ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול אופניים מקיף למונטנגרו – ארץ ההרים השחורים, 7 ימים

מדוע לצאת לטיול אופניים במונטנגרו עם איילה גיאוגרפית ?

 

הרפתקה בדרכים חדשות – אנחנו מצאנו את השבילים הטבעיים של הארץ, בטיול שלנו נעבור בחבל ארץ פראי והררי, אשר ההולכים בו לאורך התקופות והשנים שעברו הותירו בו את חותמם, וכעת אנחנו נרכוב בעקבותיהם ונגלה את צפונות ההרים כפי שהיו מקדמת דנא.  טיול כולו במסלולים יחודיים ל"איילה"

המגוון והעושר – בטיול זה נחקור את כל פינות הארץ המדהימה ונעבור בין החופים האדריאטים השלווים לרכס האלפים הדינאריים המיתמר מעליהם. נגלה אגמים הרריים נחבאים ונרכוב דרך יערות עבותים לתוך קניונים עמוקים ובהם נהרות שוצפים. נשלב טיפוסים מאתגרים עם ירידות טכניות זורמות, כשהכל טובל בירוק עז ובנופים אלפינים בלתי נשכחים.

 

סוג הטיול: אופניים
........................................................  
דרגת קושי: בינוני, לרוכבים מנוסים
........................................................  
קהל היעד: בוגרים 
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, קיץ , סתיו

Facebook Favorites

מסלול טיול האופניים למונטנגרו 

יום 1> ת"א דוברובניק – אגם סקאדאר – פודגוריצה

  טיסה ישירה מתל אביב לדוברובניק. ניסע דרומה לאורך חופי הים האדריאטי דרך המפרצים הדרמטיים ונגיע לאגם סקאדאר (Skadar). זהו האגם הגדול במונטנגרו והינו שמורת טבע וביתם של אלפי ציפורי מים. נצא לרכיבת היכרות לאורך האגם ונחווה את החיים בין  הביצות שנשתמרו כפי שהיו מזה מאות שנים, נצלח מכשולי מים ונעבור גשרי עץ רעועים בין כפרי דייגים קטנים ורגועים. נבקר במצודה העתיקה בז'בליאק צ'רנוייאביצה ונמשיך בין קני הסוף לנקודת הסיום. נמשיך ללינה בבירה פודגוריצה ולא נוותר על סיור לילי בעיר התוססת.

 
יום 2> רכס מאגליק – אגם ריקאבאצ'קו – קולאשין

יום של הרפתקה הררית לפנינו. נצא לרכס מגליק שעל הגבול האלבני ונרכוב בינות לרכסי הגיר האדירים הזרועים תופעות קארסטיות מרתקות. נבקר באגם ריקאבאצ'קו (Rikavacko) הנמצא ברום של 1,400 מטר מעל פני הים. נמשיך ונעפיל לשיא הרכס ונסיים ברכיבה בשיא השלוחה על שבילי הרועים כשהנוף האלפיני מלווה אותנו מכל הכיוונים. האזור מכוסה שלג בחודשי החורף וכעת מלחכים העדרים את הכרים הירוקים בעמקי הנחלים והרועים שוהים בבתי הקיץ , הקטונות (Katun), ושמחים לקדם את פנינו במשקה או גבינה מעשה ידיהם. לינה בעיירת הסקי קולאשין (Kolasin).

  
  

טיול אופניים למונטנגרו טיולי אופניים למונטנגרו אופניים טיול מונטנגרו

  

יום 3> שמורת ביוגראדסקה

היום נטייל בשמורת ביוגרדסקה (Biogradska), אחת משמורות הטבע הראשונות שהוכרזו בעולם. כבר במאה ה-19 קבע אציל מקומי כי חלה חובה לנטוע עץ חדש על כל אחד שנכרת, ובכך הביא למודעות התושבים ולשימור יוצא דופן של אזור מגוון ומרתק זה. את הרכיבה נתחיל בראש הרכס ונחלוף על פני העדרים מעל קו היער. התענוג ממשיך כאשר ננסה לגלוש בשביל רועים דרך היער הסבוך עד לאגם ביוגרדסקה ונמשך בהקפה של האגם בסינגל נופי מהנה וזורם. נחזור ללינה ללילה נוסף בקולאשין

 

יום 4> ראפטינג בקניון טארה – האגם הנעלם – ז'בליאק

נעמיס את האופניים על רכב הליווי ונסע לכיוון שמורת הדורמיטור. נחלוף בדרכנו דרך קניון הטארה (Tara) בו נערוך אתנחתא מרעננת מהרכיבה ונצא לראפטינג מענג במורד נהר הבדולח הצלול. משך הראפטינג כשלוש שעות והוא מדורג ברמה 3 לפי דירוג הראפטינג העולמי. לאחר ארוחת צהריים על גדת הנהר נטפס במעלה רמת סינווניה (Sinavnija) לרכיבת היכרות עם האזור. נבקר באגם האלפיני ז'בוייסקו ונגלוש בדרכי יער לנקודת הסיום. לינה בז'בליאק (Jablijak).

 

יום 5> שמורת דורמיטור

בבוקר נעמיס את האופניים על הרכב ונצא לרכיבה בלב רכס הדורמיטור. שמורה זו קנתה לה מקום של כבוד אצל המטיילים בבלקן והרכסים האלפינים מושכים הרפתקנים לחקור את צפונותיהם. היום כולו יוקדש לסיור מקיף ברחבי שמורה זו. נחצה את קניון סושיצ'ה בדרכנו על תופעות הטבע היחודיות במרומי הרכס. נעפיל למעבר סאדלו (Sadlo) ונחזה בקימוט האלפיני מלא העוצמה של הרכס, כאשר מעלינו מתנשאת פסגת בובוטוב קוק (Bobotov kuk) הגבוהה ביותר במונטנגרו. נמשיך בשבילים בין כפרי רועים ונשלב סינגלים הרריים בין קטעי הכביש עד שנרד לז'בליאק ללינה.

 

יום 6> אגם קפטנובו – קניון מורטביצה

הרפתקה מיוחדת צפויה לנו, נתחיל את היום בהקפצה לראש רכס הז'ורים הפראי ונגלוש לאגם האלפיני קפטנובו (Kapetanovo) ברום של 2,000 מטר, מכאן נמשיך במורד יפהפה לכפר הנידח ווליה דובוקו והלאה לתוך קניון המוות (Mertvica Canyon).. . מכאן צפויה לנו חוויה אותה לא נשכח. שביל החמורים חוצה את הקניון המרהיב ולעתים עובר במנהרה חצובה בסלע הזקוף, מי הנהר הצלולים יזמנו אתגר למתרחצים האמיצים. לאחר כמה שעות נצא מהקניון ונעלה לרכב שיעביר אותנו דרך קניון מוראצ'ה המרהיב והבירה פודגוריצה עד לרצועת החוף האדריאטי המפורצת. לינה במלון מפנק בריביירה האדריאטית.

 

יום 7> לובצ'ן – קוטור – ת"א

נפרד מהאלפים הדינארים וממונטנגרו ביום מיוחד ומאתגר, בו נגלוש כמעט 2,000 מטר. נתחיל מרכס לובצ'ן הנישא, שהוא הגבוה מהרכסים החולשים על החוף ופסגתו מצוי מוזוליאום להנצחת נייגוש, מגיבורי האומה ומראשוני מנהיגיה המודרנים. מכאן ירידה בנוף מדהים לעבר ה"פיורד" של קוטור (Kotor) בסינגל מפותל וארוך הנושק בסופו לחף הים. אין ספק כי זוהי חוויה מתאימה לסיום הטיול שלנו, ולאחר ביקור בעיר העתיקה של קוטור נשים פעמינו צפונה לעבר הגבול הקרואטי ולשדה התעופה.

  
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיוללכל הטיולים המאורגנים למונטנגרו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015