ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לגאורגיה (גרוזיה) - מרומי הקזבג, מסתרי סוונטי ובטומי, 10 ימים

טיול לגאורגיה (גרוזיה) - מרומי הקזבג, מסתרי סוונטי ובטומי, 10 ימים

זהו טיול למדינה קרובה אך מרתקת. נפגוש בטיול שילוב בין אתרים היסטוריים חשובים עם נופים הררים מרשימים ואוכלוסייה מבודדת ומרתקת. המסע הוא חוויה יוצאת דופן של נופים דרמטיים ונסתרים עם אירוח ביתי יוצא דופן. 

זהו טיול לגאורגיה שבעבר הקווקז (טרנס-קווקזיה). ארץ עם היסטוריה בת אלפי שנים, שראשיתה באלף ה-1 לפני הספירה; ייחוד לאומי ותרבותי, עליו השכילו לשמור בדבקות חרף התחלפות השלטון ותקופות כיבוש ממושכות; נצרות עתיקה - הממלכות הראשונות שהתנצרו; היא סופחה לרוסיה הצארית בראשית המאה ה-19 ועברה את המהפכה הסוציאליסטית והפכה לחלק מברית המועצות; לאחר מהפכת אוקטובר היא זכתה בעצמאות (בשנות ה-90) לאחר קריסתה של ברית המועצות, כשההיא עוברו חבלי לידה קשים, שלטוניים וכלכליים, הנמשכים למעשה עד ימינו. גאורגיה ידעה פרקי פריחה מפוארים בעבר, המשמשים עד היום מקור גאווה לעם הגאורגי.

גאורגיה, השוכנת על מורדותיו הדרומיים של הקווקז הגבוה והכוללת בגבולותיה חלק מהקווקז הנמוך, היא ארץ עתירת נופים, נהרות ויערות נרחבים. חלקה המערבי מושפע באקלימו מסמיכותו לים השחור, בעוד חלקה המזרחי יבש יותר. במסגרת טיול לגאורגיה נשוטט בין ערים מרשימות, כפרים נידחים, יערות ומרחבי שדות, מנזרים, כנסיות ומבצרים, מרבדי פרחים של האביב בשיאו, ותושבים נעימים ומסבירי פנים.

 

מדוע לבחור בטיול לגאורגיה וארמניה עם "איילה גיאוגרפית"?

זהו הטיול המקיף ביותר הקיים היום לגאורגיה וארמניה.

.

יתרוננו בגאורגיה -

כי בטיול מושם דגש על הליכות בטבע ברגל (בדרך כלל קלות) - מתאים לכל גיל ומותאם להרכב הקבוצה.

כי ב"איילה גיאוגרפית" מבלים 3 ימים שלמים בחבל סוונטי העליון - המקום המדהים ביותר בגאורגיה, כולל יום של ג'יפים לכפר "היפה בעולם" אושגולי. סיסמתנו "בלי סוונטי לא מטיילים בגאורגיה!"

כי הטיול שלנו כולל סיור באתר המערות ורדזיה המאוד מיוחד ומרהיב.

כי הטיול בפסגות הקווקז הגבוה הוא גם בחבל קזבג וגם בחבל סוונטי!

כי חציית הקווקז הנמוך בוואנים בדרכי שטח לאורך הרי הגבול הטורקי עד בטומי.

כי אנו ישנים גם על חוף הים השחור.

כי אצלנו 3 ימים של טיולי ג'יפים עם נהגים מנוסים 

כי המדריכים שלנו מנוסים ביותר, עם לפחות 8 שנים ניסיון במסלוי גאורגיה השונים. 

כי במסלול יש מופעי פולקלור עם ריקודים ומוזיקה גאורגית מרהיבה.

כי כל הלינות בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים בבתי מלון

כי לילה אחרון בטביליסי, עם מופע פולקלור וארוחת ערב, וטיסה אחרי חצות לישראל.

 

 

סוג הטיול:  עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה +
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו

Facebook Favorites

מסלול טיול לגאורגיה (גרוזיה) - מרומי הקזבג, מסתרי סוונטי ובטומי, 10 ימים 

יום 1 | טיסות תל אביב-טביליסי

נצא בטיסת ערב לטביליסי (Tbilisi), וננחת לקראת חצות. העברה ללינה למלון בטביליסי.

 

יום 2 | הבירה החדשה טביליסי והבירה הישנה מצחטה

את הבוקר ננצל לסיור בעיר הבירה טביליסי, שעברה לכאן מהבירה הישנה במאה ה-12. זו עיר עתיקה עם קסם מיוחד, היושבת על גדות נהר המטקאברי - המנקז את הקווקז הגבוה והנמוך, וזורם מזרחה אל אזרבייג'ן ואל הים הכספי. העיר עברה "מתיחת פנים" והיא משלבת היום ישן וחדש, ונטייל ונתרשם מכך: נבקר בפסל "אמא גאורגיה" (Dada Kartlis), בעיר העתיקה ובבית הכנסת המרכזי. נמשיך אל אחד האתרים החשובים ביותר בנצרות הגאורגית – מצחטה (Mtskheta) ואל הקתדרלה המרכזית בה כנסיית "העץ הנותן חיים" האפוף מסתורין ואגדות עתיקות. נעלה לתצפית יפה מאתר ג'יוורי (Jvari) על מצחטה מחד, ועל מפגש הנהרות מטקאברי וארגבי. נמשיך ונעלה עם ה"דרך הצבאית" (Georgian Military Road) בדרכנו לקווקז הגבוה, עד לעיירה גודאורי (Gudauri), הנמצאת בגובה 2,200 מטר, בה נלון יומיים.

 

יום 3 | יום של ג'יפים בחבל קזבג

בבוקר ניסע לכיוון הכפר סטפאנצמינדה (Stepantsminda) כשבדרך נעצור ונלך למרפסת הידידות רוסיה-גאורגיה ואל 'מעבר הצלב' (Jvari Pass) נעבור בו, בגובה 2,379 מטר ונגלוש אל הכפר סטפאנצימינדה. נעלה על רכבי שטח ובעזרתם נטפס אל כנסיית השילוש הקדוש (צמינדה סמבה) - נקודת נוף מרהיבה על הר הקזבגי (5,033 מ'), הפסגה החמישית בגובהה בקווקז, ועל העמק מתחת מאידך. על פי אחת המסורות, במקום הזה ממש נקשר פרומתיאוס שגילה את האש לבני האדם אל צוק סלע, כדי לרצות את עונשו. נמשיך בנסיעה אל מעבר הגבול גאורגיה-רוסיה דריאלי, ונצא להליכה אל המפל הנסתר גוולטי. לינה בגודאורי.  
הערה: ייתכן שנלך ברגל בקניון טרוסו, בהתאם למזג האוויר ולכושר של הקבוצה. 

 

יום 4 | "הדרך הצבאית" ועירו של סטלין

נעזוב את גודאורי לאחר ארוחת הבוקר, ונרד אל הכביש הראשי טביליסי-קוטאיסי-הים השחור. בדרך מטה נעצור ונבקר במאגר המים ז'ינואלי (Jinvali Water Reservoir) ובמצודת אנאנורי (Ananuri Fortress) - אחת הנקודות היפות לאורך הכביש. נמשיך על דרך המלך מערבה, ונעצור בעיר גורי (Gori) - עיר הולדתו של סטלין, שאמנם היה גאורגי, אך ברבות הימים כשהתנכל למיעוטים ברוסיה - לא שכח להתנכל יותר בבני עמו! נבקר במוזיאון לזכרו. נמשיך לעיר השנייה בגודלה בגאורגיה קוטאיסי (Kutaisi), ואם יוותר מעט זמן נבקר בבתי הכנסת העתיקים הפעילים עד היום. לינה בקוטאיסי או בצחלטובו, עיר מרפא רוסית, לצד קוטאיסי.

 

יום 5 | אתרי קוטאיסי ונסיעה לאורך נהר האנגורי אל חבל סוונטי המסתורי

יום ארוך לפנינו! לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בעיר קוטאיסי ככל שנוכל (בניין הפרלמנט החדש, קתדרלת בגרטי, ואולי אולי מערת הנטיפים פרומתאוס - תלוי בשעת הפתיחה ובגובה המים בה). נמשיך בנסיעה מערבה לכיוון העיר זוגדידי (Zugdidi), עיר אצולה עשירה, בה נעצור ונבקר בשוק המקומי הגדול. נמשיך לאורך נהר האנגורי (Enguri) ונצפה על הסכר האדיר, שיצר אגם מלאכותי יפיפיה ואחראי לאספקת החשמל באזור ובאבחזיה - חבל ארץ שנותק מגאורגיה. נמשיך לאורך האגם הסכור וניכנס לאזור מיוער עם טופוגרפיה דרמטית, עד הכפרים הראשונים של חבל סוונטי (Svaneti). בשלושת הימים הבאים נכיר מקרוב את נופיו הפראיים של חבל זה, ונפגוש לראשונה את ארכיטקטורת המגדלים העתיקים והמסתוריים. הלינה בשלושת הלילות הבאים תהיה בעיירה מסטיה (Mestia).

 

יום 6 | אל הכפר אושגולי הגבוה באירופה בג'יפים

יום שלם של ג'יפים! נמשיך לטייל בעמק בו נמצאת מסטיה עיירת המחוז בסוונטי העליון. תופעת המגדלים רק תלך ותתעצם. עמקים גדולים ירוקים ומאחוריהם- פסגות הקרחונים של הקווקז הגבוה. נצא מזרחה בדרך עפר מדהימה ביופייה העוברת בינות לעצי מחט ורחבי עלים לכיוון מעבר הרים נמוך ברקע פסגות הקווקז האדירות המתנשאות לגבהים של עד 5000 מטר. נעבור קניון יפהפה בואכה אושגולי (Ushguli) - כפר זה נחשב לכפר הקבע הגבוה באירופה ובו מגדלי שמירה עתיקים רבים שהוכרזו כאתר שימור של אונסקו. ברקע- פסגת הר שחרה- הגבוה בהרי הקווקז הגיאורגי (5068 מ') ממנו גולשים קרחונים לכל עבר – אווירת הימלאיה אמתית. נערוך טיול בתוך הכפר ונעלה לתצפיות יפות ואחה"צ נחזור למסטיה. 
הערה: הנסיעה ביום זה הינה ברכב 4x4 מסוג "דליקה delika" – ואן מיצובישי היכול לקחת 5 או 6 מטיילים בנוחיות. 

 

יום 7 | הליכה רגלית לקרחון צ'לאדי הכחלחל ומוזיאון המגדלים

לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכבי השטח לנסיעה קצרה, שתקפיץ אותנו למסלול הליכה רגלי של מספר שעות. נלך בתוך יער מפותח ויפה ולאורך נהר, שמימיו הם מי הפשרת שלגים של הקרחון הפעיל צ'לאדי (Chaaladi); הטיול הרגלי הוא בדרגת קושי קלה. אט אט יתגלה לנו הקרחון וככל שנתקרב נרהא שהוא כחלחל, ומפשיר מתחתיתו. נחזור לעיירה, ולאחר ארוחת הצהרים נעלה למוזיאון המגדלים. לינה במסטיה.

 

יום 8 | אל חופי הים השחור

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מהרי הקווקז הגבוה ומהנופים המדהימים של חבל סוונטי, ונעשה את דרכנו אל מישור החוף של גאורגיה דרך נהר האנגורי. זוהי נסיעה ארוכה החוצה את המורדות הדרומיים של הקווקז הגבוה ויורדת אל העמק הרחב של זוגדידי וקוטאיסי. ניסע לאורך הים השחור, ולקראת ערב נגיע אל העיר בטומי (Batumi). נתמקם במלון ונאכל ארוחת הערב, לאחריהם נצא לסיור לילי בעיר בטומי. לינה בבטומי.

 

יום 9 | מחוז אדג'ריה על גבול טורקיה ומעבר גודרדזי

היום ניסע במיני וואנים בשטח. בבוקר נצא לסיור חוף קצר לאורך חופו של הים השחור. לאחר מכן נצא בנסיעה מזרחה, תחילה על כביש סלול וטוב עד לעיירה קטנה בשם חולו (Khulo) וממנה בדרך עפר, החוצה את מעבר ההרים גודרדזי (Goderdzi), שגובהו 2,025 מטר בנופים מרהיבים המזכירים את הרי הקצ'קר בטורקיה. אזור זה אג'אריה (Ajaria) מאופיין ביער ובמישורי אחו ירוקים וכפרי רועים,  משובצים בעדרי צאן ובקר. נמשיך מזרחה ולקראת ערב נגיע לעיירה אחלציחה (Akhaltzikhe). לינה באחלציחה.

 

יום 10 | הרובע היהודי באחלציחה ועיר המלומדים ורדזיה וטיסות לתל אביב

את הבוקר נתחיל בביקור בבית הכנסת של הקהילה היהודית שהתגוררה בשכונה שמתחת למבצר. זהו ביקור מרגש! אחרי הביקור, ניסע לכיוון דרום-מזרח אל האתר הארכאולוגי-היסטוריה ורדזיה (Vardzia) האתר החשוב והמרשים ביותר בגאורגיה! במאה ה-12 נחצב מבצר על הגבול הטורקי, ובימי תור הזהב של גאורגיה - ימיה של המלכה תמר - הורחב והוגדל המבצר לקומפלקס של מאות חדרים ערוכים בכ-13 קומות, כשמבני הציבור והכנסיות מעוטרים בפרסקאות וציורי קיר מרשימים וצבעוניים. המקום הפך למוקד דתי ופילוסופי חשוב וחיו בו אלפי אנשי דת ואנשי רוח ועסקו במלאכות תרבותיות ודתיות. רעידות אדמה שפקדו את האזור גרמו לשברים ותזוזות בסלע ולהתמוטטות הקיר החיצוני של הקומפלקס וחשיפת חלק מהעיר. נטייל במחילות ובמעברים, נתרשם מהחדרים ומהכנסיות ונחווה את המקום. את הטיול נסיים בארוחת ערב חגיגית ועשירה עם מופע פולקלור. אחרי הארוחה ניסע לשדה התעופה כדי לטוס חזרה לישראל. 

 *במידה וזמני הטיסה לא יאפשרו מופע פולקלור ביום זה נהנה ממופע פולקלור בערב אחר בטיול.

  

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

 

  

 

 

 

טיול לגאורגיה: מקבץ כתבות ומצגות

כתבה על חבל סוונטי - זהר לפיד בטיול של איילה גיאוגרפית, 15 ימים
כתכה מקיפה על מסלול הטיול וחוויותיו - אתר חדשות התיירות tnet חלק א
כתבה מקיפה על מסלול הטיול וחוויותיו - אתר חדשות התיירות tnet חלק ב
כתבה מקיפה על מסלול הטיול וחוויותיו - אתר חדשות התיירות tnet חלק ג

לכל הטיולים המאורגנים לגאורגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית מחבל טושטי ואל רמות סוונטי, 10 יום
טרק לצפון מערב גאורגיה - חבל סוונטי העליון, 8 ימים
הטיול המקיף לגאורגיה ולארמניה, 15 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015