ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מקיף לנפאל, ברכס האנפורנה ובמוסטאנג עלית (אוטובוס ורכבי שטח)

הצטרפו למסע מיוחד אל לב שרשרת הרי ההימלאיה. ממלכת מוסטאנג, הממוקמת בקצה הרמה הטיבטית, מצפון לפסגות רכס האנאפורנה האדירות, הייתה עד לפני שנים מעטות ממלכה ימי-ביניימית סגורה לזרים. לאחרונה נפתחה הממלכה למספר מוגבל של מבקרים. אנו באיילה גיאוגרפית מתכננים לבקר בממלכה המסתורית במהלך פסטיבל האביב המכונה פסטיבל טיג'י – מגרשי השדים, הנערך מדי שנה בחסות המלך המקומי. הפסטיבל המסורתי כולל ריקוד, שירה תלבושות וטקסים מסורתיים, אך לא פחות חשובה היא הדרך למוסטאנג.

בעזרת ג'יפים נוחים, הנהוגים במיומנות ע"י נהגים מקצועיים, נחצה את שרשרת ההימלאיה לאורך התוואי שעד לפני שנים מועטות היה "טרק האנאפורנה המפורסם" ונחלתם הבלעדית של תרמילאים הרפתקנים. הדרך לממלכת מוסטאנג היא ללא ספק אחת הדרכים היפות בעולם, הכוללת עלייה מיערות הגשם דרך נופי הרים ופסגות הימלאיות נשגבות למדבר הצבעוני בשולי הרמה הטיבטית. בטיול נקדיש זמן גם לעמק קטמנדו המרתק ולאזור העיר פוקהרה.

         הטיול מיועד למטיילים סקרנים חובבי תרבות, טבע ונופים פראיים.

  •          ההתניידות העיקרית תהיה בעזרת ג'יפים נוחים, נהוגים ע"י נהגים מיומנים ומקצועיים וכן מתוכננות שלוש טיסות פנים.
  •          בטיול יושם דגש על הליכות רגליות קלות.
  •          תנאי הלינה במחוזות הגבוהים והנידחים במסע יהיו במלונות וגסטהאוסים ברמה בסיסית ביותר.

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית אל נפאל, רכס האנאפורנה, אזור מוסטאנג עלית וממלכת מוסטאנג? 

  

ראשוניות המסע – הולכים ומתמעטים היעדים בעולם, בהם תושבי המקום לא פגשו תושבים מערביים רבים. הפתיחה של מסלול רכס האנאפורנה לרכבי שטח הפך את ההגעה לממלכת מוסטאנג המרוחקת למקום נגיש רק בשנים האחרונות, וזו ההזדמנות הטובה ביותר להכיר תרבות חדשה ולא מוכרת.

  

התרגלות איטית לגובה – טיולנו מתחיל בקטמנדו, עולה למקיף אנאפורנה (2,500–3,000 מ') וממשיך לעלות למוסטאנג עלית – שגובהה 3,500–4,000 מ'. זה מאפשר התרגלות אטית של הגוף לגובה !

 

מסע ברכבי שטח עם נהגים מקומיים –לראשונה נפרצה דרך המקשרת את אזור מוסטאנג עלית עם אזורי ג'ומסום וקגבני, ומאפשר נסיעה בדרך שזה מכבר עולה מפוקהרה לעבר הכפרים בצד הצפוני האלפיני של ההימלאיה. יש להדגיש שהנהיגה היא של נהגים מקומיים מקצועיים.  

 

כי טיולנו משלב את הקלאסי בקטמנדו ובפוקרה עם האחר והייחודי במוסטאנג עלית ובסובב אנאפורנה!

 

  

סוג הטיול: מסע רכבי שטח
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................  
עונות מומלצות:  קיץ, אביב

Facebook Favorites

מסע לפסטיבל מגרשי השדים בממלכת מוסטאנג המסתורית
12 יום


  

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות תל אביב–קטמנדו והתחלת הטיול

 נצא בטיסה בינלאומית אל קטמנדו (Katmando), בירת נפאל, הממוקמת בעמק קטמנדו – אחד העמקים הגדולים במרומי ההימלאיה, שאיפשר לפתח בו חקלאות ענפה. זו העיר המפותחת והמודרנית ביותר במדינה, ועם זאת מלאת קסם וחן שתגלו בשיטוטים בסמטאותיה הצרות והצפופות, במקדשיה ומנזריה הבנויים בארכיטקטורה מיוחדת ומרשימה, בפסלי האלים הפזורים בכל רחבי העיר ובמגע עם התושבים המקומיים. עם הנחיתה ולאחר פרוצדורת המעבר – נצא לטייל בעיר העתיקה. נתחיל בכיכר דורבאר (Durbar Square) – שקיימת בכל אחת מערי נפאל ופירושה "ארמון", ועל פי רוב הכיכר השתרעה בחזיתו של הארמון. הארמון של קטמנדו עבר מכאן לפני כמאה שנה, והשאיר אחריו את הכיכר הזרועה בכ-50 מקדשים ומבני תפילה עתיקים, מהיפים שיש, לצד פסלים וארמונות במיטב האמנות הנפאלית. נמשיך ונטייל בחלק העתיק, וניכנס למקדש קומארי (Kumari Bahal) "ביתה של האלה הילדה" – ילדה שנבחרה לתפקידה כאלה עד שתגיע לבגרות (ואז תוחלף בילדה אחרת). ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

 
יום 3 > אל פוקהרה – נופי ההימלאיה הנהדרים ואגם פאווה טאל הרגוע

עם בוקר נצא בטיסה פנימית לפוקהרה (Pokhara), מאזור של אוכלוסייה בודהיסטית אל אזור שאוכלוסייתו הינדית ברובה. פוקהרה נמצאת במרכז נפאל, קרוב לרכס האנפורנה (Annapurna) הנשקף בכל מבט, על שפת אגם פאווה טאל (Phewa Tal). עם הנחיתה ובזמן שהצוות דואג לאישורים להמשך הטיול, נבקר במוזיאון ההימלאיה ובמערה שנוצרה בשפך הניקוז של האגם. אחר הצהריים נעלה ל"סטופת השלום העולמי" (Shanti Stupa) הצופה אל האגם העיר וההרים, וממנה נרד ברגל (שעה הליכה) דרך היער והכפרים הקטנים עד לשפת האגם. ארוחת ערב ולינה בפוקהרה.

 

יום 4 > תחילת מסע הג'יפים - מפוקהרה למעיינות החמים בכפר טאטופאני

נתחיל את המסע לעומק שרשרת ההימלאיה באזור הגבעות הירוק והחקלאי ויערות הגשם שמדרום לרכס אנאפורנה האדיר. אזור כפרי זה מאופיין באוכלוסייה ממוצא הינדי. בהמשך היום נטפס בעזרת הג'יפים במעלה קניון נהר קאלי גנדאקי. הנהר חוצה בחתך עמוק את רכס ההימלאיה האדיר ממרומי הרמה הטיבטית דרומה למישורי נהר הגנגס ונחשב קדוש במיתולוגיה ההינדית. הנהר יוצר את אחד הקניונים העמוקים בעולם. תחתית הקניון בו נעבור ממוקמת בגובה 1,300 מ' והפסגות שמשני עברינו – אנאפורנה במזרח המתנשאת לגובה 8,091 מ' ופסגת דהולאוגירי במערב המתנשאת לגובה 8,167 מ'. לעת ערב נגיע לכפר טאטופאני הידוע במעיינות החמים בהם נטבול. לינה: טאטופאני

יום 5 >יום התאקלמות בגובה: עלייה לעולם הבודהיסטי-טיבטי של נפאל, נופי פסגות והליכות קלות בין מפלים, אגמים פסגות וקניון נהר שוצף.

יום זה יוקדש לטיולי רגל קלים ולעלייה מדורגת בגובה. התאקלמות הדרגתית היא הדרך הטובה והבטוחה ביותר להתמודד עם השהייה בגבהים ההימלאים. נבקר במפלי דנה השוצפים ונמשיך לטפס עם הרכבים במעלה הקניון. סביב קו הגובה 2,000 מ' הנוף משתנה. מהיער הסובטרופי והכפרים ההינדים, אנו נכנסים לחגורת צומח הימלאית-אלפינית ממוזגת, המאופיינת ביערות מחטניים, בחקלאות עצי פרי נשירים כגון תפוחים ובאוכלוסייה ממוצא טיבטי, החיה על פי עקרונות הפילוסופיה הבודהיסטית-טיבטית. נצא להליכה רגלית באזור אגמי טיטי האלפיניים, שלמרגלות פסגות האנאפורנה האדירות. נבקר בכפר הטיבטי מרפה (גובה 2,600 מ'), כפר הבנוי בנייה מסורתית באבן ציפחה וידוע בזכות עוגות התפוחים הנאפות בו. לינה: קלופאני – מרפה

*הנסיעה ברכבי השטח היא עם נהגים מקומיים מקצועיים. 

 

טיול מאורגן לנפאל טיולים מאורגנים לנפאל

   צילום: עירית להב

  

יום 6 > מוסטאנג התחתונה- מקדש מוקטינט וכניסה למדבר הטיבטי הצבעוני

בדרכנו צפונה במעלה נהר קאלי גנדאקי, נעבור את קו הפסגות האדיר של רכס ההימלאיה וניכנס לאזור הגיאוגרפי של הרמה הטיבטית - "גג העולם". אזור ביניים זה, מדבר צבעוני בצל גשם, הנמצא במעלה הקניון, נקרא מוסטאנג התחתונה ועיקר אוכלוסייתו ממוצא טיבטי. בעזרת הג'יפים נטפס לכפר הקדוש מוקטינט שהוא הגבוה ביותר באזור, בגובה 3,800 מ'. הכפר נמצא למרגלות מעבר ההרים ת'ורנג-לה, "הפאס" (מעבר ההרים) הראשי של טרק רכס האנאפורנה המפורסם. את הכפר מקדשים אלפי עולי רגל הינדים ובודהיסטים שבאים למקדש שיווה ההינדי ולמקדש אלת הרחמים הטיבטית-בודהיסטית אוולאקישווארה. מאזור הכפר נפתחים נופי הפסגות של רכס האנאפורנה והדהולאוגירי במלוא הדרם וקרחוניהם. נצא לקטע הליכה יפה במורד העמק לכפר הטיבטי המיוחד קאגבני המהווה את קו הגבול בין אזור מוסטאנג התחתונה לממלכת מוסטאנג העליונה. לינה: כפר קאגבני

ימים 7+8 > פסטיבל מגרשי השדים בממלכת מוסטאנג העליונה – הממלכה המיסתורית

נחצה את נקודת הביקורת שבקצה הכפר קאגבני, וניכנס לאזור מוגבל במבקרים המכונה בפי הטיבטים "ממלכת לו העתיקה" או "ממלכת מוסטאנג". אזור אקס-טריטוריאלי זה מוגדר כחצי עצמאי ונבדל מממלכת נפאל במשך מאות שנים ועד היום נשלט על ידי משפחת ראג'ות מקומית. בידוד האזור והאיסור בכניסת זרים תרם רבות לשימור אורחות חייהם המסורתיים של תושביו ויצר סביבו הילה של מסתורין. בימים ה-7-9 לטיול יתקיים בעיר לו-מונטאנג, בירת הממלכה המסתורית, פסטיבל טידג'י. בפסטיבל זה מנסים נתיני הממלכה ההימלאית, בדרכים שונות הכוללות ריקוד, תלבושות ותחפושות מסורתיות לגרש את השדים הרעים מחייהם ומסביבתם. מעבר להיותנו אורחים בפסטיבל, נבקר במנזרים עתיקים, ביניהם מנזר צ'וזר החצוב באבן, בנאות מדבר יפיפיות, ובעיר הבירה המסתורית, מוקפת החומה, לו-מונטאנג, הסמוכה מאוד לגבול טיבט. במהלך ימים אלה נצא להליכות רגליות רבות וניכנס לעומק הכפרים ולעומק התרבות הטיבטית הייחודית. בימים 7-8 נלון בעיר הבירה לו-מונטאנג, שגובהה 3,800 מ'.

יום 9  > מלו-מונטאנג חזרה למוסטנג התחתונה-ג'ומסום

היום ניפרד מהממלכה הקסומה וניסע אל העיירה ג'ומסום. לינה בג'ומסום.

יום 10 > חזרה אל פוקהרה- טיסה לקטמנדו

עם בוקר נצא עם הג'יפים חזרה אל פוקהרה, הדרך שבעבר היתה מאתגרת ומתאימה בעיקר להולכי רגל, סודרה בשנים האחרונות ומאפשרת נסיעה מהנה ומהירה בנופים יפיפיים ומעברי ההרים. בערב טיסה מפוקהרה לקטמנדו. לינה בקטמנדו


יום 11 > קטמנדו, בירתה הציורית של הממלכה הגבוהה

יום אחרון בנפאל, נצא לסייר בעיר בהקטאפור (Bhaktapur) "עיר האדוקים", הצמודה לקטמנדו, שהיוותה בירת נפאל במאות ה-14–16. זו עיר שבה הזמן עצר מלכת: עדיין נשות בהקטאפור לובשות פאטאסי, מעין חצאית פלמנקו עשויה מבד אדום-שחור, וקרסוליהן מעוטרים בקעקועים, שמבטיחים להן לעבור את שערי גן העדן. נסייר ברחובותיה העתיקים של בהקטאפור, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, נראה את בתיה שחלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים – חלקם ארוטיים, ונצא לטיול רגלי בגבעות של האזור. נחזור לעיר קטמנדו, ובמידה ויספיק הזמן, נעלה עם המאמינים רבים העולים אל המקדש במדרגות הרבות ומסובבים את גלגלי התפילה אל מקדש סוואימבונאת (Swayambunath) "מקדש הקופים" הנפלא, שזכה לכינוי זה בשל הקופים הרבים שחיים סביבו. ראשיתו מלפני 2,000 שנה והוא הוקם על גבעה ששימשה את הדת העתיקה של תושבי האזור. מאמינים בודהיסטים מאמינים שהמקום הוא נקודת האור והכוח של העמק, ואנו נראה שזו נקודת תצפית נפלאה על העיר וסביבותיה. ארוחת ערב והעברה לשדה לטיסה חזרה.


יום 12 > טיסות הביתה

לפנות בוקר  (1:30 ) נצא בטיסות בינלאומיות אל ישראל, בה ננחת בצהרים.

   

*ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות, מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. 

הטיול יערך עקב הנחיות הקורונה ביעד.

לכל הטיולים המאורגנים לנפאל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
הטיול המקיף לטיבט "על גג העולם", 18 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015