ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק למונטנגרו בדגש שמורות הטבע, 8 ימים

זהו מסע לגילוי מדינה קטנה אך ללא ספק עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביותר באירופה. משך שבוע אנו נכיר על פני שטח קטן מגוון נדיר של נופים: מחופי הים היפים ביותר באדריאטי, דרך קניונים מהעמוקים בעולם המושכים כמויות מים גדולות ועד לנופים אלפיניים אשר אליהם ניתן להגיע רק ברכבי שטח. באזורי הטיול שלנו נהנה במיוחד מהכנסת האורחים הנלהבת של אנשי ההר הרועים את עדריהם. בכל שולט הירוק- יערות גשם וצמחייה אלפינית, חגיגה לעיין. עונת הטיולים קצרה-מהאביב המאוחר ועד לסתיו.
  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיומדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במונטנגרו?

 

 פעילויות -שייט במפרץ קוטור ושייט באגם סקדאר במסלול מיוחד הכולל תצפיות בעופות מים רבים

 

הכרות ארוכת שנים עם השטח – מדריכי טיולי העומק שלנו הם מדריכים שגדלו מהשטח בטרקים ובטיולי הג'יפים המגיעים אל מחוץ למסלול התיירים השחוק ולכן הטיול המאורגן שלנו למונטנגרו מגיע גם לפינות החבויות והרחוקות יותר ברחבי המדינה האדריאטית. 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים למונטנגרו, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח.

 

שייט במפרץ קוטור ושייט באגם סקדאר במסלול מיוחד הכולל תצפיות בעופות מים רבים

• מפרץ קוטור: צטינייה ופודגוריצה
• נסיעה בקניונים – קניון מוראצ'ה ומורטוויצה 
• נהר הטארה
• טיולי ג'יפים למקומות הנידחים ביותר ברמת סינאוונייה וביוגרדסקה
• שמורת הדורמיטור – הגשר מעל נהר טארה, מעבר סאדארו, האגם השחור.
• קולאשין 
• שמורת הטבע ביוגרדסקה  - טיול ג'יפים, רכס סינאווניה, אגם ביוגרדסקה
• בודווה – סיור בעיר הנמל הקסומה

 

 

 

Facebook Favorites


מסלול הטיול המאורגן למונטנגרו


 

 

יום 1  > ת"א- טיוואת– מפרץ קוטור – צטינייה - פודגוריצה

נטוס לטיוואת שעל חוף הריוויירה האדריאתית ונחבור לאוטובוס שיסיע אותנו בימים הקרובים. מכאן נמשיך אל העיר קוטור.  קוטור הייתה עיר ונציאנית מוקפת חומה בקצה הפיורד הקרוי על שמה .נטייל בעיר נהנה מקפה ועוגה . מקוטור נטפס אל רכס הלובצ'ן תוך כדי תצפיות מדהימות על המפרץ. מכאן נמשיך ללינה בפודגוריצה עיר הבירה העכשווית של מונטנגרו. 

 

יום 2> פודגוריצה- ניקשיץ – קניון הפיווה – ז'בליאק

הבוקר נצא מפודגוריצה צפונה בדרכי הרים יפות  נחלוף דרך ניקשיץ, בדרכנו אל קניוני הקומרניצ'ה והפיבה החוברים לנהר הטארה באגם מרהיב דמוי פיורד יפהפה. בנסיעה נעבור בין כפרים נידחים, יערות עבותים, שטחי-מרעה וחוות לגידול כבשים, נעזוב את הרמה וניסע לכיוון קניון עצום שבו זרם נהר הפיבה, נשמע ונראה מה קרה לנהר ונעבור בעשרות המנהרות שנחצבו על מנת לאפשר מעבר לאורכו מכאן נעפיל עם הכביש לצמד מעברי הרים בגובה של 1908מטרים מעל פני הים – סדלו ופרייספה למרומי רכס הדורמיטור- שמורת הטבע ההררית הגדולה בצפון מונטנגרו ובה מתנשאים האלפים הדינארים לשיאם בפסגת בובטוב קוק 2570 מ' בקירוב. נתרשם מהקימוט האדיר של הסלעים ונרד ללינה בעיירת הסקי ז'בליאק המצויה בלב השמורה.

•הליכות רגליות באזור הפיווה ומעבר סאדלו

  

 

טיולים מאורגנים למונטנגרו      טיול למונטנגרו      טיול מאורגן למונטנגרו

  

יום 3 > סובב שמורת דורמיטור

יום טיול מעגלי אותו נפתח בטיול רגלי ביער האשוחים סביב האגם השחור המרהיב. מכאן נמשיך צפונה עם הרכב ונעפיל לעבר רכס הדורמיטור, בו אפשר לראות את הקימוט העז שעבר הרכס ושהותיר בו רישום דראמטי ומעורר התפעלות. נמשיך עד טרסה ונרד לכיוון קניון הקומרניצה מעליו ניסע בדרכי הרים מפותלות, הנופים האלפיניים מלווים אותנו בכל עת כשאנחנו חולפים בינות לכפרים גבוהים ומבודדים. נעצור לתצפית על קניון Nevidio (הקניון הנעלם) ונחזור ללינה בז'בליאק.

 

• הליכות רגליות סביב האגם השחור ואזור קניון סושיצה

 

יום 4 > קניון טארה – יער האורן השחור – קולאשין

יום של גבהים! את היום נתחיל בתצפית מרשימה על נהר הטארה. אם יהיה יום יפה, ניסע אל מעלית סקי שתוביל אותנו הישר אל גבהי ההר סבין קוק לגובה 2212 מטרים! לאחר שיטוט במרומים, עלייה וירידה נמשיך בנסיעה אל נהר הטרה. עם הגיענו לנהר נעצור ליד הגשר המרהיב שחוצה את הקניון העמוק באירופה נשמע את סיפורו המיוחד. בגשר תינתן הזדמנות לאמיצים שבינינו לחצות באומגה את הקניון למלוא רוחבו ולאחר מכן אם יתאפשר נבקר במעיינות הפורצים מבטן ההר (תופעת הקארסט) הישר אל הנהר הזורם תחתנו. לאחר ההליכה הרגלית נמשיך עם האוטובוס במעלה הנהר עד לקולאשין כאן נלון את שלושת הלילות הבאים במלון סקי יפה.

 

• הליכה רגלית באזור נהר הטארה

 

יום 5 > טיול בשמורת ביוגראדסקה ורכס הביילאסיצה

נעזוב את האוטובוס ליום אחד על-מנת להתקרב לטבע בשמורת-הטבע ביילסיצה בעזרת ג'יפים, ניסע לכיוון אתר הסקי של קולאשין ושם נעזוב את הכביש לטובת דרכי-עפר. נעלה בתוך יער מגוון עד מעל לקו-העצים, נלקט אוכמניות ותותי-בר, נכיר מעט מפרחי הבר הרבים המקשטים את הדרך ונצפה באגמים קרחוניים הפזורים ברחבי הרכס. אחרי פיקניק לארוחת צהריים נשלב הליכות רגליות ונמשיך בנסיעה לאורך הרכס בין אגמים ובקתות הרים מקומיות, את יום טיול הג'יפים נקנח בטיול קליל סביב אגם ביוגרד – לב השמורה שם נכיר את המערכת הביולוגית העדינה של יערות האשורים. עד שנגיע חזרה לקולאשין ללינה.

 

• הליכות רגליות באזור קאטון וראניאק/ אגם ביוגראדסקה

 

יום 6 > יום שטח באזור רכס קומובי

יום נוסף בדרכי השטח המופלאות של מרכז מונטנגרו. אל דרכי העפר בדרכינו אל הרי הקומובי, לשלל תצפיות מקו הרכס ומהקאטון היפה (כפר הרועים) סטאבנה. משם נחזור לעבר קולאשין היפה.

 

• הליכה רגלית באזור סטבנה

 

יום 7 > קולאשין – הריווירה האדריאטית

נעזוב את קולאשין דרומה דרך קניון נהר המוראצ'ה המדהים. הדרך שנפרצה בקניון הייתה למעשה היחידה שדרכה הצליחו להגיע מאזור החוף אל פנים הארץ בקלות יחסית. נחלוף על פני פודגוריצה דרך אגם סקדאר. זהו האגם הטבעי הגדול בבלקן ובו נערוך שייט בין הגבעות, עופות המים וציפורי השיר, נפלס דרכנו בינות לנופרים הגדולים בשיא פריחתם. עם סיום השייט נמשיך בנסיעה קצרה חזרה לאזור החוף. נבקר בבודווה היפה, עיר נמל וונציאנית שהיא הפנינה בכתר הריווירה האדריאטית, נמשיך דרומה, תוך כדי תצפית על אי המפורסם המחובר אל היבשה סווטי סטפן. ונמשיך ללינה באחת מעיירות הריווירה האדריאטית.


יום 8>  הריווירה האדריאטית- תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, נועבר לשדה התעופה בטיוואת על מנת לטוס ארצה

ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, תנאי מזג האוויר ומיטב שיקול דעתם של המדריך והצוות המקומי.

 

לכל הטיולים המאורגנים למונטנגרו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015