ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן להודו חוצה הימלאיה ברכבי שטח , 18 יום

בטיול המאורגן להודו וההימליה נחצה מישורים, נטפס הרים, נביט ביערות עד מחטניים, ונבקר בכפרים שהזמן עצר בהם מלכת. נבקר במקדשים הינדיים ומנזרים בודהיסטיים עתיקים והאותנטיים. נחצה מעברי הרים מהגבוהים ביותר בעולם, ונשתכשך במעיינות חמים המסירים חטאים. כל זאת תוך שאנו עוברים מעל נהרות גועשים עצומי מימדים, מביטים בנופים עוצרי נשימה, ומשוטטים באזור הרמה הטיבטית המדברית מצדה ההודי. בטיול נתמקד במספר עמקים מרהיבים בנופם ובתרבותם, בגבול שבין הודו לסין..  במסגרת הטיול להודו נטייל בשבועיים הראשונים בעמקי קינור וספיטי. אזור זה, שהיה סגור לתיירים במשך כמעט 40 שנה, נפתח רק בשנים האחרונות לביקור. עובדה זו תורמת לאותנטיות שטרם פגה ממקומות ייחודיים אלו. בשבוע האחרון נחצה את ההימלאיה לממלכת לדאק הגבוהה והמדהימה ביופייה.

הודו היא תת-יבשת ענקית, והמרחקים שבין מקום למקום ארוכים ולפעמים אף מייגעים. מסיבה זו ממש שמנו דגש בטיול זה על נסיעות קצרות ממקום למקום (ממוצע של כ-5 שעות נסיעה ביום בג'יפים מערביים נוחים). על ידי קיצור שעות הנסיעה נוכל להקדיש את רוב זמננו לטיולים רגליים קצרים וקלים בכפרים ובסביבתם, כך נוכל להכיר את חייהם המיוחדים של תושבי ההימלאיה ההודים. בנוסף, בכדי לתרום לחווית הטיול, נלון בכפרים בהם נבקר באכסניות/מלונות הטובים ביותר בנמצא, עם שירותים ומקלחות בכל אחד מן החדרים, וכך נוכל להרגיש עצמנו כחלק מהסביבה ולא רק כצופים מהצד.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהימלאיה ההודית? 

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב -  ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נלון לילה אחד בבתי מקומיים, ונאכל ארוחה משותפת איתם .

 

 נסיון רב שנים בשטח - לאיילה גיאוגרפית ניסיון עשיר בהובלת מסלולים בחבל ארץ נידח זה. מדריכנו עשירים בניסיון במסלול זה ומכירים גם את הכפרים המרוחקים והנידחים. 

 

מסלול טיול שונה ומיוחד - מסלול הטיול שלנו להימלאיה ההודית הוא מסלול המשלב נסיעות שטח בדרכים עקלקלות ומופלאות המעניקות מגע ישיר עם האוכלוסייה ועם הטבע המיוחד של האזור. 

 

סוג הטיול: מסע ברכבי שטח
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................  
עונות מומלצות:  קיץ


טיול אותנטי

מסע ברכבי שטח בהימלאיה ההודית מביא אותנו אל הרחוק והלא ידוע אל נופים קסומים ומרהיבים אבל גם אל כפרים נידחים הרחוקים ממסלול התיירות הרגיל בחבל ארץ זה. מסע ברמה המדברית, לאורך נהרות הוא חווית חיים מיוחדת גם למי שחשב שראה הכל.
 

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן בהימאליה ההודית יום 1> נצא מתל אביב בטיסת אחה"צ דרך יעד נוסף לדלהי. לפנות בקר ננחת בדלהי.

 

יום 2> דלהי-צ'נדיגר - שימלה

ננחת בבקר בדלהי וברכבת המשך נגיע לעיר צ'אנדיגאר שלמרגלות ההימלאיה. נעלה על הרכבים לכיוון שימלה (shimla) ) בירתה של מדינת "הימצ'ל פרדש" כיום, ובעבר גם בירת הקיץ של השלטון הבריטי בהודו (Hill Station). ב"שימלה" נמצא עיר הודית מפתיעה בצורתה האירופאית, היושבת על גבעות בגובה 2000 מטר, וממנה נשקף נוף פנוראמי של פסגות ההימלאיה. מנקודה זו נוכל להשקיף על המסלול הצפוי לנו בימים הקרובים. ב"שימלה" נראה מבנים קולוניאליים רבים ומרשימים. נתמקם במלון ומשך היום נטיל בעיר ונתארגן על הג'יפים וכן קבלת אישורי מעבר לקראת יום המחרת. לינה שימלה

 

יום 3> שימלה- סארחאן

נצא מ"שימלה" וניסע על הדרך הישנה שחיברה בין הודו לטיבט לכיוון עמק "קינור" הירוק, ונגיע לכפר "סרחאן "( Sarahan)". סראחן הוא כפר השוכן במיקום מיוחד בין פסגות מושלגות, ובו מקדש הינדי מיוחד במינו - מקדש "בהימאקאלי" בו הועלו בעבר קורבנות אדם. המקדש עתיק מאוד ועדיין פעיל. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים להודו, במקדש נצפה בטקס דתי (פוג'ה) שעורך כהן הדת במקום.

 
ימים 4-5> אזור סנגלה

ביומיים אלה נטייל באיזור סנגלה (Sangla) שזכה לכינוי "העמק היפה ביותר בהימלאיה". בדרך נחצה את נהר ה"סטולג'" העצום, ונטפס (הגיפים יטפסו) בדרך מדהימה ומפותלת, מהיפות בהרי ההימלאיה, אל הכפר "צ'יטקול" 3450 מ' (chitkul) היושב בסופו של הכביש, בקרבת גבול הודו טיבט. זהו כפר מבודד וגבוה היושב לרגלי הרים מושלגים עצומי מימדים, כפר שנותר אותנטי גם היום. נבקר בסמטאות הכפר, נצא לטיול רגלי קצר בעמק. נלון במשך שני לילות בבסנגלה.

טיול ג'יפים בהימליה ההודית טיול מאורגן להימאליה ההודית

   צילום: רונן אברבנאל 

 
יום 6> סנגלה - קלפה

נצא מעמק "סנגלה", ולאחר מפגש חוזר עם נהר ה"סוטלג'" נטפס לכפר הקסום "קלפה" (kalpa) (בית החורף של האל שיווה). בצידי הדרך ילוו אותנו יערות מחטניים עבותים, ומטעי תפוחים. הכפר "קלפה" שוכן למרגלותיו של הר "קאילש" הקדוש (6050 מ'). נצפה על פסגותיו המושלגות של ה"קאילש", ונבקר בשוק ובמקדשים המקומיים. לינה בקלפה (Kalpa).

 

יום 7> יום טיול רגלי באזור קלפה

נצא ברגל ונרד ברגל לעיירת המחוז רקונג פיו. לאורך הירידה נעבור בין מטעי ותפוחים וחורשות ארזים ואורנים. נאכל ארוחת צהריים מקומית ונעלה חזרה לקלפה. מפה נלך לכפר רוגי. נבקר במקדש ההינדי המקומי ונטייל בסמטאות הכפר. לינה בקלפה

 


יום 8> קלפה- נאקו

מ"קלפה" נצא לכיוון נאקו (Nako) נשאיר את היערות מאחורינו, וניכנס למעשה לאזור הרמה הטיבטית המדברית בצידה ההודי. "נאקו" הוא כפר ייחודי, גבוה, ומבודד, השוכן לשפתו של אגם קדוש. נטייל בכפר ונעלה עלייה קצרה לעבר מעבר הרים ממנו נשקף נוף עוצר נשימה. נלון בנאקו

 

  הרי ההימליה

 צילום: אחיק דור

  
יום 9> נאקו – טאבו (עמק ספיטי)

נצא מ"נאקו" ונכנס לעמק "ספיטי" המדברי. עמק "ספיטי", המהווה חלק מן הרמה הטיבטית, מתאפיין בגובהו הרב, ובתוואי שטח מדברי המוקף בפסגות מושלגות. האוכלוסייה ב"ספיטי" היא בודהיסטית, בחלקה במקור מטיבט. נחלוף על פני מספר כפרים ובחלקם אף נערוך טיולים רגליים. נגיע לטאבו (Tabo ) כפר טיפוסי לאזור. ניסע אל "דנקנר", בירתה העתיקה של "ספיטי", שם נבקר במנזר תלוי על מצוק בגובה 3870 מ'.נלון שלושה לילות בבירת "ספיטי" - קאזה (Kaza)

 

יום 10> עמק פין- קאזה

בבוקר נצא אל עבר עמק "פין", אחד העמקים המרשימים בעולם, הן מבחינת הנוף והמבנה הגיאולוגי, והן מהבחינה התרבותית- אחד משיאיו של טיול מאורגן להודו. נתרשם מכפרים נידחים ומקימוטים גיאולוגים מרהיבים, ונבקר במקדש מיוחד אשר לכבוד ביקורו של הדלאי לאמה קושט על ידי אמנים מבהוטאן. לינה בקאזה.

 

יום 11> קאזה (עמק ספיטי)

נטפס עם הג'יפים אל עבר אחד הכפרים הגבוהים בעולם (4030 מ'), אם לא הגבוה ביותר. נבקר במקדש בודהיסטי שלצידו פסל בודהה ענק, ונגיע לנקודת תצפית גבוהה ממנה נוכל לראות את אחד ההרים הגבוהים והמרשימים בעמק "ספיטי". כפר זה הוא מהמבודדים באזור, והוא רחוק מכל השפעה תיירותית. אין ספק שבאזור זה נהווה אנחנו כתיירים אטרקציה למקומיים. לינה בקאזה אצל משפחות מקומיות בבתים.

 

יום 12> קאזה – עמקי קולו ולאהול- קיילנג

נצא אל מעבר ההרים קונזום לה (Konzum La) בגובה 4551 מ', ונגלוש אל עבר עמק להול הוא המעבר בין נופי ספיטי המדבריים לנופי יערות המונסון המערביים יותר. בערב,לאחר יום ארוך במיוחד , נגיע לג'ספה הסמוכה לקיילנג ( Keylang). נלון בקיילנג או ג'יספה.

 

טיולים מאורגנים להימאליה ההודית ההימלייה ההודית טיול מאורגן לצפון הודו

       צילום: חיים פרנקל

 
יום 13> כניסה ללדאק: ג'יספה- אגם צו קור

נתחיל לעלות צפונה בדרך ההררית העולה לעבר לדאק. נחצה את מעבר ההרים בראלצ'ה 4980 מ' (Barcha La) את אגמי הטורקיז בדיפאק וסוראג' טל הכלואים בין פסגות מושלגות. נחצה את מעבר ההרים לאצ'לונג בגובה 5030 מ' (Lachlung La) ונרד בדרך הקניונית כאשר סביבינו צוקי גרניט אדירים. כאן ניכנס ללדאק, ונתחיל להבחין בכפרים הטיבטים לאורך הדרך. נחצה את המישור החולי לעבר חניון הלילה הממוקם על שפת האגם הכחול והשלו צו קאר (tso Kor).לינה במחנה מאהל מדוגם (שירותים משותפים).

 

יום 14> אגם צו קור - לה

נצא לעבר הדרך הראשית, בואכה לה. מכאן ניסע צפונה לעבר מעבר טאגלאנג לה 5330 מ' (Taglang La) הנקודה הגבוהה ביותר בכביש מנאלי – לה. מכאן נשקף מראה נהדר צפונה לעבר רכס הקראקורם הפקיסטאני ובו הפסגה השנייה בגובהה בעולם- K2. נרד מכאן לעבר העיר לה הנמצאת "רק" בגובה של 3600 מ'. זוהי בירת חבל לדאק ההומה תיירים בחדשי הקיץ. לינה בלה (Leh ) משך שלשה לילות הבאים.

 

יום 15> סביבות לה

יום רגוע לאחר שבועיים בשטח. נקום מאוחר, נטיל בעיר ובשווקיה ובמנזרים שבסביבה. סוף סוף נכיר את השוק ההודי הזול והצבעוני - גם לקניות יש זמן. נלון יום נוסף בלה.

 

יום 16> לה – מעבר קארדונג לה

נעלה מאזור לה (עמק האינדוס) דרך מעבר ההרים הגבוה בעולם לרכב "קארדונג לה" (5606 מ') (Khardung La). זוהי גם הנקודה הגבוהה בטיול! ממנו ייפתחו מראות נהדרים אל עבר נופי רכס הקאראקורם שבאפגניסטאן הצפונית. נערוך טיול רגלי קצר ולקראת אחה"צ נחזור ללה.

 

יום 17> לה - דלהי

נטוס בבוקר לדלהי. נטייל במהלך היום (ובעיקר- קניות סוף סוף...). לעת ערב נתמקם במלון למספר שעות, כולל ארוחת ערב מסיימת.

 

יום 18>  דלהי - תל אביב

לאחר חצות נצא לשדה התעופה כדי להמריא לישראל. נחיתה בישראל אחה"צ
 

קישורים חשובים

 

כתבה ב YNET-ג'יפים בהימלאיה: מסע עוצר נשימה

לצפייה בכתבה בערוץ הטיולים על טיול איילה גיאוגרפית להמלאיה  (דקות 12-18)- לחץ כאן

לצפייה בכתבה בערוץ הטיולים על טיול איילה גיאוגרפית להמלאיה (דקות 12-18)- לחץ כאן

לצפייה ברכב השטח טויוטה אינובה - לחץ כאן

כתבת ווי-נט על אזור הטיול שלנו - לצפיה לחץ כאן

כתבו על טיול זה בעיתון - לחץ לצפייה

  טיול מאורגן להודו - הערות חשובות:

*מסלול זהו טיול מסודר עם חברה מקומית מנוסה, כך גם נסיון חברת איילה. אך יש בטיול זה גם אופי הרפתקני בשל המרחק והנידחות של אזור הטיול. ועל המטיילים להיות מודעים לכך. במיוחד בטיול בהודו, ייתכנו שינויים בלתי צפויים במסלול הטיול. שינויים אלו יכולים להיגרם עקב בעיות מזג אויר, תחבורה, ומצב הדרכים.
*שינויים במסלול, אם יהיו, אפשר ויתבצעו לפי שיקולי המדריך בשטח או טרם יציאה.
*  הלינות בטיול זה בכפרים קטנים ומנותקים חוויתיות ביותר, אך לפעמים בתנאי לינה פשוטים. בחלק מהימים הלינה במאהל קבע מאובזר באוהלים זוגיים גדולים יחסית עם מיטות ושירותים מסודרים (ליל האחד שירותים משותפים).
*רכבי השטח- הרכבים מסוג טויוטה אינובה. בסיס הטיול הוא בנהיגת נהגים הודיים. הטיול מתומחר על 4 מטילים ברכב + נהג מקומי, סה"כ 5 ברכב שלוש שורות מושבים פונים קדימה לחזית וכן גגון , כך שניתן לשים את הציוד על הגג אם פותחים מושב אחורי שלישי. הרכבים הם 2x4
*נהיגה עצמית אפשרית בתוספת 120$ לאדם (480$ לג'יפ)
כך ניתן ליהנות מנוחות של 4 בלי נוכחות נהג מקומי. בלדאק חייבים נהגים מקומיים.

* חברת איילה רשאית להחליף את חברת התעופה לפי שיקול דעתה.

* גבהים-הטיול בהודו עובר במעברים גבוהים בין 4500-5500 מטר. מטיילים עם בעיות בשהייה במקומות גבוהים חייבים ביעוץ רופא ואישורו. אך עלינו לציין שטיול זה עולים מגובה נמוך לכיוון המעברים הגבוהים. כך שיש התאקלמות טובה ולאנשים בריאים לא צריכה להיות בעייה.

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן למזרח הודו - מסע להימלאיה והערים העתיקות, 13 יום
טרק בהודו חוצה רכס ההימלאיה, 20 יום
טיול מאורגן לנפאל והודו- מסע למורדות ההימלאיה, 14 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
שייט גיאוגרפי
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי פסח
טיולי סוסים
הנחות להרשמה מוקדמת
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015