ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למרוקו, כולל רכס האנטי אטלס, 15 ימים

טיול מאורגן למרוקו, כולל רכס האנטי אטלס

** טיול זה נמכר כרגע לקבוצות סגורות בלבד**

 

מהחוף האטלנטי אל מרומי רכס האטלס, למרחבי מדבר סהרה, עם נאות המדבר הענקיות. במסגרת טיול זה למרוקו נפגש עם בני שבט ההרים, הברברים, האנשים הכחולים של הסהרה, תרבות האסלם הגבוהה בערים האימפריאליות, דייגי החוף האטלנטי, עם ניחוחות ערי הנמל הפורטוגזיות, ארכיטקטורת הקסבות הברבריות מול המדרסוות המצועצעות, והמבנים המנואלים של ימי הביניים. נעלה אל הדיונות עם הג'יפים בסהרה, נטייל בקניוני הטונדרה והדאדס, מפלי אוזוד ונתפעל מנופי הגרניט של מול האטלס. ומעל לכל המפגשים עם התושבים מכניסי האורחים.

 

טיולים למרוקו- מאורגנים,מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית ? 

 

מסלול טיול שונה ומפתיע - מקובל לחשוב שמרוקו הן ערים, פולקלור, שפה, תרבות ושווקים. אז בהחלט כן, בטיול המקיף שלנו למרוקו אנו לא פוסחים על האספקט התרבותי של מרוקו. אבל במקביל בוחרים להכיר את המדינה היפה גם באזורים שנמצאים מחוץ למסלול התיירים השחוק ולומדים להכיר את מרוקו האותנטית. 

 


הדרכת הטיול - מדריכי הטיול שלנו הם מדריכים ש"התאהבו" בחווית מרוקו. מלבד הכרותם את התרבות, השפה והפולקלור מה שיש לרבים ממדריכי יעד זה להציע. מדריכנו הם גם אנשים שהתמחו במשך השנים בהדרכת טיולי טבע ומחוברים גם לטבע האינסופי שיש למרוקו להציע.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

 

טיול אותנטי

מסע העומק המיוחד שלנו למרוקו 15 יום מגיע גם לאזורים שמחוץ למסלול התיירים השחוק של מרוקו. הוא כולל גם כן מפגשים עם תושבי ההרים המרתקים והטוארגים מכניסי האורחים באזורים הנידחים של הרי האטלס ומדבריות הסהרה.
 Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למרוקו


יום 1> תל אביב - קזבלנקה- רבאט

נמריא מנתב"ג, דרך יעד ביניים למרוקו. בצהרים ננחת בקזבלנקה. נסע לרבאט, ונצא להכרות ראשונית עם בירת ממלכת המגרב. נלון ברבאט.

 
יום 2> רבט- שפשואן 

נתחיל את היום בטיול בבירת מרוקו. נטייל ברחבת  ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות המוגרבים המסורתיים.  נראה את מגדל טור חסן, נשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בו רגרג, מול נמל סאלה. בצהרים ניסע צפונה, בנופים מיוערים אל שפשואן, בירת רכס הרי הריף. נלון בשפשואן.

 


יום 3> שפשואן -  מקנס- פס

בבוקר נכיר את אוירת הסמטאות המיוחדת של שפשואן. זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים למרוקו. נתפתל בדרכי הרי הריף, לחלוק כבוד לרבי עמרם בן דיואן, בוואזאן. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונסע למקנס,  בירתו במאה  ה- 17  של הסולטן מולאי איסמעיל, הורדוס של מרוקו. נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. נראה את אורוות המלך, ועוד. בערב נגיע ללינה בפס.

  

טיולים מאורגנים למרוקו טיול למרוקו טיול מאורגן למרוקו

         צילום: מיכה זילברמן

 

יום 4> פס

היום נשוטט בין סמטאותיה הצבעוניות של פס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו, שזכתה להיכלל בין אתרי מורשת העולם של אונסקו. נבקר במדרסת אבו ענניה, נסייר ב"מלאח" ובית הקברות היהודי, ובסימטאות ה"מדינה" התוססות, בה מחולקים השווקים הססגוניים לפי גילדות בעלי המלאכה,  השומרים עד היום על אומנותם המסורתית: הנפחים, צובעי הצמר, מעבדי העורות, חרשי העץ ועוד. נראה את אמנות העיטורים המרוקאית במדרסות והתפתחות האומנות. המסורתית במוזיאון נאג'רין. נלון בפס.

 
יום 5> פס - איפראן - ארפוד

נצא מוקדם דרומה לעבר איפראן - שמורת טבע של ארזים אטלנטיים ועיירת קייט בהרי האטלס התיכון. נראה את גני ארמון הקיץ. נחצה את רכס האטלס התיכון המוריק, ואת שולי רכס הרי האטלס הגבוה, דרך א-רשדייה לנאת המדבר הענקית תאפילאלת שבמדבר סהרה. נרד לטיול קצר בין דקלי הנאה ונתרשם מחיי היום יום של המקומיים. נלון בארפוד.

 
יום 6> בג'יפים לדיונת מרזוגה - קניון הטודרה - טינרהיר

לפנות בוקר נשכים לטיול ג'יפים לדיונת החול העצומה של מרזוגה. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן למרוקו. נעלה  לתצפית מרהיבה בזריחת השמש העולה מהסהרה. נגלוש בחול הזך ונמשיך אל גבעת המאובנים, הצופה אל אלפי הדקלים הפרושים לרגליה בנאת תאפילאלת.  נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחריה ניסע לריסני,  שער השיירות דרומי לטימבוקטו, אשר מעבר לסהרה. נסייר בין ישובי נאות המדבר ניסע מערבה לרגלי רכס האטלס אל עמק הטודרה.  נטייל במעלה  הנחל אל בין מצוקי הקניון המפורסם. נלון בטינרהיר.

 
יום 7> טינרהיר - קניון הדאדס - וורזאזאת

נעלה  מטינריר לביקור בקניון האדיר של הדאדס, היפה בנחלים המובילים את מימי האטלס לאיבוד במדבר. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן למרוקו. נטייל בין הבוסתנים, נתרשם מתצורות הסלע המפתיעות. נחצה את העמק המוריק ונמשיך ב"דרך הקסבות" היפה לעבר וורזאזאת, עיירת המדבר. נבקר בעיט בן האדו, הקסבה המדהימה המאכלסת כפר שלם במבנה בוץ המתנשא לגובה ארבע קומות.   נלון בווארזאזאת.

 
יום 8> וורזאזאת - תארודנט - תפראוט

דרך עיירת הברברים  תיזנאחת, נגיע לתאלווין המרכז המנהלי של שבטי מזרח עמק הסוס, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים למרוקו. נגלוש בין יערות הארגאן לעמק הפורה. רכס האטלס הגבוה מצפון, האנטי אטלס מדרום, האוקיאנוס במערב וביניהם עמק הסוס הציורי, במרכזו עיר החומה תארודנט. נחצה את העמק הציורי ולקראת ערב נגיע ללינה בתפראוט.

 
יום 9> תפראוט והרי האנטי אטלס

נשכים ליום טיול נפלא בין נופי הרי הגרניט האדום של רכס מול האטלס. נצא ברכבים מקומיים לטיולים בסביבה.  נתרשם מעמק הסלעים הצבעוניים, נשוטט בעמק אימלן, נטייל ברגל בנוה הקסום עיט מאנסור, למרגלות ג'בל לקסט, בכפרים ההרריים, החבויים בין פסגות הגרניט. לקראת ערב נשוב למלוננו  בתפראוט.

 
יום 10> תפראוט - תיזניט- אגדיר

נמשיך את טיולנו בין נופי הגרניט האדום, ולאורך הקניונים האדירים, נחצה את רכס האנטי אטלס בדרך מרהיבה, אל  חוף האוקינוס האטלנטי, לתיזניט, מרכז הצורפים היהודים. נבקר בסדנאות המקומיים שתפסו את מקומם. נמשיך לאגדיר עיר הקיט והנופש. נעלה אל שרידי המצודה העתיקה שקרסה ברעידת אדמה, ונצפה על העיר והנמל החדש. נשוטט בין סמטאות העיר המחודשת. נלון באגדיר או באסווירה.

 
יום 11> אגדיר - אסוירה - מרקש

את הבוקר נקדיש לביקור בנמל הדייג המיוחד של אגדיר, אם יתאפשר. נראה את הדייגים הנושאים את יבול הלילה לבורסת הדגים. נצפין לאורך החוף המצוקי של האוקינוס האטלנטי לעיר הססגונית אסוירה, היא מוגדור. נטייל בין בתי המלאכה המסורתיים, נראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום, שפרסמו את העיר. נעלה אל המצודה הפורטוגזית, נרד למלאח היהודי ונבקר בקברו של הצדיק פינטו, ונסיים בנמל הציורי של העיר. לקראת ערב נגיע ללינה במרקש, פנינת הדרום.  בערב  נצא לכיכר ג'מע אל פנע, המהממת ביותר במרוקו. שם מקובצים בצפיפות דוכני מזון, קוראים בקלפים, להטוטנים, מספרי מעשיות, רופאים ותרופותיהם המשונות, מאלפי נחשים ועוד- נלון במרקש.

 
יום 12> עמק האוריקה - האטלס הגבוה- מרקש

עם בוקר נעפיל אל מרומי האטלס הגבוה. נטייל  בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה הציורית סיטי פטמה ונצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירה ההררית. נהנה מנוף הפסגות, נפגוש את עדרי הרועים הנוודים. אחר הצהרים נשוב למרקש.

 
יום 13> אתרי מרקש

היום נבלה במרקש,  "העיר האדומה".  נבקר במלאח היהודי, מסגד הכותביה, ארמון הבאהייה, קברי המלכים הסעאדים ועוד.  נשוטט בין סימטאות השוק, נהנה ממרכולתם המפתה, ריחות הבשמים וקולות הנגינה, וסדנאות האומנים. נלון במרקש.

 
יום 14> מרקש- מפלי אוזוד - קזבלנקה

בבוקר ניפרד ממרקש וניסע מזרחה לרגלי האטלס התיכון.נעלה למפלי אוזוד במרומי האטלס התיכון. נתרשם מהאגם המלכותי היפה שיצרו הצרפתים מעל סכר בין אל וידאן.  נרד אל המסטה ונחצה את מישורי הפוספטים, בדרכנו צפונה לקזבלנקה.  בהתאם לשעת הגעתנו נצא להכיר את העיר הלבנה, בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו המודרנית. נלון בקזבלנקה.

 
יום 15> קזבלנקה - ת"א

בבוקר נבקר במסגד האדיר שנבנה ע"י תרומות בני כל מרוקו, לכבוד המלך חסן השני. נתרשם גם מרובעי המגורים היותר אמידים של תושבי מרוקו המודרנית. ובהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה בדרכנו הביתה.

* ייתכנו שינויים בסדר המסלול בהתאם לשעות הטיסה, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך.

* הטיול מיועד ל 17-28 מטיילים

 

לכל הטיולים המאורגנים למרוקו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
**רידיירקט***טיולים למרוקו כולל טנג'יר
טיולים מאורגנים לערי המלוכה של מרוקו, 11 יום
טיול מאורגן למרוקו, 8 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015