ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לרומניה: מסע מיוחד אל מזרח הקרפטים ודלתת הדנובה, 12 ימים

הקרפטים המזרחיים הם אזור שבו רב הניסתר על הגלוי. זהו אזור יפהיפה הנמצא מחוץ למעגל הטיולים השיגרתי לרומניה. לראשונה אנו מאפשרים טיול המשלב את האזור הזה עם דלתת הדנובה. גן עדן לצפרים ולמעשה לכל מטיילנו שכבר חוו את רומניה בעבר. בטיול ניגע בגבול אוראינה, ביערות העבותים שברכס מראמורש בעיר העתיקה פייטרה נימץ ועד דלתת הדנובה שטופת הירוק ובעלי הכנף הרבים. בטיול נקפיד על לינה במלונות ברמת תיירות גבוהה יחד עם נגיעה בראשוניות ובייחוד של חבל ארץ זה..

 


למה לטייל אם איילה גיאוגרפית במזרח הקרפטים ודלתת הדנובה?

 


בגלל המסלול- מסלול ייחודי המשלב את דלתת הדנובה עם הקרפטים המזרחיים. אזור שאיננו מוכר ע"י תיירים. 

 

  • שייט בדלתת הדנובה בסירות סילון
  • אגם ביקאז
  • מראמורש ההררית הכפרית המיוחדת
  • סיגישוארה וסיביו ערי הסקסוניות המיוחדות
  • האלפים הטראנסילוואניים
  • בוקרשט ואתריה 

 
 
בגלל ההדרכה- מדריכי איילה הינם מדריכי השטח והגיאוגרפיה הטובים מסוגם

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: קייץ, אביב

Facebook Favorites

טיול מאורגן לרומניה

מסלול הטיול לרומניה


 
יום 1> תל אביב - אל דלתת הדנובה

נצא בבוקר בטיסת אל על לבוקרשט. לאחר הנחיתה בשדה התעופה הבינ"ל של בוקרשט נצא מזרחה לעבר דלתת הדנובה . שדות אין סופיים של המחוז ההיסטורי ואלאכיה יקיפו אותנו מכול עבר. אחר הצהרים נגיע  לכפר התורכי באבא דאג. נעלה אל מבצר אניסלה (Enisala), מבצר ביזנטי הצופה אל אגם ראזים. לעת ערב הגיע למלוננו בעיר טולצ'ה.

 
יום 2> שייט בדלתה

ונצא לשייט בדלתה של הדנובה. סירות ישיטו אותנו באגמים נרחבים ובתעלות מים. עופות רבים וצמחי מים ילוו אותנו בדרכנו. אחר הצהרים נעזוב את הדלתה. נמשיך מערבה וניסע במקביל לגבול רומניה-אוקראינה. בבראילה (Braila) נחצה את הדנובה במעבורת ונמשיך במישור חד-גוני אל בוזאו (Buzau). לינה באזור.  יום 3> אל הפארק הוולקני בקרפטים המזרחיים

הבוקר נבקר באחד משני הפארקים הוולקנים הנמצאים באיזור בראילה. מעיינות בוץ מפעפעים מתוך תלוליות או בתוך בריכות יצוצו לעינינו. שעה ארוכה נסייר באתר ונצפה במראה הנדיר. בעודנו ממשיכים מערבה נתוודע אל הנופים הירוקים של הקרפטים המזרחיים. לינה בעיירה מאגורה  (Magura).

    

טיולים מאורגנים לרומניה טיול לרומניה טיול מאורגן לרומניה

 צילום: כרמית ריבק

  

יום 4> עמק הנהר בוזאו והעיר בראשוב

נסיעה דרך בין יערות הקרפטים תביא אותנו אל הסכר הגדול שיצר את אגם סיריו (Siriu). לעת צהרים ניכנס אל טרנסילבניה ונגיע אל העיר בראשוב, אחת משבע ערי הסכסונים ברומניה, המצטיינת ביופיה. נסייר בכיכר העיר הגדולה ובמדרחוב המרכזי, נבקר ב'כנסיה השחורה' ובבית הכנסת (אם יהיה פתוח) ובעיקר נתרשם מרחובותיה הנאים של העיר שנבנו במאות 19-16. לינה בבראשוב או העיירת הנופש פויאנה ברשוב הסמוכה.

 
יום 5> טירת בראן, מבצר פרז'מר ואגם אנה הקדושה

בבוקר נצא אל העיירה בראן (Bran) שם נבקר בטירת בראן המפורסמת. לעת צהרים נגיע אל המבצר של פרז'מר (Prejmer). המבצר נבנה ברבע השני של המאה ה-15 בידי האוכלוסייה הסכסונית באיזור כדי לקדם את פני ההתקפות התורכיות. גובה חומותיו 12 מ' ורוחבן 5 מ' והן כוללות בתוכן 270 חדרים שיכלו לאכלס 1600 נפש שהתכנסו אל בין החומות בעת צרה. המבצר לא נכבש מעולם והוא מהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אחר הצהרים נשוטט להנאתנו סביב אגם אנה הקדושה הנמצא בתוך לוע כבוי של הר געש. לינה בבאילה טושנאד (Baile Tusnad).

 
יום 6> האגם האדום וערוץ הביקאז

דרכנו הבוקר עולה אל מעבר ביקאז (1256 מ') המחבר את טרנסילבניה אל מולדאביה. כאשר נרד ממנו נגיע אל ה'אגם האדום' שנוצר עקב גלישת גושי סלעים אדירים אל אחד היובלים העליונים של נהר הביקאז בשנת 1837. הצבע האדום של המים (לא תמיד) נגרם מסחף העפר מן ההרים הסובבים את האגם. אחר כך נרד ברגל לאורך הערוץ הנהדר של הביקאז המוקף צוקים גבוהים. לעת ערב נגיע אל עיר המחוז פיאטרה ניאמץ (Piatra Neamt) ללינה.

 
יום 7> בית הכנסת של הבעש"ט , מנזר אגאפיה ומנזר וורונץ

ערב מלחמת העולם השנייה מנתה הקהילה היהודית בפיאטרה ניאמץ 45 אלף יהודים והיא הייתה אחת הקהילות היהודיות הגדולות במולדאביה. נפתח את הבוקר בביקור בבית הכנסת של הבעל שם טוב. זהו בית הכנסת העתיק ביותר ברומניה. הוא נבנה בשנת 1776 על מבנה בית כנסת קודם מן המאה ה-15. הבעל שם טוב עצמו הסתובב בפיאטרה ניאמץ ובסביבתה מספר חודשים במהלך חייו. אחר כך נמשיך אל מנזר הנזירות היפהפה אגאפיה שם נוכל לראות גם את ציוריו של הצייר הרומני הגדול גריגורסקו מראשית המאה ה-19. אחר הצהרים נגיע אל המחוז ההיסטורי בוקובינה הדרומית. בתקופת שלטונם של המלך סטפן הגדול ויורשיו נבנו במחוז זה עשרות כנסיות מעוטרות אשר שמונה מהן הוכרזו כאתרי מורשת עולמית של אונס"קו. אנו נבקר במפורסמת מכולן, כנסיית המנזר של וורונץ (Voronet) שם נראה את תמונת יום הדין הגדולה. לינה בגורה הומורולואי.

 
יום 8> אל מעבר פריסלופ ומאראמורש

בבוקר נשים פעמינו מערבה. בכפר צ'וקונשטי (Cioconesti) שם נראה שני מוזיאונים כפריים מקומיים: אחד של הביצים המעוטרות שהנוצרים מכינים לכבוד חג הפסחא והשני מוזיאון אתנוגרפי קטן של מכשירים וכלי עבודה יום יומיים. אחר כך נעלה אל מעבר פריסלופ (Prislop 1416 m) המחבר את מולדאביה למחוז ההיסטורי מאראמורש  (Maramoures). יערות נהדרים יקדמו את פנינו ומראש המעבר נוכל לראות את הפסגות של הקרפטים המזרחיים. נרד אל העיירה בורשה (Borsa) ונמשיך עד העיר סיגט (Sighetu), עירו של אלי ויזל, שם נלון.

 
יום 9> מוזיאון אלי ויזל ובית הקברות העליז בסאפאנצה

בבוקר נבקר בביתו של הסופר אלי ויזל שהפך למוזיאון. ויזל נולד כאן ב-1928. ב-1945 הוא שרד את צעדת המוות מאושוויץ לבוכנוואלד. ב-1986 הוענק לו פרס נובל לשלום. מסיגט נמשיך לעיירה סאפאנצה בה נמצא 'בית הקברות העליז'. בשנת 1935 עלה בדעתו של אמן המצבות פאטראש להתקין לעצמו מצבת עץ מגולפת ולצייר בה את דמותו עם מספר מלים על חייו. מאז ועד מותו ב-1977 הכין פאטראש למעלה מ-800 מצבות כחולות (צבע התקווה) הנושאות טקסטים מרגשים ומשעשעים. לאחר ביקור בבית הקברות ניסע אל העיר מנזר בארסאנה, מנזר שהוקם מחדש ב-1993 והוא עשיר בבניית עץ מרהיבה נוסח מאראמורש. נמשיך בדרכנו ונגיע אל הכפר סאצ'ל (Sacel) שם נזכה לראות בפעולה תחנת קמח מונעת מים בת 100 (!). בערב נגיע אל העיר ביסטריצה ללינה.

 
יום 10> אל סיגישוארה וואל סיביונסייר

בבוקר בעיר ביסטריצה בטרם נמשיך בנסיעתנו דרומה ונגיע אל העיר סיגישוארה, עוד עיר סכסונית יפה, מקום הולדתו של דראקולה. העיר ממוקפת חומה מסיבית ובמרכזה מגדל תצפית ושמירה נהדר. נעלה על המגדל ונצפה על העיר העתיקה ועל סביבתה הציורית. לאחר שנסייר בעיר נמשיך אל העיר סיביו (Sibiu), פנינת הערים הסכסוניות של טרנסילבניה ובירת התרבות של אירופה לשנת 2007. בצורתה הנוכחית העיר היא בת המאות 19-17 ויש בה ממיטב האדריכלות האירופית. העיר בנויה סביב 3 כיכרות המהוות את גרעינה ההיסטורי כאשר אל הכיכר הגדולה מתחבר מדרחוב גדול עתיר חנויות, מסעדות ובתי קפה. לינה בסיביו.

 

יום 11> הטראנספאגאראש

הטראנספאגאראש (Transfagaras) הוא הכביש הנופי היפה ביותר ברומניה. הוא חוצה את הרי פאגאראש שהם חלק מהקרפטים הדרומיים בה נמצאת הפסגה הגבוהה ביותר ברומניה (2544 מ'). סלילת הכביש עתיר הפיתולים הייתה מבצע הנדסי מדהים שעלה בלא מעט קורבנות. נעלה אל אגם בילה האלפיני. נעבור במנהרה החצובה בהר ונצא אל צידו השני של הרכס. ירידה ארוכה תביא אותנו אל אגם וידרארו (Vidraru) ואל סכר הענק שגובהו 166 מ' על הנהר ארג'ש (Arges). נמשיך ונגיע אל המנזר של קורטה דה ארג'ש (Curtea de Arges) בו קבורים חלק ממלכי רומניה. בערב נגיע לבירת רומניה בוקרשט. לינה בבוקרשט.

 

יום 12> בוקרשט – תל אביב

נקדיש את היום לסיור בבירת רומניה. נבקר בארמון הפרלמנט המדהים בגודלו ובפארו שהיה מפעל היוקרה מספר אחת של צ'אושסקו. הארמון הוא המבנה השני בגודלו בעולם (אחרי הפנטאגון) ולצורך הקמתו נהרס רובע שלם של המעמד הנמוך עם פיצוי מינימלי למפונים. לאחר מכן נצא לשוטט ברחובות העיר מכיכר המהפכה לכיכר האוניברסיטה ומשם לעיר העתיקה. בהתאם לשעת הטיסה נועבר לשדה התעופה של בוקרשט לטיסתנו חזרה ארצה.

לכל הטיולים המאורגנים לרומניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ג'יפים ברכס הקרפטים, רומניה, בנהיגה עצמית, 8 ימים – מסלול אביב \ חורף
טיול לרומניה רגל קל, 7 ימים
טרקים ברומניה וחציית האלפים הטרנסילבנים, 7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015