ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

קסמי אלזס ופסגות האלפים, 7 ימים

בטיולנו נתפעל ממפלי הריין, נספוג את אווירת ימי הביניים בעיירות הייניים העתיקות. בשטרסבורג וקלומר ניפגש עם תרבות המערב העכשוית, הזורמת בין הסמטאות והקתדרלות העתיקות. נעפיל בעזרתם של רכבלים שונים ומשונים אל פסגות האייגר והיונגפראו המושלגות, המזדקרות מעל האגמים הכחולים של האלפים השויצרים. בטיולי הרגל הקלים שנשלב בנופים הנהדרים נלך לאורך המפלים היורדים בעוז אל העמקים הקרחוניים, ניפגש בחסידות מקננות, נשוחח עם הכורמים באלזס ונזירי המנזרים בהרי הווז' ונעקוב אחר דינדון פעמני הפרות והרועים באחו האלפיני הגבוה. לקינוח נטעם מתוצרתם הנפלאה; היין הלבן והגבינה המקומית .

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באלזס לוריין והיער השחור? 

 

 מסלול מיוחד - מעטים מסלולי הטיול המתמקדים בשלושת המדינות ובצורה מקיפה שכזאת. מסענו מתחיל בשוויץ ובמפלי הריין השוצפים, עובר דרך נפלאות היער השחור ומקנח בעיירות המקסימות של מחוז אלזס לוריין. 

 

 הדרכת הטיול - את טיולנו לאזור אלזס לוריין מדריכים טובי המדריכים בישראל ליעד זה המכירים גם את הפינות החבויות ולא בוחלים גם במסלולי הליכה בטבע שאינם קשים אך מוסיפים נופך בלתי נשכח לטיול עצמו. 

 

 הטיול מוגדר כטיול רגל קל, לאוהבי הליכות קלות בטבע .

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי, רגל קל
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ 
Facebook Favorites

מסלול הטיול לאלזס לורן והאלפים
יום 1> ת"א- ציריך – מפלי הריין-   מפלי טרייברג  - אלזס

נמריא מנתב"ג  לציריך. לאחר הנחיתה נעלה על האוטובוס ונסע צפונה לביקור בשטיין אם ריין, עיירה הקסומה המשמרת את אווירת ימי הביניים ומהווה כשמה, אבן חן על גדות הריין. נשוטט ברחובות העתיקים ונהנה משפע ציורי הקיר הצבעוניים המכסים את חזיתות המבנים הישנים, המתארים תמונות מאווירת ימי הביניים בעיר במאות 17-16. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לאזס לורן, ניסע לאורך נהר הריין ונבקר במפלי הריין, המפורסמים,  האדירים ביותר באירופה.  ממפלי הרין נמשיך לטרייבורג, עיירה ציורית בלב היער השחור, אשר תושביה מתפרנסים מגילוף והתקנת שעוני קוקיה  מזה דורות. נטייל ביער ונרד בשביל לאורך המפלים הציורים הנמצאים בקרבת העיירה. לקראת ערב נגיע למלוננו באלזס. כאן נלון בשלשת  הלילות הקרובים.

 
יום 2>  עיירות דרך היין, קולמר ושטרסבורג. 

היום נטייל  לאורכה של דרך היין המפורסמת. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לאלזס לורן. נפסע בין כפריי היין העתיקים המתמחים מזה מאות בשנים בגידול  איכותי של ענביי יין לבן. כפרים אלה מאופיינים בסמטאות צרות המעוטרות בשלל עציצים, עמוסי פרחים צבעוניים המקשטים את  בתי האבן  והעץ העתיקים הצבועים בשלל צבעי  פסטל. בכל עיירה מבחר פונדקים קטנים ויקבים שבהם ניתן לטעום מיינות הריזלינג גהוורצטרמינר  והפינו בלאן, המפורסמים בכל העולם.  האביב  האלזסי בעיצומו ממש עכשיו. נפסע  בינות  מרבדי פריחה, חרושות וכרמיי   גפנים  בעלי עלווה רעננה וירוקה  שצצה אחר שנת חורף  ארוכה. נבקר בייקב משפחתי וותיק ונטעם מהיין  המצויין ומהקוגלוף  (עוגה יבשה ) האופיינית לאלזס. נשוחח עם היינן המקומי ונעמוד על גידול וטיפוח כרמים והפקת יין באזור מיוחד זה.  נקנח בסיור משובב בבירת חבל גידול היין – קולמר. נטייל בעיר העתיקה, המכונה וונציה שעל הריין בשל תעלות המים החוצות אותה. בסמטאות העתיקות נבחין גם ברמזים דקים לקיומה של חברה יהודית ששיגשגה כאן בעבר. ניפרד מקולמר ונמשיך אל שטרסבורג, בירת המחווז. נטייל במרכז העיר, נראה את הקתדראלה, אשר התפרסמה בעיטוריה הנהדרים, ביניהם  עדות מפתיעה  על העבר  היהודי של אלזס.

 

טיולים מאורגנים לאלזס טיול לאלזס טיול מאורגן לאלזס

  

 

יום 3>הרי הווז'- מונט סנט אודיל- שטרסבורג

נעלה לעבר רכס הרי הווז' המזרחיים, ניסע על שביל הפסגות, המכונה גם "דרך הגיר" נסלל כבר בראשית המאה ה – 20, לשימושם של הפקידות והצבא הצרפתי, באזור שהיה אזור גבול "מתוח" בין צרפת לגרמניה. הדרך המפותלת והיפה חוצה יער ורכסים, וצופה מטה לעבר עמק הריין וקו הגבעות של וה"שוורץ וולד" (היער השחור). נעצור לביקור במונט סאן אודיל, הר הבולט מעל היער וצופה אל עיירות דרך היין. על פסגתו ניצב מנזר עתיק על שרידי מקדש פגאני קדום אף יותר. המנזר בנוי מאבני החול האדומות, שנחצבו מההר. נבקר במנזר המפורסם, המושך אליו עולי רגל מכל רחבי אירופה. נערוך תצפית ממרפסת המנזר הצופה אל מרחבי עמק הריין, ונשוחח על חשיבות המקום לאורך תולדותיו. ניפרד מהמנזר ונעלה שוב להרי הווז'. נפסע דרך הכרים הגבוהים בין קרחות יער, מדרונות פורחים ועדרי פרות חולבות, התורמות מתנובתן ליצורה של גבינת מונסטאר המפורסמת, מהגבינות החשובות וה - "רייחניות" בצרפת. אם יתאפשר נפגווש את הגבן המתגורר כאן עם פרותיו. נטעם ממעשה ידיו בלוית יין מקומי, ונלגום מהנוף בנוף בלתי אפשרי ביופיו לפני שנרד לשטרסבורג, לצפות בסמלה של אלזס והוא חסידה הניצבת בקינה. באביב האלזסי קינון החסידות בעיצומו. בעקבות הזנחה אקולוגית נטשו החסידות את קיניהן באלזס, אך בשנים האחרונות עמלו איכרי אלזס על מנת להשיב את קיני החסידות אל ארובות בתיהם והצליחו להשיב את החסידה לנופי אלזס.

 

אלזס - ברן - אינטרלאקן

את ברכת הפרידה שלנו מחבל אלזס הקסום נקבל בעיירה הפצפונת אגישהיים אשר נוסדה ע"י הרומאים שייצרו כאן יין כבר לפניי 1800 שנה. סגנון הבניה המיוחד שלה נועד להתגונן מפני חורשי רע. עיירה יפה ונושנה זו נבחרה לפני שנה על ידיי הצרפתים כעיירה היפה בצרפת. נחצה את גבול שוויץ ונשים פנינו אל הרכסים נוראי ההוד של האלפים. נעצור לביקור בברן, הניצבת במרכזה של שוויץ, ובשל מיקומה וחשיבותה ההיסטורית משמשת כבירת שוויץ, שהיא הרפובליקה הקונפדרטיבית העתיקה בעולם. נסייר בעיר העתיקה של ברן שחודשה בתקופת הרנסנס, ושוב במאה ה – 19 . נחצה את גשריה המפוארים, נבקר את מכלאת הדובים המפורסמת - אותם דובים שהעניקו לברן את שמה. מברן ניסע לכיוון אינטרלקן העיר אשר בין האגמים הצופים אל הפסגות הגבוהות. בשלשת הלילות הבאים נלון כאן.

 

האלפיים הברניים - עיירות עמק לאוטרברונן - ומפל טרומלבאך

נסיעה קצרה תעלה אותנו מבקעת אינטרלאקן אל העמקים הקרחוניים של האלפיים הברניים, חטיבה הררית הנישאת לגובהים שמעל 4000 מטרים מעל פני הים. נוף רב הוד העוצר כל נשימה המצטיין בפסגות משוננות המכוסות שלג עד, עמקי קרחונים, מפלים שוצפים, כרים אלפינים מבודדים, שבהם משגשגת צמחייה ייחודית, בקתות רועים, ולצידם עדרי פרות מצלצלים, כל אלה פרסמו את האזור כאחד ממוקדי הנוף האלפיני המרשימים בעולם. נעלה באמצעות אמצעי התחבורה היחידי באזור – הרכבל - אל עיירה אלפינית טיפוסית הממוקמת מעל לעמק לאוטרברונן, אשר לרגלי פסגת היונגפראו, הפסגה הנישאה באזור (4156 מטר מעל הים). נטייל בעיירה המיוחדת ונרד בשביל הררי יפה אל העמק. זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לאלפים. בדרכנו מטה נחצה עיירות "תלויות" נוספות , נלך לאורך פלגים זורמים, מפל שוצף ותצפיות נוף ציוריות הטובלות בשפע פריחת האלפים האביבית. לסיום היום נעלה במעלית החוצבת בתוך ההר אל ראשו של מפל טרומלבאך המתחתר בסדרת מפלים בלב ההר. נרד רגלית לאורך הבריכות הגועשות משאון המפלים הנופלים אליהן ופורצים בעוז מהההר אל העמק.

 

עמק גרינדלוולד הר פירסט אגם בכאלפ

היום נטייל בעמק גרינדלוולד ובישוב האלפיני הקדום בשוויץ שנוסד כבר בראשית המאה ה – 12. עמק גרינדלוולד ההררי הוא שכיית חמדה לאוהבי הטבע וההליכה ברגל. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לאלפים. כרי דשא ירוקים מנוקדים בבתי עץ מסורתיים, אליהם ניבטים הפסגות המושלגות בכל ימות השנה, מראה שקשה לשבוע ממנו. המבקר באזור כנראה תמיד ישוב לבקש לעצמו מראות נוף שכאלו. נחצה את הישוב ונעלה מעלה מעלה בעזרתו של רכבל ארוך לעבר אחת מפיסגותיו של השוורצהורן (פסגת הפירסט) - נצפה מהמרפסת היפה של תחנת הרכבל אל הנופים הנהדרים, ונעלה רגלית לעבר אגם אלפיני ציורי החבוי בגובה של 2265 מטרים מעל פני הים. אם מזג האוויר יאפשר נצטייד בגבינות מקומיות ונשב לפיקניק קל על גדות האגם. מנקודה זו נתחיל לרדת רגלית בדרכי נוף מרהיבות מטה לעבר עמק גרינדלוולד. בדרכנו נחלוף על פני בקתות רועים, מרבדי פריחה עדרי פרות ועזים. נעזר באוטובוס המקומי, היחידי שמורשה לסוע בכבישים ההרריים, ונגיע לעיירה. נטייל בעיירה ולקראת ערב נשוב למלוננו.

 

קניון הגליישר- לוצרן- ציריך- ת"א

את יומינו האחרון בטיול נתחיל באחת מפינותיו הקסומות של עמק גרינדלוולד על מנת לבקר בקניון צר וארוך בו זורמים בעוז מי הפשרת הקרחונים. נטייל לאורך קניון הגליישר (הקרחון) בעזרת שביל התלוי מעל המים השוצפים ונשתומם מהעוצמה ומהיופי . נמשיך לכיוון אחת מעריה היפות של שוויץ- לוצרן, השוכנת על גדתו של אגם לוצרן רב הזרועות. נשוטט על פני גשר העץ מפורסם בעולם, הוא גשר "הקפלה" העתיק, המתוח מעל נהר רוס לאורך יותר מ 200 מטרים. נטייל בעיר העתיקה המוקפת ביצורים ומגדלי השמירה מרשימים. באחד המגדלים אף מקובע השעון העתיק של העיר. בסיום סיורינו בעיר נמשיך לכיוון אגם ציריך והעיר ציריך בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה של ציריך, בדרכנו חזרה הביתה.

 

  • ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול והמטיילים.
  • הטיול כולל הליכות קצרות בכל יום מימות הטיול, בד"כ בין שעה לשלוש שעות. – ביום החמישי והשישי של הטיול, באלפים הברניים, תארך ההליכה זמן ממושך יותר, במסלולים המאופיינים בהליכה נינוחה, בשבילים מסודרים עם ירידות מתונות ומעט עליות קלות. מדי פעם נעצור להפסקות בנקודות נוף ובבתי קפה מזדמנים.
לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015