ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למרוקו הספרדית, 11 ימים

טיול מיוחד אל קו החוף הצפוני של מרוקו וסיור באזורים הנושקים לקו הגבול עם אלג'יריה והמובלעות הספרדיות שבתחום מרוקו. טיול בחבל ארץ המכונה "מרוקו הספרדית".
נבקר בערים הנמצאות מחוץ למפת הטיול הרגילה במרוקו. נגלה את יופיו של האזור, דרך שמורות הטבע והנופים המאפיינים אותו. ניסע בצירים החוצים את הרי הריף, דרכים המזמנות לנו תצפיות נוף מרהיבות ותופעות טבע מעניינות. נפגוש את הברברים של צפון מרוקו, נבקר בערים צבועות בכחול. ובצד כל זה נטייל גם בערי הממלכה המפורסמות, הטומנות בחובן היסטוריה, מבנים מפוארים ושווקים ססגוניים.
טיול למי שכבר היה במרוקו ורוצה לגלות מקומות חדשים ורבדים נוספים של המדינה המרתקת הזאת וגם למי שזה לו הביקור הראשון והתרבות הספרדית והבניה מושכים אותו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במרוקו? 

 

מסלול חדש ומיוחד- שילוב של האתרים המפורסמים, קזבלנקה, ראבט, ופאז יחד עם ערים לא מוכרות ומיוחדות במרוקו הספרדית. במסלולי הטיול שלנו במרוקו אנו בוחרים לשים דגש על פרטים רבים במה שהופכים את חוויית מרוקו למשהו מיוחד. שילוב האתרים החשובים ביותר לטיול במרוקו יחד עם נופי הים התיכון ושמורות טבע שופעות מים וירוקות הופכות את החוויה למדהימה ובלתי נשכחת.

 

הדרכת הטיול - מדריכי הטיול שלנו הם מדריכים שהתאהבו בחוויית מרוקו. מלבד היכרותם את התרבות, השפה והפולקלור מה שיש לרבים ממדריכי יעד זה להציע. מדריכנו הם גם אנשים שהתמחו במשך השנים בהדרכת טיולי טבע ומחוברים גם לטבע האינסופי שיש למרוקו להציע.

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: סתיו, חורף, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למרוקו


 

יום 1> טיסה-קזבלנקה- רבאט

טיסת בוקר תביא אותנו לקזבלנקה, נבקר במסגד האדיר על שם המלך חסן שנבנה בפאר שופע,
ומשלב את מיטב הארכיטקטורה המסורתית, עם הטכנולוגיה המודרנית לאחר מכן ניסע לרבאט, נטייל ברחבת ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במאוזוליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות ה

 

יום 2> ראבט-וולוביליס- פאז

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את ראבט וניסע מזרחה. לביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס, בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונסע למקנס, בירתו במאה ה- 17 של הסולטן מולאי איסמעיל , הורדוס של מרוקו. נטייל בעיר העתיקה של מקנס, נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. אם יתאפשר נראה את תלמוד תורה ברובע היהודי ועוד, אחר הצהרים נגיע ללינה בפאז .

 

יום 3> פאז

יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסימטאות המדינה בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות מדרסת אבו עננינה המעוטרת ועוד. נהלך לקול הלמות הפטישים ומנפצי הכותנה ונתרשם מבעלי המלאכה העסוקים באומנותם, נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי, ואם יתאפשר נבקר בבית הכנסת אבו דנאן ונכבד את סוליקא היפה בבית הקברות היהודי. בערב נצא לארוחת ערב מלווה בחאפלה מרוקאית במסעדה במדינה. נלון בפאז. 

 

פאז מרוקו פאז מרוקו

 

יום 4> פאז- אוג'דה

היום נשים פעמינו לעבר גבולה המזרחי של מרוקו, הגבול עם אלג'יריה. ניסע אל אוג'דה אחת הערים הגדולות והמעניינות במרוקו. אוג'דה היא העיר המזרחית ביות במרוקו ויש לה היסטוריה ארוכה עוד מימי העות'מאניים ודרך השלטון הצרפתי. בעיר הייתה קהילה יהודית גדולה ויש בה שני בתי כנסת מפוארים. נבקר במדינה ובשוק המים הנקרא כך כי בעבר מכרו בו מי גשמים. נבקר גם במסגד הגדול שבעיר, נטייל בפארק לאלה בו אלונים, דקלים ומזרקות היוצרים תחושה של שקט ורוגע. נסייר במלאח מקום מושבם של היהודים ובבית הכנסת. לינה אוג'דה. 

 טיול מאורגן למרוקו

 

יום 5> אוג'דה וסביבתה

היום ניסע לאזור Tafouralt אחת הערים העתיקות במזרח מרוקו. נבקר במערת היונים בה התגלו שרידי גולגולות של בני אדם המתוארכות לסוף תקופת האבן. נטייל בשמורת בני סנסיין ונראה את הרי סנסיין המתנשאים לגובה 1500 מטר ואת היעלים החיים בשמורה. נבקר במערת נטיפים ואחר כך נמשיך לעיירת החוף המקסימה סעידייה המכונה הפנינה הכחולה. לסעידייה יש את רצועת החוף הארוכה ביותר במרוקו, 14 ק"מ של חול זהוב ומים בכחול בוהק. חזרה ללינה באוג'דה. 

 

יום 6> אוג'דה – נאדור- אל חוסימה

נעזוב את המזרח וניסע לאורך החוף אל נאדור, עיר נמל יפה המופרדת מהים על ידי מלחה גדולה. המלחה מושכת אליה מאות ציפורים ובעלי חיים נוספים והיא נחשבת לגן עדן לצפרים. לנאדור חופים מדהימים ותצפיות מרהיבות אל הים התיכון. העיר ידועה בסחורה המשובחת הנמכרת בשווקיה. בשל הקרבה לספרד יש לנאדור אופי וניחוח ספרדי המתבטא גם בקולינריה ספרדית. נטייל בעיר ונראה את הגבוה בהרי רכס הריף המכוסים ארזים. לאחר מכן נמשיך ללינה באל חוסיימה. 

 

 טיול מאורגן למרוקו

 

יום 7> אל חוסימה

לאחר ארוחת בוקר נטייל באל חוסימה וסביבתה. העיר נמצאת בשולי הרי הריף על חוף הים התיכון. נבקר בשני חלקי העיר באזור התיירותי הנמצא במפרץ כחול ויפה במיוחד ובחלק הבנוי על הגבעה, אזור שהיה בעבר עיירת דייג ספרדית. נטייל בשמורת הטבע המשתרעת לאורך החוף, בשמורה מסלולי הליכה, כפרים ברברים ומבצר ספרדי ששופץ לאחרונה. נבקר גם בנמל הדייגים, הנמל ממנו יצאה הספינה אגוז להפלגה האחרונה. לינה באל חוסימה.

 

יום 8> אל חוסימה- שפשאואן

היום נעזוב את אזור החוף וניסע בדרך נוף מרהיבה אל העיר הכחולה שפשאואן. נגיע לעיר ונטייל בסמטאותיה הצרות והמפותלות. שפשאואן היא אחת הערים המקסימות במרוקו ושמה יצא למרחוק בזכות הסימטאות הצבועות כחול עז. לינה בשפשאואן.

 

טיול מאורגן למרוקו 

Photo by Milad Alizadeh on Unsplash

 

יום 9> שפשאואן- שמורת אקשור

לאחר ארוחת בוקר, נצא משפשאואן אל מפלי אקשור ואל גשר האלוהים. נצא לטיול רגלי (דרגת קושי
קלה עד בינונית), נלך במעלה הערוץ לאורכו סדרת מפלים היוצרים בריכות קרירות מוקפות פרחים ומצוקים. יום שכולו טבע ונוף מהיפים במרוקו. לינה בשפשאואן.

 

טיול מאורגן למרוקו

 

יום 10> שפשואן - טאטוואן- טנג'יר

היום נעזוב את שפשאואן ונחזור אל הרי הריף נתפתל בדרכים יפות, בין עיירות וכפרים ציוריים בדרכנו לטטואן. נבקר בעיר המעניינת בה היתה קהילה יהודית גדולה. נמשיך לטנג'יר, עד הכרזת עצמאותה של מרוקו שימשה העיר אבן שואבת לאמנים וסופרים רבים ונודעה באווירתה הקוסמופוליטית. נסייר בכיכרות וברחובות הראשיים של העיר ונתרשם מדופק החיים בעיר המיוחדת.
לינה טנג'יר 

 

יום 11> טנג'יר- אסילה- קזבלנקה-טיסה

לאחר ארוחת בוקר נסיים את הביקור בטנגיר, ניסע לאורך חוף האוקינוס האטלנטי אל עיירת הנופש אסילה ומכאן חזרה לקזבלנקה טיסת לילה חזרה לארץ.

 

**ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים למרוקו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
**רידיירקט***טיולים למרוקו כולל טנג'יר
הטיול המקיף במרוקו עם האנטי אטלס, ושפשואן , 15 ימים
טיולים מאורגנים לערי המלוכה של מרוקו, 11 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015