ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

סנט פטרסבורג - אתרים

מוטי בלושטיין

*** כיכר הארמון והאדמירלות

 

דבורצובאייה פלושצ'אד DVORTSOVAYA PLOSHCHAD
כיכר נפלאה זו, ובמרכזה ארמון החורף הירוק-לבן, תוכננה בצורתה הנוכחית על ידי רוסי, ב- 1820. בצד השני, מול הארמון, נמצא בניין המטה הכללי הישן של הצבא הרוסי, למעשה שני בניינים מחוברים בקשת ענקית. במרכז הכיכר נמצא עמוד אלכנסדר, עשוי גרניט אדום, לציון הניצחון על נפוליאון ב-1812. מצעדים צבאיים נערכו כאן, והצאר היה חוצה את הכיכר על סוס, לפעמים בלווית ראשי מדינות, עד בימת הכבוד, משם היה סוקר את המצעד. בינואר 1905, בכיכר הארמון נערך טבח חיילים ירו על מפגינים בלתי חמושים שהתכנסו על מנת להגיש פטיציה לצאר. התקרית, הידועה בהיסטוריה הרוסית כיום א' הארור, הציתה את המהפכה של אותה שנה. כעבור שתיים עשרה שנה, הכוחות הבולשביקים תקפו את ארמון החורף מנקודה זו, אף כי לא הייתה התקפה פרונטלית כזו שמתוארת בסרטו של אייזנשטיין אוקטובר.
הבניין הקלאסי הנאה ממערב הוא האדמירלות. הוא תוכנן על ידי זקרוב בתחילת המאה ה- 19 ובלט למרחוק בצריח הבוהק, ושבשבת בדמות ספינה. האדמירלות נמצאת במקום שבו הייתה המספנה הראשונה של פטר הגדול, שהוקמה בשנת 1704.

 
** קתדרלת איזק הקדוש
איזקייבסקאייה פלושצ'אד ISAAKIYEVSKAYA PLOSHCHAD
במקום זה הייתה כנסיה מאז שנת 1710, אבל הבניין הנוכחי הוקם בתחילת המאהה- 19. היא נפתחה בשנת 1858. הקתדרלה הגדולה, שיש בה מקום
ל- 14,000 מאמינים, מקושטת בצורה יקרה אם כי סרת טעם. שימו לב למסכי האיקונות, עם העמודים המיוחדים. הקתדרלה משמשת כעת כמוזיאון, ובה תערוכה על תולדות הקתדרלה - ברוסית בלבד. אל תעזבו בלי לטפס לכיפה, שממנה נשקף נוף פנורמי של העיר. אסור לצלם, למרבה הצער.
מועדי פתיחה: ימי ה' עד ב', 18:00 - 11:00, ימי ג' 16:00 - 11:00.
ימי ד' סגור.
הבניין החשוב ביותר בכיכר סנט איזק נמצא בצד הדרומי, מול הסיני מוסט או הגשר הכחול. זהו ארמון מרינסקי, משכנה של ממשלת הצאר לפני המהפכה. ב- 1917 הבניין עבר לידי הממשלה הזמנית. כיום זוהי עיריית סנט פטרסבורג.

 

* מכון סמולני
מכון סמולני נמצא ליד מנזר סמולני הססגוני. במקורו, היה זה בית ספר לבנות האצולה. ב- 1917 הוא הפך לבית הסובייט של פטרוגרד ומטה המפלגה הבולשביקית. לנין בא לכאן בתחפושת כדי לפקח על השתלטות הקומוניסטים על השלטון. הממשלה שלו המשיכה להיפגש כן עד מארס 1918, כשעברו למוסקבה. בדצמבר 1934, נרצח כאן ראש המפלגה החזק של לנינגרד, סרגי קירוב והאירוע הזה פתח את סידרת הטיהורים של סטלין.
מועדי פתיחה: כל יום, מלבד ימי א'. סיורים לפי תאום מראש.

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015