ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טייוואן – טיול אל טיוואן האי היפיפה

טייוואן היא מדינת אי שהכריזה על עצמאות והיפרדות מסין ומאז מתפקדת כמדינה נפרדת למרות התנגדותה של סין הגדולה.
אם תשאל טאיואני מיהו סיני אמיתי, הוא יצביע בגאווה על עצמו, טאיוואן רואה בעצמה את סין האותנטית. פרוש השם הוא "אי המרפסת" בסינית, או בשמה הנוסף הרפובליקה של סין, היא אי יפהפה הממוקם באוקיינוס השקט כ-130 ק"מ ממזרח ליבשת סין. הפורטוגזים שהיגיעו לאי קראו לו "איליה פורמוזה" – שמשמעו "האי היפה". בטייוואן היא קצת מכל דבר: מעט מיפן, מעט מסינגפור, מעט מדרום קוריאה, מעט מתאילנד והרבה מסין ואמריקה זוהי מדינה משופעת בשמורות טבע, אגמים, מפלים וירוק. טייוואן הוכנסה ב-2013 לרשימת עשרת היעדים החמים של "נשיונל ג'יאוגרפיק" וב-2015 לרשימת עשרת היעדים האטרקטיביים והמשתלמים של "לונלי פלאנט".

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לטייוואן ?

  

יתרונו של הטיול לאי המרפסת- האי היפה הוא בכך שבזמן קצר מהרגיל נגיע אל כל אתרי הטבע ומוקדי העניין היפים של האי, זהו טיול מקיף שאינו מחסיר דבר ומתאים לאלו שרוצים להכיר את טאיואן אך הזמן שעומד לרשותם קצר יותר. 

 

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קל
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתו 

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לטייוואן 


 


יום 1-2 > טיסה לטייפה- טייפה.

נצא בטיסת מנמל התעופה בן גוריון שם נחליף מטוס ונמשיך בטיסת לילה לטייפה בירת טייוואן אליה נגיע ביום השני.

לאחר הנחיתה, נצא לסיור בבירה טאייפה. עיר המשופעת במודרניות נוצצת לצד היסטוריה עשירה, עיר שהיתה בעבר מרכז מסחרי וגם כיום מהווה את הלב הכלכלי , פוליטי ותרבותי של האי. עיר עם מוזיאונים רבים לצד מקדשים מסורתיים. נבקר באתרים המיוחדים לעיר כמו: הפביליון שהוקם ע"י טייוואן ושימש לתצוגות בתערוכת האקספו בשנחאי ב-2010, : אולם הזיכרון לצ'אנג קאי שק מייסד טייוואן, הארמון הנשיאותי, מקדש לונגשאן המפורסם. נסייר ברחובות המיוחדים של העיר נעלה לתצפית למגדל העיר בן 101 קומות שהיה עד לא מזמן הבניין הגבוה בעולם. את הערב נבלה באחד משווקי הלילה המפורסמים בעיר.
לינה בטאייפה

 

יום 3 > טייפה- שמורת טורקו- חווא לין

לאחר ארוחת בוקר נסיעה אל הפארק הלאומי "טארוקו" – אחד משמונה פארקים לאומיים בטיוואן והמרשים שבהם. נקרא על שם הקניון המפורסם "קניון טארוקו" הנמצא במקום. פרוש השם הוא "יפה ומקסים" בשפת שבט הטורוקו שחי במקום. הקניון הוא אחד מן המקומות "המסוגרים" הגדולים בעולם וידוע כמקור עשיר לשיש איכותי לתעשיית הבניה בעולם כולו. בדרך חזרה נעבור במפרץ צ'ינג טאן ונטייל לחופו של המפרץ – ממוקם לחוף האוקיינוס השקט ובעל תצורת חצי ירח. מפורסם בתצורות נוף ייחודיות ובחוף ים מקסים. נעצור בדרך בנקודות תצפית מענינות נחזור לעת ערב לחווא לין.

לינה באזור חווא לין.

 

יום 4 > חווא לין –- טאיטונג

לאחר ארוחת הבוקר. ניסע דרומה לעבר העיר טאיטונג אליה נגיע לעת ערב. בדרכנו נעצור באחת מנקודות הציון של חוג הסרטן בחצי הכדור הצפוני, נמשיך לטאיטונג נעבור את דרך האופניים בלונג טיאן – שילוב של מטעי אננס ושדות תה לאורך הדרך. נבקר בכפר של שבט בונון זהו אחד משבטי האבוריג'נים המקורים של האי שסבלו מיחס גרוע ומפלה מצד הכובשים היפנים. כיום ניתן לראות בכפר את תרבותם של האבוריג'נים וללמוד על אורח חייהם..

נמשיך בנסיעה לאורך רכס לו יה – רכס בגובה של כ-300 מטרים מעל פני הים, מפורסם באפשרויות הגלישה והרחיפה באזור. בתקופת הקיץ מתקיים במקום פסטיבל כדורים פורחים.
לינה באזור טאי טונג

 

יום 5 > טאי טונג – קאנטינג- גאושינג

לאחר ארוחת בוקר נסיעה לקאנטינג לביקור בפארק הטרופי היחידי בטאיואן, הפארק משלב יער וים וניתן למצוא בו נופים מגוונים של הרים, יערות, אגמים, דיונות חול וריף אלמוגים. בתום הביקור בשמורה ניסע לעבר E-Luan פירוש השם הוא- שייט בפי השבט המקומי החי באיזור, זוהי הנקודה הדרומית ביותר בטאיואן והוא נחשב לאחד מ- 8 פלאי הטבע של המדינה, המקום הוא ריף ענק שהרוחות יצרו בו צורות מופלאות ומערות במרוצת השנים. עוד במקום מגדלור ממנו ניתן להשקיף על הסביבה. המשך לגאושינג ללינה.

לינה בגאושינג

 

יום 6 > גאושינג- טאינאן

לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה וביקור בפו ג'ואנג שאן – מרכז סיני/בודהיסטי (מהיינה) בינלאומי. אחד המרכזים הבודהיסטים הגדולים בעולם המטפח את יסודות האמונה הבודהיסטית באמצעות פעילויות תרבותיות, פיתוח כישרון, הזדככות הלב והמוח. משם נמשיך לעבר האי צ'ינג יינג – שייט קצר במעבורת אל האי שהיה מחובר בעבר אל האי טיוואן, כיום נמל הכניסה השני למדינה. האי מפורסם במאכלי הים ובשקיעות המרשימות נמשיך להר המלח, ההר הוא שריד למפעל מלח שפעל באזור. ניתן לטפס על ההר וליהנות מהמראה שסביב. 

לינה בטאינאן.

 

יום 7 > טאינאן – פארק אלישאן- צ'י האי

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה וסיור בפארק הלאומי אלישן, פארק הררי הממוקם בפרוביציית צ'י האי. הפארק מפורסם בעיקר בשל הזריחות הנשקפות ממנו במקום תופעה של עננים סמיכים המכסים את ההרים כך שהפסגות המציצות נראות כאיים קטנים. בפארק 4 כפרים מסורתיים, שבילי הליכה, מפלי מים רבים, מטעי תה ועוד אתרים רבים ומענינים ניסע במעלה ההר ברכבת אל Fenqihu מקום הידוע ברחוב העתיק שלו ובקופסאות ארוחות הצהרים המוצעות למכירה. בתום הביקור בשמורה נסיעה לצ'י האי. לינה בצ'י האי

 

יום 8 > צ'י האי– טאיצ'ונג

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה אל אגם השמש והירח הנמצא בגובה 762 מ', לאגם נוף מרהיב של נופי מים מתוקים, הרים וכפרי ילידים, נטייל באגם ובמקדש שמשקיף עליו נשוט באגם ונהנה מהמראות, אזור אגם השמש והירח ידוע בכמות ומגוון הציפורים החיות סביבות. משם נמשיך לעבר הכפר טהומי לביקור בכנסיה הזמנית בנוייה מקרטון ממוחזר שהוקמה במקום לזכר נפגעי רעידת האדמה הקטלנית בקובה, יפן ולאות הזדהות וידידות עם תושבי פרובינציית ננטו בטייוואן שסבלו סדרת רעידות אדמה קטלניות ב-1991. נמשיך לסיור בכפר "המפלצות" הבנוי בסגנון יפני ומשם לטאי צ'ונג. בערב נטייל בשוק הלילה במקום.

לינה באזור טאיצ'ונגיום 9 > טאיצ'ונג – טייפה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר ב- Lukang אחד הכפרים העתיקים בטאיון שהיה עיר נמל חשובה עד שהים נסוג והאוניות לא יכלו להגיע יותר. הרחוב עשיר בבתים עתיקים עם פיתוחי עץ על הדלתות והחלונות. הבתים בנויים בשיטה מסורתית עם אבנים אדומות המקום עמוס באווירה של פעם וברחוב ניתן לאכול מאכלים עתיקים מסורתיים. נמשיך ונראה את תחנות הרוח המייצרות חשמל מכוחה של הרוח נמשיך בנסיעה לטאיפה שם נבקר ברחוב Sanxia הידוע בתור רחוב הקדרות, נבקר גם במקדש Zhuxi . 

לינה בטאיפה

  

יום 10- יום 11 > טייפה – ג'ין פן-יואה לו- טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לעבר ג'יו פן – עיירה שהתפתחה בתקופת הבהלה לזהב (1893) וגילוי הזהב באזור. העיירה משלבת מראות נוסטלגיים של התקופה, בתי קפה בסיגנון רטרו סיני, בתי תה וחנויות למזכרות המשרתות את אוכלוסיית המבקרים הרבים בעיירה.

נסיים את היום בנסיעה לעבר הפארק הגיאולוגי ביואה לו - שוכן על מפרץ מצפון לטייפה וניתן לחזות בו בתצורות גיאולוגיות מעוררות דימיון של סלע כורכר, תוצאה של כוחות הטבע הפעילים באזור מזה שנים רבות. לאחר הסיור הרגלי בפארק . העברה בערב לשדה התעופה לטיסה חזרה, הגעה בבוקר היום ה- 11 לתל אביב.

לכל הטיולים המאורגנים לטאיוואן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015