ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

רכס הפירנאים וארץ הבאסקים – נופים תרבות והרים, 10 ימים

מסע מרתק אל הנופים הנהדרים של צפון ספרד, בין הרכסים הפראיים של הפירנאים לעיירות הנופש המפורסמות שלחופי מפרץ ביסקאייה האטלנטי.
עיירות ציוריות תלויות על המדרונות המיוערים שלרגלי הפסגות המלבינות. אגמים קרחוניים כחולים ועדרי סוסים הרועים באחו הירוק, מפלים שופעי מים נופלים ממצוקים אדירים. כל אלה מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו כאן בעמקים המבודדים. כנסיות רומנסקיות כפריות בנות אלף שנים מול שכיית האדריכלות המודרנית- מוזיאון גוגנהיים בבילבאו התעשייתית.
את כל אלה ועוד נחווה בטיולנו , וניפגוש כמובן את התושבים מסבירי הפנים.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בצפון ספרד וחבל הבאסקים? 

 

מסלול מקיף וממצה - מסלול הטיול שלנו בוחר להתעמק לא רק בחבל הפירנאים המרהיב מבחינה נופית אלא מגיע גם אל חבל הבסקים המיוחד, שם ניתן ללמוד על ההיסטוריה המרתקת של תושבי האזור ותביעתם עד עצם היום הזה לעצמאות פוליטית. החיבור בין חבל הפירנאים וחבל הבסקים יוצר שילוב מרתק של היסטוריה, תרבות, ארכיטקטורה, טבע ונופים קסומים. 

 

הדרכת הטיול - את הטיול לצפון ספרד מדריכים המכירים היטב את התרבות, ההיסטוריה והטבע האינסופיים שיש לאזור ה להציע. השילוב הנכון ביותר הוא של נופים עוצרי הנשימה והדרכה מקצועית מבית איילה גיאוגרפית המעניקים למטייל תחושה חוויתית חד פעמית ובלתי נשכחת.   

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול לצפון ספרד והפירנאים


 

יום 1 > ת"א- ברצלונה- מונסרט – ריבס דה פרזר

נמריא מנתב"ג לברצלונה. ניפגש עם הצוות המקומי וניסע לביקור בהר הקדוש מונסראט Montserrat הבולט במוזרותו, מצבור ענק של סלעי קונגלומרט ענקיים המתנוססים על פני סביבתם. המקום שמור כפארק לאומי. נהנה מהתצפיות ונבקר בכנסייה בה מצוי פסלה של המדונה השחורה – הפטרונית של קטלוניה. בתום הביקור בהר ניסע צפונה לפרינאים הקאטאלאנים המזרחיים. נלון באזור.

 

יום 2 > עמק נוריה- בלוור - סורט

את היום נקדיש לרכס היפה של הפירינאים הקאטאלונים: נעלה ברכבת מיוחדת לעמק נוריה Nuria לסיורים וטיולים רגליים בעמק הקסום. מכאן נסיעה מערבה דרך העיר ההררית בלוור Bellver, לסורט Sort שבעמק נהר הנואוגרה, כאן גם נלון.

 

יום 3 > פארק אגיאס טורטס- עמק אראן - בנאסק

עם בוקר נעלה לעיירה אספוט Espot היושבת לפתחו של הפארק הלאומי איגואס טורטס Aiguestortes שמשמעו- "המים המתפתלים". פארק יפהפה בעל נוף אלפיני ועולם חי וצומח ייחודי. הפארק המצוי ברכס הפרינאים הקטאלאנים, כולל בתוכו פסגות הרים, מפלים, אגמים, עמקים, יערות אשוחים קסומים ואדמות מרעה, היוצרים ביחד מרחב נוף מרהיב ביופיו וממכר. בעזרת הג'יפים של הפארק נעפיל עד לאגמים העליונים מהם נרד ברגל לטיול מהנה בשבילי הפארק.
מהפארק נמשיך בנסיעה לעמק אראן Val De Aran המבודד ונבקר בבירת העמק ויילה Vielha. לקראת ערב נגיע ללינה בעיירה ההררית בנאסק Benasque.

  

טיולים מאורגנים לפירנאים טיול לפירנאים טיול מאורגן לפירנאים

       צילום: אבי בלום

  

יום 4> הפירנאים של אראגון

היום נטייל באזור הרי הפרינאים של אראגון: נתפתל בדרך היורדת ועולה לעיירת ימי הביניים הציורית איינסה Ainsa, הניצבת מעל מפגש הנהרות ארא Ara וקינסה Cinca. נבקר בעיירה וממנה נמשיך בנסיעה לטיול רגלי בקניון אניסקלו Canon de Anisclo המיוחד ומכאן ניסע ללינה בעיירה בולטניה Boltana

 

יום 5 > פארק לאומי אורדסה

יום זה יוקדש כולו לפארק הלאומי אורדסה Ordesa
כבאיבחת חרב חדה בלב הרכס הגבוה , מפלח נהר הארזאס את המצוקים הגבוהים,
ויורד במפלים יפים בתוך היער המחטני המרשים. נבלה בנופי הפארק הנהדר, במהלך כל היום. לקראת ערב נשוב למלוננו.

 

יום 6> הפרינאים הצרפתים

נחצה את קו פרשת המים של הרכס צפונה לעבר צרפת, בדרכנו לעיירה גאבאס Gabas. נעלה לקרונות רכבת הרים קטנה Petit Train Artouste לסיור במסלול נהדר בין נופי הפסגות הנישאות והקניונים העמוקים של הפירנאים הצרפתים.
נמשיך עם האוטובוס ונחצה את מעבר הרים Col D'Aubisque ממנו נמשיך בנסיעה מזרחה ודרומה עד לעיירה גבארני Gavarnie ממנה נמשיך בהליכה לקרקס הקרחוני העמוק והמושלם ביותר בפרינאים – Cirque de Gavarnie. בתום ההליכה ניסע ללינה בעיירה קוטראט Cauterets .

 

יום 7> פונט דה אספאן- גירס - ביאריץ- סאן סבסטיאן

את חציו הראשון היום נמשיך לבלות בפרינאים הצרפתים: עם האוטובוס, בדרך הררית מתפתלת לצידו של נחל שוצף, נעלה למעבר הרים רגלי הנקרא Pont D'Espagne, מחסה נפלא של נחלים היורדים מכל הכיוונים אל הערוץ הצר ונופלים בקול אדיר אל הנקיק העמוק. בעזרת רכבל נמשיך להעפיל אל פסגות ההרים ונלך לאגם גוב Lac de Gaube. את דרכנו חזרה לפונט דה אספאן נעשה גם כן בעזרת הרכבל.
ניפרד מרכס הפרינאים ונמשיך לכוון ארץ הבסקים. בדרכנו צפונה נגיע לכפר גירס Gurs, ונבקר באתר ההנצחה למה ששימש במלחמת העולם השנייה ככפר עקורים של יהדות באדן ונראה את המיצג של דני קרוון שניצב כאן לזכר העקורים. נמשיך מערבה לעבר החוף האטלנטי, לביקור בעיירת הנופש האלגנטית, ביאריץ Biarrits. לקראת ערב נגיע ללינה בסן סבסטיאן San Sebastian.

 

יום 8> הבאסקים הצרפתים והספרדים

את חלקו הראשון של היום נקדיש לשתי עיירות הקיט הציוריות - ז'אן דה לוזJean -De-Luz בחבל הבסקי הצרפתי והונדראבידהHondarribia שבחלק הבסקי הספרדי. השוכנות לחופי מפרצים יפים בשפכי נהרות משני עברי הגבול. נטייל בעיירות אלו ונכיר את האופי המיוחד השמור לבאסקים. אחה"צ נשוב לעיר הבסקית היפהפייה סאן סבסטיאן . נעלה לתצפית מרהיבה מהר איגואלדו החולש על העיר והמפרץ. בסיור רגלי ברחבי העיר נלמד להכיר את סן סבסטיאן על רחובותיה, אנשיה והאוכל המשובח שלה. עם ערב נשוב למלוננו.

 

יום 9 > גרניקה – בילבאו

בחלקו הראשון של היום ניסע לאורך קו החוף של ביסקיה, נעצור לטיול בעיירה גרניקה Gernika שהתפרסמה בעיקר בשל יצירתו הידועה של פיקאסו, שצוירה כתגובה להפצצת העיירה ע"י הנאצים. נטייל ברחובות העיירה ונבקר בפרלמנט הבסקי.
מכאן נמשיך לבילבאו Bilbao. עם הגיענו נצא לסיור הכרות עם העיר. נבקר במוזיאון גוגנהיים Gugenheim, פרי תכנונו של האדריכל פרנק גרי, מהמבנים הייחודיים ביותר בעולם בתכנונו ובעיצובו אשר נבנה בסגנון הדה-קונסטרוקטיביזם. נלון בבילבאו.

 

יום 10 > בילבאו – ת"א

נשלים את ביקורנו בטיול רגלי בבילבאו.
בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 

ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריכה לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לספרד
לכל הטיולים המאורגנים לרכס הפירנאים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לפירנאים בשמורות הספרדיות והצרפתיות, 7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015