ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאיסלנד וגרינלנד- טיול אוטובוס בדגש טבע והליכות רגליות קלות, 14 יום

טיול לאיסלנד וגרינלנד- טיול אוטובוס בדגש טבע והליכות רגליות קלות

לבה גועשת פרצה ממעמקי כדור הארץ וברכה את בני האי הקפוא בנופים ותופעות טבע מדהימות, מהמיוחדות אשר על פני כדור הארץ. בטיול מאורגן לאיסלנד, 14 ימים נתור את האי הקסום , ונפגוש גייזרים רותחים הפורצים למרגלות הרי געש המעוטרים בקרחוני עד. איתני הטבע אינם נחים לרגע ומטלטלים את האי הסימפטי בין קרח ואש. במסגרת הטיול לאיסלנד כדי לחוות את הטבע מקרוב, נצא מדי פעם לטיולי רגל קלים בהם ניגע בתופעות, הכי קרוב שאפשר, עם כל החושים. נעזר באוטבוס שטח high land עבור גיחות העומק, ובאופנועי של נעלה לסיור על כיפת הקרח השלישית בגודלה בעולם. נצא לשייט לתור אחרי ליוויתנים, נשחה בלגונה הכחולה ועוד. לקינוח נצא לטיסה של שעתיים לגרילנד- היכן שהקרחונים ממלאים את כחול הים בצוקי קרח לבנים. נבלה יום עם המקומיים החיים בתנאי אסקימוסים ונצא לטייל באזור

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיסלנד וגרינלנד?

 

 

אנו מתמידים לשמור על 11-13 ימים טיול ולא מעבר לכך בזכות ניצול נכון של הימים ותכנון קפדני. כך נמנע המטייל מלהוציא סכומים גבוהים מאוד על טיול ארוך, יקר מאוד ולא מנוצל נכון (לטיול 14 ימים כללנו גם את גרילנד) . אין אף טיול אחר בו מקבל המטייל תמורה מלאה לכספו כמו מסלול איילה.

 

אנו מספקים למטייל יותר אטרקציות מכל טיול אחר גם אם הוא ארוך יותר. זכרו- כל אטרקציה עולה באיסלנד עשרות יורו.

 

טיול של יומים בגרילנד- לראשונה לקהל הישראלי

 

1. אוטובוס שטח higland כל הטיול (יקר יותר מאוטובוס רגיל). מאפשר גמישות ירידה לדרכי עפר כל יום לפי שיקול המדריך. הניידות מאפשרת טיולי רגל קלים לאתרים מרוחקים מהכביש הראשי ובכך מתאפיין אופי הטיול באיילה.
2.אופנועי שלג
3. שייט לווייתנים
4. שייט תצפית ציפורים בחצי האי סנפלסנס
5. שייט בלגונת הקרחונים יוקולסרלון
6. שייט מעבורת לאיי ווסטמאן
7. כניסה למרחצאות מיואט - הלגונה הכחולה בצפון
8. כניסה ללגונה הכחולה ליד רקיאביק

לא, אנו לא משכנים המטיילים במלונות שהיו דיר/לול שהוסב ללינה...

 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: קייץ
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאיסלנד וגרינלנד   

יום 1> ת"א – אירופה – קייפלאוויק

נמריא בטיסת אחה"צ מנתב"ג לוינה. נמשיך אל בירת איסלנד רקיאוויק, עם ההגעה נסע למלון בעיירה קייפלאוויק Keflavik הממוקמת סמוך לנמל התעופה.

 

יום 2> חצי האי סנפלסנס

הבוקר נכיר את רכבי השטח המיוחדים שלנו, אוטובוס היי לנד, המותאם לנסיעת שטח וחציית נהרות. נצא בנסיעה מריקיאוויק צפונה לחצי האי סנאפלסנס, לשון יבשה ארוכה היוצאת מערבה לאוקיאנוס. לקראת הצהרים נצא לשייט בין האיים של מפרץ בריופיורור במהלכו נצפה במגוון עופות מים, כגון תוכוני ים אטלנטיים (Puffins) המקייצים בין סלעי האיים ונתרשם מתצורות גיאולוגיות ייחודיות. במהלך השייט אנשי הספינה ידוגו לנו מאוצרות קרקעית הפיורד! נאכל צדפות ושאר מאכלי ים (חופשי). לאחר השייט נצא להליכה רגלית ברכס ההרים הבונה את חצי האי סנאפלסנס. נצעד בין אגמים, תצפיות מרהיבות על מפרצי מערב איסלנד ותצורות גיאולוגיות מיוחדות. את הערב נעביר באחת מעיירות הדייגים

 

 

טיולים מאורגנים לאיסלנד טיול לאיסלנד טיול מאורגן לאיסלנד

        צילום: יריב אברהם
 

יום 3> סנפלסנס – צפונה ומזרחה

הבוקר נחצה חזרה את חצי האי סנאפלסנס לאורך מפרצים וכפרי דייגים ונגיעה לרגלי הר הגעש הגבוה סנאפל, 1446 מטר, ממנו יצא גיבורו של הסופר הצרפתי ג'ול וורן "אוטו-פון לינדברוק" למסע בבטן האדמה! נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לאיסלנד. נתרשם מההר המכוסה כיפת קרח ונלך ברגל בסביבה. משם נתחיל בנסיעה צפונה ומזרחה לאורך חפי הפיורדים הנמוכים. בכפר סאודארקורור Sauðárkrókur שלאורך הפיורדים הצפוניים.

 

יום 4> אקוריירי- אזור אגם מיואט

נצא על כביש 1 מזרחה לכיון העיר אקורייירי Akureiri– העיר השנייה בגודלה באיסלנד ומעניינת בזכות עצמה. ננעצור בה לסיור. נעצור במפלי גודה-פוסס, "מפלי האלים" היפים ונצא לסיור משם נמשיך לאזור חשוב בטיולינו- אזור אגם מיואט בו נבלה את היומיים הקרובים. הדגש של טיולי רגל קלים: נכנס לטבילה במערה עם מים חמים בלב השבר האוקיאני, תוצר הפעילות הגיאולוגית הייחודית, נצא להליכה רגלית סביב לוע הר געש מיוחד ועוד תופעות טבע מיוחדות המרוכזות בהיקף מרשים באזור. לינה באזור

 

יום 5> אגם מיואט- מפלי דטפוס – הוסביק

את יום טיול זה נמשיך וקדיש לאזור אגם מייואט בהליכות רגליו קלות. בבוקר נצא לאורך קניון נהר הקרח יוקולסה א פוילום העצמתי המנקז את כיפת הקרח צפונה. הנהר חוכך בקניון בזלת צעיר ומרשים הנופל בסדרת מפלים גבוהים השוצפים לכיוון אוקיאנוס הקרח הצפוני. המשך הנהר הינו סדרת מפלי דטיפוס המכונים "מפלי הניאגרה של אירופה" ובעוד נקודות מעניינות בפארק הלאומי יורקולסארגליופור. נחזור מערבה מדטיפוס לשמורת הר הגעש קרפלה krafla.זהו אזור וולקני פעיל המאפיין את הרכס המרכז אוקיאני החוצה את איסלנד. נטייל סביב לוע הר הגעש ויטי עם האגם הכחול שבו, נתרשם ממפעל העברת האנרגיה הגיאותרמית למפעל החשמל הצמוד. נטייל בינות הגייזרים השורקים ונביעות הבוץ והגופרית ולעת ערב נגיע לרחצה בלאגונה הכחולה הקטנה והחמה כמובן. נלון לילה שני במלון באזור.

 

יום 6> קלדרת אסקייה

נצא לאורך נהר היוקולסה שמוצאו מקרחון הוטנהיוקול, הנהר הארוך ביותר שזורם מדרום לצפון. זו נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לאיסלנד. בצהריים נגיע למרגלות הר הגעש אסקיה. נצא למסלול הליכה אל תוך הקלדרה של ההר. לאחר שנגיע אל אגם הלוע נרד אל אגם קטן נוסף שנוצר במקום ונוכל לרחוץ במים החמים, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לאיסלנד. את דרכינו חזרה נעשה בצידו המזרחי של הנהר. נעלה על הכביש 1 וניסע ללנה באזור איגלסטאדיר Egilsstadir

 

יום 7> דרומה לאורך הפיורדים המזרחיים

היום חוצים חזרה לדרום האי. נסע לאורך הכביש הראשי שמתפתל בינות לשונות ים היוצרים לשונות פיורדים.ממערב תלווה אותנו פסגת קרחון וטנה-יוקול האדיר Vatnajokull שנחשב לכיפת הקרח הגדולה באירופה, השלישית בעולם לאחר אנטרקטיקה וגרינלנד. נעלה בדרך שטח מרהיבה בין אגמים ומפלים לראש כיפת הקרח "וטנה – יוקול", קרחון המים באיסלנדית עד בקתת יוקלסל, ממנה נצא לרכיבת אופנועי שלג בזוגות (אחד משיאי הטיול, אפשרי ללא ניסיון מוקדם) ונרכב כשעה על מרחבי ומרומי הקרחון )זהו אחד משלשה מרכזי אופנועים והחלטה סופית באיזה מהם הקבוצה תרכב נתונה להחלטת המדריך והחברה). למרגלות הקרחון מנצנצים אגמי הקרחונים והלגונות. משם נמשיך בנסיעה ללגונת יוקולסרלון Jokulsarlon ונצא לשייט בין מאות גושי קרח שזה עתה ניתקו מהקרחון הגדול ומשייטים להם לכיוון האוקיאנוס הצפוני. מאזור הלגונות נמשיך מערבה ללינה באזור סקאפטפל -קלאוסטר.

 

  

טיולים לאיסלנד טיולים מאורגנים לאיסלנד

   צילום: יריב אברהם

 
יום 8> הרי הגעש לאקי – קירקבבואוגרקלאוסטר

נסע צפונה לאזור קבוצת הרי הגעש לאקי שם התרחשה בשנת 1783 ההתפרצות הוולקנית המוערכת כאחת האלימות (אם לא "ה"...) שנמדדו על פני הגלובוס. התפרצות זו גרמה להרג רב, רעב ותופעות אקלימיות קיצוניות שפגעו בכל אירופה וכן באמריקה. נלך בין הקלדרות ונספר את הסיפור מסמר השער של המקום. ביום זה נלך מספר טיולי רגל קצרים אך מרשימים בשמורה ובדרכים אליה. נלון לינה לילה בקירקובאוגרקלאוסטר .

 

יום 9> שייט לאיי ווסטמאן – מפל סקוגאר

הבוקר נצא בנסיעה מערבה- ונכיר את החוף הדרומי. במידת הזמן נעצור לתצפית על חוף היום של דירהולי בציפורים ונבקר במפל סקוגאר. בצהריים נעלה על מעבורת עימה נשוט לקבוצת איים דרומיים: אי ווסטמאן vestmannaeyjar. ארכיפלג איים זה נודע לעולם בשנת 1973, כאשר הר געש מקומי התפרץ וקילוחי הלבה איימו לקבור עיירה שלמה מתחת לאדמה. תושבי המקום שגילו תושייה רבה הצליחו להטות את נהר הלבה ולהציל את מרבית העיירה. עם ההגעה לאי המרכזי היימי heimaey, נצא לראות את אותם חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני ונעפיל לראש ההר המעשן. נעלה על ספינת קטנה ונשוט סביב האי על קו החוף המצוקי הדרמטי של האי היימי. נמשיך ונטייל לאורך קו החוף הדרמטי של האי היימי ונצפה בלהקות עופות הים המקייצות על מצוקי האוקייאנוס כגון הפאפינים המפורסמים (תוכי הים). נשוב בשייט אל האי הראשי,לאחר הביקור נסע למלון שלנו באזור.

 

יום 10> פייאליאבאקפ – לנדמנאלאוגר – הלה

היום נתמקד באזור שמורת הטבע היפה פייאליאבאקפ, ביום זה נחדור עמוק לאזור הרמה הגבוהה ההררית והנידחת. נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לאיסלנד. בדרך נחצה דיונות טוף ולקני וזרמי נהרות ופלגים. נצא להליכות רגליות יפות בין תצורות סלעי הריוליט, נביעות המינרלים המיוחדות והאגמים הכחולים. לקראת הצהרים נגיע לבקתת לנדמנהלאוגר Landmannalaugar. כאן נרחץ במי נהר חם הבוקע בטמפרטורה של כ40 מעלות. זהו מרכז טיולי רגל ולפי מידת הזמן נטייל גם אנו ברגל בסביבה. לפנות ערב נחזור מערבה ללינה באזור כביש 32.

 
ימים 11-12> טיסה לגרילנד ליומיים

בבקר נסע מערבה לרייקיאוויק, אליה נגיע לפנות הצהריים. נעלה על מטוס קטן של כ 50 נוסעים, מטוס מדחף כמובן ועמו נטוס כשעתיים מערבה לאי הענק גרינלנד לכפר קולוסוק Kulusuk , כיפת הקרח השנייה בגודלה בעולם לאחר אנטרקטיקה.
ננחת בכפר הקטן ונועבר למלון. לאחר התארגנות, נצא לשייט בסירות מנוע קטנות הנהוגות ע"י האינואיט – האסקימוסי ם המקומיים, לקרחון קרוב בים המלא עצמו בשברי קרחונים קפואים השטים בכל מקום. נעשה טיול רגל לאורך הפיורד ונסייר בכפר המבודד. נכנס למוזיאון קטן עם הדרכה מקומית ונלמד על אורחות החיים. המאוד מיוחד של אותם אסקימוסים המבססים את כלכלתם על מוצרי דייג. אנו נלון במלון עם שלש ארוחות. לוח הזמנים המתוכנן (בלי נדר): המראה ב 13:45 מריקיאוויק ונחיתה באותה שעה. המראה חזרה בסביבות 11:00 ונחיתה בריקיאוויק בסביבות 15:00. לאחר הנחיתה נטייל בעיר ונלון בריקיאוויק.

 
ימים 13-14> משולש הזהב- טיסה לישראל

בשעות הבוקר נצא מריקיאוויק מזרחה אל הפארק הלאומי תינגווילר, הממוקם לחופו של האגם הגדול באי. כאן, על קו הרכס הגעשי התת ימי אשר נמתח לכול אורך מרכז האוקיינוס האטלאנטי, נוסד הפרלמנט הוויקינגי של תושבי האי כבר בשנת 930 לספירה. עם ההגעה לשמורה נצא לטיול הליכה בין שביליו ונתרשם מהשבר הגיאולוגי המרכז אוקיאני, ההולך ונפער בין הלוח הטקטוני האמריקאי לבין הלוח הטקטוני האירופאי, הביקור נחשב לשיעור מאלף בלוחות הטקטונים הבונים את קרום כדור הארץ. משם נמשיך בנסיעה לכפר גייזר Geysir , על שמו מכונה התופעה העולמית המתארת סילון מים רותחים הפורץ מהאדמה. במקום מספר גייזרים פעילים, מהם ניקח מרחק ביטחון ונחזה בתופעה המרשימה. מגייזר נמשיך למפלי גולפוס Gullfoss, מפלי הזהב, מהמפורסמים שבמפלי איסלנד ונתרשם מעוצמתם. לאחר הביקור נחזור לרקיאביק, לעת ערב נבקר לקינוח באחד האתרים הידועים של איסלנד- "הלגונה הכחולה" בריכת ענק המוזנת מים שמקורם בקידוח קיטור טבעי המספק בין השאר אנרגיה חשמלית לעיר ריקיאוויק. מהלגונה נמשיך לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה ארצה דרך טיסת המשך בוינה. נחיתה בארץ ביום ה 14 אחה"צ.

 

 

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום עקב מגבלות לינה או סיבה אחרת. זאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ

   

לכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד
לכל הטיולים המאורגנים לגרינלנד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לאיסלנד - טיול אוטובוס בדגש טבע והליכות רגליות קלות, 11 יום
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית באיסלנד, 12 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015