקרוי ג'יאנג שנג לינג (Jing Sham Ling), הממוקם במקום גבוה ואסטרטגי, נעלה אליו ונתרשם מעוצמתה של החומה ומהנוף הנפלא.

נחזור אל הפרברים הסובבים את העיר בייג'ינג, אל האזור בו עומד הכפר האולימפי של אולימפיאדת 2008 על מתקניו. נטייל בשדרה האולימפית, נערוך תצפית פנורמית על "קן הציפור" - אצטדיון האתלטיקה, שאירח את טקס הפתיחה הבלתי נשכח, ואת המשחקים השונים על "הקובייה" - מבנה אקווריום ענק, ששימש לתחרויות השחייה, ועוד, ככל שיותיר הזמן. מפה נלך לטייל בשכונת חוחאי (Houhai) - חוטונגים (רחובות צרים בסינית) בין אגמים נאים, מגדל תוף ומגדל פעמון ושכונה חמדמדה. לינה וארוחת ערב בבייג'ינג.

 
יום 3 | בייג'ינג הממלכתית והקיסרית

נקדיש את היום להכיר את בייג'ינג הקיסרית מחד ואת בייג'ינג של העם מאידך: עם בוקר נצא לביקור במקדש השמיים (Temple of Heaven), אזור זה שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקס דתי אחת לשנה עם כללים קפדניים ומנהל טקס מיומן, שנועד לבקש גשם בעיתו. ניסע אל כיכר טיאן אן מן (Tien An Man) - "כיכר השלום הניצחי" המוקף מארבעת עבריו במבנים החשובים ביותר בממלכה הסינית: היכל העם ובניין הפרלמנט הסיני, המוזיאון ההיסטורי הלאומי, שער החומה הפנימית והעיר האסורה (הארמון הקיסרי, Fobidden City). הכיכר משתרע על פני שטח עצום של 440 מ"ר, ומוכר לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בו במאה ה-20. נלך ונראה את המאוזוליאום של היו"ר מאו דזה דונג, בו שוכב חנוט גופתו של היו"ר, ועל האנדרטה לזכר גיבורי העם. ניכנס לעיר האסורה דרך השער, עליו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר. בעיר הקיסרית שהיא כיום מוזיאון פתוח לציבור, אך בעבר הותרה הכניסה אליו רק לקיסר, סריסיו ופילגשיו, נבקר בין ההיכלות, החדרים, והאזורים הטכסיים. נצא מהעיר ונעלה על גבעת הפחם (Jing Shan Park), ממנה נשקפת תצפית על כל העיר האסורה והרחובות המקיפים אותה. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

  

יום 4 | בייג'ינג: מקדש השמיים, כיכר טיאנאנמן, העיר האסורה

עם בוקר נצא לביקור במקדש השמיים, אזור זה שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקסים דתיים אחת לשנה, משמש כיום כאתר הבילוי בה' הידיעה של גמלאי העיר. המוני אדם נאספים בגן המקיף את מקדש השמיים ועוסקים בתרגילי טאי צ'י, במשחקי כדור, בריקודים, בשירה במקהלות ובעוד פעילות ענפה ומגוונת. מפה נעבור לביקור העיר האסורה. בתחילת ביקורנו נסייר בכיכר טיאנאנמן, הכיכר הקרויה על שם "שער השלווה השמימית" המוביל אל העיר האסורה, משתרעת על פני שטח עצום של 440 מטר רבוע ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בה. בתחילת ביקורנו נתצפת על המאוזילאום המוקדש לזכרם של גיבורי המהפכה, בו גם חנוטה גופתו של היו"ר מאו צה טונג. נערוך הכרות עם היכל העם, בניין הפרלמנט הסיני, עם המוזיאון הלאומי ונכנס דרך השער בו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר אל העיר האסורה. שם נבקר בין ההיכלות השונים המשמשים כיום כמוזיאון הפתוח לכלל אך בעבר הותרה הכניסה לאזור רק לקיסר, סריסיו ופילגשיו עת שימש המקום כארמונו. אחר הצהריים נבקר באזור 798 , בו נמצא גלריות ובתי קפה אופנתיים. לינה בביג'ינג (ב,ע)

 
יום 5> 25.5.18 בייג'ינג – שיאן: פגודת אווז הבר, הרובע המוסלמי והמסגד הגדול, מופע אופרה

עם בוקר נצא ברכבת המהירה אל שיאן. בעבר שיאן ניצבה לה בקצה דרך המשי. בשל כך מאז ומתמיד הייתה לא רק עיר שבה שווקים מגוונים עם שלל סחורות ומטעמים, שהגיעו ממקומות שונים ורחוקים, אלא גם היוותה מרכז חשוב וססגוני לדתות ואמונות. לא בכדי פירוש שמה של שיאן הוא "השלום המערבי". שלום שאחריו תרו שליטים, סוחרים, נוסעים, בודהיסטים, מוסלמים, וכוהנים טאואיסטים או קונפוציאניים. בטיול מיוחד זה בסין נקדיש לשיאן תשומת לב בשל חשיבותה ההיסטורית ושלל האתרים המיוחדים הקיימים רק בה. בהגיענו נצא לביקור בפגודת אווז הבר, אל פגודה זו הובאו בתחילת המאה השביעית הסוטרות מהודו הרחוקה במסע ארוך מלא בחוויות מהודו לסין, אל עיר הבירה והתקבלו ברוב הדר על ידי קיסרי סין. נבקר במסגד הגדול של שיאן, מבנה זה הנראה כמקדש סיני לכול דבר משמש עד עצם היום הזה כבית תפילה למאות אלפי המוסלמים המתגוררים בעיר ומסמל את הסבלנות והפתיחות הדתית שהייתה קיימת בעיר בין המאות השישית לתשיעית לספירה. נמשיך לשוטט ברובע המוסלמי ככול שיותיר לנו הזמן ונטייל על החומה העתיקה שמקיפה את העיר. בערב נצא אל התיאטרון ונחזה במופע מחול ושירה מימי שושלת טאנג משולב בארוחת כיסונים. לינה בשיאן. (ב,ע)

  


  

טיול מאורגן בהתאמה אישית לסין – איילה גאו טיול מודרך בהרכבה אישית לסין – איילה גיאוגרפית

צילום: נורית בן חורין

  

יום 6> 26.5.18 הר חואשאן

חלק ניכר מהמקומות הקדושים בסין מצוי על פסגות ההרים (הסימן "הר" בסינית משמעו גם מקום קדוש), עוד בטרם תפסו להן אחיזה הדתות החשובות המוכרות לנו כיום בסין (קונפוציאניזם, דאואיזם ובודהיזם), כבר לפני אלפי שנים, נתקדשו חמישה הרים כאתרי פולחן מרכזיים לקדמוני סין. אחד מחמשת ההרים הללו ממוקם רק 120 ק"מ מזרחית לשיאן. בעבר שמו היה "ההר הקדוש המערבי". כיום נהוג לקרוא לו "חוא- שאן" . שמו נובע מחמש פסגותיו, שמרחוק נראות למתבונן כמו עלי כותרת. זהו ההר החשוב והיפה ביותר מבין חמשת ההרים הקדושים לדאואיסטים בסין. לאתר מיוחד ומרשים זה נצא עם בוקר, נעפיל ברכבל לפסגתו הצפונית ונטייל רגלית לאורך מורדותיו ופסגותיו, בין מקדשים רבים, דגלי תפילה, עצי אורן עתיקים ומיוחדים ושבילים ציורים הצופים אל נוף מרהיב. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נשוב לשיאן ללינת לילה. (ב,ע)

 

יום 7> 27.5.18 שיאן: חיילי הטרקוטה, קבר הקיסר ג'ינג - ליג'יאנג

הבוקר ניסע אל אחת העדויות הארכיאולוגיות המרתקות ביותר שהתגלו במאה האחרונה ברחבי העולם כולו: אתר חיילי הטרקוטה. באתר זה למעלה מששת אלפים דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב, שיוצרו במיוחד כדי להגן על קברו של אבי האומה הסינית ומייסד שושלת צ'ין, השושלת שנחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד את מדינת הענק סין כבר במאה השלישית לפני הספירה, הקיסר הואנג די. נערוך ביקור בביתנים השונים באתר ונבקר במוזיאון המסביר על תולדות חייו של הקיסר והמקום. 

מפה נעבור למתחם נוסף שנמצא בשנים האחרונות במעמקי האדמה: ניכנס לקברו של הקיסר ג'ינג, שנקבר ממש כאן לפני כ 2200 שנים, נסייר בין עשרות אלפי בובות חרס המסמלות את כל מה שהכיל משק ביתו של הקיסר החשוב הזה (סרסים, שפחות, משרתים, שומרי ראש, חיות משק וציד, כלים לאגירת מזון ומשקאות ועוד). המוזיאון המודרני, שנמצא במעבה האדמה נפתח לפני מספר שנים מועט. לאחר הביקור המרתק נעבור לשדה התעופה ונטוס ליעדנו הבא: ליג'יאנג, הממוקמת למרגלות הרמה הטיבטית במחוז המיעוטים יונאן. לינה בליג'יאנג. (ב,צ)

 
יום 8> 28.5.18 ליג'יאנג: הר דרקון הג'ייד, כפר של שבט הנאשי, מופע רשמים, סיור בעיר

העיר ליג'יאנג, היושבת על גבול טיבט, בעמק מוקף בהרים מושלגים המגיעים לשיאי גובה של 5,500 מטרים מכילה בתוכה תעלות מים החוצות אותה לאורכה ולרוחבה והיא גם מקום מושבם של בני מיעוט הנאשי, המנהלים עד עצם היום הזה מערכת חיים מטריארכאלית מרתקת וייחודית. נצא בנסיעה אל הר דרקון אבן הג'ייד, הר המתנשא לגובה של 4,600 מטרים מעל לפני הים. נעפיל ברכבל אל אחד מעמקיו הגבוהים לא נפסח על מופע רשמים המרהיב. נסייר בעמק ונבקר באחד הכפרים המרתקים של שבט הנאשי, שבט ממוצא טיבטי אשר מתנהל בצורה מטריארכלית, כאשר הנשים הן בעלות הבית והמשק. בערב נצא לסיבוב במרכז העיר. פה נמצא תיירים מכל רחבי סין מבלים במאות מסעדות בתי תה וקפה השוכנים בבתי עץ מרהיבים המוארים בפנסים סינים אדומים, כל אלו פזורים בין עשרות תעלות מים צרות בהן בשעות הערב משיטים נרות של משאלות. לינה בליג'יאנג. (ב,ע)

 
יום 9> 29.5.18 ליג'יאנג וסביבה

נסייר בשוק הבוקר של ליג'יאנג. שוק זה נחשב לאחד השווקים הססגוניים והעשירים בכל סין – נסתובב בשוק ונשוחח על המטבח המיוחד של המקום, נהנה לצפות ולהכיר שפע ססגוני וזר של מוצרי חקלאות ומזון. נעזוב את השוק המרתק ונעבור לבריכת הדרקון השחור, ממנה משתקפים ההרים המושלגים בצורה מושלמת. נבקר במוזיאון בני הנאשי, ונצא מחוץ לעיר לאזור אגם לאשי, מקום מושבם של מיעוטים שונים. נבקר במקדש זיואן, מקדש טיבטי הבנוי עם השפעות שונות, מוקף בגן נראה. נמשיך ונסייר לאורך האגם, ונבקר בכפר של בני מיעוטים מקומיים. לינה בליג'יאנג (ב,ע)

 

יום 10> 30.5.18 ליג'יאנג – ערוץ דילוג הנמר – הר אלף הצבים

הבוקר נצא בנסיעה אל אחד מאתרי הטבע היפים והמרשימים של מחוז יונאן, ערוץ דילוג הנמר, בערוץ זה שנחשב לערוץ הצר ביותר של נהר היאנגצה מסופר על טיגריס שנצפה פעם על ידי תושבי האזור כשהוא מדלג מגדה אחת של היאנגצה, הארוך בנהרות סין, אל הגדה השנייה. לאחר מסלול ההליכה לאורכו של הנהר נבקר באחד מכפרי שיגו כדי להתרשם מבנות שבט ותלבושותיהן המסורתיות המעניקות נופך מרתק אל חבל ארץ קסום זה. נעלה ברכבל להר אלף הצבים, הנקרא כך בשל סלעיו החומים, אשר צורתם מזכירה שריון של צב. לאחר ההליכה בטבע נחזור ללינה בליג'יאנג. (ב,ע)

 

יום 11> 31.5.18 שנחאי: גן יו, הגטו היהודי, מגדל הטלויזיה, טיילת הבונד , רחוב ננג'ינג האפנתי

הבוקר נעבור לשדה התעופה ונטוס אל הכרך הגדול של שנגחאי, אחת הערים הגדולות בעולם, והשנייה בגודלה בסין, זוהי עיר מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. בהגיענו נבקר בגן יו שהוקם לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים מנוקדים בדגים. מהגן נגיע בבית הכנסת בעיר. בית הכנסת היהודי ממוקם באזור הגטו היהודי בשנגחאי, ושימש את פליטי המלחמה באירופה, שמצאו בעיר מקלט. בחצר בית הכנסת יש מוזיאון יהודי. לא נפסח על תצפית מדהימה על העיר וסביבותיה ממרומי בניין הטלויזיה הגבוה. נטייל לאורך הטיילת המוארת של העיר, "הבונד", אחד מסמליה המפורסמים של שנגחאי, ממנה נשקף נוף מרהיב של הרובע החדש והמודרני, פודונג ושל נהר ההוואנג פו החוצה את העיר. נעבור לסיבוב ברחוב ננג'ינג שם נתרשם מההמון ההולך ברחובות העיר בין חנויות המותגים המפורסמות. לינה בשנגחאי. (ב,ע)

 

יום 12> 1.6.18 עיר התעלות ז'וג'יג'או – שנחאי מופע אקרובטיקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לז'וג'יג'או - עיירה המרושתת בתעלות מים- ונציה של המזרח. נטייל בסמטאות העיירה הצרות, בין התעלות, הגשרים והבתים העתיקים, ונשוט בתעלותיה. נחזור בנסיעה אל הכרך הגדול של שנגחאי ונבקר במוזיאון העיר שנחאי, המציג את הבסיס התכנוני של העיר. בערב נצא למופע אקרובאטיקה מדהים לפי מיטב המסורת הסינית. לינה בשנחאי (ב,ע)

 
ימים 13-14> 2-3.6.18 שנחאי: מוזיאונים, הרובע הצרפתי- הביתה

נתחיל את היום בכיכר מין, ממנה נעבור למוזיאון לאמנות מודרנית, אשר נפתח רק לאחרונה, ומציג כרזות מימי מאו צה טונג ואמנות סינית במבנה מודרני מרשים. נעבור לרובע היוצרים טיאנזיפנג ונהלך בין החנויות המעניינות. נבקר במוזיאון של קונגרס המפלגה הקומוניסטית הראשון, ולאחר ארוחת הערב נהלך להנאתנו ברובע הצרפתי. נעבור לשדה התעופה, לטיסת לילה לישראל (ב,ע)

 

התוכנית עשויה להשתנות על פי הוראות השלטונות, מזג אויר ומיטב שיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים בחו"ל
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
ספארי בקניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015