ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לקובה וקוסטה ריקה לשומרי מסורת, ג'יפים בנהיגה עצמית ואוטובוס, 18 יום

טיול לקובה וקוסטה ריקה, ג'יפים בנהיגה עצמית ואוטובוס, 18 יום

טיול אל מיטבה של מרכז אמריקה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה קולוניאלית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים. קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני - ככה שמח. מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגרים - הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות מחד וגברים שרמנטיים מאידך..

מפרץ החזירים, משבר הטילים בזמן חרושצ'וב–קנדי ... זוכרים ? מקובה המרתקת נמשיך אל קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה - קוסטה ריקה (החופים העשירים).

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה וקוסטה ריקה? 


כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 

השילוב המנצח - השילוב הנכון למדינות מרכז אמריקה, שילוב מיוחד של התרבות והאותנטיות הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש והג'ונגלים המיוחדים של החופים העשירים בעולם. 

כלכלה -חצי פנסיון בקוסטה ריקה. כן! אצלנו זה יתרון! אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז. בקובה קשה להשיג אוכל, ולכן אנו כוללים שם פנסיון מלא.

 

סוג הטיול: ג'יפים ושומרי מסורת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו 
Facebook Favorites

טיול לקובה וקוסטה ריקה, ג'יפים בנהיגה עצמית ואוטובוס, 18 יום


 

יום 1> טיסות בינלאומיות תל אביב-מדריד-הוואנה (קובה)

נצא בטיסה (06:00) דרך מדריד (נחיתה ב 10:30, המראה ב 16:20) להוואנה (21:50). עם ההגעה לקובה נעבור למלון. לינה בהוואנה.

 

יום 2> הוואנה - מפרץ החזירים - סיינפואגוס - טרינידד

לפנינו יום נסיעה ארוך עד לעיר הקולוניאלית טרינידד (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). בדרך נעצור בגואמה לשייט לאי האינדיאני של הטאינו, שבו פסלי האמנית ריטה לונגה. נבקר בחוות גידול קרוקודילים ונאכל צהריים במקום. אחה"צ נסיעה דרך מפרץ החזירים בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה – 60, שנבלם ע"י כוחות קאסטרו. נבקר במוזיאון הפלישה. נמשיך לעיר סיינפואגוס לביקור בכיכר מרטינז וב- "פאלאסיו-דה-וואייה". הגעה לטרינידד בשעות אחה"צ המאוחרות. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 

יום 3> טרינידד - עמק לוס איחניוס

טרינידד היא עיר קולוניאלית קטנה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נסייר רגלית בסמטאותיה המיוחדות ונבקר בשני מוזיאונים (הרומנטיקה וארכיטקטורה) ובשוק. ביקור "חובה" הוא הבר "לה קאנצ'אנצ'רה" שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. עמק לוס אינחניוס הסמוך יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות 19 – 18. נחזור למלון כדי ליהנות מאתנחתא. לאחר המנוחה נלך כולנו לשיעור סלסה חובה...בערב: יציאה ל"קאזה דה לה מוסיקה" מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ניתן לרקוד עם המקומיים. לינה בטרינידד. (ב,ע)

    

טיול מאורגן לקובה


יום 4> פארק טופס דה קווינטס

היום נצא לטיול טבי בהרים שמצפון לטרינדד. ההרים הם חלק משמורת גואמוואי. נטייל רגלית בין מפלי מים, יערות שמורים ולא נפסח על הגן הבוטאני , בו נוכל למצוא צמחייה טרופית טיפוסית. לפנות ערב נחזור לטרינידד. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 

יום 5> טרינידד - סנטה קלרה - הוואנה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר סנטה קלרה המפורסמת בכך שגרמה למפנה קריטי במהפכת 959 . כאן נראה את קרונות הרכבת שהותקפו ע"י צ'ה גווארה וכוחותיו וכן את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה (צ'ה). אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 

יום 6> הוואנה

יום זה מוקדש לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו בת 2.2 מיליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי ושל המאפיה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות, נבקר באזור העתיק (סן קריסטובל דה לה הוואנה) בו ממוקם המבצר "ריאל פוארצה" ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה-דה-ארמאס, סן פראנסיסקו, וייאחה וקאתדראל. בביקור בהוואנה קלאב – הוא מוזיאון הרום, נעמוד על הפקת משקה זה, מסימני ההיכר של קובה. ביקור בבית הכנסת היהודי בעיר הינו חוויה מרגשת במיוחד. נאכל ארוחת צהריים ואחריה זמן חופשי קצר בשוק המקומי (אם פתוח). נצפה בקפיטול, ובספינת המהפכה ההיסטורית של פידל קאסטרו – ה"גראנמה". (ב,ע)

 

יום 7> שבת בהוואנה

את שבת המלכה נבלה בהוואנה ונטייל בתחום שבת. במוצאי שבת נצא אל המאלקון (טיילת החוף) ונעצור לצילום היסטורי בפלאסה-דה-לה-רבולוסיון-כיכר המהפכה, עם דמותו המפורסמת של צ'ה גווארה ופסל הגיבור הלאומי של קובה: חוסה מארטי. נצפה בירי התותח מהמצודה המרשימה, מסורת רבת שנים בהוואנה (ב,צ)

 

יום 8> פינאר דל ריו (סיגרים) - לוס חאסמינס - ציור הגבעות - שייט במערת האינדיאני

נצא מערבה אל העיר פינאר דל ריו, לביקור במפעל הסיגרים המפורסמים של קובה, בדרך נראה חווה לגידול טבק. תצפית מרהיבה על עמק ויניאלס, משם נצא אל ציור ההסטורי הענק, ונשוט ב"מערת האינדיאני" התת קרקעית. לקראת ערב נשוב נצפה בקפיטול, ובספינת המהפכה ההיסטורית של פידל קאסטרו – ה"גראנמה". נעבור דרך המאלקון (טיילת החוף) ונעצור לצילום היסטורי בפלאסה-דה-לה-רבולוסיון-כיכר המהפכה, עם דמותו המפורסמת של צ'ה גווארה ופסל הגיבור הלאומי של קובה: חוסה מארטי. בערב נצא לאחד המועדונים המובילים כדי לשמוע מוזיקה קובנית איכותית. (ב,ע)

 

יום 9> טיסה לקוסטה ריקה

לאחר ארוחת בוקר נבקר בכפר בו המנגוואי גר, נסייר בכפר עצמו ובנמל שהווה השראה לכתיבתו. נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה (14:40) דרך פנמה (נחיתה ב 17:178, המראה ב 18:25) לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה (18:50), נעבור למלון בסן חוזה. (ב,ע)

 

יום 10> ארנאל

קבל את הג'יפים ונתחיל את מסע השטח: נעזוב את עיר הבירה ונצא ליום טיול מיוחד כשאנו צופים בהר הגעש ארנל ומקיפים בנסיעה את אגם ארנל שם גם נלך בטרק לאורכו של האגם המשקיף על הנוף הקסום. נסיים את יום הסיור באזור ההר געש ארנאל באתר המעיינות החמים של באלדי, פה נזכה גם ליהנות מהמפלים ומגלשות המים המיוחדות לאזור. לינה בארנל (ב,ע)

 

יום 11> מונטה ורדה

הבוקר נטפס באזור יערות הגשם אל כיוון "ההר הירוק" המונטה ורדה, ונמשיך אל עיירת המטיילים סנטה הלנה, נשוטט בין רחובות העיירה ונגיע לקראת ערב למונטה ורדה. לאחר ארוחת ערב נצא לסיור לילה כדי להכיר את חיות הג'ונגל שערות דווקא בלילה. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 12> שמורת מונטה ורדה - אומגת וקנופי

הבוקר נצא לטיול מקיף ב "הר הירוק"- מונטה ורדה. נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה, המעוניינים יוכלו להמשיך אל פעילות האומגה המיוחדת בין צמרות העצים ואולי גם נוכל לפגוש את הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 13> אל האוקיינוס: מנואל אנטוניו

נצא אל חופי האוקיינוס השקט וניסע לאורכם דרומה. בדרכנו נערוך סיור תנינים מרתק - שייט בנהר הטראקלס, שם נזכה לראות את התנינים הרבים הרובצים להם בשמש. נמשיך אל שמורת מנואל אנטוניו, אחד היהלומים שבכתר. פה גם נבלה את שבת המלכה. ארוחה כשרה. לינה באזור השמורה. (ב,ע)

 

יום 14> שבת במנואל אנטוניו

ננצל את היום לסיורים בפארק ונטייל בשמורת הטבע הנפלאה בתחום שבת. ביקור בפארק מקסים זה משלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הפארק כולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. במהלך הסיור נצפה באוכלוסיית הפארק הכוללת מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. נאכל ארוחת צהריים כשרה, וארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה במנואל אנטוניו. (ב,ע)

 

יום 15> מנואל אנטוניו - הר הגעש אירזו

ניסע בדרך העוברת בין מטעי קקאו וקפה אל העמק השופע של אורוסי. ניסע בדרך הנופית המרתקת ואולי נזכה לראות חוטמנים. נמשיך בדרך הנופית היפה עד הגעתנו אל הר הגעש אירזו, המתנשא לרום של 3,340 מטרים. לינה בקרטגו. (ב,ע)

 

יום 16> הר הגעש פואס - מפלי לה פז

לאחר ארוחת בוקר נצא להר הגעש פואס, מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה, שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נטייל אל הלוע הגדול והמעשן ונשקיף אל האגם הנמצא בלועו. משם נמשיך בנסיעה למפלי לה-פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה בסן חוזה. (ב,ע)

 

ימים 18-17> טיסות בינלאומיות סן חוזה-תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נסייר בעיר הבירה של קוסטה ריקה- סן חוזה|: נבקר במוזיאון הזהב והתיאטרון הלאומי, שוק האמנים ועוד. אחר הצהריים נעבור לשדה התעופה לטיסה (17:30) דרך מדריד (נחיתה ב 10:40, המשך ב 23:00) אל תל אביב. נחיתה ביום ה 19 בשעה 04:50 (ב)

 

*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,

הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015