ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מרוקו עם טנג'יר, קניון הדאדאס ומפלי אווזוד, 11 ימים

טיול מאורגן מיוחד למרוקו 

מסלול הטיול למרוקו  כולל דרך הקסבות עובר בינות כלל המקומות המרהיבים שיש למרוקו להציע ערי ממלכה יפהפיות עם סגנון אדריכלי מיוחד ויוצא דופן, מדבריות הסהרה האינסופיים והמפגש המיוחד עם הטוארגים הלבביים, העיר האדומה מרקש על שלל שווקיה, אתריה והשוק הססגוני שבה ולקינוח אזור החוף האטלנטי, ערי החוף המרתקות המובילות אותנו אל הלב הפועם של מרוקו העיר קזבלנקה בה מסתיים סיורנו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במרוקו? 

 

מסלול טיול מקיף ומעמיק - במסלולי הטיול שלנו במרוקו אנו בוחרים לשים דגש על פרטים רבים במה שהופכים את חוויית מרוקו למשהו מיוחד. שילוב האתרים החשובים ביותר לטיול במרוקו יחד עם טיולי ג'יפים במרחבי הסהרה ובדרכי הקסבות העתיקות הופכות את החוויה למדהימה ובלתי נשכחת. 

 


הדרכת הטיול - מדריכי הטיול שלנו הם מדריכים ש"התאהבו" בחווית מרוקו. מלבד הכרותם את התרבות, השפה והפולקלור מה שיש לרבים ממדריכי יעד זה להציע. מדריכנו הם גם אנשים שהתמחו במשך השנים בהדרכת טיולי טבע ומחוברים גם לטבע האינסופי שיש למרוקו להציע.

 

 

Facebook Favorites


מסלול הטיול המאורגן למרוקו


יום 1 > תל אביב- קזבלנקה - רבאט

 נמריא מנתב"ג וננחת בקזבלנקה. נצא לסיור באתרי העיר המרכזים, נבקר במסגד האדיר על שם המלך חסן, שנבנה בפאר שופע, ומשלב את מיטב הארכיטקטורה המסורתית, עם הטכנולוגיה המודרנית לאחר מכן ניסע לראבט, בה נלון.

 

יום 2 > רבט – טנג'יר

 נתחיל את היום בביקור ברבאט, נטייל ברחבת ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות המוגרבים המסורתיים. נתרשם ממגדל טור חסן, נשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בורג, מול נמל סלה. ניפרד מרבאט ונצא צפונה לאורך האוקינוס האטלנטי, בדרכנו לטנג'יר. עם הגיענו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר הקסומה הצופה אל מיצרי גיברלטר נלון בטנג'יר.

 

יום 3 >טנג'יר- טאטוואן- שפשואן

 נקדיש את הבוקר לסיור בטנג'יר, העיר הבינלאומית לשעבר. עד הכרזת עצמאותה של מרוקו שימשה העיר אבן שואבת לאמנים וסופרים רבים ונודעה באווירתה הקוסמופוליטית. נסייר בכיכרות וברחובות הראשיים של העיר ונתרשם מדופק החיים בעיר המיוחדת. ניסע לאורך חוף הים התיכון לתצפית על צוק גיברלטר, ולביקור במערת הרקולס. נחלוף על פני סאוטה, עיר המובלעת הספרדית. נתפתל בדרכי הריף היפות, בין עיירות וכפרים ציוריים בדרכנו לטטואן. נבקר בעיר המעניינת ונצא אל העיירה הקסומה שפשאון. נלון באזור.

 

טיולים מאורגנים למרוקו טיול למרוקו טיול מאורגן למרוקו

      צילום: יהודה דגן

  

יום 4 > שפשואן - וולוביליס - מקנס- פאז

 עם בוקר נצא לטייל בין הסמטאות הכחולות עטורות עציצי הפרחים של שפשוואן ההמקסימה. נחוש את האווירה המיוחדת של העיירה ההררית. מכאן נצא דרומה בדרכים ההרריות לביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס, בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונסע למקנס, בירתו במאה ה- 17 של הסולטן מולאי איסמעיל , הורדוס של מרוקו. נטייל בעיר העתיקה של מקנס, נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. אם יתאפשר נראה את "תלמוד תורה" ברובע היהודי ועוד, בערב נגיע ללינה בפאז .

 

יום 5 > פאז

 יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסימטאות ה"מדינה" בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות מדרסת אבו עננינה המעוטרת ועוד. נהלך לקול הלמות הפטישים ומנפצי הכותנה ונתרשם מבעלי המלאכה העסוקים באומנותם, נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי, ואם יתאפשר נבקר בבית הכנסת אבו דנאן ונכבד את סוליקא היפה בבית הקברות היהודי. נלון בפאז.

 

יום 6 > פאז -איפראן- מרזוגה

ניפרד מפאז ונעלה דרומה לעבר איפראן, עיירת הקייט המקסימה בהרי האטלס התיכון, הממוקמת בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים. נחצה את הרכס הירוק, ואת שולי רכס הרי האטלס הגבוה, אל א – רשדייה, בדרכנו לנאת המדבר הענקית תאפילאלת, ניסע לאורך הנחש הירוק של אלפי דקלים, המתפתל בלב הסהרה. בערב נגיע אל הסהרה, נהנה בערב ממופע פולקלור של תושבי המדבר. לינה במרזוגה.

 

יום 7 > יום ג'יפים- דיונת מרזוגה – קניון הטודרה –  קניון הדאדאס

 יום מיוחד לאיילה גיאוגרפית, לפנות בוקר נשכים לרכב על הג'יפים אתם ניסע אל דיונות החול העצומות של מרזוגה. נעלה לתצפית מרהיבה בעת זריחת השמש העולה מהסהרה. נגלוש בחול הזך ונמשיך אל גבעת המאובנים הצופה אל אלפי הדקלים הפרושים לרגליה בנאת תאפיללת. נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחריה נמשיך עם הג'יפים ליום חוויתי אל הקניונים המרהיבים של מרוקו. ניסע מערבה לרגלי רכס האטלס. נתרשם ממערכת הפוגרות- המנהרות התת קרקעיות המובילות מי השקיה מההרים אל המדבר. נעלה לטיול בין בוסתני קניון הטודרה המיוחד, נמשיך אל קניון הדאדס המרשים, ניתן לומר שזהו אחד הערוצים המרשימים ביותר במרוקו. תהליכי הבליה יצרו כאן צורות מרהיבות וסלעי בצבע אדום, נלך בקניון עצמו ונעלה בדרך הפתלתלה המובילה לתצפית מרהיבה אל הדאדס, לינה באחת מעיירות הדאדס.

 

יום 8 > דאדס- עיט בן האדו- טיז אין טישקה- מרקש

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל גבעת עיט בן האדו המבוצרת במבנה המרשים של קסבה, המתרוממת למספר קומות בנויות בוץ. נטייל במבוך הסמטאות והחדרים שאיכלסו כפר שלם. נעלה אל ראש הגבעה לתצפית יפה אל מרחבי הסהרה המשתפלים אל מול רכס האטלס. נשוב אל האוטובוס איתו נטפס אל מרומי רכס האטלס הגבוה בדרך נוף מרהיבה. נעלה למעבר טיז אין טישקה המפורסם ולאחר תצפית מרשימה נרד אל המישורים האטלנטיים, אל מרקש, פנינת הדרום. לעת ערב נגיע למרקש בה נלון. 


יום 9> עמק האוריקה - האטלס הגבוה- מרקש

עם בוקר נעפיל אל מרומי האטלס הגבוה. נטייל בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה הציורית סיטי פטמה ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירה ההררית. נהנה מנוף הפסגות, נפגוש את עדרי הרועים הנוודים. אחר הצהרים נשוב למרקש ונצא לטייל ב "עיר האדומה " נתרשם ממסגד הכותביה, ארמון הבאהייה, גן מנרה, ועוד. נשוטט בין סימטאות השוק, נהנה ממרכולתם המפתה, ריחות הבשמים, קולות הנגינה, וסדנאות האומנים. נלון במרקש. בערב נצא אל כיכר ג'מע אל-פנע הלב הפועם של העיר האדומה, בו מתקבצים מידי ערב המוני אדם לאחד משווקי הלילה הגדולים והתוססים בעולם, חוויה העוטפת את כל החושים של מופעי רחוב, מספרי סיפורים ושלל דוכני אוכל צבעוניים. נתמזג עם ההמונים הבאים מכל רחבי תבל לקחת חלק בהצגה הטובה ביותר בעיר

   

יום 10> האטלס התיכון- מפלי אוזוד- מרקש

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל עבר רכס האטלס התיכון. נעלה למפלי אוזוד הנופלים בעוז ונרד לטיול רגלי אל סידרת האגמים שלרגליהם. מכאן נמשיך בדרכי ההר אל האגם המלאכותי היפה שיצרו הצרפתים מעל סכר בין אל ווידאן. אחר הצהרים נחזור לליה נוסף במרקש. 


יום 11> מרקש- טיסה חזרה

היום יוקדש כולו למרקש, נבקר במאלח בשוק הגדול הסובב את ג'מע אל פנע, נראה את הכיכר ביום ונהלך בסמטאות הצרות של העיר העתיקה. בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה.

 

  •          ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

 שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

 
 לחזרה אל מגוון הטיולים המאורגנים במרוקו, הקליקו על הקישור המצורף

לכל הטיולים המאורגנים למרוקו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015