ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מקיף לנפאל, ברכס האנפורנה ובמוסטאנג עלית (אוטובוס ורכבי שטח)

נפאל ארץ קטנה וידידותית בשיא רכס ההימלאיה משתרעת על שטח נופי מגוון, מגובה פני הים ועד לשרשרת הרי ההימלאיה ושיאו – ההר הגבוה ביותר בעולם – האוורסט (מעל 8,800 מ' גובה). טיולנו מגיע גם אל נפאל ירוקת העד, שופעת המפלים, כפרים ציוריים, טרסות אורז משתפלות בהרים, אגמים יפים ופסגות מכוסות שלג וגם אל ממלכת מוסטאנג  השוכנת באזור מדברי קשוח. מסורת ארוכת שנים של בודהיזם והינדואיזם נראים בכל פינה: בסטופות עם העיניים המצוירות עליהן, בדגלי התפילה המתנוססים ברוח, במקדשים ובמנזרים, וגם בפינת הרחובות. בלב פסגות ההימלאיה, מצפון לרכסי האנאפורנה באזור מוסטאנג עלית, על גבול נפאל-טיבט, שוכנת ממלכת מוסטאנג המסתורית. במשך שנים רבות היו שערי הממלכה המדברית נעולים בפני אנשי המערב; גם לאחר שנפתחה הדרך אל הממלכה הנסתרת, דרכי הגישה היו במסגרת מסע רגלי ארוך וממושך. רק לאחרונה פתחה הממלכה את שעריה וכעת במסגרתו של טיול ג'יפים מאורגן למוסטאנג מבית "איילה גיאוגרפית", ניתן להשלים את המסע בעזרת רכבי שטח תוך חציית נהרות שוצפים, יערות גשם, קניוני אבן חול מדבריים, כפרים טיבטיים נידחים ומנזרים מבודדים. אנו שמחים להזמינכם להרפתקה מיוחדת וראשונית באחת הפינות המסתוריות והיפות ביותר ברכס ההימלאיה. 
 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית אל נפאל, רכס האנאפורנה, אזור מוסטאנג עלית וממלכת מוסטאנג? 

  

 

ראשוניות המסע – הולכים ומתמעטים היעדים בעולם, בהם תושבי המקום לא פגשו תושבים מערביים רבים. הפתיחה של מסלול רכס האנאפורנה לרכבי שטח הפך את ההגעה לממלכת מוסטאנג המרוחקת למקום נגיש רק בשנים האחרונות, וזו ההזדמנות הטובה ביותר להכיר תרבות חדשה ולא מוכרת.

  

התרגלות איטית לגובה – טיולנו מתחיל בקטמנדו, עולה למקיף אנאפורנה (2,500–3,000 מ') וממשיך לעלות למוסטאנג עלית – שגובהה 3,500–4,000 מ'. זה מאפשר התרגלות אטית של הגוף לגובה !

 

מסע ברכבי שטח עם נהגים מקומיים –לראשונה נפרצה דרך המקשרת את אזור מוסטאנג עלית עם אזורי ג'ומסום וקגבני, ומאפשר נסיעה בדרך שזה מכבר עולה מפוקהרה לעבר הכפרים בצד הצפוני האלפיני של ההימלאיה. יש להדגיש שהנהיגה היא של נהגים מקומיים מקצועיים.  

 

כי טיולנו משלב את הקלאסי בקטמנדו ובפוקרה עם האחר והייחודי במוסטאנג עלית ובסובב אנאפורנה!

 

כי מדריכנו הם משורה הראשונה, ויש להם ניסיון ארוך בשנים במסלול המיוחד של "איילה גיאוגרפית". הטיול הנוכחי יודרך על ידי אשחר יופה. 

  

סוג הטיול: מסע רכבי שטח
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................  
עונות מומלצות:  קיץ, אביב

Facebook Favorites

פסטיבל הטידג'י בנפאל, כולל רכס האנפורנה ומוסטאנג עלית (אוטובוס ורכבי שטח)
12 יום


  

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות תל אביב–קטמנדו והתחלת הטיול

בערב המאוחר נצא בטיסה בינלאומית אל קטמנדו (Katmando), בירת נפאל, הממוקמת בעמק קטמנדו – אחד העמקים הגדולים במרומי ההימלאיה, שאיפשר לפתח בו חקלאות ענפה. זו העיר המפותחת והמודרנית ביותר במדינה, ועם זאת מלאת קסם וחן שתגלו בשיטוטים בסמטאותיה הצרות והצפופות, במקדשיה ומנזריה הבנויים בארכיטקטורה מיוחדת ומרשימה, בפסלי האלים הפזורים בכל רחבי העיר ובמגע עם התושבים המקומיים. עם הנחיתה ולאחר פרוצדורת המעבר – נצא לטייל בעיר העתיקה. נתחיל בכיכר דורבאר (Durbar Square) – שקיימת בכל אחת מערי נפאל ופירושה "ארמון", ועל פי רוב הכיכר השתרעה בחזיתו של הארמון. הארמון של קטמנדו עבר מכאן לפני כמאה שנה, והשאיר אחריו את הכיכר הזרועה בכ-50 מקדשים ומבני תפילה עתיקים, מהיפים שיש, לצד פסלים וארמונות במיטב האמנות הנפאלית. נמשיך ונטייל בחלק העתיק, וניכנס למקדש קומארי (Kumari Bahal) "ביתה של האלה הילדה" – ילדה שנבחרה לתפקידה כאלה עד שתגיע לבגרות (ואז תוחלף בילדה אחרת). ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

 
יום 3 > אל פוקהרה – נופי ההימלאיה הנהדרים ואגם פאווה טאל הרגוע

עם בוקר נצא בטיסה פנימית לפוקהרה (Pokhara), מאזור של אוכלוסייה בודהיסטית אל אזור שאוכלוסייתו הינדית ברובה. פוקהרה נמצאת במרכז נפאל, קרוב לרכס האנפורנה (Annapurna) הנשקף בכל מבט, על שפת אגם פאווה טאל (Phewa Tal). עם הנחיתה ובזמן שהצוות דואג לאישורים להמשך הטיול, נבקר במוזיאון ההימלאיה ובמערה שנוצרה בשפך הניקוז של האגם. אחר הצהריים נעלה ל"סטופת השלום העולמי" (Shanti Stupa) הצופה אל האגם העיר וההרים, וממנה נרד ברגל (שעה הליכה) דרך היער והכפרים הקטנים עד לשפת האגם. ארוחת ערב ולינה בפוקהרה.

 

ימים 4–5 > מתחילים להקיף ברכבי שטח* את האנאפורנה בעקבות ההולכים על שתיים

היום נתחיל את מסע הג'יפים, שייקח אותנו מפוקהרה (Pokhara) אל בני (Beni) ואל טאטופני (Tatopani) במסלול "סובב אנפורנה". נשכים אל מול פסגות האנאפורנה (Annapurna) האדירות והמרגשות, ששיאן 8,091 מ' – הפסגה ה-10 בגובהה בעולם! לאחר ארוחת הבוקר נקבל את הג'יפים, איתם נצא צפונה לאורך נחלים ומפלים. נגיע לכפרים מקומיים פסטרוליים, הבנויים אבני ציפחה ותלויים על שפת תהום, נראה את פסגות הדולגירי ואנאפורנה, ונחזה מקרוב בקרחוני המצ'פוצ'רה – ההר בעל צורת זנב הדג. נגיע לעיירה בני (Beni) בה נתחיל את דרך הג'יפים העיקרית בהרים, לאורך מסלול הטרק "סובב האנפורנה", אותו עושים עולי הרגל במעין "קורה" סביב ההר המקודש, המהווה "התגלמות" אל האלה ההינדית פרוואטי, ברגל במסלול של 12–20 ק"מ בגבהים של 5,000 מ'. אנחנו ניסע על המסלול, ונעלה לאורך ערוצו של נהר הקאלי גנדאקי (Kali Gandaki), הזורם הרחק מתחתנו כשברקע סוגר את הנוף רכס נילגירי (Nilgiri). נטייל למפלי דנה (Dana Waterfall) היפיפיים ובשעות אחר הצהריים נטייל בכפר היפיפה קגבני, בו ניצב מקדש טיבטי (Muktinath Temple "מקדש הילדים"). בטאטופני נובעים מעיינות חמים, וכמיטב המסורת של טיולי ג'יפים בנפאל לא נוותר על רחצה לילית במעיין החם על גדת הנהר. ארוחת ערב ולינה ב-Tea House Lodge בלילה הראשון בטאטופני ובשני בקלופני (Kalopani).

  

*הנסיעה ברכבי השטח היא עם נהגים מקומיים מקצועיים. 

 

טיול מאורגן לנפאל טיולים מאורגנים לנפאל

   צילום: עירית להב

  

יום 6 > ברכבי שטח מטאטופני אל קגבני רצועת החיגור הגבוהה והחשופה יותר

אזור מוסטאנג מחולק לשני מחוזות עיקריים: מוסטאנג תחתית (מדרום לכפר קגבני) ומוסטאנג עלית (מצפון לכפר קגבני), המתנשא לגבהים 3,500–7,000 מטר. מוסטאנג עלית יותר מעניין, שכן רכסי האנאפורנה ודאהולגירי הגבוהים עוצרים את גשמי המונסון, וכך נוצרה סביבה מדברית וצחיחה (בדומה לרמה הטיבטית). היום נטייל במוסטאנג תחתית ומחר נעלה אל מוסטאנג עלית. בשל קרבתה של מוסטאנג לטיבט, ניכרת ההשפעה התרבותית הטיבטית בכל מקום – התרבות, המנהגים וכך גם הדת הבודהיסטית טיבטית (לאמהיסטי). במהלך היום נטפס במעלה קניון נהר קאלי גנדאקי (Kali Gandaki) בנוף המשתנה בהדרגה בחגורות חגורות – מצומח טרופי-סובטרופי ליער אלפיני וממנו אל נאות מדבר, המוקפות פסגות קרחונים מושלגות ונהרות שוצפים בחתך המאפיין כל כך את ההימלאיה הנפאלית. ככל שנטפס יותר ברום הגאוגרפי תשתנה גם האוכלוסייה – מנפאלית הינדית לאוכלוסייה טיבטית, החיה חיים בודהיסטיים. במהלך הדרך נשלב הליכות רגל קלות מעל קניון הנהר ובין כפרי הציפחה היפים שבמעלה העמק. נמשיך לנוע במעלה העמק אל עיירת המחוז גומסום (Jomsom), ממנה נחצה את נהר הקאלי גנדקי אל הכפר קגבני (Kagbeni), שגובהו 2,900 מ', ונמשיך ונתפעם מנופי הרכסים האדירים שסביבנו. ארוחת ערב ולינה בכפר קגבני.


ימים 7–9 > פסטיבל מגרשי השדים בממלכת מוסטאנג העליונה – הממלכה המיסתורית

זהו שיא הטיול, אותו נקדיש ולפסטיבל מגרשי השדים (טידג'י)!  

בבוקר נצא למסע בו נחצה את נקודת הביקורת שבקצה הכפר קגבני, וניכנס לאזור המוגבל במבקרים המכונה בפי הטיבטים "ממלכת לו העתיקה" או "ממלכת מוסטאנג". אזור אקס-טריטוריאלי זה הוא חצי עצמאי ונבדל מממלכת נפאל במשך מאות שנים; עד היום הוא נשלט על ידי משפחת ראג'ות מקומית. בידוד האזור והאיסור בכניסת זרים תרם רבות לשימור אורחות חייהם המסורתיים של תושביו ויצר סביבו הילה של מסתורין. ביום ה-8 וה-9 יתקיים פסטיבל הטידג'י – פסטיבל בו מנסים בדרכים שונות (צבעוניות ומצחיקות) לגרש את השדים הרעים מחייהם ומסביבתם, על מנת שאלו יהיו מבורכים. כמו כן, נבקר במנזרים עתיקים, ביניהם מנזר צ'וזר החצוב באבן (Choser Cave Monastery), מקדשים ונאות מדבר יפיפיות, ובעיר הבירה המסתורית מוקפת החומה לו-מנתאנג (Lomanthang), הסמוכה מאוד לגבול טיבט. במהלך ימים אלו נצא להליכות רגליות רבות וניכנס לעומק הכפרים ולעומק התרבות הטיבטית הייחודית. ארוחות ערב ולינה בשני לילות בעיר הבירה לו-מנתאנג, שגובהה 3,800 מ' והלילה השלישי בג'ומסום (Jomsom).

 

יום 10 > חזרה אל המחוזות ההינדים

עם בוקר נצא בטיסה לפוקהרה (Pokhara)(הטיסה תלויה במזג האוויר, ובמידה ולא נוכל לטוס נאלץ לנסוע את הדרך חזרה). במידה וטסנו, נצא להליכה רגלית של שעתיים בסאטי (Seti), ונהנה מהנופים היפיפיים ומעברי ההרים. ארוחת ערב ולינה בפוקהרה.


יום 11 > קטמנדו, בירתה הציורית של הממלכה הגבוהה

בבוקר נצא בטיסה לבירה קטמנדו, ועם הנחיתה נצא לסייר בעיר בהקטאפור (Bhaktapur) "עיר האדוקים", הצמודה לקטמנדו, שהיוותה בירת נפאל במאות ה-14–16. זו עיר שבה הזמן עצר מלכת: עדיין נשות בהקטאפור לובשות פאטאסי, מעין חצאית פלמנקו עשויה מבד אדום-שחור, וקרסוליהן מעוטרים בקעקועים, שמבטיחים להן לעבור את שערי גן העדן. נסייר ברחובותיה העתיקים של בהקטאפור, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, נראה את בתיה שחלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים – חלקם ארוטיים, ונצא לטיול רגלי בגבעות של האזור. נחזור לעיר קטמנדו, ובמידה ויספיק הזמן, נעלה עם המאמינים רבים העולים אל המקדש במדרגות הרבות ומסובבים את גלגלי התפילה אל מקדש סוואימבונאת (Swayambunath) "מקדש הקופים" הנפלא, שזכה לכינוי זה בשל הקופים הרבים שחיים סביבו. ראשיתו מלפני 2,000 שנה והוא הוקם על גבעה ששימשה את הדת העתיקה של תושבי האזור. מאמינים בודהיסטים מאמינים שהמקום הוא נקודת האור והכוח של העמק, ואנו נראה שזו נקודת תצפית נפלאה על העיר וסביבותיה. ארוחת ערב אחרונה ולינה בקטמנדו.


יום 12 > טיסות הביתה

בבוקר נצא בטיסות בינלאומיות אל ישראל, בה ננחת בלילה.

   

*ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות, מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. 

הטיול יערך עקב הנחיות הקורונה ביעד.

לכל הטיולים המאורגנים לנפאל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
הטיול המקיף לטיבט "על גג העולם", 18 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015