ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים לגאורגיה (גרוזיה) בנהיגה עצמית, כולל חבל סוונטי המסתורי, 8 ימים עם אפשרות לעוד 3 ימים בטושטי

טיול ג'יפים לגאורגיה (גרוזיה) בנהיגה עצמית, כולל חבל סוונטי המסתורי, 8 ימים

זהו טיול ג'יפים למדינה קרובה אך מרתקת. נפגוש בטיול שילוב בין אתרים היסטוריים חשובים עם נופים הררים מרשימים ואוכלוסייה מבודדת ומרתקת. המסע הוא חוויה יוצאת דופן של נופים דרמטיים ונסתרים עם אירוח ביתי יוצא דופן. באיילה אנו לא מטיילים בטיולי ג'יפים ל

זהו טיול לגאורגיה שבעבר הקווקז (טרנס-קווקזיה). ארץ עם היסטוריה בת אלפי שנים, שראשיתה באלף ה-1 לפני הספירה; ייחוד לאומי ותרבותי, עליו השכילו לשמור בדבקות חרף התחלפות השלטון ותקופות כיבוש ממושכות; נצרות עתיקה - הממלכות הראשונות שהתנצרו; היא סופחה לרוסיה הצארית בראשית המאה ה-19 ועברה את המהפכה הסוציאליסטית והפכה לחלק מברית המועצות; לאחר מהפכת אוקטובר היא זכתה בעצמאות (בשנות ה-90) לאחר קריסתה של ברית המועצות, כשההיא עוברו חבלי לידה קשים, שלטוניים וכלכליים, הנמשכים למעשה עד ימינו. גאורגיה ידעה פרקי פריחה מפוארים בעבר, המשמשים עד היום מקור גאווה לעם הגאורגי.

גאורגיה, השוכנת על מורדותיו הדרומיים של הקווקז הגבוה והכוללת בגבולותיה חלק מהקווקז הנמוך, היא ארץ עתירת נופים, נהרות ויערות נרחבים. חלקה המערבי מושפע באקלימו מסמיכותו לים השחור, בעוד חלקה המזרחי יבש יותר. במסגרת טיול לגאורגיה נשוטט בין ערים מרשימות, כפרים נידחים, יערות ומרחבי שדות, מנזרים, כנסיות ומבצרים, מרבדי פרחים של האביב בשיאו, ותושבים נעימים ומסבירי פנים.

 

מדוע לבחור בטיול לגאורגיה וארמניה עם "איילה גיאוגרפית"?

כי אלו 14 ימים מלאים!! זהו הטיול המקיף ביותר הקיים היום לגאורגיה וארמניה.

.

יתרוננו בגאורגיה -

כי בטיול מושם דגש על הליכות בטבע ברגל (בדרך כלל קלות) - מתאים לכל גיל ומותאם להרכב הקבוצה.

כי ב"איילה גיאוגרפית" מבלים 3 ימים שלמים בחבל סוונטי העליון - המקום המדהים ביותר בגאורגיה, כולל יום של ג'יפים לכפר "היפה בעולם" אושגולי. סיסמתנו "בלי סוונטי לא מטיילים בגאורגיה!"

כי הטיול שלנו כולל סיור באתר המערות ורדזיה המאוד מיוחד ומרהיב.

כי הטיול בפסגות הקווקז הגבוה הוא גם בחבל קזבג וגם בחבל סוונטי!

כי חציית הקווקז הנמוך בוואנים בדרכי שטח לאורך הרי הגבול הטורקי עד בטומי.

כי לינה על חוף הים השחור.

כי אצלנו 3 ימים של טיולי ג'יפים עם נהגים מנוסים (ראה במצגת למעלה).

כי המדריכים שלנו מנוסים ביותר, עם לפחות 8 שנים ניסיון במסלוי גאורגיה השונים. 

כי במסלול יש מופעי פולקלור עם ריקודים ומוזיקה גאורגית מרהיבה.

כי כל הלינות בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים בבתי מלון (אין אכסניות!!).

כי לילה אחרון בטביליסי, עם מופע פולקלור וארוחת ערב, וטיסה אחרי חצות לישראל.

 

 

סוג הטיול:  ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד:  בוגרים, משפחות
........................................................  
עונות מומלצות: מתחילת יוני עד אוקטובר

 

טיול אותנטי
לפני כמעט עשור יצאנו לחקור ולגלות חבל ארץ נידח וקסום. לקחנו את הג'יפ חברנו לנציג מקומי ויצאנו לגלות את חבל סוונטי שאך מהרה התברר כאחד המקומות היפים בעולם. מאז אותו מסע ג'יפים לחבל הנידח נבנו מלונות 4 כוכבים באזור, נסלל כביש אספלט המוביל אליו והתיירים נוהרים אליו בהמוניהם. Facebook Google+ Twitter Favorites


טיול ג'יפים לגאורגיה בנהיגה עצמית, כולל חבל סוונטי המסתורי, 8 ימים (עם אפשרות לעוד 3 ימים בטושטי)
 

יום 1> הגעה לטביליסי

נצא בטיסה ישירה מתל אביב לטביליסי הבירה הגיאורגית עם הנחיתה העברה למלון במרכז העיר טביליסי 

 

יום 2> טביליס- מערות וארדזיה - אחלציחה

בבקר נקבל את הג'יפים. נצא בנסיעה מערבה לאורך מורדות הקווקז הנמוך. בדרך שפע פריחות ויערות הגולשים מההרים. הכפרים כאן ברובם מיושבים ע"י תושבים ממוצא ארמני, כך גם השפה והארכיטקטורה. נגיע לעיר אחלקילאקי- עיר דרומית עם שוק אוכל מסוגנן. לאחר הפסקה נצא מכאן לכיוון מערב- עד הגיענו לורדזיה(Vardzia). זהו אתר מהחשובים בגיאורגיה ומהמרשימים, הן לאוהבי קלסיקה והן להרפתקנים. כאן נחצבה עיר שלמה בסלע במאה ה 12, תחילה כמבצר על הגבול התורכי ובהמשך המלכה תמר הפכה והגדילה את ההר לקומפלקס של אלפי חדרים חצובים בסלע ואשר ירדו לעומק של כ 13 קומות. פרסקות רבות וציורי קיר מרשימים נשארו עד היום בצבעים יפים. רעידות אדמה גרמו לשברים ותזוזות וחשיפת חלק מהחדרים. נטייל במקום, נזחל במחילות בין החדרים ונחווה את המקום. נלון במלון מקסים על הנהר הצמוד למערות. 

 לסרטון אודות מערות וארדזיה – הקליקו כאן

יום 3> אחלציחה – שמורת בורג'ומי ומעבר צאגרי -  קוטאיסי

יום שטח ארוך ובלתי נשכח לפנינו. עם שחר נסע לעיירה אחלציחה.  נצא לסיור מרגש בבית הכנסת העתיק של אחלציחה – שם נותרה קהילה יהודית קטנטנה הפועלת עד עצם היום הזה ונחשבת לאחד השרידים האחרונים לימים המפוארים של הקהילות היהודיות הרבות שפעלו במדינה. מכאן נצא ליום אתגרי בו ניסע דרומה בטיפוס הררי מרהיב אל תוך שמורת חרגולי- שמורה גדולה עם יערות עד, שמורה זו הוכרה כבר בשנות ה20 של המאה הקודמת כשמורת טבע בזכות מעיינות המים המינראליים ומעינות המרפא המאכלסות את המקום. היער השמור התפתח ליער עבות, ובמהלך יום הנסיעה בג'יפים נחצה דרכו רכס הרים, נעצור להליכות רגליות במישורי האחו שבחלקים העליונים ונפגוש רועים העולים עם עדריהם בקיץ למרעה. נמשיך בנסיעת השטח ונחצה את הרכס מערבה בגובה מעל 2000 מטר  לעת ערב נגיע לעיר קוטאיסי - העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. נלון  במלון Gora  או  דומה  בקוטאיסי

 

טיול גיפים לגיאורגיה טיולי ג'יפים בגיאורגיה

צילום: מוטי בלושטיין

יום 4 > קוטאיסי – מסטיה – מחוז סוונטי

הבוקר מתחיל מסענו אל נבכי חבל ארץ מסתורי מרגש ואותנטי. עם שחר נפרד מהעיר קוטאיסי ונצא בנסיעה צפונה לכיוון מחוז סוונטי, הנחשב לאזור ההררי היפה והמיוחד ביותר בארץ זו. האזור נחשב כקשה ביותר להגעה ולמעשה עד למספר שנים מועט כלל לא הופיע על מפת התיירות המקומית. בני המקום פיתחו אמונה דתית מיוחדת המבוססת על הנצרות האורתודכסית עם סממנים פגאניים המקובלים באזור הרריים מרוחקים ומנותקים. ביום נסיעה ארוך זה נשלב טיולי הליכה רגליים קצרים בינות פינות חמד קסומות. המסע במחוז סוונטי יחל עם הכניסה לעיר זוגדידי המהווה שער הכניסה לחבל הארץ וניסע לאורך הדרך המקבילה לנהר האנגורי האדיר המנקז את מורדות הקווקז הגבוה. אחר הצהריים נגיע לכפר הגדול מסטיה, הנחשב לבירת האזור, שם נבלה את הלילה. לינה במלון בעיירה

 

יום 5 > מסטיה והסביבה ברגל ובג'יפים

יום איזי בו נשלב טיולי הליכה וג'יפים במקום המרהיב בגיאורגיה. אנו בלב האזור הגבוה, כשמצפון ומערב הר אושבה בגובה 4700 מטר וממש מעלינו ההר מסטיה. הגבול מצפון עם רוסיה הינו רכס הרי הקווקז הגבוה ביותר. בבקר נסע לקרחון גלאדי ונלך רגלית לקרחון בדרך יער עם פריחות קייץ מרשימות. מעבר לזאת - הרבה ירק מיים ופרחים. נלון לילה נוסף במסטיה. לסרטון אודות מחוז סוונטי – הקש כאן.

 
יום 6> בדרך לאושגולי- סוונטי

בצהרים מזרחה לאורך נהר האנגורי. מסענו מזרחה נמשך בדרך לא קלה לאורך נהר מולכרה כשבדרך כפרים מבודדים וכנסיות הפזורות בנקודות גבוהות ויפות. נטייל באזור הכפר חה (khe), אחה"צ נגיע לכפר אושגולי (Ushguli) שבגובה 2200 מטר אין ספק- אחד המקומות המרשימים ביותר בטיול. הכפר נחשב למקום המיושב הגבוה באירופה!!. נלון בכפר בתנאים פשוטים יחסית לגרוזיה, אך החוויה של השהייה כאן- שווה כל מאמץ (חדרים זוגיים, שירותים משותפים, חלק עם שירותים צמודים לכל חדר).

 
יום 7 > אושגולי – סוונטי התחתון – קוטאיסי

הבוקר נפרד מהכפר אושגולי הממוקם למרגלות הר שחרה המתנשא לגובה של 5,060 מטרים מעל לפני הים ושהוכרז מטעם אונסקו כאתר מורשת עולמית. באזור יותר מ20 מגדלים פזורים ששימשו למטרות מסתור והגנה. האזור הגבוה חשוף בינות המבנים המוזרים עליהם נלמד. מכאן נצא בנסיעה למעבר הרים בגובה 2,600 מטרים, מעבר הרים הסגור ברוב ימות השנה, ממנו נרד בדרך החוצה יערות ונהרות קסומים עד שנגיע לצחלטובו, בה כבר ביקרנו – יום מיוחד ולא קל אך החוויה בו היא אדירה ובלתי נשכחת. לינה בצחלטובו מלון פרומטאוס או בקוטאיסי במלון גורה

 

יום 8 > קוטאיסי – טביליסי – ת"א

הבוקר נצא בנסיעה על דרך המלך אל עיר הבירה הגיאורגית טביליסי, עם ההגעה אחה"צ, נזדכה על הג'יפים ונחבור לאוטובוסים שייקחו אותנו לסיור פרידה מגיאורגיה בעיר הבירה. נתחיל בנקודת תצפית מכנסיית מטחי ונעלה בדרך המטפסת דרך המסגד היחיד בעיר אל מצודת נריקלה ממנה נשקפת תצפית פנוראמית על העיר כולה. לאחר שנתרשם מהתצפית נרד אל מרכז העיר ההיסטורי ונבקר בבית הכנסת הפעיל עד עצם היום הזה ומסמל את האחווה בין המיעוט היהודי לרוב הגיאורגי בהיסטוריה משותפת של 2,500 שנה. בערב נטוס לת"א

הערה חשובה: תוכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה ו/או את סדר הימים


  

המשך הטיול לחבל טושטי המבודד והמיוחד, 3 ימים (החל מ 4 מטיילים)


טיול לטושטי, חבל הארץ שבפינתה הצפונית מזרחית של גאורגיה, הוא מסע אל העבר. בפינה נידחת בקווקז הגבוה חיים המקומיים באזור אחו ואזורי יערות מחטניים על חקלאות חלב ובשר. אלו נופים עוצרי נשימה והיפים ביותר בגבול שבין אסיה לאירופה – הרי עטויי שלג, כרי דשא מאופק לאופק, עדרים פזורים במרחב, כפרי אבן ומגדלים לצדם, ואנשים חמים ונחמדים.
זו תוספת של 3 ימים עוצרי נשימה, למי שנהנה מהטיול המקיף בגאורגיה ורוצה עוד טיפה נפלאה ויפיפיה!!

 

יום 8 | (אחרי היום המלא עם הקבוצה)

לינה בטביליסי.

 

יום 9 | חבל היין קאחטי ומעבר אבאנו בדרכנו לחבל טושטי המבודד

בבוקר נצא ברכבי השטח בנסיעה לחבל קאחטי (Kakheti). נעבור ונבקר בבירת החבל טלבי, ונעלה אל מעבר ההרים, המפריד בין חבלי קאחטי וטושטי (Tusheti) - מעבר אבאנו (כ-2,900 מטר). נכנס לתחומי חבל טושטי, וניסע עד לכפר הגדול בו - אומלו (Omalo). נלון ונאכל ארוחת ערב באומלו (חדרים עם שירותים פרטיים).

 


יום 10 | רכסים ועמקים זרועי עדרים בחבל טושטי

נקדיש יום שלם לעמקים היוצרים את הנוף המרשים של טושטי (Tusheti). המקום עזוב בחורף, ומתמלא ברועים ובעדריהם בתקופת הקיץ, העולים אל ההרים ומתיישבים בכפרי האבן והמגדלים המאפיינים את האזור. נטייל ברכב וברגל בעמקים ובכפרים, ונראה שחלק מהם עזובים – הן בשל קשיי החיים באזור והן בשל מעברם של התושבים לעיירות גדולות. נלון באומלו (Omalo).

 
יום 4 | מחבל טושטי אל חבל קזבג בין כפרי רועים

בבוקר נצא בנסיעה דרומה על דרך הכניסה הראשית, עד למעבר ההרים, וממנו ניסע מערבה לאחמטה (Akhmeta) ולאגם אנאנורי (Ananuri Fortress) והמבצר של האציל שעל גדתו. נמשיך על "הדרך הצבאית" שבנו הרוסים דרומה אל טביליסי (Tbilisi). עם הגיענו לטביליסי ובהתאם לטיסה נבלה בעיר. 

 
המחיר (של הימים הנוספים) כולל:

  • רכבי שטח ודלק
  • מלון הטוב ביותר באזור, עם שירותים פרטיים בחדרים
  • כלכלה: ארוחות בוקר וערב כל יום
  • מדריך מקומי דובר עברית

מחיר התוספת: החל מ-390 דולר לאדם

 

*למועדי יציאה, מחירים, מדריכי הטיול, הרשמה, תנאי הטיול, ביטוחי בריאות והסדר החזר השתתפות עצמית לחץ כאן>>>

*למפת הטיול לחץ כאן>>>
* למצגות, סרטי וידאו ותמונות מהטיול לחץ כאן>>>

 

טיול ג'יפים בגאורגיה: מקבץ כתבות ומצגות

כתבה על חבל סוונטי -זהר לפיד בטיול של איילה גאוגרפית, 15 ימים

מוטי קירשנבאום - סרט מסע לגאורגיה היפה בדגש על חבל סוונטי, ערוץ 10 - לצפייה לחץ

לכל הטיולים המאורגנים לגאורגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לגאורגיה (גרוזיה) - מרומי הקזבג, מסתרי סוונטי ובטומי, 10 ימים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית מחבל טושטי לחבל קזבגי ואל רמות סוונטי, 12 יום
טרק לצפון מערב גאורגיה - חבל סוונטי העליון, 8 ימים
הטיול המקיף לגאורגיה ולארמניה, 15 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים בחו"ל
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
ספארי בקניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015