ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים ליוון בנהיגה עצמית - כולל כפרי הזגוריה ורכס צומרקה, 8 ימים

8 ימים של טיול ג'יפים ביוון המקיף ביותר הקיים היום הכולל את שדרת הפינדוס המרכזית, חבל אבריטניה (שוויצריה היוונית), רכס צומרקה כולל רפטינג + קניונינג מרהיב בקניון נהר ארכטוס ועד כפרי הזגוריה הסמוכים לגבול האלבני. כמובן לא נוותר על ביקור במנזרים התלויים של מטאורה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בג'יפים ביוון? 

 

מסלול הטיול - זהו מסע ג'יפים ליוון האחרת: נופי פסגות אלפיניות , יערות עד צפוניים, דרכים לאורכם של מדרונות תלולים , חציית נהרות גועשים וקניונים עמוקים. מפגשים עם תרבות ים-תיכונית אחרת ולא מתוירת. נערוך רפטינג מרהיב ונסיים בכפרי הזגוריה וקניוני הויקוס והאיוס שבמערב המדינה- מהמקומות היפים ביותר באירופה 

 

שילוב אטרקציות - מסלול הטיול שלנו ליוון כולל גם רפטינג בנהר הארכטוס באזור רכס הרי הצומרקה בצפון יוון. 

 

מדריכים מקצועיים ומנוסים - מדריכי הטיולים שלנו ליוון בג'יפים הם מדריכי טיול מקצועיים שצברו ניסיון עשיר בהובלת מסלולי ג'יפים ביוון. חווית הטיול עם מדריך אדיב הבקיא בדרכי העפר הצדדיות.  

 

סוג הטיול: ג'יפים בנהיגה עצמית 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: משפחות, בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו 
Facebook Favorites


מסלול טיול ג'יפים ביוון 

יום 1> אתונה- דלפי

נצא בטיסת בוקר מת"א לאתונה בטיסת אאגן. נעלה על הג'יפים ונצא צפון מערבה בדרכי עפר לעבר דלפי (Delfi) האגדית השוכנת על מדורנו הדרומי של הר הפארנסוס  (Parnassos,2455 מ'). נבקר באתר הקסום והמעניין ונתארגן ללינה בעיירה דלפי.

 

יום 2>דלפי- אלטו

לאחר ארוחת בוקר נרד מערבה אל עמק הזיתים לחופו של מפרץ איטאה (Itea). נמשיך דרך רכסי גיונה (Giona) שלבטח מושלגים בחלקם לחופו של אגם מורנוס (Mornos) השולח זרועות תמנון אל בין רכסים נישאים. משם ננסה להתקרב ככל שנוכל  פסגת הוארדוסיה (Vardousia,2495 מ') עטורת השלגים בחורף בדרכים כשלצדנו שרכים ארזים ואשוחים. משם נרד דרומה  אל אחד מכפרי הסביבה. זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולי ג'יפים ביוון.

 

  

יום 3>פסגות הגיונה- אבריטניה

נצא בנסיעה צפונה אל חבל אבריטנייה המכונה "שוויצריה היוונית". נעפיל בדרכים עוצרות נשימה בסרפנטינות מסחררות ובטיולים רגליים יפהפיים. זהו אחד משיאיו של טיול ג'יפים ביוון. האזור שופע יערות וצמחיה מגוונת, מפלי מים קטנים בנחלים זורמים בכל מקום וכמובן הנוף האנושי של תושבי הכפרים המבודדים. נלון במלון באחד הכפרים באזור.

 

יום 4>אגרפה – הרי הפינדוס

נשלים את הביקור באזור המרכזי של אבריטניה ומשם נצא צפונה לאורך נהר האגרפיוטיס. נעלה ממנו לכפר אגרפה הנידח וממנו נטפס לחציית רכס האגרפה המזרחי. נרד לאגם פלסטירה ונסע לאורך האגם ונכנס חזרה להרי הפינדוס הדרום מזרחיים ללינה בכפר אלאטי Elati.

 

 

טיול ג'יפים ליוון טיול ג'יפים ליוון טיולי משפחות ליוון


       צילום: אבי בלום

 

 

יום 5>רכס צומרקה

יום שטח אמיתי נוסף בו נחצה ממזרח למערב את רכס הפינדוס הדרומי. זהו האזור במנותק והמבודד ביותר ביוון בדרך נפגוש כפרים אשר בקושי רואים תיירים. בדרכנו נחצה את נהר אכלוס המנקז את רכסי הפינדוס הצפונים, נעבור בשולי רכס הצומרקה Tzoumerka וכן ננסה להתגבר על מעבר הרים נוסף לא קל. נלון באחד מכפרי הפינדוס הדרום מערביים שליד נהר הארכטוס.

 

יום 6>רפטינג בארכטוס- יואנינה- מונודנדרי

בבוקר נצא לשייט רפטינג בנהר ההארכטוס. הרפטינג מתאים לכל גיל והוא בהחלט חוויה. משם נצפין לכיוון העיר יואנינה בואכה כפרי הזגוריה. בשארית היום נתחיל את הסיור שלנו בעירר . הפינה הצפון מערבית של יוון הינה פנינת נוף בלתי רגילה ובא נבלה את היומים הקרובים. לינה באחד מכפרי הזגוריה או בעיר יואנינה

מצגת מהרפטינג על הארחטוס: צילום אריה גרוד

 

יום 7>כפרי הצפחה בזגוריה

יום ציורי ורגוע בו גם כחלק מטיול ג'יפים ביוון נטייל בעיקר ברגל. נכיר את הכפרים שחלקם עזובים והמפורסמים בארכיטקטורה שלהם (בנויים מאבני ציפחה). נטייל בקניונים ולאורך מקורות המיים הרבים – והכל בנופי הטבע המיוחדים לאזור. זהו יום מרהיב ונינוח. נחזור ללון באותו מלון.

 

יום 8>מנזרי מטאורה- אתונה- תל אביב

יום נסיעה די ארוך. בבקר נצא בנסיעה מזרחה על האוטוסטרדה החדשה. לקראת הצהריים נגיע למנזרי מטאורה – המנזרים התלויים. זהו האתר המפורסם ביותר ביוון ואולי אחד המרשימים ביותר בעולם ואנו כמובן ניתן למקום כבוד ונבקר במנזרים, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים ליוון. לאחר מכן נצא בנסיעה דרומה עד הגיענו לשדה התעופה של אתונה ומשם נטוס בטיסת ערב לישראל.

 

לכל הטיולים המאורגנים ליוון
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לצפון יוון ומקדוניה –מסע פולקלור בבלקן/ משולב בהליכות רגל קלות, 7 ימים
טיול מאורגן לצפון יוון, כולל סלוניקי, 8 ימים
טיול ליוון, שילוב מנצח של טבע, פעילות ונופש בחוף, 8 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015