ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מקיף לנפאל משולב ברכבי שטח לרכס האנפורנה, 12 יום

נפאל- ארץ קטנה וידידותית בהרי ההימלאיה, משתרעת על שטח נופי מגוון, מגובה פני הים ועד לשרשרת הרי ההימלאיה וההר הגבוה ביותר בעולם- האוורסט. רובה ירוקת עד, שופעת מפלים, כפרים ציוריים, טרסות אורז משתפלות בהרים, אגמים יפים ופסגות מכוסות שלג. מסורת ארוכת שנים של בודהיזם והינדו נראים בכל פינה: בסטופות עם העיניים המצוירות עליהן

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בנפאל?

 

המסלול המיוחד - אנו הראשונים שהציעו טיול ג'יפים למקומות שבעבר היו נחלתם של טרקרים וחובבי מסעות רגליים. השילוב המיוחד של מנזרים מסתוריים, חוויית הרפטינג בנהר הטריסולי ועוד שלל אטרקציות בלתי נשכחות. 

 

הדרכת הטיול - כשבוחרים לצאת למסלול טיול כל כך שונה ומיוחד חשוב לצאת עם המדריכים הטובים ביותר. אצלנו באיילה גיאוגרפית מדריכי הטיולים לנפאל הם מדריכים שזכו כבר ללוות מסעות רבים ברחבי מדינת ההימלאיה המרתקת וחוויית הטיול איתם הופכת כל טיול ובייחוד מסלול מיוחד זה לחוויה מיוחדת.  

 

סוג הטיול: מסע רכבי שטח
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו 
Facebook Favorites

מסלול ברכבי שטח לנפאל


ימים 1> תל אביב - קטמנדו  


טיסה לקטמנדו דרך יעד בינים, הגעה לבירה הנפאלית אחר הצהרים. לאחר התארגנות קצרה במלון נצא לסיור היכרות ראשון עם העיר. לינה בקטמנדו.

 

יום 2>קטמנדו- רפטינג בטריסולי

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל עמק נהר הטריסולי. נערוך שייט רפטינג קצר ומהנה על הנהר בינות לשלוחות ההרים התלולים מעל. לינה באזור טריסולי.

יום 3>טריסולי- מנזר מניקאמנה – פוקרה

את היום השלישי נפתח עם עליה ברכבל  לאחד מהאתרים החשובים והמקודשים בנפאל- מנזר מניקאמנה (בנפאלית- "כל מה שיחפוץ לבך") המנזר, הצופה על רכס ההימלייה המושלג נודע כמקום בו הקרבת קורבנות היא חלק מהפולחן הדתי המתקיים בו והינו מקום קדוש. זו נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לנפאל. לאחר ירידה מהמנזר, ניסע מערבה לעבר פוקרה דרך האזור החקלאי של מורדות ההימלייה. נגיע לפוקרה בשעת ערב ונהנה משקיעה מרהיבה על שפת אגם פיווה.

 

יום 4> תחילת מסע הג'יפים פוקרה – בני - טאטופני

נשכים קום אל מול פסגות האנפורנה האדירות הנשקפות אלינו ולאחר ארוחת הבוקר נקבל את הג'יפים אתם נצא צפונה לאורך נחלים ומפלים ונגיע לכפרים מקומיים פסטרוליים, הבנויים אבני צפחה ותלויים על שפת תהומות. לאורך המסלול נצפה בחלק מהפסגות הגבוהות בעולם כמו הדולגירי ואנפורנה, המתנשאים לגובה של מעל 8,000 מ'. נחזה מקרוב בקרחוני המצ'פוצ'רה – ההר בעל צורת זנב הדג.

נגיע לעיירה בני בה נתחיל את דרך הג'יפים העיקרי בהרים על גבי מה שבעבר היה חלק ממסלול הטרק של "סובב האנפורנה". נמשיך להגביה לאורך ערוצו של נהר הקאלי גנדאקי הזורם הרחק מתחתנו כשברקע סוגר את הנוף רכס נילגירי. נגיע לטאטופני בה מצויים מעיינות חמים. כמיטב המסורת של טיולי ג'יפים בנפאל, לא נוותר על רחצה לילית במעיין החם על גדת הנהר.

לינה: Tea House Lodge טאטופני

 

טיול ג'יפים לנפאל טיול ג'יפים בנפאל טיול ג'יפים לאנפורנה

   צילום: אורנה כהן

 
יום 5> טאטופני – מפלי דאנה- מרפה

יום נסיעה מרתק בחלקו העליון של נהר הקאלי גנדקי ההופך מקניון צר לעמק רחב יחסית המאפשר לנו לראות את פסגות ההימלייה המתנשאות לגבהים של מעל 8000 מ' מקיפות אותנו סביב. במהלך הנסיעה נחצה כפרים נידחים, מנזרים וסטופות. נעצור לעצירת קפה מתחת למפלי דאנה האדירים היורדים מאחת הפסגות הגבוהות ונמשיך לכפר הטיבטי היפהיפה מרפה בו נמצא מקדש עתיק. זהו אחד משיאיו של טיול הג'יפים בנפאל. לינה:Tea House Lodge במרפה

 

יום 6> מרפה – אגם טיטי – ג'ומסום

יום זה יוקדש ברובו להליכות רגליות קלות בחיק הטבע ונוריד מעט את הרגל מה"גז". נחצה את נהר הקאלי גנדאקי לעבר מורדות רכס הנילגירי התלוי מעלינו בשלל הקרחונים הגולשים מפסגתו. נגיע לסביבת אגם קטן ה"לכוד" בעמק קטן בשם אגם טיטי ובסביבתו נערוך טיולים רגליים. ממנו נלך (רגלית) לבקר בכפר הנחמד והאותנטי – טיטי. ובכפר הסמוך Kunjo. נמשיך ללינה בג'ומסום.

 

יום 7> סוף מסע הג'יפים ג'ומסום – מוקטינאת – ג'ומסום

היום נחשב לאחד משיאי הטיול בו נעפיל אל מרומי הרכס אל הכפר מוקטינאט בואכה מעבר ההרים Thoreng La החוצה את הרכס לעברו השני. מסביבות הכפר הנמצא בגובה 3760 מ' תצפיות מרהיבות דרומה לפסגות האנפורנה והדאולג'ירי ואל הקרחונים האדירים הגולשים מהם. האזור מכאן וצפונה נקרא מוסטאנג ומאפייניו הם מדבריים היות והרכס חוסם את הגשמים המגיעים מדרום. עד סלילת הדרך היה זה אחד המקומות הנידחים בנפאל ובשל כך שימר היטב את צביונו הכפרי המיוחד. לאחר הביקור במוקטינאת נגלוש בחזרה לעמק הקאלי גנדאקי ונחזור לכפר המרכזי באזור ג'ומסום בו נלון. לינה: Tea Lodge Jomsom

 

יום 8> חזרה לפוקרה- טיולי רגל קלים באזור אגם טאל

עם בוקר נצא חזרה אל פוקרה, בנסיעה בכביש החדש שנסלל בהרים, נעזוב את האוכלוסיה הבודהיסטית כשאנו חוזרים לאוכלוסיה שעיקרה ההינדית בעיקר. נבקר במערה שנוצרה בשפך הניקוז של האגם אחר הצהריים נעלה לסטופה של "השלום העולמי" הצופה אל האגם העיר וההרים וממנה נרד דרך היער והכפרים הקטנים ברגל כשעה.   לינה בפוקרה

 

 

יום 9> פוקרה

יום נינוח ורגוע סביב אגם פוקרה.  נבקר במוזיאון ההימלאיה, נצא לטיול סביב האגם, בינות לכפרים קטנים, נצא לשייט  באגם, נבקר בשוק ונהנה מזמן פנוי לבילוי בעיירה הנעימה. לינה בפוקרה.

יום 10> פוקרה- קטמנדו בטיסה – מקדש סוובינאט – ככר דרבר

נשלים את ביקורנו בפוקרה ונצא בטיסה לקטמנדו. לאחר העברה למלון, נמשיך אל מקדש סוואימבונאט הנפלא שראשיתו מלפני 2000 שנה והוא צופה על העיר וסביבותיה. המקום ידוע גם בשם "מקדש הקופים" בגלל הקופים הרבים שמסביבו, חלקם מלווים את העולים למקדש לאורך המדרגות הרבות. נרד מכאן לכיכר דרבר, מרכז הבירה העתיקה וסביבו מכלול של מקדשים, פסלים וארמונות. נבקר במקדש קומארי- האלה ילדה. בערב נבקר בטאמל התוסס - בירת ה"תרמילאים" ונסיים בארוחת ערב חגיגית לסיום המסעלינה: קטמנדו

 

יום 11> עמק קטמנדו – בקטפור- פשופטינאת-בודנאת

בבוקר נצא לעיר בקטאפור, הצמודה לקטמנדו, שהיוותה מרכז שליטה על נפאל מהמאה ה14 עד ה 16. נסייר ברחובות העתיקים אשר חלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים- חלקם ארוטיים ונצא לטיול רגלי בגבעות של האזור. נמשיך לטיול רגלי בין השדות והכפרים למקדש נחמד אל מקדש פשופטינאת, הוא המקדש ההינדי החשוב בנפאל. מרכז המקדש אמנם סגור לתיירים, אבל נוכל להסתובב בחלקים האחרים שלו ולראות את הטקסים הדתיים הנערכים במקום הכוללים לעתים גם שריפת גופות. נסיים בביקור בסטופה הקדושה למאמינים הטיבטים בבודנאת ונסובב אתם את הסטופה כמספר הנדרש.. אחר הצהריים נחזור לקטמנדו לסיבוב חופשי במרכז התיירותי טמל, לארוחת ערב ולינת לילה.

אפשרות למעוניינים: מוקדם בבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה פרטית מעל הרי ההימלאיה. הטיסה במטוס קטן (16 מקומות) כאשר לכל אחד יש חלון.

 


יום 12> קטמנדו– ת"א

טיסת לילה דרך יעד בינים חזרה לתל אביב. נחיתה ב-9:30 בבוקר

** ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 

לכל הטיולים המאורגנים לנפאל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מקיף לנפאל, ברכס האנפורנה ובמוסטאנג עלית (אוטובוס ורכבי שטח)
הטיול המקיף לטיבט "על גג העולם", 18 יום
טרק מקיף לנפאל 15 ימים, כולל טרק לנפאל - פון היל 6 ימים
טרק בנפאל -לנגטנג , 14 ימים
טיול מאורגן לנפאל והודו- מסע למורדות ההימלאיה, 14 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015