ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

קמינו פורטוגז- דרכי הצליינים בצפון פורטוגל , 12 יום

האיזור הצפון מערבי של פורטוגל,לחופי האוקיאנוס האטלנטי, התחום ע'י נהר הדואורו מדרום ונהר המיניו מצפון, יחד עם מחוז גאליסיה הספרדי שמצפון לו, הוא מן היפים, הנידחים והאותנטים ביותר בחצי האי האיברי. ערים עתיקות וציוריות וכפרים שכוחי אל מעטרים את הגבעות הירוקות, עמקים משובצי  שדות וכרמים, חוות חקלאיות ותושבים אדיבים ומסבירי פנים.על רקע התפאורה המרהיבה מתקיימת המסורת העתיקה של העליה  לרגל בשבילים המובילים כולם לקבר הקדוש סנטיאגו דה קומפוסטלה. במסע שלנו נלך בדרך עולי הרגל (קאמינו דה סנטיאגו), נעבור באיזורים כפריים ירוקים ושלווים, נבקר בעיירות העתיקות(חלקן נוסדו בתקופה הרומאית) ונצטרף אל עולי הרגל. הטיול יכלול קטעי הליכה לא קשים של מספר קילומטרים ביום.

מסורת העליה לרגל לקבר סנטיאגו במחוז גאליסיה היא עתיקת יומין ושורשיה בראשית הנצרות.  לפי המסורת יצא אחד משנים עשר השליחים של ישו, דייג טברייני ששמו יעקב בן זבדי (סנטיאגו בספרדית, סנט ג'יימס באנגלית וסן ג'אק בצרפתית) לצפון מערב חצי האי האיברי כדי להפיץ את בשורת הנצרות בקרב השבטים הקלטים הפגאנים. הוא חזר לירושלים ובשנת 44 לספירה הוצא להורג בפקודת המלך הורדוס אגריפס. חסידיו אספו את גופתו והעלו אותה על סירת אבן. באורח פלא הגיע הסירה לחוף גאליסיה מקץ שבעה ימים. אכרים מקומיים משו את הגופה שהיתה מכוסה בצדפות והביאוה לקבורה. לימים נשתכח מקום הקבר. בתחילת המאה התשיעית, אירע נס. מטר של כוכבים נגלה לעיניו של איכר מקומי והובילו למקום הקבר. שליחי הכנסיה אישרו בודאות שאכן אלה שרידי הקדוש. במקום נבנתה כנסיה וסביבה התפתחה עיר, סנטיאגו דה קומפוסטלה (סנטיאגו של שדה הכוכבים). עולי רגל החלו לנהור למקום שהפך להיות אחד משלושת מוקדי העליה לרגל החשובים לנצרות, שלישי לירושלים ורומא. המסורת התגבשה בד בבד עם עם מאמצי הכנסיה לבער את הפאגאניות  במערב אירופה ובמאמצים לגרש את המורים, המוסלמים מחצי האי האיברי. עולי הרגל מגיעים מכל העולם הנוצרי עם אמונה חזקה בכוחו של הקדוש להגשים את משאלותיהם ולמחול על חטאיהם. המסע ארוך וקשה ורבים לא שרדו את תלאות הדרך, אך זה גם מסע רוחני, ארוך ועמוק אל נבכי הנפש, בו נלחם האדם בשדים הפנימיים, מחפש משמעות לקיומו ומייחל לחוויה רוחנית מתקנת ומכוננת. המסע מסתיים בקתדרלה הגדולה בה קבור הקדוש סנטיאגו. דרכים רבות מובילות לסנטיאגו דה קומפוסטלה . מצרפת, ספרד,פורטוגל והאיים הבריטיים. אנחנו נתמקד בקאמינו(הדרך) הפורטוגזי המתחיל בעיר פורטו ומסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד. כיום רבים עושים את הדרך ממניעים שונים ולאו דוקא דתיים, אלא מתוך רצון לעבור חוויה אישית, רוחנית,להעשיר את הוויתם וגם מתוך סקרנות והרפתקנות.

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל


 יום 1> טיסה מת'א לפורטו

פורטו, העיר השניה בגדלה בפורטוגל, בירת הצפון. נחשבת לערש הלאומיות והתרבות הפורטוגזית. העיר היפיפיה שוכנת בשפכו של נהר הדואורו נשוטט בסמטאות העתיקות משתפלות אל גדת הנהר. נספוג את אוירת העיר המיוחדת,נבקר בארמונות ובכנסיות העתיקות ובקתדרלת סה הגדולה נקודת ההתחלה של דרך סנטיאגו הפורטוגזית. נלון בפורטו

 
יום 2> ויברארו- ארקוס 

ניסע לכפר vairaho הנמצא על הקאמינו. נבקר במנזר המקומי ונמשיך בהליכה הדרך המסומנת בחיצים צהובים וציור של צדף, סמלו של סנטיאגו. נמשיך דרך איזור כפרי ונחצה גשר עתיק ( ponte de zameiro ), נמשיך לכפר Arcos ומשם לתצפית מרהיבה מגבעת Sao Felix  . לינה באיזור.

 

יום 3> ראטס- פדרה פוראדה- ברסלוש

נחזור אל הקאמינו(הדרך) ונבקר בכנסיה העתיקה והחשובה של Rates .נמשיך בנוף היפה לכפר Pedra Furada . נעצור בבית קפה מקומי ונמשיך משם בעוברנו גשר עתיק ומרשים ל Barcelos , עיר שוק מרכזית ועתיקת יומין. נבקר במנזר החולש על העיר, נעבור בסמטאות ובככרות העתיקות בדרך למלוננו. כאן התרחש נס התרנגול הצלוי שקם לתחיה. התרנגול הוא ,מאז, סמלה של פורטוגל

לינה בברסלוש.

 
יום 4> ברסלוש- בראגה

בבוקר נבקר בשוק המרשים של ברסלוס, כאן מתקבץ השוק השבועי מהגדולים בפורטוגל. היום נסטה קצת מהקאמינו וניסע לבקר ב Braga ,אחד המרכזים הדתיים החשובים בפורטוגל. העיר נחשבת ל"ואתיקן" של פורטוגל וידועה בכנסיותיה היפיפיות. נטייל בעיר היפייפיה על כנסיותיה וארמונותיה ונטפס אל באסיליקת בום ג'זוס (ישו הטוב) בראש ההר. נשוב ללינה בברסלוש. 

 
יום 5> בלוגאש- פונטה דה לימה

נחזור אל הקאמינו ונגיע לכפר Balugaes נלך בנוף של כפרים ויערות, נבקר בחווה מקומית המשמשת גם כאכסניית צליינים ונהנה מהנוף הירוק ושפע הפריחה. נגיע לעיר ההיסטורית Ponte de Lima  הנחשבת לעיר העתיקה ביותר בפורטוגל, שנוסדה עוד בתקופה הרומאית ושמשה בסיס ללגיונות הרומאים בדרכם לכיבוש גאליסיה. נטייל בסמטאות הציוריות ובטיילת היפיפיה על גדת נהר lima  ונעבור על הגשר הרומי המרשים. נלון בפונטה דה לימה.

 

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

   

יום 6> פונטה דה לימה- רוביאס- ולנסיה.

נבקר בשוק האכרים שלאורך גדת הנהר. נחצה את הגשר הרומי ונמשיך בהליכה על הקאמינו בדרך הירוקה והיפה דרך נופי נחל ויער. נעצור בכפר   Rubias שם נאכל א. צהרים מקומית . נגיע לעיירה Valenca  , עיר ימי ביניימית החולשת על המעבר לספרד מצידו השני של נהר Minho  . נבקר במבצר האדיר ובסמטאותיו, נצפה מחומותיו אל עבר ספרד, נחצה את הגשר על נהר מיניו המפריד בין פורטוגל לספרד ונגיע ל Tui עיר מבצר ספרדית. נטפס אל המבצר ונבקר בקתדרלה המרשימה. נשוטט בסמטאות העיר העתיקה ונלון בטוי.

 
יום 7> סנטיאגו דה קומפוסטלה 

נגיע אל העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, גולת הכותרת של מסע הקאמינו דה סנטיאגו. לכאן מתנקזים כל דרכי הקאמינו ולכאן מגיעים עולי הרגל להגשים את מטרת מסעם, להשתטח על קבר סאנטיאגו ולבקש מחילה על חטאיהם. נבקר בעיר המדהימה הזו על שלל אתריה , נתמזג בזרם עולי הרגל ונזרום איתם אל המיסה הגדולה בקתדרלת סאנטיאגו, בה קבור הקדוש. ואולי גם נזכה לראות את מבער הקטורת הענק המונף מעל הקהל. נלון בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

 
יום 8> פיניסטרה 

לאחר שסיימו את המסע המפרך נוהגים עולי רגל רבים להמשיך מערבה לחוף הים, ל Finisterra (סוף האדמה). לפני גילוי אמריקה האמינו רבים שזה סוף העולם. רבים נוהגים לטבול טבילה מטהרת חטאים ולהשאיר כאן את נעליהם. תושבי האיזור עדיין שומרים על מאפינים רבים מהעבר הקלטי הרחוק, שהשפעותיהם ניכרות במנהגים מקומיים בגסטרונומיה ובניב הדיבור. נלון בפיניסטרה.

 
יום 9> גימראיש

נחזור חזרה לפורטוגל ונדרים לעיר גימארש. ערש העצמאות הפורטוגזית בהנהגתו של אלפונסו אנריקש המלך הראשון של פורטוגל שהשתחרר מעול ספרד.נסייר באתרי העיר היפיפיה, במבצר העיר ובארמון ונשוטט בסמטאות הציוריות ובככרות היפות עם בתי הקפה והמסעדות. נלון בגימארש

 
יום 10> עמק הדואורו

היום נגיע לעמק נהר הדואורו. איזור גידול ענבי היין של פורטוגל . ניסע ונסייר בנופים המרהיבים של הכרמים הפרוסים על מדרונות ההרים, נבקר ביקב מקומי ונלון בעיירה פינייאו על גדות נהר הדורו.

 
יום 11>  שייט על הנהר- פינייאו - פורטו

עם בוקר נשוט על נהר הדואורו המתפתל בין נופי טרסות הכרמים. נשוב לפינייאו וניסע לפורטו. נשלים את סיורנו בפורטו וסמטאותיה היפות ונהנה מהאוירה המיחדת עם רדת הלילה. נלון בפורטויום 12> פורטו –ת"א

נשלים את טיולנו בפורטו ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה

בדרכנו חזרה הביתה.• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015