ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טבע ותרבויות עתיקות- 18 יום

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של האוקיינוס השקט, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים). בגואטמלה נטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים עם תושבים אינדיאנים מדהימים בצבעוניות תלבושותיהם ומידת הדמיון בסגנון האריגה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו את הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות, נכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה, ולא נוותר על שוק יום חמישי המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. נבקר בטיקאל, היפה שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן. מלבד הביקור וההיכרות עם תרבות המאיה נערוך גיחה אל מעבה הג'ונגל, יער הגשם של מרכז אמריקה, עם קופים מקפצים בין הצמרות ולהקות תוכים צבעוניים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקוסטה ריקה וגואטמלה?

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה. פה נכיר את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 
בתי המלון - חלק מבתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי זהו השילוב המושלם לטיול במרכז אמריקה - למדינות מרכז אמריקה מוצעים שפע של טיולים יפים ומרהיבים, אך זהו השילוב המושלם שילוב של ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות עם מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים והג'ונגלים המרהיבים.

 

הדרכת הטיול - את טיולנו לקוסטה ריקה וגואטמלה מדריכים מדריכים מנוסים ומקצועיים המחוברים בכל נימי נפשם אל אמריקה הלטינית וכל חוויית טיול במדינה זו היא חוויה בלתי נשכחת.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

  

 טיול אותנטי

חוויית הטיול למרכז אמריקה היא חווית טיול אחרת. באיילה גיאוגרפית בחרנו לצאת מהשבלונה הכללית של טיולים מאורגנים למרכז אמריקה ובחרנו לשלב בין נופי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה לשווקים הססגוניים של גואטמלה בחיבור מרתק המשאיר גם את ותיקי המטיילים פעורי פה אל מול הנופים המרהיבים. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה


 

 יום 1 > 11.4.19 טיסה מישראל לקוסטה ריקה 

נצא בטיסה דרך מדריד לקוסטה ריקה עם חברת איבריה. אחר הצהריים ננחת בסאן חוזה בירת קוסטה ריקה. לינה בסן חוזה. (ע)

 

יום 2> 12.4.19 לטורטוגרו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל חופי ההטלה של הצבים.  לינה בטורטוגרו . (ב,צ,ע)

  
יום 3> 13.4.19 טורטוגרו – גנים בוטאניים של סחלבים, תצפית על נחשים וצפרדעים

מוקדם בבוקר הוא שיא הביקור בפארק של טורטוגרו : נצא לשייט בתעלות הקטנות המשתרעות בין האדמה לים. בשקט נצפה בבעלי החיים המתעוררים לבוקר חדש, ובעזרת מדריך מומחה נלמד על בעלי הכנף, הזוחלים, הדגים ויונקים באזור. נחזור לארוחת בוקר מאוחרת ונצא בשייט מהשמורה, נחבור לאוטובוס שלנו וניסע לאזור גואפילס. פה נבקר בגן בוטאני המתמחה בסחלבים. לאחר מכן נסייר באזור שופע נחשים, ציפורים ו צפרדעים, אשר קוסטה ריקה משופעת מהם, חלקן צבעוניות וקטנטנות, חלקן שקופות. לינה בסרפיקי.  (ב,צ,ע)

  

 יום 4> 14.4.19 הר געש פואז, מפלי לה פאז - מונטה ורדה

היום ניסע לכיוון הר הגעש פואס, מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נעלה עד לוע הר הגעש הפעיל ונשקיף אל ה"קלדרה" –  המכתש שנוצר בלוע ההר. מפה ניסע למפלי לה-פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. בסיום הסיור ניסע במעלה ההרים אל מונטה ורדה. לינה במונטה ורדה  (ב,ע)


  

טיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה

  

יום 5> 15.4.19 שמורת מונטה ורדה

נסייר ב "ההר הירוק"- מונטה ורדה, באזור יערות העננים הגבוהים שהינם הפארק הלאומי הראשון בקוסטה ריקה. נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם שוכנת הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. נהלך ביער הערפל והעננים במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות מטפסים, טחב וסחלבים. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 6> 16.4.19 אל חופי האוקיינוס השקט: שייט בנהר הטרקולס - מנואל אנטוניו

נרד מההר דרך חוות ירוקות ויפות לכיוון חופי האוקיינוס השקט וניסע לאורכם עד הגיענו אל נהר הטרקולס הרחב. נצא בשייט על הנהר, נראה את התנינים במקום מחייתם הטבעי, ונלמד על חיה מיוחדת ועתיקה זו. נצפה בציפורי המים הפוקדות את המקום, התוכים הססגוניים וציפורי הטרף, תוך שאנו עוברים לאורך הנהר עד קרוב למקום חיבורו לים. בסיום השייט למנואל אנטוניו, אחד המקומות היפים ביותר בקוסטה ריקה. לינה במנואל אנטוניו (ב,ע)

 

יום 7> 17.4.19 שמורת מנואל אנטוניו, שייט בקטמראן

עם בוקר נצא לסיור בפארק המקסים של מנואל אנטוניו, המשלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הפארק כולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, ויער טרופי. במהלך הסיור בפארק נצפה באוכלוסיית הפארק הכוללת מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. לינה במנואל אנטוניו (ב,ע)

 

יום 8> 18.4.19 סן חוזה - לגואטמלה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה של סן חוזה. אחר הצהרים נטוס לגואטמלה סיטי וניסע לאנטיגואה. לאחר התארגנות וארוחת ערב נצא לסיור לילה, כדי לראות את הכנת שטיחי הפרחים לקראת הטקסים שיתרחשו למחרת. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

יום 9> 19.4.19 חגיגות הפסחא באנטיגואה- יום שישי הקדוש

אנטיגואה, בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נצפה בתהלוכות הפסחא המרהיבות של יום שישי הקדוש, נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, ועוד. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

יום 10> 20.4.19 כפרי האינדיאנים באגם אטיטלן

עם בוקר ניסע לאגם אטיטלן היפה, וכפרי האינדיאנים היושבים על גדותיו, כל אחד שונה מהשני. האגם הכחול, המוקף בהרי געש, נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה, הגרים בהרי גואטמלה. נחצה את האגם בשייט ונבקר בכמה מכפרי האגם המשמרים מלאכות עתיקות ומערכת אמונות אליליות מרתקת. לינה על גדות אגם אטיטלן. (ב,ע)

 
יום 11> 21.4.19 שוק צ'יצ'יקסטננגו

הבוקר ניסע לראות את יום השוק של צ'יצ'יקסטננגו, אליו מגיעים מכל האזור. השוק הצבעוני מתרחש פעמיים בשבוע, ונחשב לגדול ביותר במרכז אמריקה. נוכל למצוא בו תרופות טבעיות, פרחים, פירות, טקסטילים, עבודות יד, ועוד. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה והישוב שלה נחשב לססגוני והגדול ביותר בגואטמלה. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות והצבעוניות הטקסית. נבקר בכנסיית סנטו תומס, שלהפתעתנו מכילה גם לא מעט טקסים שמניסטים פגאניים ונעצור בבית הקברות המקומי, אשר מאופיין בצבעוניות רבה. לינה ליד אגם אטיטלן. (ב, ע)

 

יום 12> 22.4.19 אגם אטיטלן - שוק סולולה – גואטמלה סיטי- טיסה לטיקאל

לאחר ארוחת הבוקר נעבור בין הדוכנים השופעים בשוק סולולה, אליו מגיעים בני המאיה על תלבושותיהם הצבעוניות. מפה ניסע אל שדה התעופה של גואטמלה סיטי ונטוס לצפון גואטמלה, אל מחוז פטן. לינה בטיקאל.(ב,ע)

 

יום 13 > 23.4.19 הפירמידות בטיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. לינה בטיקאל (ב,צ,ע)

 

יום 14> 24.4.19 ריו דולסה ואגם איזבל

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את הג'ונגלים של צפון גואטמלה ונצא בנסיעה בדרכנו אל עבר אגם איזבל הקסום. אזור זה פחות תיירותי משאר חלקי גואטמלה. נבקר במפל מים חמים (!) על גדות האגם, ונשוט על האגם כדי לתור אחר חיות וציפרים. מי יודע, אולי נצליח לראות פרת מים ביישנית? לינה בריו דולסה. (ב,ע)

 

יום 15> 25.4.19 מבצר סן פילפה- נהר ריו דולסה- הקהילה האפרו קריביית בליוינגסטון

נשוט למצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. שייט בלתי נשכח בנהר טרופי עשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים, אשר חלקו בין קירות גבוהים, וחלקו בתעלות קטנות שמסתעפות מהנהר הראשי, יביא אותנו לאורך נהר הריו דולסה לחוף הקריבי, אל העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בערב נצפה במופע של בני הגריפונה, צאצאי העבדים. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 

יום 16> 26.4.19 קיריגואה – גואטמלה סיטי

נשוט לאורך החוף הקריבי אל עיר הנמל פוארטו בריוס ונצא בדרכנו לגואטמלה סיטי. בדרך נעצור לביקור באתר ארכיאולוגי מהתקופה הקלאסית של תרבות המאיה- קיריגואה, ובו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. לינה בגואטמלה סיטי. (ב,ע)

 

ימים 17-18> 27-28.4.19 גואטמלה- ישראל

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר, נבקר בכיכר ציון ונלמד על הקשר האוהב בין גואטמלה לישראל, נעלה לתצפית יפה על הרי הגעש שמסביב לעיר, נעצור בשוק עבודות יד ועוד. אחר צהריים נטוס לישראל דרך מדריד. ננחת למחרת אחר הצהריים המוקדמים במדריד ונעלה על טיסה לישראל. נחיתה בישראל בערב(ב)

 

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

ב= ארוחת בוקר, צ= ארוחת צהריים, ע= ארוחת ערב

 

מוטי קירשנבאום יוצא למסע ביערות הגשם של קוסטה ריקה וחושף את עולמם הנפלא של הצבים, הציפורים, הצפרדעים והפרפרים. וגם: הישראלים שמצאו המקום פיסת גן עדן. צפו כאן בתוכנית המלאה

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015