ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לצפון קוריאה 12 יום כולל החגים הלאומים

טיול לצפון קוריאה ? כן!.
נכון, זה לא טריוויאלי אבל במחשבה שניה, למה לא?
הפעם נצא לטיול עומק ראשוני למדינה המסוגרת, טיול המתאים לסקרנים שבינינו,
המוכנים למאמץ ולהרפתקה שכרוכים במסע לעולם אחר ומאתגר.
כאן נזכה בהזדמנות נדירה להיפגש עם עולם מרתק, בו טרם ביקרנו.

לפיונגיאנג נגיע דרך בייג'ין. כאן גם נקבל את הויזה לצפון קוריאה.
כל האישורים נעשו כמובן מבעוד מועד.

Facebook Favorites

מסלול טיול מאורגן לצפון קוריאה


 


יום 1+ יום 2> תל אביב- בייג'ין- פיונגיאנג

נמריא מנתב"ג דרך יעד בינים ונטוס לבייג'ין. נחיתה בשעות הבוקר נקבל את הויזה לצפון קוריאה ובצהרים נטוס לפיונגיאנג בירת הרפובליקה הדמוקרטית של צפון קוריאה. עם הגעתנו ניפגש עם הצוות המקומי שילווה אותנו בטיול, ונצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. נתרשם מהשדרות הרחבות והמבנים המאפיינים את התרבות המקומית. נבקר באתר מונסודה המציג לראווה את פסליהם הענקיים של אבות האומה, קים איל סונג ובנו קים ג'ונג איל. נמשיך לקשת הנצחון - מונומנט מרשים המנציח את ההתנגדות הקוריאנית לכיבוש היפני בשנים 1925 עד 1945. לקראת ערב נגיע למלוננו הבנוי על אי בנהר החוצה את פיונגיאנג.

 

יום 3> האזור המפורז בין שתי הקוריאות (DMZ)

נדרים מבירת צפון קוריאה אל גבולה החם עם אחותה הדרומית. 

נבקר בעיר הגבול קאסונג, שהיתה בירת ממלכת קוריאה בימי הביניים, ובמאה ה 20 היתה לזירת קרב שהשתולל כאן והחל את הפלישה הקומוניסטית בדרכה ל"שחרר" את כל קוריאה.
כיום קאסונג היא עיר תעשיה הממוקמת ליד השטח המפורז (DMZ-Demilitarized Zone) המפריד בין שתי הקוריאות. נלמד את תולדות המלחמה "הנשכחת", ותוצאותיה ונבקר בכפר פנמומג'ום, כאן נחתם ההסכם שסיים את המלחמה האכזרית שארכה שלש שנים . נבקר גם בבית היחיד ששרד שלם מאז ובו לחצו ידיים נציגי האו"ם וצפון קוריאה ועל כן נקרא היום "מוזיאון השלום".
מכאן ניסע לביקור במוזיאון ההיסטורי של קוריו הממוקם בתוך מבנה היסטורי שהיה המכון הלימודי המרכזי בתקופת שושלת קוריו ( 918-1392 לספירה) שהקימה בקאסונג את בירתה. משמה של השושלת נגזר שם המדינה קוריאה . המוזיאון שהוא "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו מציג את תורת קונפוציוס שקיבלה בקוריאה אופי מיוחד. יותר מאלף מוצגים מחומרים שונים מציגים את ההישגים המדעיים והאמנותיים בתקופת שושלת קוריו. בצהרים נתנסה בארוחה קוריאנית מסורתית- Pansanggi המורכבת ממספר קערות קטנות שבהן ניתן למצוא דג ומנות מגוונות של ירקות שונים . מכאן ניסע לגשר האבן העתיק סונג'וק שנבנה ב-1290 בתקופת שושלת קורי, והוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת העולם. לקראת ערב נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

 

יום 4> שמורת הר מיויאנג

עם בוקר נצא מהבירה ליום בטבע, הפעם בשמורת הר מיויאנג - הר הניחוח המיסתורי . נטייל בשמורה המצטיינת בנוף יחודי וחי וצומח אנדמי שחלקו בסכנת הכחדה. כמו כן מצויים באתר מבנים היסטוריים בני 1000 שנה. האתר הוכרז "שמורה ביוספרית עולמית" ע"י אונסק"ו. נבקר בתערוכה "הבין לאומית לידידות" קומפלקס ענק המכיל מתנות שניתנו למושלי קוריאה לדורותיהם. מגג המבנה , על כוס קפה, נזכה לתצפית יפה על ההרים והסביבה. נמשיך למקדש ההיסטורי הבודהיסטי פויהון שנבנה בשנת 1042 . אחר הצהרים נחזור לפיונגיאנג ונבקר בבית הקברות של קדושי המהפכה שנפלו במלחמות נגד היפנים. כל קבר בו מעוטר בפסל ברונזה של הנופל. המקום משמש גם כנקודת תצפית נהדרת על העיר. לקראת השקיעה נעלה לתצפית מעניינת ממגדל ג'צ'ה, המיתמר לגובה 170 מ', ונבנה לכבוד יום הולדתו ה 70 של המנהיג הדגול קים איל סונג. נסיים את היום בביקור בבר בירה שם נטעם מהתוצרת המקומית. נלון בפיונגיאנג

  

יום 5> פיונגיאנג.

את היום נקדיש לפיונגיאנג ותרבות צפון קוריאה. נעלה לגבעת ארמון החינוך ונזכה במבט על פעילות ילדי העיר ברחבת המבנה המפואר . נרד לכיכר קים איל סונג, מהרחבות בעולם, המארחת את המצעדים ההמוניים בחגיגות הרפובליקה העממית. סביב הכיכר ניצבים בגאון מבני הממשל. נבקר בגלריה לאמנות יפה ובאולפני הסרטים של קוריאה, כאן מפיקים את הסרטים המציגים לאזרחים ולעולם את סגולותיה של הרפובליקה. נבקר בבנין הספריה הלאומית שנבנה בסגנון מסורתי על שפת נהר הטאדונג בשנת 1982 לציון יום הולדתו ה-70 של קים איל סונג . נטייל בפארק המזרקות המרשים ובארמון הילדים המוקדש לפעילויות העשרה לתלמידים בתחומי ספורט, אמנות ושפות ואם יתאפשר נחזה במופע ילדים. נעלה לגבעה עליה ניצב הצריף בו נולד קים איל סונג, מכאן נהג להשקיף על העיר הנפרשת תחתיו. נבקר בצריף, ועם ערב נשוב למלוננו.

 

יום 6> וונסאן , סונגדאון , חווה קוופרטיבית - הר קומגאנגסאן

נצא מפיונגיאנג מזרחה אל מפרץ וונסאן, שלחוף ים יפן. בדרכנו נעצור לביקור במפלי אולים המרשימים. נטייל בכיכר המרכזית של העיר וונסאן ונתרשם מעיר הקייט המטופחת. נבקר בסונגדואון, מרכז פעילויות מפואר המיועד לילדי צפון קוריאה וילדים מכל העולם, ונקבל הסברים על דרך החינוך המיוחדת של ילדי הרפובליקה. נמשיך לביקור בחווה קואופרטיבית שהוקמה ע"י קים ג'ונג איל כמודל לקולחוז סוציליסטי קוריאני. נפגש עם משפחה מקומית, נשמע הסברים על אופי החיים בחווה ואם יתאפשר נצטרף אליהם לעבודות השדה. אחר הצהרים ניסע לשמורת הר קומגאנגסאן, כאן נלון.

 

יום 7> שמורת הר קומגאנגסאן

היום נצא לטעום מהטבע הנפלא של צפון קוריאה. נצא לטייל לאורך מפלי קוריונג, הנופלים מגובה 74 מטר בין המצוקים האדירים של ההר. אחרי ארוחת צהרים נטייל לחופי אגם סאמיל המוקף במצוקים חשופים הנופלים בחדות אל הגנים הירוקים שלחופי המים הכחולים. בסוף היום נשוב למלוננו.

 

יום 8> וונסאן - פיונגיאנג

נשלים את טיולינו בשמורת קומגאנגסאן ונשוב לחוף וונסאן. נתרשם מאופי בילויי החוף של המקומיים וניסע לביקור באגם סיג'ונג. לכאן היו באים בני המשפחה המלכותית לנפוש ולצוד. נבקר בתחנת הרכבת הישנה של וונסאן, הנצבת ליד התחנה המודרנית המפוארת. אחר הצהרים נשוב לפיונגיאנג .

נלון בפיונגיאנג

 

יום 9> ביקור בבית ספר- נאמפו- קולחוז צ'ונגסאן

נתחיל את היום בביקור בבית ספר יסודי שם ניתן לראות את הילדים מתרגלים תרגילי ספורט שונים ומרשימים לכל תשואות הקהל. מכאן נצא לבקר במבנה הגדול והמרשים של הספריה הנושאת את השם בית הלימוד העממי הגדול. בצהרים ניסע לאורך נהר טאדונג לנאמפו, עיר הנמל שממערב לבירה. כאן נוכל לראות את תנופת הבניה הסוציאליסטית לצד שכונות פחות מפוארות. נבקר במפעל מעניין המייצר מים מינראלים מוגזים. המפעל ניצב מעל מעיין מים העשירים בבועות של פחמן דו חמצני, אותו הוא מבקבק ישר מהטבע.

מנאמפו ניסע לבקר בקולחוז צ'ונגסאן. נתרשם מאופי החווה וניפגש עם החקלאים המאושרים שזכו לביקורו של המנהיג הנערץ וללמוד ממנו את משנתו החקלאית. נלון בנאמפו.

 

יום 10> נאמפו- פיונגיאנג

נקדיש עוד בוקר לאזור נאמפו. ניסע לבקר בסכר הגדול המפריד את הים משפך נהר טאדונג. מערכת מרשימה של 36 סכרים באורך כולל של 8 קילומטר, עם 3 תאי שייט להרמת האוניות. הסכר נחשב הישג כביר לקוריאה הצפונית, ומשמש לעתים רבות כרקע בשידורי החדשות בטלוויזיה הצפון קוריאנית. מכאן נשוב לפיונגיאנג ונרד לבקר באחת מתחנות המטרו המפוארות של הבירה.

בתחנות הפתוחות לזרים ניכרת השקעה רבה בעיצוב והן כוללות נברשות מפוארות וציורי קיר המפארים את האדם העמל. כל תחנות הרכבת התחתית בנויות בעומק רב מתחת לאדמה, לעתים יותר מ-100 מטרים, מה שהופך אותה לרכבת התחתית העמוקה בעולם. נבקר במוזיאון מלחמת הנצחון של המולדת המציג את מלחמת קוריאה מזווית קוריאה הצפונית . בין המוצגים המענינים נראה את אנית הצי האמריקאית US Pueblo שנשבתה בשנת 1968 עת חדרה למים הטריטוריאליים של צפון קוריאה.
נתרשם מהמונומנט שהוקם לכבוד הקמת המפלגה הקומוניסית ע"י המנהיג הדגול קים איל סונג.
בערב נצא לארוחת פרידה מקוריאה במסעדת ברביקיו הברווז. נלון בפיונגיאנג.

 

יום 11> פיונגיאנג- ביג'ין – תל אביב

בשעות הבוקר טיסה מפיונגיאנג לביג'ין, מכיוון שיש לנו טיסת לילה חזרה לארץ נהנה מיום סיור בביג'ין, נבקר בשוק הפישפשים הפעיל בימי שבת וראשון, נבקר את דובי הפנדה החביבים בגן החיות, נטייל בפארקים היפים ובגלריה 798 אזור תעשיתי גדול שהוסב לגלריות, בתי קפה ומסעדות לאתר לאחר ארוחת ערב ניפרד מביג'ין וניסע אל שדה התעופה. 

ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה בדרכנו חזרה מערבה, הביתה.

 


* הערה: המסלול לעייל מתאר את האתרים לאורך הטיול אך לא בהכרח את סדר הביקורים והנסיעות לאורך הימים.

לכל הטיולים המאורגנים לצפון קוריאה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015