ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לאיסלנד- טיול עומק בארץ בראשית, 12 ימים

טיול לאיסלנד - טיול אוטובוס בדגש טבע והליכות רגליות קלות

זהו טיול לאיסלנד- טיול טבע עם אוטובוס שטח עם הליכות רגליות קלות באיסלנד, מדינה בה תופעות הטבע והגיאולוגיה הן מהמרשימות ביותר בעולם.

לבה גועשת פרצה ממעמקי כדור הארץ וברכה את בני האי הקפוא בנופים ותופעות טבע מדהימות, מהמיוחדות אשר על פני כדור הארץ. בטיול מאורגן לאיסלנד, נתור את האי הקסום , ונפגוש גייזרים רותחים הפורצים למרגלות הרי געש המעוטרים בקרחוני עד. איתני הטבע אינם נחים לרגע ומטלטלים את האי הסימפטי בין קרח ואש. במסגרת הטיול לאיסלנד, כדי לחוות את הטבע מקרוב, נצא מדי פעם לטיולי רגל קלים בהם ניגע בתופעות, הכי קרוב שאפשר, עם כל החושים. נעזר באוטבוס שטח high land עבור גיחות העומק, ובאופנועי שלג נעלה לסיור על כאחד הקרחונים הגדולים. נצא לשייט לתור אחרי ליוויתנים, נשחהבבריכות חמות ועוד.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיסלנד

 
תכנון קפדני ונכון- אנו מתמידים לשמור על 12 ימי טיול ולא מעבר לכך, בזכות תכנון קפדני וניצול נכון של הימים נמנע מהמטייל להוציא סכומים גבוהים מאוד על טיול ארוך, יקר מאוד ולא מנוצל נכון.
אין אף טיול אחר בו מקבל המטייל תמורה מלאה לכספו כמו מסלול איילה. 
 
אוטובוס שטח-  מסלול הטיול באוטובוס שטח Highland- מאפשר גמישות למדריך בירידה לדרכי עפר ופנים הארץ
טיולים רגליים- הטיול משלב טיולים רגליים קלים בטבע
מדריכים- בוגרי לימודים אקדמאים, מדריכי הטיולים חיים ונושמים את היעד ויעבירו לכם את החוויה באופן מקסימלי.
ארוחות- חצי פנסיון לאורך כל הטיול  
קבוצות קטנות- לא עולות על 30 איש 
הגעה לאזורים פחות מתויירים- כגון אסקיה ופנים הארץ
 
 באיילה גיאוגרפית אנו לא מוותרים על שום אתר חשוב, הטיול יכלול 
- משולש הזהב- הגייזר תינגווילר, מפלי גולפוס 
- נסיעת שטח לשמורת הטבע  לנדמנהלאוגר
- שייט לאיי ווסטמאן – תצפיות ציפורים + שייט סביב לאי בסירת מנוע
- שייט בלגונת הקרחונים 
- רכיבת אופנועי שלג על קרחון
- נסיעת שטח והליכה רגלית קלה לקלדרת אסקיה ואגם ויטי
- נהר הקרח יוקולסה א פוילום, מפלי דטיפוס 
- הר הגעש קרפלה, אגם מיואט-מפלי גודה-פוסס
- חצי  האי סנפלסנס 
- שייט לוויתנים
- כניסה לפחות לשתי לגונות חמות  
 מחיר- מחיר הכי תחרותי בשוק
 
 
אנו מספקים למטייל יותר אטרקציות מכל טיול אחר גם אם הוא ארוך יותר. זכרו- כל אטרקציה עולה באיסלנד עשרות יורו. 
 
 

   

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה- בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: קיץ בלבד 
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאיסלנד

12 ימים 


 

יום 1> ת"א – קייפלוויק - הלגונה הסודית-   – גייזר

נמריא בטיסת בקר דרך אירופה וננחת בשדה התעופה קפלוויק בשעות הצהרים. נפגוש את האוטובוס שלנו ועימו נסע מזרחה עד שנגיע  ל"לגונה הסודית" - לרחוץ בבריכת מים חמים הנובעים מגייזר קטן ולהתפנק בכיף. זהו מפגש ראשון אך לא אחרון עם תופעת הנביעות הגאותרמיות שנמצאות בחלקי איסלנד. משם נסע ללינה באזור הכפר גייזר שעל שמו תופעת הגייזרים העולמית. 

 

יום 2 > משולש הזהב - חצי האי סנאפלסנס 

אנו באזור משולש הזהב.  נבקר ב גייזר Geysir , על שמו מכונה התופעה העולמית המתארת סילון מים רותחים הפורץ מהאדמה. במקום מספר גייזרים פעילים, מהם ניקח מרחק ביטחון ונחזה בתופעה המרשימה. מגייזר נמשיך למפלי גולפוס Gullfoss, מפלי הזהב, מהמפורסמים שבמפלי איסלנד ונתרשם מעוצמתם. משם נסע מערבה בפארק הלאומי תינגווילר, הממוקם לחופו של האגם הגדול באי. כאן, על קו הרכס הגעשי התת ימי אשר נמתח לכול אורך מרכז האוקיינוס האטלנטי, נוסד הפרלמנט הוויקינגי של תושבי האי כבר בשנת 930 לספירה. עם ההגעה לשמורה נצא לטיול הליכה בין שביליו ונתרשם מהשבר הגיאולוגי המרכז אוקיאני, ההולך ונפער בין הלוח הטקטוני האמריקאי לבין הלוח הטקטוני האירופאי, הביקור נחשב לשיעור מאלף בלוחות הטקטוניים הבונים את קרום כדור הארץ. משם נסע צפון מערבה לכיוון חצי האי סנפלסנס. נצא להליכה רגלית ברכס ההרים הבונה את חצי האי סנאפלסנס. נצעד בין אגמים, תצפיות מרהיבות על מפרצי מערב איסלנד ותצורות גיאולוגיות מיוחדות. נגיע לרגלי הר הגעש הגבוה סנאפל, 1446 מטר, לתוכו "נבלע" גיבורו של הסופר הצרפתי ז'ול וורן "אוטו-פון לינדברוק" למסע בבטן האדמה! נתרשם מההר המכוסה כיפת קרח. את הערב נעביר במלון בחוף הדרומי באזור.

  

 

טיול מאורגן לאיסלנד טיולים מאורגנים לאיסלנד טיולים לאיסלנד

           צילום: יריב אברהם

 

יום 3> שייט, מאכלי ים וצפרות בחצי האי סנאפלסנס

בבקר נשלים את הביקור בחצי האי ובצהריים ובצהריים נצא לשייט בין האיים של מפרץ בריידרפיורדור במהלכו נצפה במגוון עופות מים, כגון תוכוני ים אטלנטיים (Puffins) המקיצים בין סלעי האיים ונתרשם מתצורות גיאולוגיות ייחודיות. במהלך השייט אנשי הספינה ידוגו לנו מאוצרות קרקעית הפיורד! נאכל צדפות ושאר מאכלי ים (חופשי). לאחר מכן נצא בנסיעה מזרחה לאורך הפיורדים הצפוניים לכיוון הכפר סאודארקורור Sauðárkrókur שלאורך הפיורדים הצפוניים.

 

יום 4 >אקוריירי – שייט לויתנים - מפלי גודפוס – אגם מיואט

נצא מזרחה לכיוון העיר אקורייירי Akureiri– העיר השנייה בגודלה באיסלנד ומעניינת בזכות עצמה. בדרך נבקר במוזאון מיוחד המתאר את חיי האיסלנדים בראשית ההתיישבות שם. נצא לשייט לווייתנים בתקווה לראותם במלא הדרם.  נעצור במפלי גודה-פוסס, "מפלי האלים" היפים. נמשיך לכיוון אגם מיואט ונלון באחד המלונות בסביבה.

 
יום 5 >קלדרת אסקיה 

יום שטח מאתגר ויפה לפנינו. נשכים לצאת לדרך ונכנס לנהיגת שטח באחד המדבריות הצפוניים בעולם, בנופים אשר נדמה שנלקחו מכוכב מאדים, כאשר היעד הוא קלדרת אסקיה Askja- מכתש וולקני ענק, אשר בו מתחבא אגם אוסקיווטן הצלול, שקוטרו בלוע ההר 5 קילומטרים. נחנה את הרכבים בדופן המכתש ונצא בהליכת "מאדים" לכיוון האגם (רשות החלל האמריקאית נאסא ערכה באזור סימולציה לנחיתה על המאדים בגלל תנאי השטח הדומים). נצפה באגם "ויטי", אחד מלועות המשנה של הר הגעש, בו המים מבעבעים בצבע טורקיז ומגיעים לטמפרטורה של כ- 25 מעלות. נחזור צפונה ומזרחה בדרך אחרת מרשימה עם חציות מעברי מים "מהנים" . נחזור ללינה באזור אגם מיואט

 
יום 6 >אגם מיואט - מפלי דטיפוס - הר הגעש קרפלה- הפיורדים המזרחיים

בבוקר נצא לאורך קניון נהר הקרח יוקולסה א פוילום העצמתי המנקז את כיפת הקרח צפונה. הנהר חוכך בקניון בזלת צעיר ומרשים הנופל בסדרת מפלים גבוהים השוצפים לכיוון אוקיאנוס הקרח הצפוני. המשך הנהר הינו סדרת מפלי דטיפוס המכונים "מפלי הניאגרה של אירופה" ובעוד נקודות מעניינות בפארק הלאומי יורקולסארגליופור. נחזור מערבה מדטיפוס לשמורת הר הגעש קרפלה krafla.זהו אזור וולקני פעיל המאפיין את הרכס המרכז אוקיאני החוצה את איסלנד. נטייל סביב לוע הר הגעש ויטי עם האגם הכחול שבו, נתרשם ממפעל העברת האנרגיה הגיאותרמית למפעל החשמל הצמוד. נטייל בינות הגייזרים השורקים ונביעות הבוץ והגופרית  נגיע. במרחצאות החמים של מיואט ואח"כ ניסע כשעתיים מזרחה אל המלון שלנו באחד הפיורדים המזרחיים.

 

לסרטון אודות מפלי דטיפוס – לחצו כאן

  

יום 7 > הפיורדים המזרחיים– קרחון ווטנה-יוקול- אופנועי שלג

נצא בנסיעה מפותלת לאורך מפרציה המזרחיים של האי "הפיורדים המזרחיים". נעצור לטיולי רגל קצריים במורדות הירוקים היורדים לים, נצפה בברבורים, אווזים ושאר בעלי כנף ימיים. אנו למרגלות קרחון וטנה-יוקול האדיר vatnajokull שנחשב לכיפת הקרח הגדולה באירופה, השלישית בעולם לאחר אנטרקטיקה וגרינלנד. למרגלות הקרחון מנצנצים אגמי הקרחונים . אנו נעלה לאזור הגבוה ו נצא לקרחון לרכיבה של כשעה על אופנועי שלג – שני רוכבים על כל אופנוע. כך נכיר את אופי קרחוני העד שמכסים את כיפות ההרים באיסלנד. נלון באזור.

 

יום 8 > שייט זודיאקים בלגונת הקרחונים

בבקר נסע ללגונת קרחונים שנוצרה במגע בין הים וכפת הקרח וטנה יוקול. היפה ונצא לשייט בזודיאקים בין עשרות גושי קרח שזה עתה ניתקו מהקרחון הגדול ומשייטים להם לכיוון האוקיאנוס הצפוני. השייט בזודיאקים מאפשר לנו להתקרב לקרחונים מעבר למקובל – חווית ת נוף אמתית. מאזור הלגונות נסע למלון שלנו באזור קלאוסטר או ויק כאר בדרך נעצור לטיול טבע-רגל קלים בהתאם לזמן הפנוי שיהי לנו.

 

יום 9 > מצוקי דירהולי - קניון ת'ורסמוק

יום עם שלל פעילויות – החל מנסיעה לאורך החוף הדרומי לצפיות ציפורים ממצוקי דירהולי. בדרך נעצור במפלי סקוגר המפורסמים וכן במפל הרסיסים. נמשיך בנסיעת שטח תוך חציית נהרות (הנסיעה תלויה בגובה המים) אל קניון ת'ורסמוק ונלך ברגל אל החלק הקניוני שבו. נחזור חזרה אל הכביש הראשי ואחה"צ. לינה באזור הלה Hella.

 
יום 10 > שמורת לנדמאנאלאוגר

היום נתמקד באזור שמורת הטבע היפה פייאליאבאקפ, ביום זה נחדור מזרחה עמוק לאזור הרמה הגבוהה ההררית והנידחת. בדרך נחצה דיונות טוף ולקני וזרמי נהרות ופלגים. נצא להליכות רגליות יפות בין תצורות סלעי הריוליט, נביעות המינרלים המיוחדות והאגמים הכחולים. לקראת הצהרים נגיע לבקתת לנדמנהלאוגר Landmannalaugar. כאן נוכל להתרחץ במי נהר חם הבוקע בטמפרטורה של כ40 מעלות בהתאם לזמן . זהו מרכז טיולי רגל ולפי מידת הזמן נטייל גם אנו ברגל בסביבה. (טיול בדרגת קושי בינונית).לפנות ערב נחזור מערבה ללינה באזור החוף

 
יום 11 > שייט לאיי וסטמן -רקיאביק

נצא בבקר נעלה על מעבורת עימה נשוט לקבוצת איים דרומיים: אי ווסטמאן vestmannaeyjar. ארכיפלג איים זה נודע לעולם בשנת 1973, כאשר הר געש מקומי התפרץ וקילוחי הלבה איימו לקבור עיירה שלמה מתחת לאדמה. תושבי המקום שגילו תושייה רבה הצליחו להטות את נהר הלבה ולהציל את מרבית העיירה. עם ההגעה לאי המרכזי היימי heimaey, נצא לראות את אותם חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני ונעפיל לראש ההר המעשן. אח"כ נעלה על סירת מנוע ונצא לכשעה וחצי של שייט לאורך קו החוף הדרמטי של האי היימי ונצפה בלהקות עופות הים המקייצות על מצוקי האוקייאנוס כגון הפאפינים המפורסמים (תוכי הים). נשוב אחה"צ לחוף ונסע מערבה לכיוון ריקיאוויק. נעצור בדרך בחוות סוסים או בחווה חקלאית שם נוכל ללמוד על גידולי הירקות הנפלאים המבוססים על חממות המחוממות באנרגיה גאותרמית. נגיע לריקיאוויק הבירה בה נלון. בערב נשוטט בעיר החמודה והצעירה באופייה.

 
יום 12 > רייקיאביק -תל אביב

בשעות הבקר נשלים את הסיור בעיר ולקראת צהרים ניסע לשדה התעופה ונטוס אחה"צ לישראל דרך נחיתת ביניים. הגעה לישראל לפנות בקר של היום ה 13.

 
* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום עקב מגבלות לינה או סיבה אחרת. זאת אף לאחר היציאה מהארץ.

   

 למפה אינטראקטיבית של הטיול לחץ כאן

למצגת תמונות של מדריך איילה גיאוגרפית- אשחר יופה -  הקש כאן

לכתבת רקע על איסלנד וטיפים שימושיים מאתר למטייל – הקש כאןלכל הטיולים המאורגנים לאיסלנד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015