ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

"איך הגעתי מקניה לאוגנדה" פרק שלישי: שניים מזונגואים עם תרמיל גדול

משה בנישו

אל התחנה הבאה- אזור פורט פורטל הגענו בטרמפים, או יותר נכון בנסיעת מטאטו רגילה, שם כשאנחנו חולפים בשדות התה פגשנו את ג'ורג' איש חביב ונחמד כמו כל האוגנדים, אבל עם רגשי נחיתות מכאן ועד אנטבה... בנוף הקסום של מטעי התה הגדולים ג'ורג' התנצל על הצפיפות הגדולה באוטובוס ויחד עם איש אדיב ונחמד הסבירו לנו על אופי החשיבה האפריקאי של מדינות המערב, מבחינתם כולם במערב, אותם מוזונגו (הכינוי המקומי לאדם הלבן) חיים בבתים מזהב עם מוצרי האלקטרוניקה הטובים ביותר שאפשר ונוסעים ברכבי פאר . אחרי שהסברנו לו שהמצב לא כזה מושלם במדינתנו וגם לא במדינות המערב, הגענו אל העיירה "פורט פורטל" ממנה יצאנו בנסיעה אל הגסט האוס הבא שלנו, שם בהעדר בודה בודה קרובה, החלטנו להמשיך לתת אמון באפריקאים החביבים של אוגנדה ולעצור טרמפים עד הגסט האוס הקרוב וראו זה פלא הושטת יד קצרה הפגישה אותנו עם טנדר בו ישבו על סלים עוד שני מקומיים חביבים שניסו להבין באנגלית מצויינת, מה לעזאזל אנחנו עושים במדינה שלנו ואם אני ובת זוגי בעצם אחים. כשהסברנו להם שאנחנו ממש לא אחים תוך המחשת ההבדלים בצבע בינינו (לבן ואמרתי שאני כבר די חום....) הם אמרו לנו את המשפט האלמותי מבחינתי: for me, all the white people are the same....

 

ביער "קיבלה" התמקמנו בלודג' קטנטן, המילה לודג' קצת מטעה כי הקשר היחידי ללודג'ים המפוארים של קניה וטנזניה הוא התקרה המיוחדת שמאפיינת את המגורים באפריקה העשוייה מקנים שונים שנגזרים ממישורי הסוואנה הנרחבים, אז באמצע הלילה החל טפטוף לא של גשם, אלא גשם של נמלים.... עשרות אם לא מאות נמלים החלו יורדים מתקרת העץ ולהכנס אל כל חלקי גופנו, בהולים מהחוויה הנוראית יצאנו אל מרכז הגסט האוס לחצר והחלטנו לוותר על שינה באותו הלילה. הבוקר היה קסום, פרפרים בשלל צבעים קישטו את יער הגשם הגדול ממנו יצאנו לצפות באחת החיות הקרובות אלינו בתכונות ובאינטילגנציה הרגשית, למרות שתורת האבולוציה כבר לא נלמדת בבתי הספר שלנו, הכרנו אותה במפגש החוויתי עם קופי האדם השימפנזים. שם בצמרות העצים פגשנו את היונק המדהים והתרשמנו מאורחות החיים שבעבר שימשו כמזון של אותם אפריקאים אבל היום זוכים לעדנה בשמורות הטבע הגדולות של אפריקה.

 

המשכנו אל אזור "סיפי", שם בכפר אפריקאי נידח יצאנו למסלול הליכה בלתי נשכח אל המפל הגדול של סיפי. יחד עם מדריך מקסים הכרנו את האזור המיוחד והלכנו בין בתי הבוץ וגללי הפרות עד שהגענו אל המפל הגדול והקסום של הסיפי משם אחרי שרחצנו במימי המפל הגדולים עזבנו את אוגנדה והמשכנו את מסענו באפריקה.

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015