ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מקסיקו וגוואטמלה - בעת חגיגות הפסחא, כולל קופאן בהונדורס וליווינגסטון בגוואטמלה

טיול למקסיקו (Mexico) וגוואטמלה (Guatemalaהוא שילוב מנצח של תרבות, היסטוריה וטבע עם קטעי הליכה בלתי שגרתיים, שהופכים את הטיול למיוחד במינו!

טיול זה מביא אותנו אל מקסיקו במיטבה, והוא כולל את מקסיקו סיטי, אזור פלנקה וסן קריסטובל על הכפרים הציוריים. לא ויתרנו על טיול עומק בגוואטמלה "ארץ צבעי הקשת בענן" על מגוון אוכלוסייתה האינדיאנית, אתרי ההיסטוריה מתרבות המאיה הגדולה, כולל אתר קופאן בהונדורס, השמורות והפארקים כאגם אטיטלן והר הגעש פקאיה, המוסיפים נופך יפהפה של טבע במלוא הדרו ועוצמתו והעיירה הקריבית ליווינגסטון וחופי הפלא שמצפון לה. כל אלו בתקופת חגיגות הסאמאנה סנטה (הפסחא הנוצרית) – תקופה של חגיגות דתיות מרהיבות. בקיצור, טיול המשלב תרבות, היסטוריה וטבע עם קטעי הליכה בלתי שגרתיים שהופכים את הטיול למיוחד במינו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקסיקו וגוואטמלה? 

כי אנו נכיר את אנשי המקום מקרוב ולא נהיה רק תיירים שמסתכלים מבחוץ - נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה, נכיר  את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 

כי בתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי המסלול שלנו מקיף ומעמיק במקסיקו וגווטאמלה ונבנה מתוך כוונה לכסות את כל המקומות המעניינים ביותר שיש למקסיקו וגוואטמלה להציע: שווקים, ערים קולוניאליות נפלאות, ג'ונגלים ירוקים, אגמים ונהרות!  

 

כי ההדרכה היא של מיטב המדריכים - המומחים והטובים ביותר לטיולי אמריקה הלטינית.  

 

 

Facebook Favorites


מקסיקו וגוואטמלה - בעת חגיגות הפסחא, כולל קופאן בהונדורס וליווינגסטון בגוואטמלה


 

יום 1 > טיסות בינלאומיות מישראל למקסיקו סיטי 

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה למקסיקו סיטי (Mexico City) אליה נגיע בשעות אחר הצהרים. נאכל ארוחת ערב ונלון במקסיקו סיטי.

  
יום 2 > מקסיקו סיטי – כרך גדול 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במקסיקו סיטי, אחת הערים הגדולות ביותר בעולם. נסייר במרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי (Mexico City’s Historical Center), אשר הוכרז כאתר שימור של אונסק"ו, במנזר הרחמים, בקתדרלה החדשה של העיר ובארמון הלאומי (National Palace), בו נוכל לראות את ציוריו המרשימים של דייגו ריברה (Diego Rivera’s) – אחד האמנים המובילים של מקסיקו ושל המאה ה-20. נמשיך ונבקר ב"בית הכחול" (Blue House), המוקדש לציירת פרידה קאלו (אשתו של דייגו ריברה) ואומנים מקסיקנים נוספים. ניכנס למוזיאון האנתרופולוגי (National Museum Of Anthropology), הנחשב לאחד מטובי המוזיאונים האנתרופולוגים בעולם, ובו עושר של מוצגים מהתקופה הקדם-ספרדית. ארוחת ערב ולינה במקסיקו סיטי. 

  
יום 3 > פרמידות של המאיה ותעלות סוצ'ימילקו של האצטקים 

נצא מהעיר לביקור בפרמידות טאוטיחואן (Teotihuacán) של התרבות האצטקית – אתר העיר הגדולה ביותר במאה ה-1 לספירה: נטייל בין שרידיה – מקדש קווצלקאוטל, דרך המתים, פרמידת השמש והירח ועוד, ככל שיאפשר הזמן. נמשיך אל סוצ'ימילקו (Xochimilco) – תעלות שנבנו על ידי האצטקים;  נשוט בהן בסירה כאשר נגנים מנעמים את זמננו במוזיקה מקומית. בדרך חזרה אל מקסיקו סיטי נעצור לביקור בבזיליקת גוואדלופה (Shrine Of Guadalupe) – אחת הכנסיות החשובות במקסיקו, חלק מהתרבות החדשה שהביאו הספרדים לכאן. אחרי ארוחת ערב נצא לכיכר גריבלדי (Garibaldi Sq.) כדי לראות את זמרי הרחוב המקומיים – המריאצ'י. ארוחת ערב ולינה במקסיקו סיטי. 

 
יום 4 > אזור צ'יאפס האינדיאני וקניון סומידרו המרהיב 

לאחר ארוחת בוקר נצא בטיסה לטוקסטלה (Tuxtla), ועם הנחיתה ניסע לעומק אזור צ'יאפס (Chiapas) – האזור המרשים ביותר במקסיקו, בשל כפרי האינדיאנים הרבים הפזורים בו. נשוט בקניון סומידרו (Sumidero), אחד היפים והעמוקים בקניונים של מרכז אמריקה, שקירותיו מיתמרים לגובה של 900–1000 מטר! בסיום השייט ניסע לעיירה סאן קריסטובל דה לה קאסאס (San Cristóbal De Las Casas), אחת היפות ביותר בדרום אמריקה. ארוחת ערב ולינה בסן קריסטובל. 

 

 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

  


יום 5 > סן קריסטובל דה לאס קסאס ועיירות הילידים האינדיאנים 

לאחר ארוחת בוקר ניסע דרך הנופים ההרריים והמיוערים של צ'יאפס אל עיירות האינדיאנים הפזורות בו. בסיורים בעיירות אלו נכיר את אורחות חייהם שנשתמרו בגאווה במשך מאות שנים, בין השאר נעלה בטוקטוקים לעיירה צ׳אמולה (Chamula) ניכנס לכנסייה הכי מיסטית, פאגאנית ומכושפת, שכהנים שאמאנים ונשים מקוננות היושבות על הרצפה עם "תרנגולת כפרות" ואלכוהול, מוכנות לברך את הבאים או לגרש שדים. את אחר הצהריים נקדיש לעיירה הקולוניאלית היפה סאן קריסטובל דה לאס קאסאס (Cassas San Cristobal De Las): ניכנס לכנסיית סנטו דומינגו העתיקה (St. Domingo Church) ונתרשם מהחזית המפוארת שלה, האופיינית לסגנון הארכיטקטוני שפיתחו הספרדים בעולם החדש. נבקר בשוק עבודות היד הגדול שמסביב, ובשוק האוכל הצבעוני הסמוך לו. ארוחת ערב ולינה בסאן קריסטובל דה לאס קסאס.

  
יום 6 > יערות צ'יאפס, מפלי אגווה אזול והדובדבן שבקצפת – אתר המאיה העתיק פלנקה  

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשמורת המפלים היפה של אגווה אזול (Agua Azul), בה נהלך, נהנה, נתרחץ (מי שירצה) ונגלה את הטבע. נמשיך לפלנקה (Palenque) – אתר תרבות המאיה, שנבנתה כאן, בלב יערות הגשם של מחוז צ'יאפס (Chiapas), והייתה אחת הערים החשובות של תרבות המאיה, שהגיעה לשיא כוחה ותפארתה במאות ה-6–8 לספירה. באתר המרשים, שנחשף רק בחלקו, ניצבים פירמידות וארמונות מלכים, וכן ממצא יחיד במינו – קברו של המלך פאקאל (Pacal), מאתרי הקבורה החשובים ביותר בתרבות המאיה. ארוחת ערב ולינה בפלנקה. 

 
יום 7 > מקדש המאיה בונמפאק ומעבר גבול לגוואטמלה  

נצא בבוקר מוקדם כדי לבקר באחד מכפרי האינדיאנים היותר מרוחקים והיותר אוטנטיים (Lacandonan Indian Villages) כדי לראות את אורח חייהם מקרוב. לאחר מכן, ניסע אל אחד מאתרי המאיה המרשימים – מקדש בונמפאק (Bonampak) שפירוש שמו בשפת המאיה הוא "קירות צבועים", ואכן על אחד מקירות המקדש נוכל לראות ציור צבעוני ומרשים המתאר קרב וניצחונו. בסיום הסיור נצא בדרך יפיפייה למעבר הגבול עם גוואטמלה (Guatemala), תוך שאנו נוסעים לאורך עמק ירוק מוקף בג'ונגל. נמשיך לכיוון אגם אטיטלן (Lake Atitlan), שלחופו נאכל ארוחת ערב ונלון. 

 
יום 8 > שייט באגם אטיטלן וטיולים רגליים בירוק שסביבו  

נקדיש את היום לאגם אטיטלן ולכפרים שסביבו, אשר מהווים את אחד משיאי הטיול. בשייט וברגל נסייר ונפגוש את תושבי הכפרים, שלכל אחד מהם יש אפיון ייחודי. נטייל בין הכפרים הציוריים של הילידים האינדיאנים, העוסקים באומנויות מקומיות, נשוט על אגם יפה זה, ונבקר בשווקים השונים. ארוחת ערב ולינה ליד אגם אטיטלן.

  
יום 9 > שוק צ'יצ'יקסטננגו הססגוני ונסיעה לאנטיגואה – אחת הערים המרגשות בטיול  

נקדיש את חלקו הראשון של היום לשוק של צ'יצ'יקסטננגו (Chichicastenango Market), אשר מתקיים בימים חמישי וראשון; הוא הגדול והצבעוני בשווקי מרכז אמריקה. נקדיש לשוק זה כחצי יום, בו נוכל להסתובב בין הדוכנים וליהנות מהמראות האקזוטיים. לא נפסח על בית הקברות המקומי, אשר ייתן לנו הצצה חטופה על מנהגי הקבורה המקומיים ועל הכנסייה המיוחדת של העיירה. אחר הצהריים ניסע לעיר אנטיגואה (Antigua), כדי להציץ בהכנות לאירועי יום המחר החגיגי – הפסחא. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה. 

  
יום 10 > יום שישי הקדוש – חגיגות הפסחא באנטיגואה 

נקדיש את כל היום לחגיגות הפסחא בעיר – אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסק"ו; בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. יום זה הוא החשוב ביותר בפסחא, ובמהלכו יש תהלוכות המספרות את חיי ישו ונושאות את חפצי הקודש (ובעיקר הבמות) מן הכנסיות, בהשתתפות תושבי העיר, תוך שהם עוברים לאורך (ועל) שטיחי פרחים שהוכנו כל אחד באופן ייחודי ואחר מחומרים טבעיים תוך שרבים נוטלים חלק במלאכה. אם יוותר זמן, נבקר גם במנזרים ובכנסיות העתיקות ובכיכרות הומות האדם. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה. 

  
יום 11>  הר הגעש הפעיל פקאיה והתענגות נוספת על אנטיגואה המקושטת 

הבוקר ניסע להר הגעש פאקיה (Pacaya), המשקיף על אנטיגואה. הר הגעש פעיל, והעלייה אליו מתחילה באזור מיוער, אך בהמשך היא חשופה, זרועה בלשונות לבה שחורים, עדות לפעילות געשית מתמשכת. נעלה אליו עם סוסים. לאחר הטיול בהר ניסע אל חוות מקדמיות (Macadamia), כדי לראות את הגידול ואת הדרך לטיפול בעץ ובפרי המאוד קשה. כשנחזור אל אנטיגואה נשלים את טיולנו בעיר, שעדיין רחובות רבים בה מכוסים בשטיחים וכנסיותיה מקושטות. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה. 

 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 


יום 12 > חוצים להונדורס לבקר באתר הארכיאולוגי האבוד בג'ונגל – קופאן 

בבוקר ניסע אל הגבול עם הונדורס, ונחצה אותו כדי להמשיך ליעדנו – עיר המאיה קופאן (Copán). קופאן משמעו "אבן פינה" או "אבן יסוד", והעיר היתה בירתה של ממלכת שוקפי (Xukpi) במאות   ה-2–9 לספירה. מפה שלט המלכים "יגואר הירח", "נחש העשן" ו"אימיק העשן" החזק במלכי קופאן ותקופתם נחשבת לתקופת שיא בממלכה המאיה (אף קיריגואה הייתה תחת שליטתה, עד 738) – במקום 4,509 מבנים בשטח של 24 קמ"ר! המקום נשתכח ונתגלה מחדש רק בסוף המאה ה-19. ארוחת ערב ולינה בקופאן. 

  
יום 13 > חזרה לגוואטמלה: אתר המאיה המרתק קיריגואה ונהר הריו דולסה 

בבוקר נצא חזרה מזרחה אל גוואטמלה, ואחרי חציית הגבול ניסע צפונה אל אחד מאתרי המאיה המרתקים קיריגואה (Quirigua), בו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. אתר קסום זה לא רק שייתן לנו הצצה על עולם המאיה והמאבקים שהתרחשו בו, אלא גם יאפשר לנו לראות את ציפור הקצאל שלעתים פוקדת את המקום. נמשיך לכיוון אגם איזבל ונלון בפתחו של נהר הריו דולסה (Rio Dulce), במלון על אי קטן, בו נאכל ארוחת ערב ונלון. 

 
יום 14 > שייט באגם איזבל ולאורך נהר ריו דולסה לקהילת הגריפונה  בליוינגסטון 

בבוקר נהנה מרחצה נפלאה במפל חם הבוקע ממעבה הג'ונגל, נערוך שייט באגם איזבל (Lago Izabal), ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות פרות ים, איגואנות ותנינים בסבך צמחיית המנגרובים העשירה. נבקר אף במצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. נמשיך ונשוט על נהר הריו דולסה (Rio Dulce) לכיוון האוקיינוס, עד לחוף הקריבי לעיר ליווינגסטון (Livingston) בה חיים בני הגריפונה – צאצאים של עבדים מאפריקה עם הילידים המקומיים – האינדיאנים. בערב נצפה בהופעת מוזיקה של בני הגריפונה. ארוחת ערב ולינה בליוינגסטון. 

  
 
יום 15 > יופיו של החוף הקריבי  

בבוקר נעזוב את ליווינגסטון בשייט על הים הקריבי, ונרד לטיול רגלי נחמד בג'ונגל הנושק לים. מפה נמשיך לחוף הלבן (Playa Blanca) לשכשוך בים באחד החופים היפים באזור. (הגישה אל הג'ונגל ואל החוף היא אך ורק בשייט). נמשיך ונשוט צפונה, עד גבול גוואטמלה ובליז, ומפה נשוט לאורך נהר הסורסטון (Sarstoon) המהווה את הגבול הטבעי בין שתי המדינות, פנימה לתוך היבשת. לאורך השייט נוכל לראות בצד הגוואטמלי חוות חקלאיות ובצד של בליז – ג'ונגל ירוק-עד. בתום השייט נחבור לאוטובוס שלנו, וניסע במעלה הגבעות עד פלורס (Flores), בירת טיקאל, בה נאכל ארוחת ערב ונלון.   

  
יום 16 > עיר המאיה הגדולה והחשובה ביותר – טיקאל 

בוקר נצא לסייר בטיקאל (Tikal) – אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה, בו צצים מתוך היער הטרופי הצפוף מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. נמשיך בנסיעה אל פלורס (Flores), ונהנה מהשקיעה המרהיבה עליה. ארוחת ערב ולינה בפלורס. 

  
ימים 18-17 > חזרה לגוואטמלה סיטי וטיסות חזרה לארץ 

בבוקר נצא בטיסה אל הבירה גוואטמלה סיטי (Guatemala City), ואם יוותר זמן נטייל מעט בעיר לפני הטיסות הבינלאומיות דרך אירופה חזרה לישראל. הנחיתה בישראל בלילה של יום 18. 

  
 

הערות:

חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. בנוסף, ולמרות שאנחנו עובדים עם הטובים שבסוכנים, עדיין צפויות לנו הפתעות שלא ניתן היה לחזות אותן.

חלק מן הדרכים בטיול הן דרכי עפר, ולמרות שניתן לוותר על הנסיעה עליהם - הויתור הוא גם ויתור על אתרים מעניינים ומרגשים!

בנוסף, אנו מזמינים הרבה זמן ומראש את המלונות - אחרי שבחרנו אותם בקפידה! עם זאת, כיוון שזו מדינה קומוניסטית, אין בשליטתנו אם הם יאושרו או לא, ומספיק כינוס של המפלגה כדי לתת לנו מלון אחר. אנו עושים, ונמשיך לעשות, כל שביכולתנו לקבל את המלונות הטובים הקיימים.

לכל הטיולים המאורגנים למקסיקו
לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015