ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאתיופיה-ארץ הנופים הפראיים, תרבויות עלומות ושבטים צבעוניים, 15 ימים

מוזמנים לצאת עמנו לאתיופיה, מדינה רבת גוונים ונופים תרבותיים ואנושיים, ששמרה על עצמאות תרבותית למעלה מאלפיים שנים. ארץ שנתברכה במזג אוויר טרופי, יערות עד, שמורות טבע מרהיבות, נהרות ואגמים, ומאידך מדבריות חמים ונופי טרשים. במסענו נעבור נופים קדומים, נבקר בערי בירה קדומות, כנסיות חצובות בסלע, בהן אוצרות אמנות מרשימים. נכיר שבטי נוודים מסבירי פנים החיים בבקתות קש ומקשטים את גופם בשלל צבעים, כפריים המעבדים את אדמתם בדרך מסורתית קדומה ואוכלוסייה עירונית משכילה. זו הזדמנות פז לערוך היכרות עם מדינה מרתקת שאינה דומה לשום דבר אחר. מקום בו יש הכול, כמובן נכיר את הקשר היהודי והישראלי הודות לסיפורי התנ"ך והעליה מאתיופיה.
זהו מסע בלתי נשכח, אל אחד האזורים שמספרים בצורה האותנטית ביותר את תולדות הכדור שלנו.

   

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באתיופיה?

  

בגלל התוכנית- התכנית בנויה בצורה הגיונית ומאפשרת הכרות מעמיקה עם צפון אתיופה, המשך לדרום אתיופיה הנידח וחזרה ממנו בטיסת קישור לישראל


בגלל הטיסות- טיסות הקישור הפנימיות קצרות ובוצעות אך ורק במקומות ההכרחיים

 
בגלל חגיגת המסקל- באוקטובר חגיגת המסקל באדיס אבבה! מרתקת ובלתי צפויה החגיגה הזו סוחפת את קהל המטיילים! 

טימקט באקסום מרתק ונוח לצפייה מכל המקומות האחרים. מתחם הצפייה בטוח והצפיפות אינה גדולה כמו גונדר כך שניתן לצלם להסריט ולצפות בנוחות.


בגלל המפגש עם השבטים האותנטיים – מפגש מעמיק, מרתק ובלתי אמצעי עם שבטי הדרום המדהימים של דרום אתיופיה ועמק האומו. 


בגלל שמבקרים בשמורת סימיאן – בתכנית שלנו נכלל גם ביקור בשמורת הטבע המקסימה בצפון אתיופיה שמורת סימיאן. 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתו 
Facebook Favorites

מסלול הטיול לאתיופיה


  

יום 1> ת"א – אדיס-  לליבלה

טיסת לילה + טיסת פנים תביאנו ללליבלה בירתו של המלך לאליבלה, מהמאה ה12. לאליבלה הדיח את שושלת מלניק וכדי לזכות באהדת בני ארצו חצב המלך בעירו את "ירושלים החדשה" ; אתר מדהים  הכולל 11  כנסיות חצובות בסלע הטוף הצבעוני. הכנסיות מחוברות ביניהן במעברים ומנהרות, שנועדו להגן על התושבים שגרו מתחת לפני השטח. נרד לביקור ב"פטרה של אפריקה"  שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. שמות הכנסיות והעצמים הגיאוגרפיים מסביב לקוחים משמות אתרים המוכרים לנו סביב ירושלים.   נלון  יומיים בלליבלה. 

 
 
יום 2 >לליבלה.

יום נוסף בלליבלה הקסומה והמקודשת. נקדיש את הבוקר לביקורים בכנסיות שטרם דרכה כף רגלינו בהם ולאחר מכן ניסע במעלה אחד הרכסים עד למחציתו כדי להעפיל משם לכנסיית אשטון מרים המקודשת. נצפה בשקיעה ממרום הרכסים בגובה של 3000 מטר על העמק המבותר תחתינו. 


יום 3> לליבלה – גונדאר 

ניסע מלליבלה לגונדר. היום כולו יהיה בדרכי הרים פראיות, כפרים עתיקים ובהם עובדי אדמה שכפי שעשו אבות אבותיהם, מעבדים אותה ומטייבים אותה. הדרך תסתיים בגונדאר הסמוכה לכפרי "ביתא ישראל" ועיר מיוחדת בזכות עצמה. לינה בגונאדאר (350 ק")

  

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

      צילום: אבי בלום

יום 4> אקסום סימיאן

נצפין ונעלה בנסיעה אל רכס הרי סימיאן לטיול בשמורת הטבע, העוטפת חבל ארץ הררי שנופיו המדהימים מכסים רכס מבותר ופסגותיו נישאות לגבהים מעל 4500 מ', מהם נופלים מצוקים תלולים לתהומות קניונים אדירים. נטייל ברכב וברגל בין הגאיות והעמקים הצופים לעבר הפסגות המרהיבות של השמורה המיוחדת. נצפה בבעלי החיים המיוחדים לאזור הררי זה, ועל להקות קופי ג'ילדה האחרונים שנותרו בעולם וניזונים משורשי שיחים ועצים. לינה בסימיאן.

 

יום 5> סימיאן לגונדאר

נצא בנסיעה מהרי הסימיאן לגונדאר נצא להכיר את העיר המפורסמת., בדרך נעצור באחד הכפרים של הקהילה היהודית "ביתא ישראל" ונבקר בבית הכנסת שנותר. נמשיך מכאן לגונדאר, נטייל במתחם המלכותי שנבנה בימיו של הקיסר פאסילידס סביב שנת 1635. נבקר בכנסיית "דברה ברהנה סלהסי", המעוטרת בציורים המיוחדים, אופייניים לאומנות האתיופית של המאות 19-18. נלון בגונדאר

 

יום 6> גונדאר – בהר דאר (חגיגות המסקל)

עם שחר נצטרף לחוגגים בחגיגה הדתית הגדולה של חג המסקל (בספטמבר והטימקט בינואר )בגונדאר. הנערכת בעיר בתאריך זה. מראה מדהים של תפילות, הדלקת משואה והמוני חוגגים. לאחר ארוחת הבוקר נדרים לבהר דאר "היישוב ליד המים".. נלון בבהר דאר.

 

יום 7> בהר דאר

נקדיש את היום לביקור במפלי הנילוס הכחול הנמצאים לא הרחק ממוצא הנהר מימת טאנה. זהו המקור השני בחשיבותו של הנילוס (אחרי ימת ויקטוריה), ומראה המפלים אליהם נגיע בהליכה רגלית הוא מרהיב. נרד לשייט יפה באגם טאנה, ממנו יוצא הנהר באתיופיה. נבקר בכנסיית אורה-קידנה הבנויה על חצי האי זגה ונתרשם מציורי קירותיה של הכנסייה, המעוטרים בסצנות הלקוחות מספרי התנ"ך, ומעשה הבאת לוחות הברית לאתיופיה. לינה בבאהיר דאר

 

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

      צילום: אבי בלום

יום 8> באהיר דאר – אדיס אבבה

נשלים את הביקור בבאהיר דאר ונטוס לאדיס אבבה בצהרים , נבקר במרקאטו. השוק הגדול במזרח אפריקה.

יום 9> אדיס אבבה- ארבה מינץ'

נקדיש את הבוקר לאתרי בירת אתיופיה ובינהם כנסיית השילוש הקדוט והמוזיאון הלאומי בו נמצאת "לוסי"בת ה2 מליון שנה והיא החוליה שקישרה בין הקוף לאדם הקדמון ושנמצאה באגמי השבר שהיו בנתיב הנדידה של בני מינה לכיוון צפון. לקראת הצהרים לארבה מינץ', בירת הדרום. את אחר הצהריים נקדיש לסיור באזור המעיינות הפורצים מהמצוק ונשקיף אל "האגמים התאומים" . נלון בארבה מינץ'.

 

יום 10> סביב ארבה מינץ'

עם הגיענו נצא לשייט באגם צ'אמו. הדרומי בין האגמים התאומים. נשוט בין קרוקודילים והיפופוטמים החיים בשלווה. אחר הצהרים נעפיל באמצעות רכבי השטח אל מקום מושבם של שבטי הדרזי. נבקר בשוק השבועי שלהם ו"המצלמות" יתחילו לתקתק...נחזור ללינה בארבה מינץ'.

 

יום 11> ארבה – מינץ' – טורמי

במימי נתארגן בג'יפים ונצא בדרכנו דרומה מארבה מינץ' . נעצור בשוק השבועי של שבטי קונסו, לכאן מגיעים בני הפלגים השונים כדי להיפגש פעם בשבוע , להחליף חוויות וידיעות, ולמכור את תוצרתם הצנועה; מעט ירקות, מספר ביצים, תרנגולות וגם תכשיטים תוצרת בית. נמשיך לעמק נהר האומו ונפגוש את בני שבט ארבור, המתפרנסים מרעיית בקר. הנשים מצטיינות בתכשיטיהן הצבעוניים, והילדים מגינים על ראשם בעזרת קסדת עור מוזרה. בשני הלילות הקרובים נלון בלודג' בטורמי .

 

יום 12> טורמי- שבטי נהר האומו – טורמי

עמק הנהר אומו, החוצה בסערה את העמק הערבתי, מאכלס מגוון שבטים ומסורות. נבקר את שבט דסאנץ', הדרומי בשבטי האומו, אשר בניו מנהלים אורח חיים מעניין המאפשר להם לשרוד שנות בצורת ארוכות בעזרת הדגה של אגם טורקאנה. נבקר בכפרם של בני שבט האמר, החיים בחלק היותר פורה של עמק האומו . נשוטט בין דוכני השוק השבועי של בני השבט ונתרשם משערן של הנשים, המשוח באדמה חומה. עם ערב נשוב ללודג' בטורמי.

 

יום 13> טורמי –ג'ינקה

עם בוקר ניסע לאזור שבטי המורולה, החיים במישורי הסוואנות, בסוכות הבנויות במעגלים סביב מרכז הכפר. במידה ויהיה זמן נבקר את אנשי הקארו, הצובעים את גופם בצבעים עזים ובסמלים ייחודיים אותם מפיקים ממינרלים ומשורשים של שיחים או עצים,. שבטים אלו ניזונים מצייד ולקט מעצי פרי. נמשיך וניסע צפונה, בין כפרים קטנים לעיירה ג'ינקה. נבקר במוזיאון מקומי, המציג את המגוון המופלא של תרבויות שבטי האזור. נלון בג'ינקה.

 
יום 14> ג'ינקה

נתחיל את יומנו בטיול בתחום הנדידה של שבט המורסי מהמיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה, נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות, המושחלות בשפתן התחתונה. מתפקידן של הדסקיות הוא למנוע מ"עין הרע" לחדור אל תוך הגוף. בפועל הופעתן המוזרה של הנשים הרתיעה בעבר את סוחרי העבדים . האזור הנידח בו נודדים בני המורסי הוכרז כשמורת טבע, מאגו פארק, העשיר במינים רבים של בעלי חיים. נמשיך עם הג'יפים לעיירה קי אפאר ונפגוש את בני שבט ארי ושבט באנה ביום שוק השבועי לקראת ערב נגיע ללינה בגינקה

יום 15> ג'ינקה – אדיס – תל אביב

נערוך בבוקר ביקור בשבט ההארי המצוי בכניסה לג'ינקה ונלמד איתם כיצד אופים לחם מקומי. נחזור בטיסה לאדיס אבבה, נקבל חדרים במלון, נחליף כוח ונתארגן לארוחת ערב חגיגית ומופע פולקלור לסיכום הביקור באתיופיה המופלאה והרב גונית. חזרה הביתה. ננחת בנתב"ג אור לבוקר היום ה16 לטיול.

 
* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול (המסלול בדרום יקבע לפי ימי שוק וטקסים ולא תמיד לפי התכנית) .

  

לכל הטיולים המאורגנים לאתיופיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מקיף לאתיופיה משולב רכבי שטח ואוטובוס, 14 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015