ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לצפון יוון, כולל סלוניקי, 8 ימים

טיול לצפון יוון הפורט על כל החושים ומרחיב את הדעת והלב.ביקור בארצם של אפלטון, אריסטו, פריקלס ופיתגורס מיסדי התרבות המערבית המוכרת לנו היום.מסע באתרים היסטורים טבולים בירוק ונוף פראי שופע מים, המשובץ בכפרים קטנים אותנטים עם תושבים מסבירי פנים.שילוב מושלם של טבע שופע, היסטוריה מרתקת ועבר מפואר כל זה בליווית מוסיקה יוונית שמחה, אוזו, סופלקי וסלט יווני.

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות:  כל השנה, דגש על האביב והסתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לצפון יוון


 

יום 1 >תל אביב- אתונה-דלפי

נמריא בטיסת בוקר מוקדמת מנתב"ג לאתונה. לאחר התארגנות קצרה ניסע עם האוטובוס לאקרופוליס- פאר היצירות של יוון העתיקה. כאן נערוך טיול מקיף באתר (לא כולל ביקור במוזיאון ) נרד מההר ונצא לסיור רגלי בעיר ובסיומו נגיע לרובע פלאקה, רובע השעשועים והאוכל של אתונה מאתונה. בתום הביקור ניסע לכיון דלפי, נבקר בכפר היפה ארחובה . נלון בדלפי.

 

יום 2 > חצי האי פיליון. 

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור באתר המפואר והחשוב של דלפי, מקום האוראקל הקדום, אליו עלו כל גיבורי יוון כדי לקבל עצה. נטייל לרגלי המצוק המרשים, נבקר גם  במוזיאון המקומי, המציג את ממצאי האתר. נמשיך צפונה לכיוון חצי האי פיליון. נעצור בנמל של וולוס ונעלה לחצי אי הררי גדול עם כפרים קטנים הבנויים על המורדות לכיוון הים הכחול והיפה. נטייל במקריניצה ובעוד כפרים בינות הבוסתנים , הנחלים הקטנים והכפרים היפים.  לינה בכפר פורטריה. ארוחת ערב במלון.

 

יום 3> חצי האי פיליון- מטאורה

לאחר ארוחת בוקר  נשלים את הטיול בחצי האי פיליון. בצהרים ניסע מערבה אל מטאורה- אזור המנזרים התלויים. אתר תיירות מספר אחד של יוון, מדובר בעמק חקלאי הגדול ביותר ביוון בו גידולים רבים לצד קבוצת מנזרים פעילה, כאשר כל מנזר בנוי בנפרד על שן סלע אדיר קונגלומרט המתנשא מעל סביבתו. ייחודו של האזור במיקומו וביופי הבלתי נשכח של קבוצות המנזרים הבנוים על ראשי המצוקים ומאחוריהם עמק עמוק ורחב ידיים. נלון בקסטרקי- עיירה הנמצאת מול המנזרים התלויים. ארוחת ערב במקום.

 

יום 4> מטאורה- כפרי הזגורייה

 היום ניסע מערבה ונטפס לכוון העיירה מצובו היושבת על הר הפונדוס. נטייל ברחובות העיר הצבעונית בה ניתן עדין לראות תושבים לבושים בלבוש יווני מסורתי. לאחר הפסקה בעיירה ההררית והציורית, נמשיך ונגיע ליואנינה. נטייל ביואנינה – במבצר, בבית הכנסת העתיק ולאורך האגם, משם ניסע צפונה לקבוצת כפרים הרריים המכונים "כפרי הזגוריה" . שם נלון יומיים בכפר מונודנדרי

 

יום 5 >טיולי טבע בכפרי זגוריה

בבקר נבקר בכפרי הזגורייה: קבוצת כפרים מרהיבה ביופייה, בה מבנים הבנוים מאבן גיר מקומית וגגותיהם עשוים מלוחות של אבני צפחה מקומית, המשמרים את הארכיטקטורה העתיקה. חלק מהכפרים נעזב בעבר וכיום חוזרים המקומיים ומפתחים את הכפרים לצרכי תיירות .אזור הרי הטימפי והקניונים המקיפים אותו  וכן הכפרים הציוריים -  הפכו את אזור הזגוריה למקום מיוחד ואותנטי ביוון. נרד לכפר מונודנדרי שם נלך ברגל דרך המנזר העתיק בשביל ההולך מעל ולאורך קניון נהר הויקוס העמוק. משם ניסע לכיוון הכפר קיפי , היכן שנמצא גשר שלשת הקשתות העותומני מעל נהר הויקוס הזורם בעונת האביב. נמשיך לכיוון הכפר היפהפה מיקרו פפינגו כאשר בדרך נעצור על גשר נהר הוידומטיס ונטייל לאורך הנהר בעל צבע הטורקיז. נחזור ללילה נוסף למלון במונדנדרי. ארוחת ערב כולל צמד נגנים.

 

טיולי משפחות ליוון טיולי משפחות ליוון טיולי משפחות ליוון


       צילום: אבי בלום

   

יום 6 > קסטוירה- אגם פרספה

נצא דרך יואנינה חזרה מזרחה וצפונה על האוטוסטרדה החדשה יחסית לכיוון העיר קסטוריה. עיר יפה וייחודית במערב מקדוניה קרוב לגבול האלבני, אזור המאופין בנופים מרהיבים,  העיר בנויה על גבעה הנמצאת  על חצי אי בתוך אגם, עם חיבור צר ליבשה, בתוך אגם בו נמצאים עופות מיים רבים. העיר הייתה מיושבת ע"י יהודים, אך לאחר הגירוש בשואה לא חזרו לכאן יותר יהודים. לאחר שנטייל  בעיר, נמשיך צפונה לעבר אגמי פרספה Prespa  - אגם גדול המפריד בין יוון מקדוניה ואלבניה. נצא לשייט של כשעה באגם המקסים עם טבע ירוק ועשיר. נטייל לאורכו ונלון בכפר קטן באזור. ארוחת ערב במלון

 
יום 7 >מפלי  אדסה - וריה- ורגינה- סלוניקי

היום לפנינו יום ארוך ומגוון, ראשית ניסע מזרחה לכיוון העיר אדסה, אחת הערים היפות ביוון. נבקר במפלים הגדולים נמשיך דרומה דרך העיר וריה בה חייה בעבר קהילה יהודית חשובה.  נמשיך  לביקור  בורגינה  אתר ארכיאולוגי מהמרשימים ביוון, המוזיאון הנמצא מתחת לאדמה הוא מקום קבורתם של בני משפחת  המלוכה המוקדונית (אלכסנדר לא נקבר כאן. מקום קבורתו לא נודע). נסייר בקברים המרשימים, ובמוזיאון עם אוצרות הזהב מהגדולים והמרשימים בעולם, שנמצאו כאן. משם  נמשיך לסלוניקי היפה. לינה בסלוניקי

יום 8  >סלוניקי- טיסה לישראל 

סיור מודרך בין אתריה החשובים של סלוניקי : הרובע היהודי, המגדל הלבן , המצודה, שער גלריוס ,רוטונדה, באם יאפשר הזמן, יינתן גם מעט זמן חופשי לטייל באופן עצמאי בכיכרות העיר רחובותיה ובשוק.

בערב נצא למועדון מקומי  "טברנה" עם מוזיקה, ריקודים  ואוכל טוב לחגוג את סיום הטיול. 

טיסה חזרה מסלוניקי, נחיתה בארץ ביום ה-9 בשעה 02:30.

 

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים ליוון
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לצפון יוון ומקדוניה –מסע פולקלור בבלקן/ משולב בהליכות רגל קלות, 7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015