ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאתיופיה-ארץ הנופים הפראיים, תרבויות עלומות ושבטים צבעוניים, 14 ימים

טיול מאורגן לאתיופיה ייקח אתכם אל מדינה רבת גוונים ונופים תרבותיים ואנושיים, אשר במשך למעלה מאלפיים שנים שמרה על עצמאות תרבותית. ארץ שנתברכה במזג אוויר טרופי, יערות עד שמורות טבע מרהיבות, נהרות ואגמים, ומאידך  מדבריות חמים ונופי טרשים. במסענו נעבור נופים קדומים של הרי גרניט, נופי אבני חול והרי געש.  נבקר בערי בירה קדומות, כנסיות חצובות בסלע, בהן אוצרות אמנות מרשימים. נכיר שבטי  נוודים מסבירי פנים החיים בבקתות קש, מקשטים את גופם בשלל צבעים, כפריים  המעבדים את אדמתם  בדרכי מסורותיהם הקדומות ואוכלוסייה עירונית משכילה.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באתיופיה?

  

בגלל התוכנית- התכנית בנויה בצורה הגיונית ומאפשרת הכרות מעמיקה עם צפון אתיופה, המשך לדרום אתיופיה הנידח וחזרה ממנו בטיסת קישור לישראל


בגלל הטיסות- טיסות הקישור הפנימיות קצרות ובוצעות אך ורק במקומות ההכרחיים

 
בגלל חגיגת המסקל- באוקטובר חגיגת המסקל באדיס אבבה! מרתקת ובלתי צפויה החגיגה הזו סוחפת את קהל המטיילים! 

טימקט באקסום מרתק ונוח לצפייה מכל המקומות האחרים. מתחם הצפייה בטוח והצפיפות אינה גדולה כמו גונדר כך שניתן לצלם להסריט ולצפות בנוחות.


בגלל המפגש עם השבטים האותנטיים – מפגש מעמיק, מרתק ובלתי אמצעי עם שבטי הדרום המדהימים של דרום אתיופיה ועמק האומו. 


בגלל שמבקרים בשמורת סימיאן – בתכנית שלנו נכלל גם ביקור בשמורת הטבע המקסימה בצפון אתיופיה שמורת סימיאן. 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתו 
Facebook Favorites

מסלול הטיול לאתיופיה


 

  

יום 1> תל אביב – אדיס אבבה

נמריא מתל אביב לאדיס אבבה בטיסת בוקר. ננחת באדיס בשעות הצהרים ולאחר ההתארגנות בשדה התעופה. נצא לסיור בבירת אתיופיה. נתרשם מאופי העיר ונבקר במוזיאון הלאומי והאתנוגראפי, בו מוצגת "לוסי", השלד שנחשף במחוז אפר, ומייצג את האישה שהחלה לצעוד על 2 רגליה. מעבר לכך ככול שהזמן יאפשר, בקתדראלה הגדולה בהר אנטטו-השילוש הקדוש. לינה באדיס אבבה.
בחודש אוקטובר נחגוג עם ההמונים את חג המסקל (Meskel ) במהלכו נחזה בהדלקת המשואה הגדולה בכיכר מסקל במרכז אדיס.

 

יום 2> אדיס – אקסום (חג הטימקט)

על פי האמונה הנוצרית וכן לפי פלגים מסוימים ביהדות, באקסום צפון ארון הברית, אליה הועבר לאחר חורבן בית המקדש. בחג זה מוציאים מכל הכנסיות באתיופיה את ההעתק של ארון הברית ועורכים תפילות המוניות וססגוניות. זהו אירוע אותנטי במיוחד, המאפשר להבין את תרבותה של אחת העדות הנוצריות הקדומות בעולם, הקשורה במהותה למסורת היהודית. נבקר גם במתחם האובליסקים, בכנסיית ציון הקדושה ובמוזיאון המקומי הקטן בו נוכל להתרשם מהתצוגה של הפריטים הארכיאולוגיים השונים שהתגלו באזור.
בטיול חודש ינואר נצטרף לאלפי החוגגים בשעת בוקר מוקדמת את חג ההתגלות האתיופי, הטימקט (Timkat). לינה באקסום .

 
יום 3> אקסום סימיאן

בשעות הבוקר נחזה נדרים ונעלה בנסיעה אל רכס הרי סימיאן לטיול בשמורת הטבע, העוטפת חבל ארץ הררי שנופיו המדהימים מכסים רכס מבותר ופסגותיו נישאות לגבהים מעל 4500 מ', מהם נופלים מצוקים תלולים לתהומות קניונים אדירים. נטייל ברכב וברגל בין הגאיות והעמקים הצופים לעבר הפסגות המרהיבות של השמורה המיוחדת. נצפה בבעלי החיים המיוחדים לאזור הררי זה, ועל להקות קופי ג'ילדה האחרונים שנותרו בעולם וניזונים משורשי שיחים ועצים. לינה בסימיאן

 
יום 4 > סימיאן לגונדאר

נצא בנסיעה מהרי הסימיאן לגונדאר נצא להכיר את העיר המפורסמת., בדרך נעצור באחד הכפרים של הקהילה היהודית "ביתא ישראל" ונבקר בבית הכנסת שנותר. נמשיך מכאן לגונדאר, לינה: גונדאר

 

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

      צילום: אבי בלום

יום 5 > גונדאר ואתריה – נסיעה לבהר דאר

נטייל במתחם המלכותי שנבנה בימיו של  הקיסר פאסילידס סביב שנת 1635.  נבקר בכנסיית "דברה ברהנה סלהסי", המעוטרת בציורים המיוחדים, אופייניים לאומנות האתיופית של המאות 19-18. בעות הצהרים נמשיך מכאן לבהא דאר. מהגבעה הגבוהה נצפה על מוצא הנילוס הכחול מימת טאנה, המתחיל לזרום מכאן לעבר מפגשו בסודאן עם הנילוס הלבן ויצירת הנהר האדיר הזורם צפונה למצרים.  לינה בהר דאר  

 

יום 6  > בהר דאר 

 לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעבר מפלי הנילוס הכחול. סדרת מפלים מרהיבה של הזרוע השנייה בחשיבותה לנילוס.  נמשיך מכאן  לשייט יפה באגם טאנה,.  נבקר בכנסיית אורה-קידנה   הבנויה על חצי האי זגה  ונתרשם מציורי קירותיה של הכנסייה, המעוטרים בסצנות הלקוחות מספרי התנ"ך, ומעשה הבאת לוחות הברית לאתיופיה.  נלון בבהר דאר.

 
יום 7 > בהר  – לליבלה

נמריא מבהר דאר ללליבלה. ללליבלה  הייתה בירתו של המלך לאליבלה, מהמאה ה12. לאליבלה הדיח את שושלת מלניק וכדי לזכות באהדת בני ארצו חצב המלך בעירו את "ירושלים החדשה" ; אתר מדהים  הכולל 11  כנסיות חצובות בסלע הטוף הצבעוני. הכנסיות מחוברות ביניהן במעברים ומנהרות, שנועדו להגן על התושבים שגרו מתחת לפני השטח. נרד לביקור ב"פטרה של אפריקה"  שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. שמות הכנסיות והעצמים הגיאוגרפיים מסביב לקוחים משמות אתרים המוכרים לנו סביב ירושלים.   נלון  בלליבלה.

 

יום 8 >לאליבלה – אדיס אבבה – אוואסה

נטוס מלאליבלה לשדה הפנימי באדיס אבבה, כאן יחכה לנו אוטובוס ממוזג ואיתו נתחיל לרדת דרומה לכיוון אגמי השבר הגדולים. הנסיעה יחסית ארוכה אבל במהלכה נבצע עצירות בכפרי הרמה האתיופית ונצפה על אגמי הלוע הגדולים. לקראת ערב נגיע לאוואסה המצויה על אחד האגמים הגדולים באזור ומשמשת אתר נופש מכיוון שזהו האגם היחידי בכל אפריקה המאפשר רחצה במימיו. כאן נלון בריזורט מפנק.

 

יום 9> אוואסה – שבט הדורזי – ארבה מינץ

נבקר בשוק הדייגים של אוואסה ומכאן נצא דרומה. נעלה לביקור שבט הדורזה (Dorze) שבעמק האומו, בדרום אתיופיה הוא שבט מעניין שנודע ביכולת האריגה שלו. השבט חי בכפר עם מגורים מיוחדים במינם. בכפר צ'נצ'ה חיים בני השבט בתוך בתים קצת מוזרים שמזכירים ראש של פיל, כוורת דבורים ענקית או מעין איגלו אפריקאי. נגיע ללינה בארבה מינ'ץ בירת אזור דרום אתיופיה

 

יום 10> ארבה מינץ – שייט באגם צ'אמו – טורמי 

עם בוקר נצא לשייט באגם צ'אמו. נשוט בין תניני יאור ענקיים והיפופוטמים החיים בשלווה במימי האגם. נמשיך לעמק נהר האומו ונפגוש את בני שבט בנה וההאמר המתפרנסים מרעיית בקר. הנשים מצטיינות בתכשיטיהן הצבעוניים, והילדים מגינים על ראשם בעזרת קסדת עור מוזרה. בשני הלילות הקרובים נלון בלודג' בטורמי. .

 

 יום 11>  טורמי- שבטי נהר האומו – טורמי 

עמק הנהר אומו, החוצה בסערה את העמק הערבתי, מאכלס מגוון שבטים ומסורות. נבקר את שבט דסאנץ', הדרומי  בשבטי האומו, אשר בניו מנהלים אורח חיים מעניין המאפשר להם לשרוד שנות בצורת  ארוכות בעזרת הדגה של אגם טורקאנה.  נחזור לנבקר בכפריהם של בני שבט האמר, החיים בחלק היותר פורה של עמק האומו . נשוטט בין דוכני השוק השבועי של בני השבט ונתרשם משערן של הנשים, המשוח באדמה חומה. עם ערב נשוב ללודג' בטורמי.   

 

יום 12> טורמי –ג'ינקה 

עם בוקר נמשיך עם הג'יפים לעיירה קי אפאר ונפגוש את בני שבט ארי ושבט באנה  ביום שוק השבועי  נגיע. במידה ויהיה זמן נבקר את אנשי הקארו, הצובעים את גופם בצבעים עזים ובסמלים ייחודיים אותם מפיקים ממינרלים ומשורשים של שיחים או עצים,. שבטים אלו ניזונים מצייד ולקט מעצי פרי. נמשיך וניסע צפונה, בין כפרים קטנים  לעיירה ג'ינקה הגדולה בעיירות האזור. נלון בג'ינקה. 

    
יום 13> שבט המורסי

נתחיל את יומנו בטיול בתחום הנדידה של שבט המורסי  מהמיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה, נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות, המושחלות בשפתן התחתונה. מתפקידן של הדסקיות הוא למנוע מ"עין הרע" לחדור אל תוך הגוף. בפועל הופעתן המוזרה של הנשים הרתיעה בעבר את סוחרי העבדים . האזור הנידח בו נודדים בני המורסי הוכרז כשמורת טבע, מאגו פארק, העשיר במינים רבים של בעלי חיים. נחזור מכאן לג'ינקה ונבקר במוזיאון המיוחד לכפרי האזור הנחשב כאתר מורשת של אונסק"ו. לינה בג'ינקה.

 
יום 14> ג'ינקה – אדיס – תל אביב

נשלים את ביקורנו בדרום אתיופיה,  נעבור לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה הביתה בטיסת קישור דרך נמל התעופה של אדיס אבבה.

 

אופציה להמשך :טיול בטיגרה ובמדבר הדנקיל

 

טיול למדבר דנקיל

 

יום 15> אדיס אבבה טיסה למקלה– אאמדאלה (מדבר הדנקיל) שקע הדאלול ומדבר המלח

נטוס מאדיס לבירת טיגרה הצמודה לגבול אריתריאה, מקלה. עם הנחיתה נחבור לרכבי 4X4 ואיתם נצא ליום נסיעה ארוך דרך ווקרו וביראללה אשר במורדות הרמה הגבוהה של הרי טיגרה בואכה המדבר ושקע הדאנקיל. מדובר על אחד האזורים הקשים והחמים באפריקה למחיה. כאן נמצא שבט אפאר אשר אנשיו החמושים גם ילוו אותנו. נצא מזרחה אל אגם אסאלה המזכיר מאד את הסלאר בבוליוויה. משטחי מלח עצומים של אגמים מלוחים. במקום מתבצעת חציבה של גושי מלח כמו לפני אלפי שנים. החום הרב והקרינה החוזרת מהמשטחים הלבנים של המלח אף עושים את מלאכת החציבה שנעשית בידי אנשי האפאר לקשה יותר. נראה גם את הקרוואנים, אותן שיירות גמלים הנושאים על גבם את המלח כמו בימים הקדומים ביותר, בדרכם אל הרמה האתיופית. נמשיך מכאן אל הפלא הוולקני של הר הדלול. ההר הוא למעשה פקק גפרית עצום שהתפרץ אל פני השטח ביוצרו צבעים מרהיבים, יחד עם אגמי גפרית מבעבעים. הלינה באמאדאללה על גבי מיטות ומתחת לכוכבי השמים.

 
יום 16 > אגם אסאלה והר הגעש ארטא אללה

נסיעה מהמדאלה בדרך נוף בזלתי מדברי דרך אגם אסאלה והמעיינות החמים בבאחילי אל הכפר אל דום שלמרגלות ההר אלה. כיום אפשרי לעלות באמצעות רכבי השטח עד סמוך מאד לפסגת הר הגעש. עם הפריקה מהרכב נעלה כחצי שעה לעבר, הר געש פעיל ונצפה בקלדרה הרותחת בלבה. זהו אחד משיאי הטיול! לאחר שנצפה בתופעות המדהימות נתמקם ללינה נוספת בקמפינג בשולי הלוע כ400 מ' ממנו על גבי מזרונים בשקי שינה תחת שמי הלילה באחד המקומות הנידחים באפריקה ובעולם כולו- תחת שמי הלילה, מלון של אלפי כוכבים.

הערה – ב2017 שינתה התפרצות את פסגת ההר ויצרה לוע וולקני נוסף. כתוצאה מתנאים העשויים להשתנות באופן פתאומי ייתכן כי הטיפוס להר יבוטל או יבוצע באופן חלקי בהתאם לשיקול המדריך בהתייעצות עם המלווים המקומיים.

  
 
יום 17 > ארטא אללה – מקלה

לאחר בוקר במורדות הר הגעש ובתקווה שצפינו בלבה בחשיכה, נחזור לצפות בפלא ונרד בחזרה למאהל הבסיס לרגליו. מכאן נחזור ברכבי השטח דרך כפרי האפאר אל מקלה אשר אליה נטפס דרך מתלולי הרמה האתיופית בחזרה לגובה 2400 מ'. נגיע למקלה בשעות הערב ובה נלון

 

יום 18 > מקלה- אדיס אבבה – תל אביב

נקדיש את הבוקר לבירת מחוז טיגרה המיוחד המצוי בסכסוך מתמשך בין אתיופיה לאריתריאה. נבקר במוזיאון ע"ש יוהאנס ה4 המוקדש להיסטוריה של האזור. בשעות אחר הצהרים נטוס ממקלה לאדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לישראל. ננחת בתל אביב בשעות הערב המאוחרות.

 

עלות: 995 $ לאדם בחדר זוגי.
תוספת יחיד – 140 $

 

המחיר כולל:

  • טיסה אדיס אבבה - מקלה ובחזרה בקישור לטיסה לתל אביב
  • מלונות בדרגת תיירות ותיירות טובה. 2לילות קמפינג באזור מדבר דאנקיל
  • כלכלה: מלאה. להוציא הערב האחרון במקלה
  • תחבורה: ג'יפים עם נהגים
  • כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית
  • מלווה מקומי דובר אנגלית.
  • מעל 9 מטיילים יצטרף מדריך הטיול הישראלי לקבוצה
  • מסי נמל והטלי בטחון הידועים היום : 230$ (עלות מדויקת תיקבע ביום הכרטוס)
     

הערה: הטיול ייערך בתנאי שדה לא פשוטים! כולל 2 לינות שטח ללא אפשרות למקלחות ושירותים מסודרים!

ייתכן שהטיול יתקיים בכיוון ההפוך

   
* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות,  מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

-בכניסה לאתיופיה נידרש חיסון. נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפני יציאתכם

לכל הטיולים המאורגנים לאתיופיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מקיף לאתיופיה משולב רכבי שטח ואוטובוס, 14 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015