ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול קלאסי-צפון יוון, 8 ימים כולל סלוניקי

זהו טיול לצפון יוון שהינו טיול מרחיב לב ודעת בערש התרבות המערבית, ארצם של אפלטון, פריקלס, פיתגורס והומרוס. יוון. אתרים היסטוריים טבולים בנופי הטבע פראיים, המשובצים בכפרים קטנים ומכניסי האורחים.

ערש התרבות המערבית, ארצם של אפלטון, פריקלס, פיתגורס והומרוס. יוון הורישה לנו את הדמוקרטיה, הארכיטקטורה, האולימפיאדה , הפיסול השירה והתאטרון. בטיולנו נשלב אתרים היסטוריים בנופי הטבע הפראיים בפיליון הציורית, חופי הים, והכפרים הקטנים ומכניסי האורחים בהרי זגוריה.

נתבל באוזו, סופלקי ומוזיקה יוונית.

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לצפון יוון


 

יום 1> ת"א – אתונה – דלפי

נמריא בטיסת בוקר מנתב"ג לאתונה. לאחר התארגנות קצרה נפגוש את האוטובוס ונצא לטייל באתרים החשובים של בירת יוון: כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים ליוון, נעלה לאקרופוליס, סמל תור הזהב האתונאי. נסייר באתר . בהתאם לזמן נראה את האגורה, השוק העתיק ומקדש זאוס, ניסע לכיכר סינטגמה לידה מתנוסס בניין הפרלמנט ואנדרטת החייל האלמוני. ניפרד מאתונה וניסע לביקור באתר המפואר והחשוב של דלפי, מקום האוראקל הקדום, אליו עלו כל גיבורי יוון כדי לקבל עצה. נטייל לרגלי המצוק המרשים, נבקר גם במוזיאון המקומי, המציג את ממצאי האתר (אפשר והסיור כאן יערך בבקר היום הבא) . נלון בדלפי

 
יום 2> חצי האי פיליון

ניסע צפונה לכיוון חצי האי פיליון. נעצור בנמל של וולוס ונעלה לחצי אי הררי גדול עם כפרים קטנים הבנויים על המורדות לכיוון הים הכחול והיפה. נטייל במקריניצה ובעוד כפרים בינות הבוסתנים , הנחלים הקטנים והכפרים היפים.  לינה בכפר פורטריה. 

  

יום 3> חצי האי פיליון- מטאורה

נשלים עוד חצי יום את הטיול בפיליון ונסע מערבה דרך מישורי תסלייה, העיר לאריסה והמורשת היהודית החשובה שלה ונגיע אחה"צ למטאורה- אזור המנזרים התלויים.  מנזרים אלו, אולי אתר התיירות מספר אחד של יוון, - הינם קבוצות מנזרים פעילה, כאשר כל מנזר בנוי בנפרד על שן סלע אדיר קונגלומרט אדיר. ייחודו של האזור במיקומו- היופי הבלתי נשכח של קבוצות המנזרים על ראשי המצוקים ומאחוריהם עמק עמוק ורחב ידיים. נלון בקסטרקי- עיירה הנמצאת מול המנזרים התלויים. ארוחת ערב במסעדה.


 

יום 4> מטאורה- כפרי הזגורייה

 נסע מערבה ונטפס לכוון העיירה מצובו. נטייל ברחובות העיר הצבעונית ואשר תושביה לבושים בלבוש יווני מסורתי. לאחר הפסקה בעיירה ההררית והציורית, נמשיך ונגיע ליואנינה. נטייל ביואנינה – במבצר, בבית הכנסת העתיק ולאורך האגם, משם נסע צפונה לקבוצת כפרים הרריים המכונים "כפרי הזגוריה" . נלון יומיים בכפר מונודנדרי

 

טיולים מאורגנים לצפון יוון טיול לצפון יוון טיול מאורגן לצפון יוון

       צילום: אבי בלום

   

יום 5> טיולי טבע בכפרי זגוריה

בבקר נסע צפונה לכפרי הזגורייה: קבוצת כפרים מרהיבה ביופייה, כאשר המבנים ברובם בנויים לוחות לוחות של אבני צפחה מקומית, יוצרים בתים באווירה של ארכיטקטורה עתיקה. חלק מהכפרים נעזב בעבר וכיום חוזרים המקומיים ומפתחים את הכפרים לצרכי תיירות .אזור הרי הטימפי והקניונים המקיפים אותו וכן הכפרים הציוריים - הפכו את אזור הזגוריה למקום אולי המיוחד ביותר ביוון. נסע לכפר מונודנדרי ושם נלך ברגל דרך המנזר העתיק אל שביל ההולך מעל ולאורך קניון נהר הויקוס העמוק. משם נסע לכיוון הכפר קיפי , היכן שנמצא גשר שלשת הקשתות העותומני מעל נהר הויקוס הזורם בעונת האביב. משם נסע לכיוון הכפר היפהפה מיקרו פפינגו כאשר בדרך נעצור על גשר נהר הוידומטיס ונטייל לאורך הנהר בעל צבע הטורקיז. נחזור ללילה נוסף במלון.

 

יום 6> קסטוירה- אגם פרספה

נצא דרך יואנינה חזרה מזרחה וצפונה על האוטוסטרדה החדשה יחסית לכיוון העיר קסטוריה. עיר יפה וייחודית במערב מקדוניה קרוב לגבול האלבני, בנופים מרהיבים, קרוב לאתרי סקי, גלישות צוקים וטיפוס צוקים, ייחודה במבנה העיר על גבעה הנמצאת בתוך אגם, כמין אי עם חיבור מאד צר ליבשה, בתוך אגם בו נמצאים עופות מיים רבים. העיר הייתה מיושבת ע"י יהודים , אך לאחר הגירוש בשואה לא חזרו לכאן יותר יהודים. נבקר גם במערה הנטיפים הסמוכה לעיר.לאחר שנטייל בעיר, נמשיך צפונה לעבר אגם פרספה Prespa - אגם גדול המפריד בין יוון מקדוניה ואלבניה. נצא לשייט של כשעה באגם המקסים עם טבע ירוק ועשיר. נטייל לאורכו ונלון בכפר הקטן פלאטי. ארוחת ערב במלון עם צמד נגנים.

 

יום 7> מפלי אדסה - וריה- ורגינה- סלוניקי


נסע מזרחה לכיוון העיר אדסה, אחת הערים היפות ביוון. נבקר במפלים הגדולים. נרד דרומה דרך העיר וריה בה חייה בעבר קהילה יהודית חשובה. נמשיך לביקור מרשים בורגינה Vergina- מקום הימצאותם של קברי משפחת המלוכה המוקדונית (אלכסנדר לא נקבר כאן. מקום קבורתו לא נודע). נסייר בקברים המשוחזרים, נבקר מוזיאון עם אוצרות הזהב שנמצאו כאן ונספר את סיפור עלייתו ונפילתו של גדול מצביאי יוון- אלכסנדר הגדול "המוקדוני". משם נמשיך לסלוניקי היפה. בערב נצא למועדון מקומי "טברנה" עם מוזיקה, ריקודים ואוכל טוב לחגוג את סיום הטיול.

 

יום 8> סלוניקי- טיסה לישראל


סיור מודרך בין אתריה החשובים של סלוניקי : הרובע היהודי, המגדל הלבן , המצודה, שער גלריוס ,רוטונדה, באם יאפשר הזמן, יינתן גם מעט זמן חופשי לטייל באופן עצמאי בכיכרות העיר רחובותיה ובשוק. בתום הטיול טיסה חזרה לישראל. ביום זה תנתן ארוחת בוקר בלבד.

שימו לב: בטיול  זה אנו משלבים טיולי רגל קלים בכפרים ובטבע, 2-4  שעות, בחלק מהימים .

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים ליוון
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לצפון יוון ומקדוניה –מסע פולקלור בבלקן/ משולב בהליכות רגל קלות, 7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015