ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

נמיביה- ארץ בראשית וניגודים בלתי אפשריים

ערן חקלאי

מחבר: ערן חקלאי זאולוג ,אקולוג ומדריך בכיר בחברת איילה גיאוגרפית

 

טיול מאורגן לנמיביה

 

אם אי פעם תהיתם איך היתה נראית אירופה בלי הירוק והמים ובתוך ים של מדבר אז הצטרפו לטיול מאורגן לנמיביה.

 

קצת על טיול לנמיביה
נמיביה היא למעשה סניף מדברי של גרמניה. נראה שאפשר לומר בבטחון כי הקרדיט אכן מגיע למהגרים הגרמנים שהגיעו אל המושבה במהלך המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20. מסתבר שזהו אחד היעדים שלא מעט אנשים חולמים להגיע אליו ואכן יש לכם סיבה טובה לחלום. הטיול לנמיביה מאתגר לא מעט את כושר הניווט, ההשרדות בתנאי יובש קשים, אהבת המדבר האינסופי ובהחלט גם את הכיס.

 

נמיביה אינה אחת הארצות אליה אורזים תרמיל ושק"ש ועולים על טרמפ. טיול מאורגן לנמיביה דורש היערכות ארוכה, הכנה ראויה (חיסונים, ציוד, מידע עדכני וטוב) ולא מעט טיילנות מקצועית.

 

זוהי אפריקה במיטבה והבילוי בנמיביה הוא כמו לברוח אל תוך המרחבים של סרט קוליאנליסטי על אפריקה משנות ה-60'. במדינה הצעירה הזאת (קיבלה עצמאות מדר' אפריקה ב-91'), תפגשו את מיטב האטרקציות האפריקאיות שבשבילן נוסעים כמעט לכל מקום באפריקה אבל בלי הרעש הבלאגן והלכלוך. טיול מאורגן לנמביה מתאים מאוד לאלו שחששו לטעום את המראות הקשים של העוני והצפיפות באפריקה, ולעומת זאת מספק חוויה נפלאה של מראות ייחודיים.

 

עוגנים בטיול מאורגן לנמיביה
לטיול מאורגן לנמיביה יש מספר עוגנים אותם רצוי היה לבחור בטרם נוסעים:
- מרחבים אינסופיים של דיונות אדומות ולבנות
- מרחבי סוואנות אפריקאיות עשירות ביונקים היבשתיים הגדולים
- אוקיינוס קר שלחופיו שוכנות מושבות רבות וענקיות של seals
- מדבריות יבשים והעתיקים בעולם אליהם הסתגלו מספר מיני יצורים מאוד ייחודיים
- שבטים אפריקאים פרימיטיביים שחיים בפשטות שאיפיינה את ימיו של האדם הקדמון.
- וכמובן חוויה בלתי נשכחת מעולמו של הנסיך הקטן – יערות הכוללים עצי באובב שעוצמתם וגודלם אינו נתפס.

 

הנופים אותם תזכו לראות יזכירו לכם לא פעם מראות מתמונות שהגיעו מחללית רחוקה שהצליחה להגיע אל המאדים. נופי הגרניט האדומים האינסופיים מספקים את השקיעות המרהיבות ביותר שיש,כל זאת על רקע גבעות מפוסלות היטב בידי הרוח, המים והטבע. ומן העבר האחר תזכו לראות מדבר של דיונות חול אדומות וצהובות (מדבר נמיב) המתחלפות במרחבים אינסופיים של שממה כמו זאת מסרטי המערב הפרוע. ואם תמשיכו עוד קצת לקצה העולם וקדימה תגיעו אל נהר הקואניני הגובל בגבולה הדרומי של אנגולה המספק תמונות משגעות של נווה מדבר עטוף בעצי דקל ציוריים במיוחד.

 

טיול לנמיביה – חשוב לזכור
חשוב לזכור שההתארגנות לטיול מאורגן לנמיביה דורשת הכנה של חצי שנה מראש כיוון שבמדינה השוממה הזאת (רק שני מיליון תושבים) וגודלה עולה על זה של תורכיה (פי 41 מגודלה של ישראל) תשתיות התיירות אינן רבות אבל הן בהחלט מהקסומות בעולם. על אף שאיני נהנתן ואולי אפילו יהיו שיגידו מטייל סגפן, אם כבר נוסעים לטיול בנמיביה ופותחים במסע שאורכו בערך כ-4000 ק"מ אז כדאי בסופו של יום להגיע ולהתענג באחד הלודג'ים המפנקים של נמיביה. השהות והלינה בלודג' יקרה מאוד אבל בהחלט שווה כל אגורה ומהווה שטיפת עיניים נהדרת לפגישה עם כל מה שראש מעט יצירתי (ואפריקאי) יכול לעשות עם כמה עלים ותרמילים מיובשים והכי חשוב - כמה שפחות פלסטיק.

 

הצאצאים של המתיישבים הגרמנים פיתחו בנמביה תעשיית לודג'ים המעוצבים בדקדקנות אקולוגית וברת קיימא עם רמת גימור גרמנית ביותר. לא כדאי לפספס את השהות בהם המספקת חוויה מהסרט "זכרונות מאפריקה".

 

לפני היציאה חשוב מאוד לתכנן את מקומות הלינה, נקודות התדלוק ורכישת האספקה, התוכנית היום יומית ומספר שעות הנסיעה בין נקודה לנקודה (בנמיביה אסור לסוע בלילה שמא נדרוס בע"ח חוצה את הכביש). כמו כן, מאוד לא מומלץ לצאת ברכב אחד למסע כל כך ארוך באלפי ק"מ של דרכי עפר וחשוב מאוד להתארגן עם הציוד המתאים למקרה שנתקעים....ואפשר גם להתארגן בקבוצה ומדריך.

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015