ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק לצפון מערב גאורגיה - חבל סוונטי העליון, 8 ימים

טרק לצפון מערב גאורגיה - חבל סוונטי העליון, 8 ימים 

חבל סוונטי העליון הוא אחד המקומות היפים בעולם! אנחנו ב"איילה גיאוגרפית" פתחנו את האזור לציבור הישראלי, ואנו מאוד מחוברים למקום וורכשנו ידע רב עליו. כלל בסיסי בטרקים ב"איילה גיאוגרפית" הוא שאנו מקיימים מינימום הקפצות ונסיעות (שהן הרי על חשבון שעות ההליכה). בטרק זה בגאורגיה אנו לא מבזבזים זמן. אנו נוגעים בקרחונים המרתקים כאשר מעלינו ניצבים כחומה אדירה רכסי הקווקז המתנשאים לגובה של חמשת אלפים מטרים ומעלה. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטרק לחבל סוונטי בגאורגיה?

מסלול מיוחד - היכרות ארוכת שנים עם חבל סוונטי הייחודי הביא אותנו ליצירת מסלול הטרק הנכון ביותר לגאורגיה. אנו מאמינים במסלול ובטרק ומקפידים על כמה שיותר הליכה ברגל וכמה שפחות הקפצות ממקום למקום!

בגלל ההדרכה - כחלוצי היעד בישראל ולאחר צבירת ניסיון של כמעט עשור ביעד, מדריכי הטיולים שלנו לגאורגיה הם מהמדריכים המנוסים ביותר בישראל המכירים את כל המקומות החבויים והמעניינים ביותר במדינה. 

 

סוג הטיול: טרק רגלי למטיבי לכת 
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני +
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים וכן נערים מיטיבי לכת מגיל 12+ הוריהם
........................................................ 
עונות מומלצות: יולי ואוגוסט
Facebook Favorites

טרק לצפון מערב גאורגיה - חבל סוונטי העליון, 8 ימים


 

יום 1 | טיסה לבטומי ונסיעה לחבל סוונטי המסתורי

נטוס לבטומי (Batumi) בטיסה ישירה מנה"ת בן גוריון. עם הנחיתה נצא לנסיעה ארוכה אל חבל סוונטי (Svaneti). נעבור דרך העיירה זוגדידי (Zugdidi) בה נעצור להפסקה בשוק המקומי. נמשיך בנסיעה לאורך נהר האנגורי (Enguri River) המנקז את מורדות רכס הקווקז הגבוה עד לכפר מאזרי (Mazeri) שבגוש כפרים בצ'ו. נלון בבית מקומי.

 

יום 2 | אל מפלי וקרחון אושבה ההולך ומפשיר

נתעורר בבוקר במאזרי לנוף המרשים של פסגות הקווקז הגבוה, כשמולנו הר האושבה (Ushba Mountain). מטרתנו להתקרב היום כמה שיותר למורדות פסגת האושבה "המטהורן של הקווקז" - הר מחודד בגובה 4,700 מטר. נעלה במעלה נחל, ניכנס ליער יפה ומפותח אל בקתת היערנים, שממנה עולה שביל מטפסים ממערב אל ההר. נשמע את רעש המפל היורד מקרחון האושבה. החרוצים יוכלו להמשיך עד לקרחון הפעיל שמעל המפל - חוויה מרהיבה. לינה במאזרי. 

 

 

טיולים מאורגנים לגיאורגיה טיול לגיאורגיה טיול מאורגן לגיאורגיה

 צילום: מוטי בלושטיין

 
יום 3 | ממעבר גולי הליכה בנוף מלא הוד

זה יום יחסית קשה! נתחיל ממאזרי את הטרק בשביל, שיעלה אותנו למעבר גולי (כ-2,450 מטר), כשהר גולי מתנשא לגובה 2,900 מטר. ממעבר ההרים נשקפת תצפית מרהיבה לעבר פסגות הקווקז הגבוה ופסגת האושבה האימתנית (Ushba Mountainעל קרחוניה. המראה בשיא המעבר מדהים, כשממזרח מתנשא בגאון החומה האדירה של רכס הטטנולדי (מעל 5,000 מטר גובה). מהמעבר נרד אל הג'יפים שיקפיצו אותנו לעיירה מסטיה (Mestia). לינה במסטיה. 

 

יום 4 | על המורדות של הר טטנולדי לאורך נהר המולאחי 

יום של הליכה קלה יותר. נלך על המורדות התחתונים של הר טטנולדי לאורך כפרי המולאחי. פריחות ונחלים זורמים ילוו אותנו במהלך היום. נלון בכפר זבשי (Zhabeshi) בבית של מוקמיים.

 

יום 5 | תרבות המגדלים של חבל סוונטי 

היום נחשף לתרבות החומרית הייחודית לחבל סוונטי, שבמשך שנים כמעט והתנתק מהעולם. נצעד בין כפרי מגדלים, חלקות חקלאיות המעובדות בשיטות ימי ביניימיות, יערות ושדות שלג ומעבר הרים בגובה 2,600 מטר, שיוריד אותנו לכפר העתיק אדישי (Adishi). לינה בבית מקומי בכפר מגדלים והחוויה של השהייה בבית עם המקומיים - אחת מחוויות הטיול הגדולות.

 

יום 6 | ממעלה העמק אדישי ומעבר הסוסים עד איפראלי העתיק

נצעד מאדישי במעלה העמק לרגלי הקרחונים המרשימים של רכס הקווקז. ניעזר בסוסים לחצות את הנחל, למעבר צ'וחונדרי בגובה 2,722 מ'. מעלינו שיאו של הר שחארה (Shkhara Mountain), הגבוה שבהרי גאורגיה - 5,060 מטר. נרד לכפר העתיק איפראלי (Iprali), משם נוקפץ לכפר אושגולי (Ushguli), היפה בכפרי סוונטי. נתרשם מהמגדלים ומסגנון הבנייה הייחודי באבני ציפחה. את הלילה נבלה באירוח בכפר.

יום 7 | מהכפר הגבוה באירופה אושגולי דרך מעבר אטאפרי עד מסטיה

אנו כבר בכושר שיא. בבוקר נטייל בכפר (Ushguli) היפה ונכיר את תושביו שרובם עוסק ברעיית בקר. מאושגולי המיטיבה נעלה צפונה בעלייה מתמשכת אל רכס הגבוה שמדרום, המפריד בין חלקי חבל סוונטי. נעבור שני מעברים, כשהגבוה בהם הוא מעבר לאטפארי (2,890 מ') שבין ההרים מושוני וגורוואשי. אילו נופים! אילו תצפיות!

נלך על קו הרכס מערבה, עד שנגיע לדרך עפר היורדת חזרה לנהר האנגורי (Enguri River) שמתחתינו. ירידה מתמשכת תפגיש אותנו עם הרכבים שיחזירו אותנו למסטיה ללינה.

 

יום 8 | חזרה לבטומי ולארץ

בבקר נצא בנסיעה חזרה לכיוון הים השחור לאורך נהר האנגורי (Enguri River), אותו עברנו בלילה ביום הראשון. הנופים מדהימים ביופיים - קניון ירוק עם נהר גועש וכפרים. נגיע למאגר מלאכותי של כ-30 ק"מ אורך, כשבקצהו מפעל הידרואלקטרי. ניסע עד חופי הים השחור לבטומי (Batumi), שם נעלה על טיסה חזרה לישראל.

 

טרק בגיאורגיה: הערה חשובה
זהו מסלול הרפתקני  ועל המטיל להיות מודע לאפשרות של שינויים הנובעים מכך, כמו גם תנאים משתנים של הלינות בהתאם לניסיון הנרכש.כך גם תנאי מזג האויר יכולים להשפיע על מסלול הטיול בגאורגיה.

 

 

לכל הטיולים המאורגנים לגאורגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לגאורגיה (גרוזיה) - מרומי הקזבג, מסתרי סוונטי ובטומי, 10 ימים
טיול לגאורגיה לשומרי מסורת: ממסתורי סוונטי עד מרומי הקזבג, 11 יום רידיירקט
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית מחבל טושטי ואל רמות סוונטי, 10 יום
הטיול המקיף לגאורגיה ולארמניה, 15 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015