ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מה הקשר בין ז'אן פול גוטייה ובין טיבט?

עירית להב

כשחושבים על טיבט מדמיינים בדרך כלל נזירים בגלימות אבל המציאות רחוקה מאוד ממה שאנחנו מדמיינים על המזרח. מעניין מאוד לגלות שמסורת הלבוש של תושבי טיבט לא תבייש אף מעצב על ואפילו ז'אן פול גוטייה הגדול שואב השראות מאופנת הלבוש והאקססוריז של אנשי טיבט.

 

באופן כללי התושבים הם מאוד מאוד מטופחים ומקפידים על מראהם החיצוני. הם עוטרים על עצמם ערב יפיפה ואלגנטי של בדים – בגדי משי, צמר כבשים, עורות של נמרים, פרוות שועל, אקססוריז של זהב וכסף ועוד. התיאור ההולם ביותר את אופנת הלבוש הטיבטי הוא דווקא לא "אותנטי" או "צבעוני" כפי שניתן לומר על תרבויות רחוקות אחרות, אלא דווקא "אלגנטי"! הם יודעים להתאים בין האסתטיקה העדינה של שלל בדים, סיכות, חפתים, מעילים, נעליים, תכשיטים, חגורות עם אבזמים מעוצבים וכו' כך שהלבוש שלהם נראה כאילו נלקח היישר מתצוגת אופנה פריזאית. אפשר אפילו לומר שמבחינת אופנה הם הפריז של המזרח. הנשים קולעות את צמותיהן במאות צמות, לגברים יש מני סיכות בשיער כמו סיכות בצורת דרקונים אציליים ועוד. והכל הכל בטוב טעם, ה- LOOK הטיבטי בהחלט מאופיין כשיא האסתטיקה. המדהים לגלות הוא שזהו הלבוש המסורתי שלהם מזה מאות בשנים. כל הבגדים הם כמובן עבודת יד המתבצעת בבתים, כאשר ישנם מאפיינים מעט שונים לכל אזור ואזור.

 

עירית להב, אחת המדריכות שלנו שהתגוררה בטיבט סיפרה לנו על המפגש הראשון שלה עם האופנה הטיבטית. היא מספרת שהגיעה לאמצע המדבר, למקום הנראה "שכוח אל", אין חשמל, אין רכבים, ושם מסתובבים להם אנשים עם לבוש של נסיכים ונסיכות... היא נשבתה בקסמי האופנה הטיבטית והחלה ללבוש פריטי לבוש שלהם גם כשהמשיכה לטייל בעולם וכשהגיעה לטוקיו אנשים עצרו אותה ברחוב ושאלו אותה מי המעצב של הבגדים שלה...זה לא היה ז'אן פול גוטייה זו הייתה המסורת הטיבטית.

 

אז...נסיעה הבאה יוצאים לשופינג בטיבט?

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015