ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים לגאורגיה (גרוזיה) בנהיגה עצמית, כולל חבל סוונטי הקסום, 8 ימים

טיול ג'יפים לגאורגיה (גרוזיה) בנהיגה עצמית, כולל חבל סוונטי המסתורי, 8 ימים

זהו טיול ג'יפים למדינה קרובה אך מרתקת. נפגוש בטיול שילוב בין אתרים היסטוריים חשובים עם נופים הררים מרשימים ואוכלוסייה מבודדת ומרתקת. המסע הוא חוויה יוצאת דופן של נופים דרמטיים ונסתרים עם אירוח ביתי יוצא דופן. זהו טיול לגאורגיה שבעבר הקווקז (טרנס-קווקזיה). ארץ עם היסטוריה בת אלפי שנים, שראשיתה באלף ה-1 לפני הספירה; ייחוד לאומי ותרבותי, עליו השכילו לשמור בדבקות חרף התחלפות השלטון ותקופות כיבוש ממושכות; נצרות עתיקה - הממלכות הראשונות שהתנצרו; היא סופחה לרוסיה הצארית בראשית המאה ה-19 ועברה את המהפכה הסוציאליסטית והפכה לחלק מברית המועצות; לאחר מהפכת אוקטובר היא זכתה בעצמאות (בשנות ה-90) לאחר קריסתה של ברית המועצות, כשההיא עוברו חבלי לידה קשים, שלטוניים וכלכליים, הנמשכים למעשה עד ימינו. גאורגיה ידעה פרקי פריחה מפוארים בעבר, המשמשים עד היום מקור גאווה לעם הגאורגי.

גאורגיה, השוכנת על מורדותיו הדרומיים של הקווקז הגבוה והכוללת בגבולותיה חלק מהקווקז הנמוך, היא ארץ עתירת נופים, נהרות ויערות נרחבים. חלקה המערבי מושפע באקלימו מסמיכותו לים השחור, בעוד חלקה המזרחי יבש יותר. במסגרת טיול לגאורגיה נשוטט בין ערים מרשימות, כפרים נידחים, יערות ומרחבי שדות, מנזרים, כנסיות ומבצרים, מרבדי פרחים של האביב בשיאו, ותושבים נעימים ומסבירי פנים.

 

מדוע לבחור בטיול לגאורגיה וארמניה עם "איילה גיאוגרפית"?

כי בטיול מושם דגש על הליכות בטבע ברגל (בדרך כלל קלות) - מתאים לכל גיל ומותאם להרכב הקבוצה.

כי ב"איילה גיאוגרפית" מבלים 3 ימים שלמים בחבל סוונטי העליון - המקום המדהים ביותר בגאורגיה, כולל יום של ג'יפים לכפר "היפה בעולם" אושגולי. סיסמתנו "בלי סוונטי לא מטיילים בגאורגיה!"

כי הטיול שלנו כולל סיור באתר המערות ורדזיה המאוד מיוחד ומרהיב.

כי המדריכים שלנו מנוסים ביותר, עם לפחות 8 שנים ניסיון במסלוי גאורגיה השונים. 

כי במסלול יש מופעי פולקלור עם ריקודים ומוזיקה גאורגית מרהיבה.

כי כל הלינות בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים בבתי מלון (אין אכסניות!!).

כי לילה אחרון בטביליסי, עם מופע פולקלור וארוחת ערב, וטיסה אחרי חצות לישראל.

 

 

סוג הטיול:  ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד:  בוגרים, משפחות
........................................................  
עונות מומלצות: מתחילת יוני עד אוקטובר

 

טיול אותנטי
לפני כמעט עשור יצאנו לחקור ולגלות חבל ארץ נידח וקסום. לקחנו את הג'יפ חברנו לנציג מקומי ויצאנו לגלות את חבל סוונטי שאך מהרה התברר כאחד המקומות היפים בעולם. מאז אותו מסע ג'יפים לחבל הנידח נבנו מלונות 4 כוכבים באזור, נסלל כביש אספלט המוביל אליו והתיירים נוהרים אליו בהמוניהם. Facebook Favorites


טיול ג'יפים לגאורגיה בנהיגה עצמית, כולל חבל סוונטי המסתורי, 8 ימים 


יום 1 > טיסות לטבליסי

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת ערב מתל אביב לטביליסי, בה ננחת בשעות הערב המאוחרות. ניסע למלון ללינת לילה.  

 

יום 2 > עולים על הג'יפים ויאללה אל הקווקז הנמוך ועיר המערות ורדזיה

בבוקר נקבל את הג'יפים ונצא בנסיעה מערבה לאורך מורדות הקווקז הנמוך, כשבדרך שפע פריחות ויערות הגולשים מההרים. הכפרים כאן ברובם מיושבים ע"י תושבים ממוצא ארמני, כך גם השפה והארכיטקטורה, כמו שנראה בעיר אחלקילאקי (Akhalkalki). לאחר הפסקה נמשיך בנסיעה מערבה אל ורדזיה (Vardzia) – האתר מהחשובים ומהמרשימים בגאורגיה, הן לאוהבי קלסיקה והן להרפתקנים. העיר נחצבה בסלע במאה ה-12, תחילה כמבצר על הגבול הטורקי. בימי המלכה תמר הורחב המקום לקומפלקס של אלפי חדרים ערוכים ב-13 קומות, והכוללים מעברים וכנסיות, פרסקאות וציורי קיר צבעוניים ומרשימים. רעידות אדמה גרמו לשברים ותזוזות של קיר הסלע הפונה אל הנהר, וכך נחשפו חלק מהחדרים ולבסוף העיר ננטשה. נטייל במקום, נזחל במחילות שבין החדרים ונחווה את המקום. מכאן ניסע למקום הלינה שלנו בקרבת מקום, שם גם נאכל ארוחת ערב.

 

יום 3 > מהקווקז הנמוך והמיוער אל העמקים שלרגלי הקווקז הגבוה

בבוקר נבקר סיור מרגש בבית הכנסת העתיק של אחלציחה, היושב בתוך השכונה היהודית שלרגלי המבצר. נצא בנסיעה בטיפוס הררי מרהיב אל חלקה הדרומי-מערבי של שמורת הטבע חאראגולי-בוג'ומי (Borjomi-Kharagauli N.P) - שמורה גדולה עם יערות רחבי עלים מפותחים ושמורים, שהוכרזה בשנות ה-20 של המאה העשרים ונעבור במעבר הרים (כ-2,000 מ' גובה), הפתוח רק בזמן הקיץ. בעת חציית מעבר ההרים והרכס נעצור ונצא להליכות רגליות במישורי האחו, כשבחלקים העליונים יחכו לנו רועים עם עדריהם השוהים כאן בקיץ ומאכלסים את הכפרים שמסביב (לקראת החורף הם יורדים חזרה אל העמקים היותר מוגנים). נמשיך מערבה ולעת ערב נגיע לעיר קוטאיסי (Kutaisi) – העיר השנייה בגודלה בגאורגיה. נאכל ארוחת ערב ונלון בקוטאיסי (מלון טוב בעיר או באתר הנופש צחלטובו הקרוב אליה). 

 
 

  

טיול גיפים לגיאורגיה טיולי ג'יפים בגיאורגיה

צילום: מוטי בלושטיין

 

 


יום 4 > עליה לחבל סוונטי העליון – אחד המקומות היפים בעולם!

היום מתחיל מסענו אל נבכי חבל ארץ מסתורי, מדהים, מרגש ואוטנטי – חבל סוונטי (Svaneti). זהו אחד משיאיו של טיול הג'יפים בגאורגיה ובקווקז כולו. נצא מקוטאיסי לצפון-מערב לחבל סוונטי (Svaneti) הנחשב לאזור ההררי היפה ביותר בארץ זו; החבל מחולק ע"י רכס סוונטי לחבל סוונטי עליון (הצפוני) ולחבל סוונטי תחתון, כשגבהיו 300 מטר עד 5,300 מטר – בשיאי הרכס. ככל שעולים מהחבל התחתון לעליון ניכרת שונות בצומח, אותה אתם תראו בטיול. בשל הבידוד פיתחו התושבים תרבות שונה ועצמאית – שפה משלהם המכונה סוונורי, ואמנות דתית, המערבת עד היום נצרות עם סממנים פאגאניים. בעבר היה קשה ביותר להגיע לחבל סוונטי (בעיקר בחודשי החורף) והוא לא היה על מפת התיירות הרגילה; בעשורים האחרונים נסללה אל האזור דרך טובה וחדשה. זה יום נסיעה ארוך, עם טיולי רגל קצרים. ניסע דרך העיר זוגדידי (Zugdidi), אחת הערים העשירות והמיוחסות של גאורגיה, לאורך נהר האנגורי האדיר (Enguri River), המנקז את מורדות הקווקז הגבוה. אחר הצהרים נגיע לכפר הגדול מסטיה (Mestia), המשמש כעיר ראשה של חבל סוונטי העליון. ארוחת ערב ולינה במלון מקומי.

 

יים 5 > הליכות מהנות ביער ולקרחונים סביב מסטיה

היום יהיה יום קל, של טיולי הליכה רבים וטיול ג'יפים מצומצם יותר במקום המרהיב ביותר בגאורגיה. מעל העיירה נישא הר אושבה (Ushba Mountain), שגובהו 4,700 מטר, ומתחתנו הר מסטיה (Mestia Mountain). הגבול עם רוסיה הוא על קו פרשת המים של הקווקז הגבוה בקטע זה, מצפון למסטיה. נלך ברגל בתוך יער אל תצפית על קרחון ג'לאדי (Chaaladi), כשמסביבנו ירוק, פורח והרבה מים. נמשיך וננסה לעלות עם הרכבל לתצפית על מסטיה מההר שמדרום לעיירה, הטבול ביער ירוק ומרשים. לאחר מכן נסייר בעיירה עצמה, ונבקר במספר אתרים מקומיים כולל עלייה למגדל סוונטי מסורתי. ארוחת ערב ולינה במסטיה. 

 

יום 6 > נסיעה אל הכפר המיושב הגבוה באירופה – כפר המגדלים אושגולי

בבוקר נצא מזרחה בדרך לא קלה לאורך נהר האנגורי (Enguri River), בחלקיו הגבוהים יותר, ולאורך נהר מולחרה (Mulkhra River) כשבדרך כפרים מבודדים וכנסיות פזורות בנקודות גבוהות ויפות. נלך לטייל ברגל באזור הכפר חה (khe) ונהנה מהנוף ומהפריחות. אחר הצהרים נגיע לכפר אושגולי (Ushguli) הממוקם בגובה 2,200 מטר – אחד המקומות המרשימים בטיול. הכפר נחשב למקום המיושב הגבוה באירופה!! נאכל ארוחת ערב ונלון בכפר בתנאים טובים (יחסית לכפר זה). 

 

יום 7 > ירידה מחבל סוונטי העליון אל החבל התחתון בדרכי שטח יפיפיות

זהו יום מיוחד ולא קל - אך החוויה וההנאה יהיו אדירות! אושגולי נמצאת למרגלות הר שחארה (Shkhara Mountain) הגבוה בהרי גאורגיה – 5,060 מטר. בכפר אושגולי ניצבים יותר מ-20 מגדלים, ששימשו למטרות מסתור והגנה – רובם ניצבים סמוך למבני המגורים. בשל ציוריותו של הכפר ומגדליו והמיקום שלו הוא זכה להיות מוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. נטייל בכפר ומסביבו, בינות למבנים ולמגדלים המוזרים, ונכיר אותם. נתחיל לרדת בנסיעה מהכפר והאזור, דרך מעבר הרים שגובהו 2,600 מטר, הסגור רוב השנה. ניסע במשך שעות אחדות לאורך יערות ונהרות, אשר נפש חיה לא מגיעה לכאן עקב היותו מבודד ומרוחק. לעת ערב נגיע חזרה לציביליזציה, אל קוטאיסי (Kutaisi), בה נאכל ארוחת ערב ונלון. 

 

יום 8 > טביליסי – עיר של ישן וחדש, וטיסות חזרה לארץ

ניסע אל טביליסי (Tbilisi), עיר הבירה הגאורגית, ונגיע בשעות הצהרים הישר אל סיור עירוני (ככל שיותיר לנו הזמן). נבקר בכנסיית מטחי, העומדת במקום אסטרטגי – על נהר המטקווארי האדיר (Mtkvari River) המנקז את הקווקז הגבוה ואת הקווקז הנמוך וזורם אל הים הכספי (כן, הים הכספי בתחומי אזרבייג'ן!), לרגלי גבעת הנריקלה עליה ניצבים חורבות המצודה המונגולית, ובמרכז העיר טביליסי. משם נשקפת תצפית מרהיבה על הנהר ועל המבנים ישנים וחדשים של העיר. נטייל ברובע העתיק בסמטאות ציוריות, ונראה את מרחצאות הגופרית, שעל שמם נקראת העיר (טבי), את כנסיית ציוני, שנבנתה כבר במאה ה-7 כהעתק לכנסיית הדורמציון בירושלים, ובשדרות רוסטאוולי בהן ניצבים בנייני הממשל המפוארים ובית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. בערב נצא לארוחת ערב אחרונה ומסכמת, עם הופעה מקומית מרהיבה, ולאחריה ניסע לשדה התעופה כדי לטוס חזרה לישראל. הנחיתה בבוקר של יום 9. 

 

  

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

 

הערות- 

1. סדר האתרים יכול להשתנות בהתאם למזג האויר, תנאי השטח ושיקולי המדריך.

2. מדריך ישראלי יצטרף לקבוצה של 14 מטיילים ומעלה. קבוצות קטנות יותר ילוו במדריך מקומי. 

 

*למועדי יציאה, מחירים, מדריכי הטיול, הרשמה, תנאי הטיול, ביטוחי בריאות והסדר החזר השתתפות עצמית לחץ כאן>>>

*למפת הטיול לחץ כאן>>>
* למצגות, סרטי וידאו ותמונות מהטיול לחץ כאן>>>

 

טיול ג'יפים בגאורגיה: מקבץ כתבות ומצגות

כתבה על חבל סוונטי -זהר לפיד בטיול של איילה גאוגרפית, 15 ימים

לכל הטיולים המאורגנים לגאורגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לגאורגיה (גרוזיה) - מרומי הקזבג, מסתרי סוונטי ובטומי, 10 ימים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית מחבל טושטי ואל רמות סוונטי, 10 יום
טרק לצפון מערב גאורגיה - חבל סוונטי העליון, 8 ימים
הטיול המקיף לגאורגיה ולארמניה, 15 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015